Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Körömbenövés fórum

Körömbenövés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2008. máj. 30. 05:53
tegnap olvastam, a Schüssler sók szedése is jó ere a fájó kérdésre..a Googleba beütve biztosan találtok informéciót róla, de ha lesz egy kis időm, előbányászom a Schüssler könyvem:))
2008. máj. 29. 16:01
Én kb 6 éve küzdök a körömbenövéssel mindkét nagylábújjamon. Már a körmöt is levették mindegyikről sebészeti úton, de semmi nem változott. Mindegyiken nőtt újra vadhús...Már nem tudom hova forduljak. Még egy műtétet nem akarok, mert nagyon félek tőle...Hallottam a lézeres műtétről, hogy nem olyan fájdalmas, mint a sebészeti...Nektek mi a véleményetek? A nyáron már lépnem kell vmit, tovább nem húzhatom a dolgot...
2008. máj. 28. 19:45

van egy pedikűrös barátnőm, Németországban tanult egy bizonyos "Spange" módzsret, ami egy apró kis fámszál, valahogy ráépíti a körömre ls rövid idő alatt rendbejön a legádázabb , sebész által sem kezelhető benövés..az országban már csinálják egy páran, talán a Googlebabeütve rábukkanhattok..ha vakai Szolnok környéki, szívesen adok támpontot.

Németországban orvosok mellett dolgozó pedikűrösök fejlesztették ki, nagy sikerrel és hatékonysággal...

23. 28f16f555c (válaszként erre: 22. - Gabi0630)
2008. máj. 28. 19:17

Amikor a kislányomnak volt hasonló-mi hipermangán oldat+ betadinnal kentük ami levitte gyulladást-pedig nagyon csúnya volt a lábacskája-és egy idő után sikerült kinőnie a körmének.

Fontos, hogy most ne legyen zárt cipőben.Inkább szandiba, igy kevésbé fog neki fájni, mert nem ér hozzá a cipő.

2008. máj. 28. 19:13

Sziasztok!


A 15 hós kisfiamnak is be van nőve mindkét nagylábujján a köröm. A doki műtéttel fenyeget. Pedikűröshöz elvinni nem nagyon lehet, mert nem tud nyugton maradni, ráadásul szenved is mert fáj is neki.

Kaptam már ötleteket krémekre, de szerintetek valami jó megoldás ilyen pici korban, mert műtétet nem akarunk!

21. szepii
2008. máj. 27. 19:32

ja. és méhészek vagyunk...

A propolisz nagyon jol lefertőtleniti. de amig mozog a köröm, márpedig járunk, addig mindig lesz ott egy ksi surlodas és genny is. tehát ez se használ...

20. szepii
2008. máj. 27. 19:14

Sziasztok.

Nem akarok snkit elkeseríteni.

De a körömbenövére gyógymód NINCS.

Vagy ha valakinek sikerült"kikezelnie" akkor az nem volt ugymond benőve...

Nekem körülbelül 3-4 éve nő be folyamatosan.

3különböző kórházban voltam kivágatni, 4 pedikürösnél, otthon is csináltam, és mindig, mindig visszanő. Pedig mindegyiknél protkós voltam, meg menő sebészek hirében állnak.

Manapság itthon vágom ki magamnak beáztatás után, bár majd be csinálok, de felesleges vele bárhová is elmenni.

Próbáltam h hagyom, hagy menjen arra amerre akar, mondvána természet mindent rendbe hoz. Néhány hét után az egész lábujjam bevörösödött, és bárhol értem hozzá nagyon fájt, tehát ez a módszer kilőve.

Lejjebb olvastama tetránkenőcsöt. Hatalmas nagy hülyeség. Ez egy köröm. Ami "beszorul" egy rossz helyre. Na most. Ha elkezdjük egy kenűccsel kenegetni mi váltoik? a genny lehet h elmegy de attol még ot van az a köröm és ot is marad.

Másik megoldás a dunsztkötés, de az is a tetrán kötés hatást éri csak el. Genny nem lesz,de semmi nem változik.

Próbáltam "paradicsomozd be me az nagggyon jo" modszert is. semmi.

Manapság itthon vágom ki, ez a legkénylemesebb, nem kell kimozdulni, nem kel fizetni, stb..

Egyik esmerősöm mondta viszont h neki is mindig benött. De!

Egyszer ráejtett egy nehéz vascsövet, és paff a köröm leesett, ujranött, beállt a helyére és onnantol jo.

ez tűnik a legbizosabb és legvalószinűbb megoldásnak, szerintem logikus és valószinű.

csak azért gáz, h a 21.sz-ban itt tartunk...

szoval kellemes kinlódást mindenkinek, sajnos semmi jot nem tudtam mondani...:(

2008. máj. 4. 18:55

Sziasztok!

A benőtt körmöt egy jó pedikűrös is tudja kezelni.

Nem fájdalmas annyira mint a műtéti út, viszont egy gennyes körömmel már tényleg nem érdemes hozzá fordulni. Akit érdekelne szívesen megadom az elérhetőséget.

18. a71279ddbb (válaszként erre: 17. - Anita7508)
2008. febr. 16. 08:24
mi a probléma??? igaz a dokitól messze állok ...de mindkét gyermekemnek és nekem is volt ilyen problémám.....
2007. dec. 13. 23:58
Sziasztok! Tudtok-e nekem valamilyen dokit itt a fórumon ajánlani, aki válaszolna benőtt körömmel kapcsolatos problémámra?
16. Csibe78 (válaszként erre: 15. - Zozosmith)
2007. dec. 11. 18:37
Nekünk a propolisz is sokat segített! Próbáld meg!
2007. dec. 11. 11:53

Sziasztok!

Nekem is benőtt annak idején a nagylábújj körmöm.

Egy fél évig húztam,aztán nagy nehezen elmentem az orvoshoz.

Nagyon gáz volt már,mert ilyen vadhús is volt rajta és hatalmas volt.

Na a doki"ezt le is vághatnám".

Nagyon beijedtem,de szerencsére csak kivágta a vadhúst meg a benőtt részt.

Mondanom sem kel,hogy hogy fájt.

Rá 2 hónapra ismét kezdett benőni.

Azzal is vártam vagy 3 hónapon.(egyre jobb lett) (:

Elmentem egy másik dokihoz.

Az ugyan úgy kivágta,mint az előző.

Csak annyi különbséggel,hogy a műtét után 2 hétre benőtt.

Adott valami kenőcsöt,hogy attól majd lelohad,de ha nem akkor mennyek vissza és leveszi.

Nem lohadt le és vissza se mentem. :D

Idő közben a körmöm másik oldala is benőtt,mert ráhúztam az ajtót és felszakadt a sarka.

És sajna rosszul nőtt vissza.

Tehát már mind 2 oldal jól be volt nőve.

És szeptember közepén elmentem a Lézer sebészetre.

Na ott kilézerezték a két oldalt.

A műtét nem fájt,de az utókezelés annál inkább.

Így jó lett,csak annyi a gát,hogy nem védi semmi oldalról és nagyon könnyen felszakad ha belerúgok valamibe.


Lehet jobb lett volna egyből levetetni???

Mert voltam őőő pedikűrösnél és ő mondta,hogy ezzel mennyek a sebészetre.


Most is kezd benőni a másik oldal,de megpróbálom egyenesbe vágni és nem nagyon körirányura vágni,mert az orvosok azt mondták,hogy így kell és akkor nem nő be.

Hát kíváncsi leszek.

Jah,meg Aloe Vera First-el fújogatom.



Bocs,hogy sokat írtam!!!

2007. okt. 19. 12:42

Sziasztok!

Nagyon messze volt ez a topik......

Pedikürös vagyok.Most már van egy olyan módszer,ami szabályozza a körömnövést,kb olyasmit kell elképzelni,mint a fogszabályzás.


[link]



Különben nagyon sokszor találkozok olyannal,akinek a körömbenővés a gombásodás miatt lép fel.Azt ecsetelővel talán meg lehet szüntetni(a gombásodást),de magát a benövést nem.

13. Csibe78 (válaszként erre: 12. - Hetessycintia)
2007. jún. 15. 13:38
Ezzel nagyon egyet is értek! Csak az én esetemben viszont nem fájt, egy jó darabig nem is tudtam, hogy befelé nő. Csak mikor már nagyon benőtt és begyulladt, akkor kezdtem sejteni, hogy gáz van. Most már én is nagyon figyelek rá! És ha kell azonnal pedikűröshöz megyek.
2007. jún. 14. 16:31
Hát nagyon csodálkozom,hogy nem tudják,hogy mire való egy jó pedikűrös.Körömbenövés miatt is lehet hozzájuk fordulni,olcsóbb mint a lézeres beavatkozás,és hát kevésbé fájdalmas mint egy műtét.
11. erikpipi (válaszként erre: 10. - Pontosjé)
2007. jún. 14. 15:56
Tamponálással elterelheted a körmöt, és hosszabbra is hagyhatod. Akkor elmúlik a benövés is remélhetőleg. Van egy másik megoldás is, a körömre ragasztanak egy kis szalagot, nem látszik, ez megemeli a körömházat, és a köröm más irányba kezd el nőni.
2007. jún. 14. 15:50
Terhesen mind a kettő gyereknél benőtt a nagylábujjam körme. Kegyetlen volt....Az elsőt én magam vágtam ki, szerencsém volt. A másodiknál már sebészi segitség kellett. Ez 13 éve volt.Azóta minden körömvágás nehezemre esik, de csinálom és nincs benőve a körmöm!!!!!
9. erikpipi (válaszként erre: 2. - Figarina)
2007. jún. 11. 18:25
Jó neked,mert sok esetben nem sikerül a műtét. A körömsejteket írtják ki,és előfordul, hogy nem sikerül teljesen. Akkor hiányos marad a köröm. Nagyon ügyes dokid van.
2007. máj. 14. 14:25

Nekem a terhesség alatt benőtt a jobb lábam nagylábújján a köröm. Már annyira csúnya volt, hogy veszélyeztette az újjamat. Aztán Pesten találtunk egy sebészt, aki lézeresen megműtötte (nem volt olcsó), azóta is oda kell figyelni rá, de most már ki tudom én is vágni.

A kisfiamnak viszont egy genetikai hiba miatt nem kimondottan a körme nő be, hanem mindkét nagylábújjára ránőtt a hús, és nem tud kinőni alóla a köröm. Néha begyullad, és akkor szenvedünk vele. Most eldöntöttem, hogy pedikűröshöz fogom vinni, mert nekünk nem hagyja piszkálni.

2007. jan. 19. 21:53
Mindkét kisfiamnak mindkét nagylábújját megműtötték :((( körömbenövéssel. Altatásban, a Madarászban. Nagyon fájt nekik, a kicsimnek pont egy éve csinálták.
2007. jan. 19. 21:05
Sziasztok:-D
2007. jan. 17. 22:12

Sziasztok!

Nekem is volt pár éve körömbenövésem, elégé kelemetlen. :-(

De mostanában nem szokot előfordulni:-D

2007. jan. 17. 22:05
Szoval en karacsony elott otthon voltam,es eldontottem elmegyek dokihoz a benovessel.Ajanlott anyu,meg hugim egy kiraly dokit,csk az volt a bibi h akkor mar nem rendelt csk januar elejen kov. Igy patikaban megkerdeztem mit ajanlanak ra. A Tetrant mondtak. Hasznaltam es lassan de biztosan haladok a cel fele, nyomasra csk picit faj.
2007. jan. 5. 11:36
Engem szülés után hónposkon keresztülk kínozott a körömbenövésem, míg rá nem szántam magam, hogy elmegyek pedikűröshöz. Két kezelésen voltam és azóta semmi problémám. Ráadásul egy cseppet sem fájt
2006. dec. 15. 07:03

ez a név engemis érdekelne!

Viszont ajánlani tudom a lézeres műtétet,az egyik körömágyamat megcsinálták 12 éve és tökéletes lett!

2006. dec. 13. 16:38
Sziasztok!Praktikak jotanacsok e teren. Hugom anno kapott ecsetelot dokitol erre, es nagyon jo volt. Ha valaki tudna ennek az ecsetelonek a nevet, nagyon megkoszonnem.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook