Korai klimax (beszélgetős fórum)


1 2
34. Bluemoon55 (válaszként erre: 33. - Mongi)
2023. febr. 7. 15:54
Igen ma voltam épp nőgyógyásznal és azt mondta a labor teljesen jó nincs eltérés szóval nem lehet korai klimax. De az is lehet hogy a hulye kovid ota van mindez. Mert igazából azota vettem észre a rossz alvást, hogy 2021 novembereben elkaptam... Na de az már mikor volt??
33. mongi (válaszként erre: 32. - Bluemoon55)
2023. febr. 7. 10:52

Szerintem önmagában a rossz alvás, az nem azt jelenti. Ha tényleg semmi egyéb tüneted nincs és a hormonjaid is jók.

Lehet valamilyen gyors teszttel is ellenőrizni, bár azt nem tudom pontosan hogy működik.

(Amúgy én 1 hónap híján 40 évesen szültem a 3. gyereket...Akkor úgy éreztem, hogy későn, de azóta meg már tudom, hogy nem.:))

32. Bluemoon55 (válaszként erre: 31. - Mongi)
2023. febr. 1. 14:26

Nekem igazából ez a rossz alvas ami zavar es szerintem köthető a menstruációhoz... Mert amikor mar a 15- 20-21 x napon vagyok es varom hogy jojjon meg, egyre rosszabbul alszom.. Iszonyatos.

De minden honapban pontosan megjon, stb hormonokat fel eve nézték, ott is jo volt minden.. Mibol lehetne kovetkeztetni hogy az van esetleg?

Igen szeretnék de ugye novemberben leszek 40...mire osszejonne stb kitudja, iden lehet nemis lenne semmi, akkor meg mar 41 lennék az nagyon késő szerintem...

31. mongi
2023. febr. 1. 10:49

Szia!


Én 45 vagyok, és kb.40 évesen kezdődött.

Neked milyen tüneteid vannak még?

Szeretnél gyereket?

2023. jan. 28. 14:24
Valaki aki esetleg érintett? Tudna tanácsot adni?
2023. jan. 27. 21:43

Szerintetek milyen egyértelmű dolgokból lehet következtetni, ha valakinek ez van?

Menstruáció még van havonta, igaz nem sokaig 4 nap kb, nalam inkabb ez a kegyetlen rossz alvas. Ez miatt kezdtem el gondolkodni, mert ahogy a középido utan vagyok es varom a kövi havi mensit, egyre rosszabbul alszok!

39eves vagyok, nincs gyerekem.

De fel eve nézték a hormonokat, minden ok volt...

2022. ápr. 9. 20:10

Sziasztok!


Tudna esetleg valaki ajánlani Budapesten nőgyógyászt, aki a korai klimaxal kapcsolatban segíteni tudna?

Nagyon fontos lenne! Köszönöm a hozzászólásokat!

2021. máj. 29. 00:07
En arra lennek kivancsi, amirol senki nem beszel, hogy korai petefeszekkimerulessel megis szultek, utana mi lett? Ujra visszaallt a klimaxos periodus? Vagy helyreallt a petefeszek?
26. Ditta4
2020. júl. 17. 16:20

Sziasztok!

Én 22 évesen állok itt. Nincs gyermekem és nem is lehet. Nektek már van gyereketek? Sikerült még a korai klimax elott családot alapítani? Szívesen hallgatnak sikertörténeteket vagy lehetőségeket. Hátha vannak még csodák....

25. ariana (válaszként erre: 24. - Icuska538)
2020. jún. 13. 14:05

Neked már mindegy valóban így utólag.Amúgy meg , úgy tudom, ha ösztrogént pótolnak, progeszteront is kell hozzá adni.

Sokszor vérvétel nélkül adják a hormonngyógyszert, és nem néznek hormonszinteket.

24. Icuska538 (válaszként erre: 22. - Ariana)
2020. jún. 11. 19:26
Nevère nem emlèkszem 20 èv eltelt. Közben mèh kivètelem is volt.+petefèszket is Akkor teljesen beàllt a klimax.. .Mióma ès polip miatt. Èn utólag gondolom hogy segített a hormon a kialakulàsban....de utánna nem jàrtam....mindegy már..
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Ágio8405)
2020. jún. 11. 18:29
Csinált igen.Azért is írtam,hogy minden jó nagyjából kivéve az AMH.
22. ariana (válaszként erre: 18. - Icuska538)
2020. jún. 11. 17:58
Ez durva, és milyet kaptál mennyi ideig?
21. Ágio8405 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 10. 22:14
Az AMH szintje sok mindentől függ és emelhető ha utána olvasol meddőségis csoportokban.
20. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 10. 22:09
Neked nem korai klimax van/volt szerintem hanem jó hogy pajzsmirigy aluli mukodes és inzulinreziszencia esteleg Pcos. Menj hozzáértő endokrinologushoz ez rá tartozik nem nogyogaszra. Hormon vizsgalatotatott csinált legalább?
2020. jún. 10. 18:25
Elírtam :AMH KISEBB MINT 0,02
18. Icuska538 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 10. 18:13
Èn most màr 67 èves vagyok.Anno nekem is adtak hormont...èvek múltàn lett rosszindulatú csomó a mellben ami hormonális jellegű. Volt...Ez vèletlen vagy mellèkhatàs? Lehetőleg ne szedjetek....
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Bözsi néni)
2020. jún. 10. 18:06
Néztek mindent.Ami nem lett jó az az AMH.Az kisebb lett mint 0,2.A többi nagyjából ok.
16. globus (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2020. jún. 10. 17:10
Én nem mentem sehová. Kiszenvedtem, amit kellett, a nyavalyák néhány évvel korábban kezdődtek. Kb 6-7 év alatt egészen elviselhető lett. Tervben van egy fizetős hormonpanel, csak olyan messze van a Synlab, két éve nem érek oda 🙂
15. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Globus)
2020. jún. 10. 17:00

Ja, látod, ez lehet. Bár nekem 15 évesen jött meg, az nem volt korai.

De igazad van, ezzel lehet kapcsolatos.:)


A 48 nagyon jó lenne, ha hamar lemenne.D


Én voltam közben egy olyan temetésen, hogy a földet alig tudták visszarakni, mert olyan fagy volt, én meg karomra dobtam a bundámat.

14. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Kanga000)
2020. jún. 10. 16:57
Semmit. Sőt, tavasszal elmentem a dokimhoz, hogy régen volt. Aztán a tünetek alapján közölte, hogy a téli volt a klímax, kész.
13. globus (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2020. jún. 10. 16:13
De korábban is kezdődik a nemi érettség kora. Hosszabb nem lett, csak előbbre került, emiatt IS növekedett a reprodukciós beavatkozások száma. Bármilyen fiatalosak vagyunk, biológia átverésére új módszereken dolgoznak a tudósok.
12. globus (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2020. jún. 10. 16:08
48, az jó? 🙂
11. Bözsi néni (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 10. 15:58
Pajzsmirigyed rendben van? Azr nézték már?
10. Kanga000 (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2020. jún. 10. 14:49
És te szedtél valamit vagy élted tovább ugyanúgy az életed? Doki javasolt bármit is?
2020. jún. 10. 14:18

40 voltam, novemberben kezdődött, tél végére már semmi tünet. De addig hol 3 paplan kellett, hogy -15 fokban is nyitott ablak kellett.:(


Úgy látom, egyre fiatalabbakat ér el, idősebb ismerőseim 50-55 között estek át.

Valami nem jól van.:(

8. Kanga000 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 10. 13:14
Nem is igazán emlékszem, a durvább része max 1 év, utána már csak hébe-hóba éreztem néha egy kisebb hőhullámot, mostanra semmi nem maradt. Nekem 37-38 körül kezdődött és nem is akartam beleavatkozni, mivel nem is szerettem volna már gyereket, hagytam, hogy megtörténjenek a dolgok. Az, hogy kinél meddig tart, az mindenkinél változó, de valahol azt olvastam, hogy 5-15 év is lehet. Kérdés, hogy mit jelent ez, mi az konkrétan ami ennyi ideig tart?
2020. jún. 10. 12:48

Sajnos nem lehet már visszahozni a menzeszem..Amióta szedem a gyógyszert 10 napig volt valami minimális mennyiségű vérzés szerű..de azt a gyógyszer mellékhatásának tudtam be.

Doki 1éve folyamatosan vizsgálgat.

Megállapította,hogy a petefészkeim kb 50-60 éves nőének felelnek meg.

Ha ez a gyógyszer nem segít azt mondta,hogy nem tud segíteni.

Lenne még egy fajta hormonpótló de azt nem akarja felírni mivel még durvábbak a mellékhatásai és sajnos gyakran előfordul mellékhatásként rákos megbetegedés.

Nektek mennyi idő alatt zajlott le ez a folyamat?

6. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 10. 12:28

Klímax ambulancia legtöbb megyei kórházban, illetve magánklinikán működik.

Keress rá a hozzátok legközelebbire

5. Kanga000 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 10. 11:51
A tünetek enyhülnek és egy idő után elmúlnak teljesen. Nekem már semmi nincs(most 44 vagyok) és a feljött kilóktól is sikerült megszabadulnom. Én nem értem, miért kell a hormont pótolni, erről nagyon megoszlanak a vélemények. Én nem tartom szükségesnek, az a tünetek enyhítése miatt volt anno hasznos, de másra nem értem, hogy miért lenne jó. Szedek D vitamint és más multit, figyelek a csontritkulásra és egyre többet mozgok, állítólag ezekre kell figyelni. Én jelenleg teljesen jól érzem magam, biztos nálad is eljön ez a pont, ha az egész lezajlott. Amúgy szeretnék elmenni egy ilyen típusú kivizsgálásra, ahol megnéznek alaposan és mindent elmagyaráznak, csak még nem találtam erre speciális dokit, aki klimax szakértő :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook