Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Körömbenövés fórum

Körömbenövés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
56. Niki..
2009. jún. 9. 17:06
Én már mint pedikűrös nem egy lábat tettem rendbe ugy hogy hosszú éveket szenvedtek vele,olyan is volt akinek folyamatos gyulladás alatt állt gennyes állapotú volt,ez nem jelent problémát.De én is csak azt tudom mondani hogy a műtét ne,és szerintem aki jo pedikűrös mind ezt mondja.Innentöl kezdve mindenki maga dönti el.
55. Tina82
2009. jún. 5. 09:51

Sziasztok!

Anyukám pedikűrös, már 38 éve! Ő volt az első a városban, már nyugdíjas, de nyugdíj mellett dolgozik, mert szerencsére olyan sok vendége van, majd idővel én fogom átvenni a vendégeit, ha elvégzem a sulit!

Nekem is mindig be volt nőve a körmöm, de kinövesztettük, szerencsére, nem lehet hosszú a körmöm, mert az utolsó lábujjpercem visszeperdül :) Genetika :)

jesszus, a műtét a legrosszabb, visszanő a köröm, és nagyon fáj! Ki kell növeszteni, no nem mondom, hogy sétagalopp, de megéri, a házi műtéteket meg nem ajánlom, főleg ha vadhús nő már, azzal fordulj orvoshoz!

Remélem segíthettem :)

54. Eperke0602 (válaszként erre: 52. - Bala12)
2009. jún. 5. 01:09
Én már túlvagyok egy-két dolgon ezt illetően. Én csak azt tudom tanácsolni, szánj rá időt és pénzt. Nagyon megéri. Én is gyerekkorom óta szenvedtem ilyennel, tavaly nyáron megcsináltattam mindkettőt, (mert miért is ne, de mindegyik rossz volt) lézeresen azóta SEMMI baja a lábamnak. A lézerrel ki tudják égetni a mátrix sejteket, amiből fejlődik a köröm, és nem fog oda visszanőni többet. Igen jó a spange, aláírom, annak akinek nincs begyulladva... Mert ha te úgy hozzámersz nyúlni, egy gyulladt körömhöz, bátor vagy:). Nekem nem lehetett, az annak jó, aki még teljesen a kezdő stádiumban van, de attól még visszafog nőni, állítólag ez genetikai adottság is, hogy kinek milyen szélesre nő a körme... Ha kell bármiféle segítség, kérdés, írj ide vagy privire. Nagyon szívesen válaszolok, mert teljes mértékben átérzem és átéltem a helyzeted
53. Niki..
2009. jún. 2. 01:03

Sziasztok

én pedikűrös vagyok ás azt tudom tanácsolni hogy a műtétet felejtsétek el,az a legbrutálisabb módszer,csak tépik a körmöt és ugyan ugy visszanő.És ráadásul nagy fájdalom is!

A lényege a benött körömnek hogy ki kell növeszteni, ezt tamponálással ill.spangeval.

Én használom a spanget is ha gondoljátok irjatok vagy megadom a számom hívjatok,és nagyon szívesen megnézem tudod-e segíteni vagy mit tudnék tanácsolni.

52. bala12
2009. jún. 2. 00:15

hello


nekem már gyerekkorom óta be szokott nőni a körmöm én mindíg magam vágom ki eddig semmmi gond nem volt vele de mostmár vadhús is nő és nem tudok vele mit csinálni mer miután kivágom a körmöt a vadhús ott marad hogyan vagy mivel tudom eltüntetni ?


aki tudja kérem hogy irja meg

nagy segítség lenne köszönöm

51. Eni31
2009. máj. 4. 14:17

Sziasztok!


Remélem tudok valakinek segíteni a tapasztalataimmal.


Február elején kezdődött nálam a körömbenövés.Bár ez egy tavalyi lábújjtörés következménye lehetett,mivel a köröm egy része lesett róla.A jobb nagylábamon a jobb saroknál nőtt be a köröm.Elkezdett gennyesedni.Iszonyatosan fájt.Próbáltam az áztatástól kezdve a paradicsomos kötésen át sok mindent,de csak átmeneti kezelések voltak.Újra és újra begyulladt.Amikor már zárt cipőt sem tudtam húzni és elviselhetetlen volt a fájdalom.Elhatároztam emegyekem sebészetre,helyi érzéstelenítéssel(Lidocain injekció, ami egy kicsit kellemetlen volt) kivágta a doki a benőtt részt.Majd egy fenolos tampon helyezett,be ami fertőtlenítésen kívül elhalasztja a sejeteket,h ne nőjön vissza ott a köröm…A műtét ápr 9én volt,mostanra szépen begyógyult.Dokim szerint annyi idő alatt jön rendbe,mint amennyi ideig az ember halogatja a dolgokat.



Előtte a lézeres műtétre is bejelentkeztem,de azt 15 e Ft alatt nem úsztam volna meg. Persze azt az időt már nem tudtam megvárni.Akinek esetleg szüksége lenne telefonszámra,lézeres műtétre szívesen megadom az elérhetőséget.


Ne halogassátok a műtétet,mert rosszabra is fordulhat,elfertőződhet.


Üdv

2009. ápr. 23. 17:46

Sziasztok!

Körömbenövésem volt nekem is,a bal nagy lábujjamon novemberben megműtötték(kivágták a fele körmöt+Vadhúst).Még nem is a műtét fájt,hanem a szorítókötés,2 napig nem aludtam teljesen elszorították.Kb.két hete újra éreztem hogy fájogat,pirosodott,elmentem megint,megigazították ollóval,mert ahogy kezdett lenőni a vége kampós volt.Azt mondta a doki ha újra begyullad,újra leszedi!!!Persze neki tökmindegy hogy hányszor műt.Azt már neeem,még egyszer ezt a fájdalmat.Mondtam magamnak:segíts magadon Szila!Keresgéltem módszereket és a gézlapos módszer bevált!

Bekened Tetránnal ott ahol a köröm növekszik,gézlapot nyomkodsz a köröm alá,ahogy csak tudod,minden este.Megéri!!!

Remélem segítek a tapasztalatommal.

2009. ápr. 22. 18:15
Én úgy tudom a spange csak akkor jó, ha nincs gyulladás a körmön. Az viszont még nagyon kezdeti fázis... Én is próbálkoztam volna vele, de nekem nem merték megcsinálni, vagyis nem nyúltak hozzá, mert gyulladt volt, és nem pedikűrös nem tudta levenni a lobbot
2009. ápr. 18. 13:08

Sziasztok!

Köröm benövésre nagyon hatásos a Spange. Ez egy kis lapocska, amit a körömre ragasztanak és kihúzza a körmöt, hogy az úgy nőjjön, hogy ne tudjon a köröm benőni. Ezt pedikűrös csinálja - sajnos nem sokan.

Ha valakit érdekel szívesen írok róla többet.

2009. febr. 14. 21:59
Sziasztok! Bocs, h nem tudtam jönni (törölnöm kellett magam), de remélem már mindenkinek megoldódott a problémája...:)
2008. nov. 14. 08:58
Na Sziasztok... elmentem orvoshoz,hát mit mondjak,lehet hogy jobb lett volna a lézeres kezelés... mert ez eléggé fájt :( de nem érdekel,mert legalűbb túl vagyok rajta. ha el akarjátok kerülni a körömbenövést,akkor a körmötöet úgy vágjátok,hogy a széle ne menjem bele a húsba,magyarul ne egyenesen vágjátok,az orvos ezt mondta... na mindegy. sok szerencsét a küzdőknek :) Béke!
2008. szept. 29. 15:18
Szia,Eperke 62! Légyszi az elérhetőségét mondd meg az orvosodnak,mert akkor elszeretnék menni hozzá,igaz,hogy messze van,de ennyit megér... itt a közelünkben úgy sincs magánorovos.Köszi szépen. SZia :)
2008. szept. 16. 09:10

sziasztok!

NEKEM SAJNOS VAN TAPASZTALATOM KÖRÖMBENÖVÉS GYANÁNT OLYAN 15 ÉVES KOROMBA VOLT AZ ELSŐ KÖRÖMBENÖVÉSES KIS MŰTÉTEMEN ÁTESTEM, REMÉLVE NEM LESZ TÖBB, MOST ITT VAGYOK MA HOLNAP 23 ÉS A 8. KÖRÖMBENÖVÉSES MŰTÉTRE VÁROK, DE OLYAN SZINTEN, HOGY SAJNOS NEKEM MÁR HUS KIS KINŐTT, MINT MINDENKI MÁS ÉN IS JÁRTAM ORVOSRÓL ORVOSRA SEBÉSZRŐL SEBÉSZRE MEGYÉRŐL MEGYÉRE HÁTHA MÁS DOKI MEGTUDJA RENDESSEN MŰTENI, DE SAJNOS NEM NEM BESZÉLVE A KEGYETLEN FÁJDALMAKRÓL AMI VELE JÁR, TEGNAP ESTE ELKESEREDÉSEMBEN FELJÖTTEM IDE ITT OLVASTAM EGY GYŐRI ORVOSRÓL, AKI LÉZER MŰTÉTTEL MŰTI MEG AZ ILYEN BETEGEKET TUDTOK NEKEM ABBAN SEGÍTENI HOL TUDNÁM ELÉRNI? ESETLEG CSAK EGY NÉV ALAPJÁN? NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM A KISFIAM MIATT IS, Ő MOST 10 HÓNAPOS MOST VAN ABBAN A KORBAN, HOGY MINDEN ÉRDEKLI ÉS NEM JÁTSZHATOK VELE ÖNFELEDTEN , MERT FÉLTEM AZ UJJAM HISZEN NAGYON FÁJ, ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET!!! PATYI ERYKA

2008. szept. 15. 20:14
EPERKE ÍRTAM NEKED LEVELET REMÉLEM MEGKAPTAD NAGYON FONTOS LENNE SZÁMOMRA!! KÉRLEK JELEZD HA MEGKAPTAD! KÖSZÖNÖM ERIKA
2008. aug. 28. 12:07
He, újjabb tapasztalattal gazdagodtam. Lápiszos kezelésnek hívják...
2008. aug. 17. 13:24
Szia Richi! Ha már granulomás szöveted is van (vadhús), akkor én a helyedben azonnal orvoshoz fordulnék!! Sajnos azt már magad nem tudod, illetve nem érdemes vagdosnod, mert súlyos következménye lehet (vérmérgezés vagy bármi más). A legjobb a lézer én azt ajánlom, mert utána nem nő vissza a vadhús. Sajnos vas megyében nem vok jártas.. Nézz utána neten. én is nézelődöm, ha vmit találok belinekelem Neked... Remélem egy kis biztatást tudtam azért adni:S
2008. aug. 17. 13:21
Szia Miki1994! Sajnos én már évek óta küzdök ilyen problémával, ezerféle házi praktikát kipróbáltam (paradicsom, tisztító- és dunsztkötés, szívatókrém és társaik, de sajnos egyik sem vált be).... Ha rám hallgatsz (tapasztalatból), azonnal menj orvoshoz és ha szerencséd van lehet kapsz rá krémet, de ha vársz vele rosszabb lesz és jön a műtét (páron már részt vettem), de a jó döntés, ha megteheted egy magánorvos (a végén én is ide jutottam, mert már nem bírtam a fájdalmat). Nekem itt Győrbe 17.000-ért csináltak egyet lézerrel, de utána kaptam még kötést és krémeket, ami benne van az árba, és persze az se mindegy, hogy tényleg emberként kezelnek...Sajnos,ez így megy:S Ha kérdésed van írj bátran, ha tudok, segítek...Jobbulást
2008. aug. 15. 14:51
jaj és még aannyi lenne a kérdésem,hogy egy ilyen lézeres műtét mennyibe kerülne? légyszi írjátok meg,köszi :)
2008. aug. 14. 13:35
Vagy esetleg kitudom vágni magamnak? ha igen,légyszi mondjátok meg,hogy hogy kell, köszi :)
2008. aug. 14. 13:33

Sziasztok.

Én is ezzel a próblémával küzdök,körömbenövés...azt szeretném kérdezni,hogy nincs rá valami házi gyógymód rá esetleg? vagy muszály orvoshoz mennem,hogy kivágják? előre is köszi a válaszotokat.

36. Richi
2008. aug. 11. 19:05

sziasztok!

Valki tudna segitséget adni?

be nőtt a körmöm(a vicc az, hogy nem előre, mint ahogy kellene, hanem lefele)és nem tudom ki vágni, már valami vadhús is van, vagy mi neve!

és az lenne a legjobb, ha itt vas mmegyében tudna valaki cimet adni!

előre is köszi vagy valami helpet!

35. c29a3b1a9b (válaszként erre: 34. - Jimike)
2008. júl. 24. 20:00
Szia, Jimike! Hol laksz? Mert, ha gondolod Győrben tudok ajánlani egy jó dokit, nekem is ő csinálta mind a kettőt...
34. Jimike
2008. júl. 17. 08:41

Sziasztok!


Nekem eddig 27 év alatt soha nem volt ilyen problémám, viszont kb. 3 hónapja benőtt a köröm a bal nagylábujjamon. Amikor már nagyon fájt egy órás áztatás után kivágtam magamnak, és nem is volt gond egy pár hétig.


Sajnos ugyanabba a rossz irányba kezdett nőni ismét a köröm, és most ugyanott vagyok mint pár hónapja, viszont tegnap a saját kis műtétem nem sikerült.


Kérlek, hogy ajánljatok olyan megoldást/dokit, ami/aki garantáltan jól megoldja ezt a problémát lehetőleg minél rövidebb idő alatt.


Előre is köszönöm!

2008. júl. 8. 12:40

Ma elérkezett a nap, hogy megcsinálják a jobb lábamat is.... A másik már szépen gyógyul (szerintem, de majd a doki remélem megerősít ebben) Hiába műtik már harmadszorra, azért még mindig izgulok... Áh, csak lennék már túl rajta...

Kitartás Mindenkinek:)

32. c29a3b1a9b (válaszként erre: 29. - DartR)
2008. jún. 24. 23:39
Nem kaptál semilyen kenőcsöt? Mert én kaptam, és azt mondta, egy hétig a pirossal:D utána meg két-három hétig a zölddel...már csak a fehér hiányzik, és még kötszert is kaptam tőle és neked kell utána kötözgetned otthon kb. négy-hat hét
2008. jún. 24. 23:36
Ma túl vagyok az egyiken...Lézeresen megcsinálta egy magándoki...Remélem, már ez a dolog összejön, mert már elegem van belőle...ő is mondta, h hajlamos vok a körömbenövésre. Yeah... Legalább már egy megvan, aztán egy hét múlva jöhet a következő!!! Aki ilyennel küzd, fel a fejjel, rengeteg ilyen ember van, mint mi, még ha nem is vigasztal, den nem vagyunk egyedül ezzel a problémával
2008. jún. 24. 15:56

Nekem is be szokott nőni, de anyum szerencsére ki birja vágni, pedig nem is sebész. Igaz ő olyan, h a szomszédok hozzá járnak szálkát kiszedetni az ujjukból, meg minden ilyen kis sérüléssel : D Meg mi sorházba lakunk és a többi család gyerekei olyan idősek kb. mint én, és mikor még kicsik voltunk, és mozgott a fogunk, mindenkinek anya húzta ki : DDD

Na, jól eltértem a témától...

29. DartR
2008. jún. 20. 15:01

Sziasztok! Nekem Kedden volt a műtétem (lézeres) mert a nagy ábujjam eggyik része benőtt :S Most kaptam egy szép nagy kötést a lábamra és nem mehetek sehova :S :S

Valaki meg tudja mondani kb. meddig kell kötözésre járogatni?? Azér kérdem mer sajnos a műtét óta nem nagyon tudtunk beszélni a dokival... Válaszát köszönöm mindenkinek!!!

28. 28f16f555c (válaszként erre: 25. - C29a3b1a9b)
2008. máj. 30. 07:35
A lézeres uton való dolog rendbe tenné neked is.
2008. máj. 30. 07:15

Benőtt köröm: 4./kalium chloratium

Begyulladt, fájdalmas körömágy : 3./ ferrum phosphorikum,11./silicea, 12./calcium sulfuricum


Próbáljátok ki, a patikákban, főleg a homeopátiás szereket is preferáló helyeken kapni.

Magam rendszeresen veszem elő a sókat más dolgokra, nekem nagyon beváltak!!

Shüsslertől és az általa felfedezett biokémiai ásványi sókról bővebbet Vass Zsolt honlapján találtok.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook