Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Körömbenövés fórum

Körömbenövés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
146. kiraanyu (válaszként erre: 145. - Phile)
2010. ápr. 28. 23:41

Nekem még most is fáj, de ez már elviselhető.

Az első3nap nagyon kemény! .-(

Borzalmasan fájdalmas:-(((((((((

Nem hatnak a gyógyszerek sem.


Holnap megyek a másik lábammal és ebből pedig kiszedik a varratot.

Hát, mit mondjak, nagyon félek...........:-((((


Most már tudom, h mire számíthatok, az injekció is nagyon fáj, na, és a varratszedés...

145. Phile (válaszként erre: 143. - Gépisti)
2010. ápr. 28. 10:48
nekem sem fájt, valszeg' a lézer miatt.
144. kiraanyu (válaszként erre: 143. - Gépisti)
2010. ápr. 27. 20:50
Örülj neki, mert én akármit vettem be, szinte semmit nem hatottak :-((((((
143. gépisti (válaszként erre: 137. - Gépisti)
2010. ápr. 27. 19:38
Tegnap voltam kontrolon minden rendben van, a seb szépen gyógyul. Ami számomra hihetetlen,egyszer kellett csak fájdalomcsillapítót bevennem,a műtét után.Pedig jó nagy seb van ott és egyáltalán nem fáj. Nem mintha hiányozna.
142. kiraanyu (válaszként erre: 141. - Nadine81)
2010. ápr. 25. 14:07

Hát, nekem csúnyán gyulladt volt és gennyes is, de hatott az érzéstelenítő.


Mondjuk sok helyen szúrt és csillagokat láttam a fájdalomtól, de nem éreztem semmit.


Csak mikor kiment a hatása, na 3napig kegyetlen volt, nekem alig alig hatottak a f.csillapítók sajnos.


Ma már sokkal jobb, csüt. műtötték.


Nekem a pedikűrös nem tud mit kezdeni vele, mert rögtön a körömágytól nő be, nem pedig fönt, körömvágás miatt.

2010. ápr. 25. 12:29
Nekem a doki mondta a kamilla teát,mert gyulladás csökkentő.Cataflamot szedtem 2esével fájdalom csillapítót műtét után 2-3napig.Segített vmennyire.Voltam pedikűrösnél,nagyon ügyesen megcsinálta,szerencsére most nem volt nagy benőve.De lehet ha ezelött is hozzá megyek,az első benövést is meg tudta volna oldani.Annyi,hogy kisollóval hosszába végigvágta a szélén,s kicsípte a benőtt körömdarabot.Így most 2-3hétre megint megkönnyebbültem,de mondta hogy javasolja a spange-t,a körömszabályzót.Egy biztos,sebészhez soha többé nem megyek!!Állítólag ha gyulladt meg gennyes,akkor az érzéstelenítő nemis hat annyira.
140. Phile (válaszként erre: 138. - Kiraanyu)
2010. ápr. 24. 20:07

Nincs mit.

Betadin kenőccsel szokták bekenni, de minden sebész alkalmazza.

Naponta kétszer cserélj kötést, akkor nem fog beleszáradni.

2010. ápr. 24. 19:37
hali! pécsett tud valaki jó sebészt körömbenövés kezelésére?
138. kiraanyu (válaszként erre: 136. - Phile)
2010. ápr. 24. 12:52

Hát, nagyon köszi az ötleteket, a hidrogén-peroxidot és a betadine oldatot.

Nemtudom, hogyen szedném le a kötést, ha nincs a hperoxid!?

Úgy bele volt ragadva, pedig bekenték valami krémmel, h nem ragadjon bele, de úgy látszik nem sokat ért.

Holnap lesz még egy kötéscsere, még most is beleragadhatott, mert tegnap sokat vérzett.


A fájdalom, az nem semmi sajnos!

És még a varratszedés és a másik ujjam is ott van:-(

Hát, be kell valljam, már most félek! :-(

137. gépisti (válaszként erre: 133. - Phile)
2010. ápr. 22. 16:19
Köszi a tanácsokat, megnyugtattál. Majd beszámolok a továbbiakról.
136. Phile (válaszként erre: 135. - Kiraanyu)
2010. ápr. 22. 11:50

ezzel kend be:

[link]

2010. ápr. 22. 11:41

Túl vagyok rajta.


Az injekciók kegyetlenül fájtak, feszítettek, és most szinte már teljesen kiment az érzéstelenítő.

Hát, nem lesz egy leányálom ez a pár nap! :-(


Félek még a holnapi kötéscserétől is, mert azt mondta a doki, h én ne nyúljak a kötéshez, majd a háziorvos.Ő meg nem egy óvatos ember, ráadásul folyton siet, kapkod:-(

S mivel még "csak"kétszer volt műtétem, kötéscserében nem szereztem még kellő tapasztalatot.

Kénytelen vagyok hallgatni a sebészre.

Vettem hidrigénperoxidot, ramofixet.

Milyen kenőcsöt vegyek, ha szombat-vasárnap majd már tényleg magamnak veszem le a kötést, utána mivel kenhetem a sebet, h ne fertzőződjön el?

(betadine?)

134. kiraanyu (válaszként erre: 131. - Phile)
2010. ápr. 21. 23:34

Hát, sajnos a kislányom mellett nem fogom tudni pihentetni, felpóckolni a lábam.

Úgyh marad a fájdalomcsillapító. Nincs segítségem.:-(


Minden gyógyszertárban lehet kapni hidrogén peroxidot?

Mennyit vegyek, h elég legyen?

Most az egyik lábam mindkét oldalát csinálják holnap.

Majd a kötést ezzel föl lehet áztatni?

133. Phile (válaszként erre: 132. - Gépisti)
2010. ápr. 21. 19:00
Vérezni szokott az első tamponkivétel. Sztem holnap már nem fog. Naponta kétszer cserélj kötést és minél magasabbra tedd fel a lábad.
132. gépisti (válaszként erre: 131. - Phile)
2010. ápr. 21. 18:29
Hétfőn voltam Nyíregyházan dr Kovács Mária lézersebészetén.Maga a műtét fél óra sem volt,egyáltalán nem fájt.Két óra mulva vettem be egy fájdalomcsillapítót,csak ennyi kellett.Most szedtük ki a tampont a sebből,hidrogén peroxid segítségével, rendesen bele volt száradva .Vérzik is rendesen. Kérdésem: kell-e neki vérezni, mennyi ideig szokott vérezni?
131. Phile (válaszként erre: 130. - Kiraanyu)
2010. ápr. 21. 16:55
Nem szedtem semmilyen fájdalomcsillapítót. Nem kell terhelni és akkor nem fáj:)
130. kiraanyu (válaszként erre: 127. - Phile)
2010. ápr. 21. 11:40

Hát, félek rendesen!



Köszi, h megosztottad tapasztalatod és válaszoltál kérdéseimre.


fájdalomcsillapítót milyet ajánlasz, ami hat?

129. Phile (válaszként erre: 128. - Phile)
2010. ápr. 21. 11:35
Még annyit, hogy a doki is mondta, hogy a seb nem érhet vizet minimum 10 napig.
128. Phile (válaszként erre: 125. - Nadine81)
2010. ápr. 21. 11:33

Igen, fontos másnap kötést cserélni, mert bele tud rendesen száradni és akkor igen nagy kínszenvedések árán lehet kiszedni a kötést a sebből.

Én ilyen kamillateás dolgot ki sem mertem próbálni, mert nem steril a tea.

127. Phile (válaszként erre: 126. - Kiraanyu)
2010. ápr. 21. 11:28

Hát elvileg ugyanazt csinálják mint lézerrel, biztos működik ez is.

3%-os Hidrogén-peroxidot gyógyszertárban tudsz venni. Nem drága.

Kötszert, meg ramofix-et 18cm-es testkerületig vegyél előre.

A hidrogén-peroxid fertőtlenít, és az a biztos.

Nekem egyszer elfertőzödött, mert nem azzal csináltam és akkor vettem először. Azzal hoztam helyre az elfertőződést.

126. kiraanyu (válaszként erre: 124. - Phile)
2010. ápr. 21. 09:08

De azért ez a módszer is megfelelő lehet szted?

Azt mondta, nekem is keskeny lesz a körmöm örökre, nem nyeri vissza máajd a régi alakját.

(Gondoltam, mit bánom én, ha keskeny marad, csak ne nőjön be többet)


Értem, hol lehet venni ilyen hidrogén-peroxidot?

Ez az, amivel a hajat is szokták festeni, v szőkíteni?


Persze az új kötést a doki fogja rátenni, csak félek, h az előző eltávolításával nem fog sokat kínlódni és letépi.

Ezért gondoltam arra, h én itthon elkezdem majd leszedni másnap a kötést neo magnolos vízben.


De akkor ezt nem ajánlod, ugye?

125. nadine81 (válaszként erre: 123. - Kiraanyu)
2010. ápr. 21. 00:53
Én már másnap cseréltem a kötést itthon,igaz szenvedtem vele legalább 1órát.Áztatgattam kamillateába,milliméterenként húztam le a kötést,elég fájdalmas volt az is.Az új kötést nem csináltam olyan szorosra,mint a kórházban,mert ott ugyebár szorítókötést tesznek fel műtét után.Én biztos nem hagynám,hogy orvos szedje le a kötést.
124. Phile (válaszként erre: 123. - Kiraanyu)
2010. ápr. 20. 22:35

Ja értem, ott nincs lézer, csak kivág szikével egy nagy darabot a körömágyból és valszeg azért kell összehúzni.


Én simán levenném a kötést magamnak, de nekem a rengeteg műtét után nagy a tapasztalatom.

Vízben semmiképp ne áztasd, mert elfertőződhet!!!!

Csak hidrogén-peroxidos oldatot kell csepegtetni a kötésre és szépen lassan le lehet szedni fájdalom nélkül. A hidrogén-peroxid ha vérrel érintkezik elkezd pezsegni, de egyáltalán nem fáj vagy csíp. Betadin-nal kell kezelni a sebet mielőtt új kötést teszel rá és ügyelni kell arra, hogy steril legyen minden.

Inkább csinálja a háziorvos.

123. kiraanyu (válaszként erre: 122. - Phile)
2010. ápr. 20. 22:07

Nekem kórházban csinálja egy doki a körömágyplasztikát.

Azt mondta varratot is tesz, mert a nagy helyet amit kiszednek, nem hagyja szabadon, könnyebben gyógyul, ha tesz pár öltést bele.


Emmert plasztikát csinál.

Ez a lézeres? Nem tudom.

Azt mondta, kiírtja a körömmátrixot, így nagy rá at esély, h többé nem nő be majd a körmöm.

Nekem ezt mondta a doki.

Félek is rendesen az érzéstelenítéstől és a kötéscseréktől, varratszedéstől:-(

14hós kislányommal vagyok itthon Gyeden, úgyhogy pihenni sem fogok tudni.

Segítségem nincs.


A kötéscserét a házidoki fogja csinálni, itthon, ma beszéltem meg vele, mert szombaton kéne visszamennem ahhoz a dokihoz, aki műt, de messze van tőlünk Kazincbarcika, meg hát, anno a házidokink sebészgyakornok volt.


Szted én vegyem le a kötést magamnak itthon, mielőőtt jön?

Mert kijön a házidokim a műtét utáni napon kötéscserét csinálni.


Lehet már egy ilyen sebet másnap áztatni vízben?

Vagy hagyjam, h a doki letépje a kötésemet?!

Azt nem biztos, h kibírom:-((((

122. Phile (válaszként erre: 121. - Kiraanyu)
2010. ápr. 20. 21:34

ááááá, egy hétre rá a másikat? Én a helyedben várnék a másikkal vagy 2-3 hetet. Le fogsz esni a lábadról. Nem árt ha az egyik lábadra rá tudsz állni.

Lézeres vagy normál sebészet lesz?

Varrat?? A lézerrel akkora lyukat csinálnak a lábadba hogy egy 100Ft-ost simán elnyelne félig :D de varrásról szó sem esik.

Nekem is meg kellett csinálni mind a két labamon :S, de én vártam a másik lábbal egy hónapot.


A kötéscsere nem vészes, a sima sebészeten letépik, de ott nem ragad bele a sebbe. Szoktak a sebbe rakni Betadin kenőcsöt, nem tudom hogy attól-e, de nem ragad bele. A lézeresnél viszont beleragad, de le kell áztatni. A sebészeten tuti nem áztatnak semmit. Nincs rá idő.

Ami necces az a lidokain, azt ha beadták utána nem vészes.


Ki fogod bírni! ;)

2010. ápr. 20. 19:17

Csütörtökön csinálják a körömágyplasztikát az egyik lábujjamon, egy hétre rá a másikat.


Nagyon félek tőle.


Még a kötéscserétől is.

Azt csak úgy letépik majd? abba belehalok!


Ja, és varrat is lesz.

Attól is félek. :-(((


Írj valami bíztatót kérlek Phile!


De csak az igaza! :-)))

120. Phile (válaszként erre: 116. - Nadine81)
2010. ápr. 20. 13:15
A tamponcsere nem fáj, csak látványra lehet rossz. A kötést jól el kell áztatni 3%-os hidrogén-proxiddal és rétegenként le lehet szedni a kötszert. Ha nem bírod a vért, akkor inkább kérj meg valakit hogy segítsen, minimálisan vérzik.
119. Phile (válaszként erre: 117. - Nadine81)
2010. ápr. 20. 13:09

Valami folyadékot spriccolnak a lábujjra. Gondolom valami folyékony nitrogén oldat vagy valami ilyesmi lehet (nem értek hozzá). Hírtelen elfagy a lábujjad, olyan érzés mintha jeget tennének rá és ez után adja be a lidokaint. De nem feszít, mint a hagyományos.

Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de ha annyira volt benőve hogy sebésznek kellett helyrehozni, akkor a pedikűrös nem fog tudni semmit csinálni, mert gondolom a körömágynál már benő. Csak sebészeti úton lehet megoldani, mert borzasztó mélyen van a köröm.

118. cca887cff8 (válaszként erre: 116. - Nadine81)
2010. ápr. 20. 08:31

sopron környékén biztos van hisz a határ közelsége miatt tele van mindenféle rendelővel, orvossal..

nézd meg a neten arra tuti van. valamelyik sebészeten biztos találsz.

117. nadine81 (válaszként erre: 115. - Phile)
2010. ápr. 19. 23:19

Amúgy a lézeres kezelésnél az a lidokainos lefagyasztás hogy működik?Sebészeti érzéstelenítőhöz képest milyen?

Komolyan,legjobb lenne,ha teljesen elaltatnának,s úgy csinálnák,vagy már nem is tudom.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook