Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Körömbenövés fórum

Körömbenövés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
176. craig
2010. szept. 23. 18:33

Szia Last!

Szerintem biztos van pest megyében olyan pedikürös aki tesz fel spanget. Én is Bpi vagyok, és rákerestem pár hónapja és találtam is,de a pedikürösöm lebeszélt, megtanított engem hogyan kell betenni körömterelőt házilag és semmi gond nincsen azóta :)

175. last
2010. aug. 23. 19:06
Pest megyében tudtok olyan pedikűröst aki rak fel spange-t és ajánlanátok nekem?
174. kiraanyu (válaszként erre: 173. - Parokashop)
2010. aug. 15. 19:11

A spange-re gondolsz?

Ha igen:

Hát, nem mindenkinek megoldás ez, köztük vagyok sajnos én is.

Nekem teljesen lentről, a körömágytól nő be a körmöm, tehát nem a rossz, nem megfelelő pedikűr az oka, hanem valszeg geneteikai :-(

Ezen egyetlen pedikűrös sem tud segíteni körömszabályozással.

2010. aug. 15. 11:26

már nem kell műttetni... körömszabályozás úgy hívják a módszert...


Szegeden van ilyen, biztos máshol is csinálják

172. chef18
2010. júl. 28. 21:20

Sziasztok. Túl vagyok az összes műtéten. Összesen 6 lábujjam 12 oldala volt benőve, mindet kilézerezték. Borzasztó csúnyák voltak de megcsinálta az orvos. Kb hat éve volt benőve. Most 6-8 hét is lehet a ggyulási idő. Remélem nem nő vissza többé... Aki csak teheti keresse meg Dr. Kovács Máriát!

Debrecenben s Nyiregyházán is rendel. Végtelenül kedvesek,s csilapítják a műtéti fájdalmakat!

171. wekker (válaszként erre: 170. - Kiraanyu)
2010. júl. 28. 12:32
Békésszentandráson, dr. Fabó Ferenc
170. kiraanyu (válaszként erre: 169. - Wekker)
2010. júl. 27. 23:04

Hol és ki műtött?


Nekem egyik nagylábujjam 2oldalát ápr.22-én, a másik mind2 oldalát pont egy héttel később.

És a bal nagyujjam külső szélénél ismét be van nőve :-( Úgy érzem sajnos.


Pedig Emmert-plasztika volt, (vagyis egészen a csonthártyáig műtött, kiszedte a körömmátrixot is a körömágyból.)

Keskenyebb lett a köröm, kinézetre nem szép, de nem érdekelne, csak ne nőne vissza többet.

A lézerest hallottam 100%-os megoldásnak.

De az meg drága :-(

169. wekker
2010. júl. 27. 22:16

Sziasztok!

Én is(mint itt mindenki más, benőtt körömmel küszködtem), kb.2évig. Kipróbáltam mindenféle krémet, kenőcsöt, oldatot, hetente jártam pedikűröshöz. Semmi sem segített igazán. Sebészetről hallani sem akartam. A pedikűrösöm a lézeres műtétet ajánlotta. A lábam már elég rossz állapotban voltam mire elhatároztam, hogy megműttetem. Mikor elmentünk az orvoshoz, nagyon féltem , hogy mit fog velem csinálni....de semmit gyógyszert és kenőcsöt írt fel, részletesen és őszintén elmondott mindent és adott egy műtéti időpontot. Egyszerre mindkét nagylábujjam mindkét szélét megműtötte/összesen 15ezer forintért!/, és azóta(4 hónapja) minden a legnagyobb rendben, igaz kicsit furcsán néz ki, de nem nő be és nem fáj.

Ha valakit érdekelnek a részletek akkor az írjon, szívesen válaszolok a kérdésekre.


Ui.: Senki ne szenvedjen, merjen orvoshoz menni!

2010. júl. 25. 22:21

Hát, sajnos nem vált be minden ujjamon az Emmert-plasztika sem:-(8

Kiújult a benövés a bal nagyujjamon.

Nincs 3hónapja, h megműtötték.

A "sima" ambuláns kivágás is eddig tartott:


Remélem, legalább a többi nem fog vissanőni!

167. kiraanyu (válaszként erre: 166. - Chef18)
2010. júl. 23. 22:58

Jaj, ez nem semmi:-(((


Sajnos anyagilag sem, nekem azt mondta ez a dokinő, h oldalanként 12.500Ft.

Hú, ezt megszorozva 12-vel!!!

Borzalmasan sok pénz......

166. chef18 (válaszként erre: 164. - Kiraanyu)
2010. júl. 23. 19:07
Szia! Hát sajnos 6 lábujjam minden oldala be van nőve. Igen a műtét sajnos fizetős nem támogatják. Sajnálom hogy nem tudod megcsináltatn a végleges megoldást. Nekem is a szüleim segítenek benne, mert elég költséges.
2010. júl. 22. 23:19
Próbáljátok ki a spange-t.Szerintem beválhat,pedikűrösöm is mondta.Az én körmeim szerencsére most"jól"nőnek,2x voltam nála,elég jól kiigazította,s most rendesen nől-egyenlőre.De ha nem így lenne,már tetettem volna fel spange-t,az biztos.Sebészhez soha többé,a pedikűrös is mondta,hogy felesleges felvágni hosszába a körmöt,meg ilyesmi.Főleg,aki időben megy.
164. kiraanyu (válaszként erre: 163. - Chef18)
2010. júl. 22. 23:09

Hú, neked minden lábujjadon benőtt a köröm??

Szegény :-(((


Hát, akkor nem kis összeget fogsz otthagyni.


Nekem a két nagylábujjam mindkét oldalát kellett csinálni, de sajnos nem volt 50.000Ft-om,(fölhhívtam, ennyit mondott) így mentem sztk-s rendelésre már kétszer, ami tudom, h most sem lesz végleges megoldás sajnos :-(

163. chef18
2010. júl. 22. 01:11

Sziasztok!

Nekem múlt hét kedden műtötek két lábujjamat most kedden kettőt s a jövőhéten kedden is kettőt. Debrecenben egy magánsebészeten Dr Kovács Mária. Szuri előtt le fagyasztja szinte semmit nem érzel az egészből. Csak ajánlani tudom!!

162. kiraanyu (válaszként erre: 161. - Craig)
2010. júl. 16. 15:05

Nekem is gyulladt volt, mégsem éreztem műtét közben semmit.

Emmert plasztikám volt, nem "sima" körömkivágás.

A pedikürös valószínű, h nem vágta ki rendesen (nekem sem ) és ezért maradt a gyulladás.

Az injekció helye nekem is fájt, főleg a bal lábujjamnál kapott injekcióé.

de idővel el fog múlni.

161. craig
2010. jún. 29. 18:05

Sziasztok! Nekem 1,5-2 hete volt körömbenövésem bal belső műtéte. 2 injekcióval csinálták, de éreztem 1 kis fájdalmat a műtétkor mivel még volt az ujjamon gyulladás és akkor kevésbé hat az injekció :(!

Pár napra rá meg is voltak az átkötések,ecsetelés,majd ismét.Majd a másik is (külsö) körömágyam is kezdett fájni, ma a pedikürös szépen ki is vágta. de viszont a gyulladás még körbe az ujjamon rajt van.És ami nagyon kellemetlen az inyjekciót én az ujjpárnába kaptam, és ott fáj,szurkál,és nem ugy hajlik mint ahogyan kellene.Lehet hogy az inyidegszál károsult? Ez szerintetek mitől van?Most kamillás vizbe áztatom,illetve betadinnal ecsetelem, majd kötést teszek rá. Ha tud valaki valami tanácsot adni, megköszönném.

160. pokoliporonty (válaszként erre: 159. - Kiraanyu)
2010. jún. 29. 17:25
Sima kivágás volt. És köszi szépen a választ. :)
159. kiraanyu (válaszként erre: 157. - Pokoliporonty)
2010. jún. 29. 15:19

Nyugodtan mehetsz fürdeni :-)


Emmert-plasztika volt, vagy "csak" sima kivágás?

158. kiraanyu (válaszként erre: 156. - Nadine81)
2010. jún. 29. 15:18

Én hiába mentem pedikűröshöz:-(

Nem tudott segíteni.

MErt a körömágyból nőtt a körmöm egyenesen a húsba, vagyis nem a helytelen pedikűrözés, körömvágás okozta.


De neked lehet segített volna egy jó pedikűrös szakember.

2010. jún. 29. 08:20
Sziasztok. Már lassan másfél hónapja, hogy volt a műtét, és azóta szépen besebesedett a lábujjam, és már szinte el is múlt, még csak egy kicsi rész amradt. Azt szeretném kérdezni, hogy így lehet vízbe menni? Nem fog leázni, vagy valami? Mert a héten megyünk balcsira.
2010. máj. 26. 23:14
Én ha visszamehetnék az időbe,az 1.körömbenövésem idejébe,biztos hogy először pedikűröshöz mennék.Valószínű,ha így tettem volna,életem rossz emlékeinek száma most 1el kevesebb lenne.
2010. máj. 25. 22:06
Én a tapasztalataim alapján, jobb félni, mint megijjedni, ha van rá módod szerintem nézesd meg egy pedikűrössel, mert így látatlanba ki tudja. Nem hiszem, hogy nagy gond lenne vele, de bizti ami bizti :)
2010. máj. 24. 11:37

Nem váladékozik, csak piros.

Nem vettem új cipőt mostanában.

Szerintetek elmenjek egy pedikűröshöz?

2010. máj. 24. 10:01
Szia! És kivágtad? Nem gondolom, hogy be lenne nőve, szerintem,váladékozik? Nem vettél új cipőt, ami szűkebb esetleg, mint a megszokott?
2010. máj. 23. 14:48

Sziasztok.

Az a problémám, hogy a középső lábujjamon mintha benőtt volna a köröm, mert eléggé fáj, de tegnap kiáztattam, és felemeltem a köröm szélét, és egyáltalán nem látom belenőve. Nem tudom mi lehet a probléma, szerintetek??

2010. máj. 13. 13:27

Hát, nem volt könnyű, az biztos.


De nekem szerencsére megoldható volt az otthoni kötéscsere, és nem tépték föl a rászáradt kötést, mint nálad. Leáztattam hidrogén-peroxiddal Phile tanácsára.

Nem is tudom, hogy élted azt túl! Sajnálom:-(

A varrat nálam is gyanús, h bent maradt egy kis darab, mert túl sebes és nem látni, de érzem, h szúr.

Remélem, h a szervezetünk idővel észreveszi és majd magától kilöki, mert ha nem, akkor még az is egy kemény menet lesz.

150. Refuge
2010. máj. 12. 18:18
Ja meg észrevettem h doki bennefelejtett egy darabkát a varratból, azzal mit kell csinálni?
149. Refuge (válaszként erre: 148. - Kiraanyu)
2010. máj. 12. 18:17

Hú, Te is rendesen megszenvedted ahogy olvasom :S részvétem, mostmár énis járatos vagyok a témában sajnos


Viszont lenne egy kérdésem. Már egy hónap telt el a műtétem óta, de az ujjam sötétbarnás színe azóta se változott :S ez normális? Remélem nem elfertőződésről van szó, nem örülnék egy amputációnak

148. kiraanyu (válaszként erre: 146. - Kiraanyu)
2010. máj. 7. 18:02

Túl vagyok mindenen:-)


Egy hét különbséggel csinálták a lábujjaim, tegnap már a másodikból is kiszedték a varratot.

Nem volt könnyű, de túléltem és elmúlt:-)


Sokat segítettél Phile, köszi még egyszer!

2010. máj. 7. 15:55
Azt szeretném kérdezni, hogy ha lézerrel vágják ki a benőtt körmöt, akkor azt mennyi ideig kell kötözni? És mikorra fog összeforrni ott a bőr?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook