Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai hozzátáplálás. fórum

Korai hozzátáplálás. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
284. ében11 (válaszként erre: 282. - Noj84)
2009. júl. 24. 15:53

képzeld már nem kap tápszert.nem vagyok szuper csak egy 3 éves gyerek anyukája-és nagyjából mostanában babáztam-szóval nem vagyok elavult.

tanulj meg főzni-te is és a család is jobban jár, mintha a német ilyen olyan cég levelére várnál hogy mit kellene enni.keress a neten babarecepteket,és fórumozás helyett próbálj meg főzni-most lehet csak a kalóriát nézed-de egy frissen elkészített ételnél nem lehet semmi jobb.amúgy a gyermeked igénye folyamatosan változni fog-sőt lesz olyan amikor nem fog enni és olyan is hogy valamiből rengeteget fog eltüntetni.támpontnak ott a védőnő a babareceptek és a tapasztaltabb kismamik mint pl. én és a többiek.nem én vagyok demagóg...te ragaszkodsz valaminél-pedig itt senki nem akar neked rosszat,sőt segíteni szeretne.

szerintem nem én vagyok az egyetlen aki lereszelt a babájának egy almát vagy főzött neki főzeléket és burgonyával sűrítette.de tudod mit kérdezd meg máshol is lesz e baja a pici babádnak ha egy szem főtt burgonyát kap egy banánnal összetörve.

283. Noj84 (válaszként erre: 280. - Ében11)
2009. júl. 24. 13:42
nem azt mondtam, hogy elavult, hanem számomra elavult. minden második szót kihagysz? összeraksz valamit, és arra reagálsz?
282. Noj84 (válaszként erre: 281. - Ében11)
2009. júl. 24. 13:39
nem érdekel a hülye tápszer. nem érted, hogy mit írtam, hanem baromságokat beszélsz. (demagóg vagy) azt mondtam, hogy nagyjából azért jó tudni, hogy ha egy szoptatás x kalória, akkor kb. annyival tudod kiváltani. lehet, hogy neked, szuperanyának, ez kapásból ránézésre megy, de nekem, fagyasztott pizzán és interneten nevelkedett kis hülye csitrinek csak úgy megy, ha elolvasom, mi van a dobozra írva. tudod, az én gyerekem még csak négy hónapos, kell valamit támpont. ha ezért te lenézel engem, akkor szerintem roppant együgyű vagy. egyébként nem szándékozom ovis koráig nézni ezeket, csak addig, amíg meg nem tanulom nagyjából, hogy most ez ennyi, az annyi. apropo, te ovis koráig tápszerezni akarod?
281. ében11 (válaszként erre: 279. - Noj84)
2009. júl. 24. 13:14

és a tápszerrel sem?

mert hogy az arra való-tápértékben összetevőkben az anyatejet pótolja.

ja és mi lesz ha már jár vagy óvis lesz kalória táblázatot adsz neki?és ha nem akar még ételt elfogadni?

a másik fórumon azért adtam kalória táblázatot mert kövér volt a kislány és az anyuka nem tudta melyik élelmiszerekben van kevesebb kalória hogy ne hízzon még többet a gyereke.de normál esetben erre semmi szükség.pl. ma az enyém kekszet és tejet volt hajlandó enni-melege van!majd bepótoljuk a húsit és a főzeléket ha lemegy a hőség és visszajön az étvágya.

280. ében11 (válaszként erre: 276. - Noj84)
2009. júl. 24. 13:08
egyrészt nem trugyizza össze a fél konyhát másrészt nem elavult-hiszen biztos te is eszel főtt burgonyát répát köretnek.én is lecsavartam a kupakot.ha épp arra volt időm de előnyben részesítettem a frissen főtt ételt a bébikajánál-mert utóbbi kevesebbet tartalmaz a gyümölcsből húsból mint ugyanannyi friss püré-mert vizezik és keményítővel elérik hogy nem folyik az üvegben hanem sűrűbb.
279. Noj84 (válaszként erre: 278. - Erika_darts)
2009. júl. 24. 10:25
jaja igazad van, nem kell nézni a kalóriát normális esetben, én is csak azért kezdtem el nézni, vagyis töprengeni, hogy mi lehet a baj, amikor megevett egy üveg répát 7kor, majd rá este a tejpépet, aztán mégis ébredt hatkor, úgy, hogy normális esetben 8-9 közt szokott reggel. aztán amikor a sima zöldségeket lecseréltem az almára és társaira (mert kétszer annyi a kalóriatartalma), meg is oldódott a dolog. én sem azt számolom, hogy most úristen, nehogy többet egyen, hanem azt nézem, hogy nagyjából meglegyen az, amihez hozzá van szokva. ne legyen kevesebb. hangsúlyozom nagyjából, amit eddig megevett. de mivel most egyszer ezt kiszámoltam, kb másfél hete, nem kell ezt ám minden nap számolgatnom, mert kaja terén egyformák a napjaink, már leírtam lejjebb. az összes gyümölcsös kaja meg átlagban úgy van, hogy 60-80 kalória van 100 grammban. na most répából ennek a fele. pont annyit ért, hogy újra alszik rendesen. valamiféle támpont kellett nekem, első gyerek, nem tudok csak úgy ránézésre. valóban szól a gyerek, ha éhes, csak én is inkább tolok délben valami kaját inkább, hiába nem vagyok még farkaséhes, minthogy 3kor szarul érezzem magam az éhségtől. mindegy, most nekem ez így teljesen jó, ahogy van, hogy később mi lesz, azt nem tudom. de remélem azért abban egyetértünk, hogy egy 150 grammos anyatejes táplálkozást nem fogok tudni neki kiváltani egy üveg répával... :) nem beszélve arról, hogy én bárhova el tudok menni ezzel a gyerekkel, mert tudom, hogy mikor mi van. elég volt ezt egyszer kiszámolni, kikísérletezni.
2009. júl. 24. 10:17
Szerintem se kell nézni a kalóriát. Nekem nagyon zsíros az anyatejem, már kevesebb mennyiségtől is meghízza azt amennyit kell. Biztos, hogy nem 75 kcal. De én ezt baromságnak tartom, ha a gyerek éhes, úgy is szólni fog. Én már adtam neki almát és barackot, a problámink megoldódtak, pedig 3 és fél hónapos.
277. Noj84 (válaszként erre: 272. - Ében11)
2009. júl. 24. 10:11
te figyelj már, még annyit azért hozzáfűznék, hogy itt próbálsz engem oltogatni a kalóriaszámolás miatt, másnak meg nyomod be a kalóriatáblázatot másik topikban 3 percre rá?! wáháháháháhá
276. Noj84 (válaszként erre: 272. - Ében11)
2009. júl. 24. 09:14
ezzel csak arra akartam utalni, hogy számomra egy szem krumpli megfőzése, majd beleturmixolása a bébiételbe, majd tálalása olyan, mintha valami régi kopott VHS kazettát próbálnék belegyömöszölni egy olyan DVD lejátszóba, ami már tulajdonképpen a pendrive-ot is beolvassa. Elavult számomra. Ezzel nem szeretném a te módszereidet megkérdőjelezni, de tőlem ez nagyon távol áll. És bármennyire is szeretnéd, itt senki nem fogja rosszul érezni magát, vagy rossz anyának érezni magát azért, mert szívesebben csavarja le a kupakot a bébiételről, és adja oda a babának, minthogy még azt beleöntse a turmixgépbe, összetrutyizza a fél konyhát, stb. Az én világom már nem erről szól.
275. Noj84 (válaszként erre: 272. - Ében11)
2009. júl. 23. 16:10
ja, én 11 éve netfüggő vagyok, az más :)
274. ében11 (válaszként erre: 273. - E773b192c8)
2009. júl. 23. 15:29
ügyesek vagytok!jó hogy minden rendben!:D
273. e773b192c8 (válaszként erre: 272. - Ében11)
2009. júl. 23. 15:07
Igen hosszabb abban igazad van. Csak az a baj hogy nekem elapadt a tejem azért kellett korábban "csinálni" mindent. Hála az égnek erős kicsi lányka lett belőle, tegnap elött voltunk 14 hósak. Védőnéni is meg van vele elégedve, szóval ezek szerint csak jól csináltam valamit anno :))
272. ében11
2009. júl. 23. 14:44

:D szerintem is.egyébként én akkor még nem neteztem, szóval 10 perc alatt megfőtt az az egy szem krumplim a babának volt rá időm.

és annyi erőm volt, hogy hős legyek.hogy csak 7 hósan vezettem be az ételeket.1 évesen már a miénkből evett leginkább-illetve mi ettünk több főzeléket gyümölcsöt.szóval csak 3 hó volt keverős turmixolós.aki korábban kezdi annak ez sokkal hosszabb.

2009. júl. 23. 14:33
eléggé tudományosra vettétek ezt a kérdést :DDD
270. c62e5b7d24 (válaszként erre: 269. - Noj84)
2009. júl. 23. 13:12
he-he
269. Noj84 (válaszként erre: 268. - C62e5b7d24)
2009. júl. 23. 13:11
azaz. hogy az osztrákoknál miért 4 hónapos kortól javasolják a húst. először kaptam egy választ, hogy az nem is úgy van, aztán adtam nekik linkeket, hogy szabad megnézni, aztán meg ez a vezető írt vissza. felvették a kapcsolatot az osztrákokkal. elég durva vagyok. :DDD nagy úr az unalom :DDD
268. c62e5b7d24 (válaszként erre: 267. - Noj84)
2009. júl. 23. 13:09
ez a válasz arra amit említettél, hogy megkérdezed? Mármint a húsról? vagy rosszul emlékszem?
267. Noj84
2009. júl. 23. 13:06

Gondoltam megosztom veletek:


Kedves Pintér Noémi,


köszönjük szépen a válaszát.


Kérdésével kapcsolatosan szeretném tájékoztatni, hogy a magyar csecsemőtáplálási protokol a hozzátáplálásra vonatkozólag 5 -6 hónapos kortól ajánlja a hús bevezetését. Az útmutató 2003-ban jelent meg, és azóta is érvényben van. Mellékelten találja az ajánlásból az idevonatkozó részt:



".....A fõzelékkomplettálás és a vashiány megelõzése céljából 5–6 hónapos kortól adjunk húst is. (Fiatal állattól, zsírtalanított, elsõsorban baromfi és sertés.) Húskészítményt, felvágottat ne használjunk. A hal (szálkamentes édesvízi) adása táplálkozás-élettani szempontból hasznos lenne, de fokozott figyelmet igényel a túlérzékenység gyakorisága szempontjából. (A csirkemáj adása elõnyei mellett méregtelenítõ szerv szerepe miatt meggondolandó, és legfeljebb hetente egyszer fiatal állaté adható.) Állati fehérje komplettálására a tojás is hasznos, de allergizáló tulajdonsága miatt csak 8 hónapos kortól ajánlott a fõtt tojásnak a szétválasztott sárgája, majd 1 év felett a fehérje.


Tehéntejet 12 hónapos kor alatt ne, de tejterméket (sajt, túró, joghurt) már (a családi anamnézistõl függõen) kis mennyiségben, a fõzelék komplettálására adhatunk legkorábban 7–9 hónapos kortól....."

A Nestlé Hungária Kft a rendelkezés figyelembevételével a csecsemő 6 hónapos korától ajánlja a húsfélék bevezetését.


Az ausztriai Nestlé web-oldalán található tájékoztató miatt felvettük a kapcsolatot az ausztriai Nestlé Fogyasztói Szolgálatával. Ottani kollégánktól azt az információt kaptuk, hogy most Ausztriában is változik a gyermektáplálási protokol, mivel az EU-s ajánlások is a 6. hónapot jelölik meg a hússal való hozzátáplálás kezdeteként, emiatt ezt a protokolt minden EU-tagállamnak át kell vennie 2010-ig.

Ennek megfelelően az osztrák web-oldal is hamarosan ezt az ajánlást fogja közölni. Ha az anyukák most telefonon érdeklődnek, személyes tanácsadás keretében - a magyarországi Fogyasztói Szolgálathoz hasonlóan - már az ausztriai Fogyasztói Szolgálat is a 6. hónapot jelöli meg a hússal történő hozzátáplálás kezdeteként.


Bízom benne, hogy ezzel az információval a segítségére voltam a döntés meghozatalában. További kérdések esetén is szívesen állunk rendelkezésére,


üdvözlettel



Marschalkó Zsófia

a Nestlé Fogyasztói Szolgálatának vezetője


1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 7.


06 40 / 214 200

info@hu.nestle.com

266. Noj84 (válaszként erre: 265. - Ében11)
2009. júl. 23. 12:42
SZTÁR VAGY ;D
265. ében11
2009. júl. 23. 12:38
a krumpli semmivel sem rosszabb mint a tejpép meg pelyhek.nem eltelít és csendben van az is egy az első adható zöldségek közül-tudod az üvegesbe mindegyikbe burgonya és rizs van-a zöldség gyümölcs meg ki van spórolva belőlük.szerintem amikor én adtam neki egy főtt burgonyát egy reszelt almával összekeverve az többet ért mint az üveges.mert friss volt.és tojok a kalóriára tudod én eddig sem fogyóztam nem érdekel-ettől még tudom hogyan kell egészségesen étkezni.a másik ok hogy nagyon odafigyelek még véletlenül se legyen a gyereknek túl korán fogalma a kalóriákról stb. nem szeretném ha táplálkozási zavarai lennének.nem rosszindulat irigység-csak vélemény ami lehetne szintén nem rosszindulattal irigységgel fogadni,ha már írsz a fórumra.
264. Noj84 (válaszként erre: 263. - Ében11)
2009. júl. 23. 12:28

ha fogzás miatt felkel, akkor fogzás miatt fog felkelni, nem azért, mert éhes lesz.

nem hiszem, hogy erőszakos vagyok, inkább azt mondanám, hogy következetes. de te tudod. a kalóriát pedig addig akarom nézni, amíg magától azt nem tudja mondani, hogy anya, jóllaktam. de mivel ő kialakította magának, hogy mennyivel lakik jól, +- 100 kalória, miért borítsam meg a rendjét csak azért, mert már nem elég neki az anyatej? szerintem meg az a hülyeség, hogy nyomjuk bele mindenbe a krumplit, mert az eltelíti, és majd akkor csend van jól. már bocs. :) a majd ha ez meg az lesz kezdetű mondatoktól meg falra mászok. azt mondták, amikor azt mondtam, hogy húúú a gyerekem 6 hetesen átalussza azéjszakát reggel 8ig, húúú na majd 3 hónaposan ha tele lesz a feje élménnyel, biztos kelhetsz fel hozzá minden éjszaka, húú majd ha ez meg az lesz. szerintem ez rosszindulat, és irigység. nem fogom a te kedvedért borítani a gyerekem jól kiakalított napirendjét, ne haragudj, ha kemény voltam, de nem szeretem az ilyenfajta okoskodásaidat. :)

263. ében11 (válaszként erre: 257. - Noj84)
2009. júl. 23. 12:23

szerintem ez butaság!ha majd a fogzás miatt felkel félreteheted a kalóriákat.és van úgy hogy egyik nap többet a másik nap kevesebbet eszik-ezt nem fogod tudni ilyen tudományosan erőszakosan pótolni neki.most még igen mert amit a szájába teszel megeszi-ezért is könnyű egy olyan babát megkanalaztatni aki még nem önállóan eszik-de később mire számítasz?majd ha egyedül eszik?

és meddig nézed a kalóriát?óvis iskolás korban is?

262. e773b192c8 (válaszként erre: 259. - Noj84)
2009. júl. 23. 12:23
az pont jó ha annyikat hízik. :)) Most megyek főzök egy kis lasagne-t (lányom imádja) 14kor jövök remélem itt leszel :)))
261. Noj84 (válaszként erre: 258. - Ében11)
2009. júl. 23. 12:21
nekem is ez a célom, ismerjen meg minél több ízt. lekopogom, eddig mindent megeszik.
260. c62e5b7d24 (válaszként erre: 257. - Noj84)
2009. júl. 23. 12:21
fúú nagyon tudományos vagy:) De beválik, úgy látom.
259. Noj84 (válaszként erre: 256. - E773b192c8)
2009. júl. 23. 12:21
nekem most kb. 800 grammot hízott, szerintem pont ideális. de érted, igazad van, a gyerek nem maradhat éhes, és ez a főszempont. :)
258. ében11 (válaszként erre: 253. - Noj84)
2009. júl. 23. 12:20

azt kell nézni hogy változatos egyre változatosabb legyen az étrendje.kb félliter tejalapú táplálék mellett rengeteg gyümölcs zöldség húsok magvak.idény szerint.

nálam nem csak a gyümik voltak az elsők.a főtt burgonya sokáig ott volt mellette,sokáig azzal sűrítettem főzeléket.a minőségre figyeltem-ha keveset evett a mennyiséget is.egyébként sem kalóriát sem mennyiséget nem néztem.a cukrozott élelmiszereket kerültem és kerülöm a mai napig is.ezért sokáig még túró rudit sem adtam-inkább kevertem neki banánból túróból túrókrémet.

257. Noj84 (válaszként erre: 254. - Ében11)
2009. júl. 23. 12:20
dehogyis diéta. tudom, hogy egy deci anyatejben 75 kalória van kb., tudom, hogy ebből mennyi fogyott, amikor még rendesen evett. mindig mértem a gyereket mérleggel. (pl. tudom, hogy ha két deci tejjel kevesebbet nyom be egy nap, mint korábban az 150 kaloriaveszteség, és ez az, amit valamilyen formában pótolnom kell). amikor csak mennyiségre néztem a kaját, nem kalóriára, akkor volt, hogy felébredt hajnalban. amióta kalóriaértéket nézek, és odafigyelek, hogy annyit mindenképp megegyen, alszik fél 9ig. tényleg. tudom, kockafejű vagyok, de a kockafejűségem még sose vert át. ;)
256. e773b192c8 (válaszként erre: 253. - Noj84)
2009. júl. 23. 12:19
nem tudom emlékszel-e írtam hogy én rákényszerültem a hozzátáplálásra ami nem baj mert elapadt a tejem. Mikor a tápika nem volt laktató dobozos tejet kapott. 4 hósan már az se gyümik se voltak elég akkor kezdtem a husikat is, és fő étkezésekre "töményebb" kajcsikat adtam neki. Volt hogy 1,5 kilót hízott egy hónap alatt :DD
255. c62e5b7d24 (válaszként erre: 249. - Ében11)
2009. júl. 23. 12:17
óóóónem lesznek már pufik tőle, ha az ember nem viszi túlzásba:)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook