Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Körömbenövés fórum

Körömbenövés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
86. Eperke0602 (válaszként erre: 84. - Nattila777)
2010. márc. 30. 17:51
Nekem mind a két nagylábujjamon, mindkét felén volt, és lézeresen csináltattam, szóval igen :)
85. cca887cff8 (válaszként erre: 84. - Nattila777)
2010. márc. 27. 18:57
sztem keress egy jó pedikűröst azzal jobban jársz!!!!
2010. márc. 27. 16:04
A lezeres kezeles akkor is alkalmazhato ha mar van vadhus is?
83. Eperke0602 (válaszként erre: 82. - G.Bori)
2010. márc. 18. 15:58
Figyu, ha minden kötél szakad és nem találsz mást, én tudok ajánlani, de győrben, mondjuk fehérvártól nem vagyunk túl messze :-/ , de mondom ha sos be kell majd akkor szívesen megadom!
82. G.Bori
2010. márc. 18. 14:42

Sziasztok!

A kisfiam még csak 8 hónapos, de már körömbenövéssel küzd. Túl vagyunk már egy műtéten, és rengetegszer kivágták már a sebészeten a körmét, de minden hiába. Ha valaki tudna nekem ajánlani Székesfehérvár környékén, egy magán sebészt, azt megköszönném.

E-mail:ganyasiborbala@t-online. hu

Irjatok erre. Előre is köszönöm!!!!!!!!!!!!!

2010. márc. 9. 15:12

Sziasztok!

Én a lézeres műtétet egyáltalán nem javaslom, 15 éve azzal műtötték először a benőtt körmömet, mely utána ugyanúgy benőtt + nagyon csúnya is lett. Ezt követően évekig jártam pedikűröshöz, ám az csak egy-két hónapra oldotta meg a helyzetet. Viszont pár éve találtam egy doktornőt bp-en, aki a benőtt részen a körmöt még a körömágyból is eltávolítja, behelyez oda egy kis vegyszeres vattát, amit 2 nap múlva kell kiszedni, és ennek köszönhetően ott nem nő vissza a köröm. Gyakorlatilag egy picit keskenyebb lesz a köröm, de csak kicsit,alig észrevehetően. Két és fél éve műtötte meg a lábujjamat, a műtét 10 percig tartott, egyáltalán nem fájt, még egy hétig kicsit nehezen hűztam cipőt, azóta semmi bajom. Dr Boér Ildikónak hívják - az interneten fent van az elérhetősége.

Remélem, segít!

2010. márc. 5. 13:01
Ha találsz egy olyat akkor írd le.Mert olyan helyre én is szívesen elmennék. Ja és a legjobb az lenne egy olyan hely ahol nem tűvel érzéstelenítenek :)
79. 2514b163b6 (válaszként erre: 77. - 8333f8a8ed)
2010. márc. 4. 22:39

Én nem vágom ki a sarkát.

Nálam a problémát még pedikűrös sem tudja megoldani, mert a benövés nekem egészen a köröm kezdeténél van.

Pedikűrösök nézik, vágnak, és nem értik hogy lehet benőve. Mert úgy tűnik nincs benőve. Aztán a sebészek meg egy fél órát foglalkoznak vele, mert annyira gázosak a lábujjaim.

Már vadhús is van:-((((

Nagyon fáj.


Most keresgélek, hová kéne mennem, ahol mgakadályozzák h ne nőjön vissza, mert SZTK-ban az számít, h minél többször kelljen műteni. :-(

2010. márc. 4. 18:50
Nekem volt olyan vendégem, akinél elég volt a körmét letompítani, mivel elég hegyes volt a körmének a sarka. Utánna egy kis steril vattát összesodortam és benyomkodtam a körme alá. Előtte annyira fájt neki, hogy sport cipőt se tudott húzni, ez még ősszel volt és azóta sincs problémája.
2010. márc. 4. 16:11
Nem szabad kivágni a körmöd sarkát! Sajna én is elkövettem ezt a hibát...
2010. márc. 4. 16:09
ááá én nem merek menni :'( nagyon utállom a tűket
2010. febr. 25. 09:02

Sziasztok!


Nekem terhesen nőtt be a körmöm mindkét nagylábujjam, mindkét oldalán , előtte sosem volt ilyen problámám. L

assan rászántam magam a műtétre, tavaly októberben meg is műtötték sebészeten,érzéstelenítés, vágás, körömkitépés stb, de szűk 3 hónap múlva (dec.végén) újra előjött mindkét lábujjamon.


Aki tudna Borsod megyében olyan orvost ajánlani, aki érdemben foglalkozna a bajommal, nagyon hálás lennék!

Mert akik eddig csinálták, egyáltalán nem érdekelték, h 3 hónap múlva megint meg kell majd műttetnem.

Nekik mindegy!


Előre is köszönöm a segítséget!

74. Refuge (válaszként erre: 73. - Eperke0602)
2010. febr. 23. 19:48
Huhh, akkor lehet h nekem se lesz jó h állandóan be van kenve :S ezekszerint Te is megszenvedted. Műttetni semmiképp nem szeretném, túl fincsi dolgokat olvastam ebben a topikban :D szerintem jövőhéten meglátogatok egy pedikűröst és lesz ami lesz. Értesíteni foglak :P
2010. febr. 23. 15:07
Nekem most lesz három éve hogy megcsináltattam (mindkettő, mindkét oldalon, de olyan szinten voltam, hogy műtét közben az egyik köröm már annyira felázott, hogy leesett, mert ha sokat kened a körömlemez is felpuhul ugye) és már előtte kétszer műtötték rendesen, szóval rendesen megszenvedtem (ezért tudom miről beszélsz:S) akkor volt 17 000 Ft egy ujj mindkét széllel, de gondolom ez magánorvostól függ (ebbe adtak kötszert, kenőcsöt mindent)... remélem sikerül elkerülnöd a műtétet, majd tájékoztass, hogy mi lett veled ;). p.
72. Refuge (válaszként erre: 71. - Eperke0602)
2010. febr. 22. 23:03
Köszi a tippet! Úgy gondoltam h kb egy hétig állandó kötés lesz rajta, folyamatosan vastagon kenve, így talán leázik a vadhús és pedikűrös is rendbe tudná tenni. Drága az a lézeres cucc?
71. Eperke0602 (válaszként erre: 69. - Refuge)
2010. febr. 22. 22:21
Szia! Szerintem nézesd meg pedikűrössel, bár nem vagyok a híve, ha már vadhús is van, mert a gyulladt felületet megbolygatni szerintem NEM szerencsés dolog! Ha van rá lehetőséged, én csak tanácsolni tudom a lézeres műtétet, mert ha egyszer benő a körmöd, mint Te is mondtad, már többször előfordult, az otthoni kezelés nem nyújt végleges megoldást, még ha egy kis időre lemegy a gyulladás és szépnek tűnik a köröm, akkor sem, mert a mátrix sejtek (amiből fejlődik a köröm) ugyanúgy ott maradnak, míg lézeres műtétnél ezeket a sejteket elégetik, így nem tud a köröm túlnőni a leszabályzott méreten kívülre. Ha kérdésed van ,vagy tanácsra van szükséged, írj nyugodtan privit, ha tudok segítek Neked is.
70. Henii
2010. febr. 21. 22:37

Üdv mindenkinek!

Én egy 13 éves lány vagyok. Sajnos én is megtapasztaltam hogy mi is az a körömbenövés.

Még nyáron kezdődött de akkor csak kicsit piros volt a lábujjam és enyhén jött a genny is. Akkor még a szüleim helyre tudták hozni. Aztán nemrég megint begyulladt a lábujjam. Ugyan az mint nyáron. Vagyis a jobb lábam nagylábujja. A szüleimnek nem szóltam mert gondoltam helyre tudom én ezt hozni. Aztán csak egyre csúnyább lett. Bekötöztem gézzel meg néha fertőtlenítettem de nem lett szebb. Sőt már kegyetlenül csúnya volt. Rengeteg genny jött ki. Néha napján már a gyalogolás is nagyon fájt nem hogy tesiórán a futás. Mindig halogattam hogy majd szólok anyuméknak holnap. Aztán másnap megint csak majd holnap szólok. És végülis a holnapból egy elég szép 6 hónap lett. Aztán apukám vette észre teljesen véletlenül a kötést a lábamon és megkérdzte miaz. Nagy nehezen de kénytelen voltam neki elmondani. Másnap reggel rohantunk is a kórházba mert anyukám azt mondta hogy ez rettenetesen csúnya (télleg az volt nagyon) és félt hogy nehogy kapjak egy vérfertőzést. Bementünk a kórházba ahol egyből a sebészetre küldtek. Ott behívott a doki a vizsgálóba. Azt mondta hogy a körömbenövés napi dolog. Nem kell megijedni tőle. Erre mondta anyukám hogy te doktor úr ez tényleg nagyon csúnya. Hát mikor meglátta a doktor azt mondta hogy na jó igaza volt tényleg borzalmas és hogy ez már egyátalán nem napi dolog. A körmömre 2 oldalról rávolt nőve a vadhús elég csúnyán és tele volt gennyel. A doktor rakott rá egy kötést és mondta hogy másnap menjünk vissza és megműtik. Visszamentünk reggel. Kegyetlenül féltem. Nem is maga a műtéttől hanem az előtte való injekciótol. A doki megmondta hogy 2 kapok majd abba a lábujjamba 2 oldalról. (Na itt megjegyzem hogy még az oltástól is félek de ez egy ilyen injekció.) Bekísért egy fiú egy öltözőbe és mondta hogy vegyem le a cipőt meg a zoknit. Mást nem kellett levenni csak ezt. A másik lábamra húzott egy ilyen zacskót. Meg kaptam egy köntös félét meg a fejemre egy sapit amit a műtőben hordanak. Bekísért és felfeküdtem az ágyra. Megjött a doki is meg még egy nővérke. Beadták a 2 injekciót. Hát be kell valljam kegyetlenül fájt nekem de valahogy túléltem. Aztán elkezdte műteni a lábam. (Ne kérdezzétek mitcsinált a lábammal mert nem mertem odanézni.) Mivel a 2 injekció (érzéstelenítő) nem hatott eléggé így még belém nyomtak egy harmadikat is de azt már kevésbé éreztem. Aztán utána már semmit nem éreztem. Hallottam hogy valamit vág, meg nem tudom mit csinál de hogy érezni nem éreztem semmit az biztos. Fura érzés volt. A műtét tartott vagy 40percig kb. Mikor végeztem mondta hogy menjek és üljek le a váróterembe és ha 15 perc alatt átüt a vér a kötésen akkor kicseréli. Hát persze hogy átütött. De ő meg közben elment ebédelni így ott ültem a szüleimmel vagy másfél órát. Életem eddig talán legrosszabb másfélóráját. Annyira kegyetlenül fájt a lábam hogy azt leírni nem tudom. De bevettem egy fájdalomcsillapítót és javult a fájdalom. Átkötötte és hazamehettem. Utána már úgy nem fájt mint ott a kórházban. Itthon is fájt de nem annyira. Aztán még visszamentünk 2x kötözésre. Mikor harmadszorra mentünk vissza akkor kiszette a varratokat is. 3-3 varrat volt a lábujjamon jobb illetve bal oldalon. (Jelentem itt már eltelt egy hét a műtét óta és még mindig nem néztem meg a sebet.) A varrat szedés megint fájt de nem volt rosszabb mint az injekció. Most már menni is tudok. Az első napokban csak bicegtem és mindenhova papucsba jártam. Suliba se mentem másfél hétig és a tesióráról is felvagyok mentve vagy még 2 hétig. Vigyáznom kell hogy nehogy beüssem valamibe a lábujjam és hogy senki se lépjen rá a lábamra. Ma már 11. napja hogy megműtöttek. Vissza már nem kell mennem a dokihoz. Itthon kell fertőtleníteni és kötözgetni. Folyamatosan viszket de még elég kibírható.

Huh. Kicsit hosszúra sikeredett de gondolom megosztom másokkal is a történetem. Ezzel csak azt akartam mondani hogy ha valami bajt láttok már az ELEJÉN szóljatok mert akkor egy pedikűrös simán rendbehozza. (Ezután én is fogok pedikűröshöz járni.) Ha már muszáj elmenni orvoshoz ne féljetek! Lehet hogy nálatok még nem lesz szükség a műtétre. De ha műtétre kerül a sor akkor se csüggedj vagy ijedj meg hanem gondolj arra hogy mennyivel jobb lesz majd nyáron már egy szép körömmel mászkálni a strandon mint egy csúnya gennyes benőtt körömmel! Szorítok annak aki műtét előtt áll és annak is akinek csak egy könnyeb körömbenövése van.

69. Refuge
2010. febr. 16. 19:22

Üdv!


Bálint vagyok és sajnos nekem se idegen a téma :S már évek óta benövöget, hol az egyik, hol a másik nagylábujjam. Eddig még mindig ki tudtam kezelni itthon egy Ichtoxyl nevű barna színű kenőccsel, viszont kb tavaly ilyenkor ismét jelentkezett a probléma és azóta ugyanott vagyok :S vadhús is van és nem változik semmit, se jó se rossz irányba, pedig napi 2szer kezelem a kenőccsel. Mit tudnátok ajánlani? Érdemes ezzel még pedikűröshöz menni? Vagy már elkerülhetetlen a műtét?

68. Nándi25 (válaszként erre: 53. - Niki..)
2009. dec. 28. 10:26
Szia Nándi vok! Leírtam az oldalra a bajom ha tudsz valami segítséget, azt megköszönném! ELŐRE IS KÖSZI
2009. dec. 28. 10:21
Sziasztok Nándi vok! Hogyan értitek azt hogy ki kell növeszteni a körmöt? Nekem már 3éve be van nőve a jobb lábujjamon! Már 2X voltam orvosnál, kitépték, levágták a vadhúst mindkét feléről, de minden hiába! Már csak otthon szokok háziműtéteket csinálni, de mind 2 felén már nagyon ránőtt a vadhús! Ha valamit tudtok rá kérlek segítsetek rajtam! Előre is köszi! Email cím:Cibak25@citromail.hu
2009. nov. 30. 18:37

Evangelika!


Én is körömbenövéssel küszködök egy ideje, és már ki is vágták a körmömet 2x, de egyik sem volt hatásos, sőt... Már egy ideje keresek egy jó orvost, de hiába. Kicsit megörültem amikor írtad ezt a Debrecni orvost, mert én is Debrecenben tanulok. Megtudnád adni az elérhetőségét Dr. Juhász Istvánnak?

Megtennéd, hogy elküldöd az e-mailemre? (Zsanca19@citromail.hu)


Előre is köszönöm!

2009. aug. 29. 15:34
Én két évig küzdöttem vele - semmi nem vált be, csak egy debreceni bőrsebészeti műtét. Dr. Juhász István végezte, azóta semmi gondom vele.
64. Eperke0602 (válaszként erre: 63. - 9f8e6b2378)
2009. aug. 29. 15:15
De a spangera gondolsz?
63. 9f8e6b2378 (válaszként erre: 62. - Eperke0602)
2009. aug. 25. 10:04

Szia.Nekem már több mint 10éve megvan a körömbenövésem.Nem halok bele a fájdalomba,épp ezért tudtam eddig húzni,de most már 1re jobban idegesít a dolog.Jó nagyra van nőve a sarka a jobb lábujjamnak és elég gennyes,vérzik,...Most ezt a lézeres dolgot nézegetem.Szerinted?

[link]

2009. júl. 6. 10:26
Ha valakit érdekel, a doki elérhetősége vagy vmilyen kérdése van írjon privit légyszi, mert itt nem mindig nézegetem a fórumokat (ha sunyiba munkaidőbe vagyok:) )
61. Vilcsu
2009. júl. 5. 21:58
Sziasztok! 12 éves vagyok,2 éve szendevedek a körömbenövéssel..anya mindig kitudta vágni és most tegnap kivágta de iszonyuan fájt és vashus nött:( és most rászántam magam erre a lézeres eltávolításra:) Mert ahogy láttam nagyon sokan dícsárik:D Aki tudna nekem Fejér megye és Síófok környékén ilyen orvost ajánlanicímmel legyenszives segíteni:) Mennyi egy ilyen mutatvány?:D Elöre is nagyon köszönöm:Vilcsu
2009. jún. 18. 10:47
eperke0602 légyszi add meg a doki elérhetöségét fontos lenne!
59. Rolikaa (válaszként erre: 58. - Eperke0602)
2009. jún. 16. 13:57
Szia Eperke0602!! Megtudnád mondani hol csinltad a lábadat? mert én is Győri vagyok és hasonló próblémám van. léccy irj kösszi
2009. jún. 14. 20:02
Hát gyerekek, akkor nekem írtózatos nagy szerencsém van ezzel a győri doktorúrral. Nagyon köszönöm neki. Sajnálom, hogy neked nem sikerült... :'(. Tudom, milyen rossz. Együttérzek. Puszi és gyógyulj meg
2009. jún. 13. 22:57
na erre tudok mit mit mondani.én 2007 ota bajlodok a körrmömmmel a lábamon tucatszor kivágtam saját magam,már tudom nem lett volna szabad.de mindegy most már.doki mütötte 2 szer lézerrel mert elsö után viszanött azt most ugynéz ki a másodiklézeres után is viszanött pedig volt mátrik keskenyittés tehát elég jol felvágták lézerezték és varták mégis viszanött.ez a kemény gyerekek.régen ha valaki nekem mondta volna ez lesz velem kiröhögöm.de ez van hétfön ujbol doki azt majd kiderül.egyébként ne rohanjatok lézerrel vágatni nem megoldás,mert utánnna kell vegyi kezelést is csinálni rögtön a lézer után,de az ilyen ritka mert sok doki csak jopofizik.azt igéri a lézer jo persze hogyne igen jo ha utánna van vegyi kezelés is.csak jobb ha nem mondja neked érted egy lábujj mütét 30000Ft neki persze jobb ha ideig oráig jo neked azt ahogy nö majd megcsinálja mégegyszer neked.ha meg nem hozzá mész akkor is beszedett töled 30000 ret azt nevet egy jot.sajna kevés a jo becsületes doki.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook