Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai hozzátáplálás. fórum

Korai hozzátáplálás. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
314. Noj84 (válaszként erre: 311. - Erika_darts)
2009. júl. 28. 09:00
majd te is mondd meg, hogy miket centrizel. :)
313. Noj84 (válaszként erre: 310. - C62e5b7d24)
2009. júl. 28. 09:00

naja. majd szólok, hogy mi lett vele. szerintem hétvégén tudom megvenni.

ja, tegnap hipp áfonyás almát adtam neki, hát megette, de nem úgy, mint a többit. nem lesz a kedvence. és ráadásul mindenhol áfonya folyt, jó sötéten. nagyon röhögtünk a férjemmel. olyan szar folyós állaga is volt, mindenhonnan az csöpögött. nem baj, legalább az áfonya is ki van pipálva. ócccsó volt az auchanban. :D

még annyit variáltam a napirendjén, hogy a délután 5ös anyatejet átraktam 7re, és így gyakorlatilag déltől hétig úton lehetünk, csak vigyem magammal a tejpép port, meg a gyümölcsöt :)

esküvőre kell mennünk másfél hét múlva, és hát nem szerettem volna a násznép szeme láttára intézni az anyatejes táplálást. khm. :))

312. ében11 (válaszként erre: 309. - Noj84)
2009. júl. 27. 17:09
csak a héját szed le a gyümiről-a barack termesztő barátnőm mondta hogy bepermetezik a gyümiket mert úgy tovább elállnak.
2009. júl. 27. 13:15
nem rossz ötlet, én is előbányászom a gyümicentrit.
310. c62e5b7d24 (válaszként erre: 309. - Noj84)
2009. júl. 27. 12:36
igazad van, hajrá. Ráadásul abban biztos nem lesz semmi, csak a gyümölcs:)
309. Noj84
2009. júl. 27. 12:35
beruházok egy gyümölcscentrifugára. sárgabarackos-almás itókát kapott (nem én vettem.) 2 deciért 300 forintot elkérni szerintem rablás, de lehet, hogy a friss gyümölcslének is annyira örülne. sose ivott még semmit ennyire jóízűen, csak lestem:)
308. c62e5b7d24 (válaszként erre: 304. - Noj84)
2009. júl. 26. 08:28
he-he:)
307. c62e5b7d24 (válaszként erre: 303. - Noj84)
2009. júl. 26. 08:27
teljesen igaz. Én ha főzök, csinálok 2-3 adag főzit egyszerre, azt megeszi két nap alatt. Gyümit mindig csak aznapra. Az üvegeset azért szeretem, mert a telken pl. nincs vezetékes víz, és nincs kedvem kutyulni, hamár egyszer pihenni megyünk. Hipp tejpép szerintem jó, nem túl édes, de a nagy nem ette, a kicsinek viszont azok a kedvencei.
306. Noj84 (válaszként erre: 305. - Erika_darts)
2009. júl. 26. 08:12
pedig a kecskemétit is a hipp gyártja. csak sok benne a cukor, még a régi eljárás szerint nyomják. egyszer-egyszer szerintem nem lesz tőle baja, de én sem tömném kecskemétivel. érezhetően sokkal cukrosabb, mint a többi.
2009. júl. 25. 19:41
nálunk eddig a hippes kisüveges ment, de én is inkább univert vetten. A kecskemétiben nem igazán bizok.
304. Noj84 (válaszként erre: 301. - C62e5b7d24)
2009. júl. 25. 17:32
hát, ha szőke lesz, akkor ezt a gyereket nem is mi csináltuk. :D
303. Noj84 (válaszként erre: 301. - C62e5b7d24)
2009. júl. 25. 17:31
ja, tök drága a hipp. a kecskemétit én is vettem neki, ő szereti, szerintem nem jó :) az univert veszem a legtöbbet, legolcsóbb, és azt tényleg betermeli. tejpépből milupát, de most abból is vettem egy őszis-banános hippet, még nem kóstolta meg, kíváncsi vagyok rá. nem szeretek sokat kinyitogatni egyszerre. én a főzögetéssel várok még 2-3 hónapot, amíg tényleg csak napi egyszer eszik egy üvegnyit, nem igazán látom értelmét.
302. c62e5b7d24 (válaszként erre: 300. - Noj84)
2009. júl. 25. 14:17
köszi-köszi
301. c62e5b7d24 (válaszként erre: 299. - Noj84)
2009. júl. 25. 14:17

vigyázz, a végén szőke lesz:)

Jó nagy étvágya van, az biztos, én ügye a nagynak 4 hósan kezdtem a tejpépet, de küzdeni kellett, mire megevett egy adaggal, Utána mrg volt olyan, hogy teli torokból ordított, mert nem tudtam olyan gyorsan belapátolni az arcába:)

Most meg szinte semmit se eszik:(

A hippesek nagyon finomak, én a kisüveges sima banánt szerettem, ill a porontyok, de mostanában kecskemétit kapnak, mert olcsóbb. Amit főzök nem mindig jön be nekik:S

Tápszer nálunk van, mert más már nincs, de amíg rendesen ciciztek, nem kaptak.

300. Noj84 (válaszként erre: 298. - C62e5b7d24)
2009. júl. 25. 14:09
ja, még annyi, hogy nagyon sokat nevettem a "nem jutott be, így kint aludt el:)" c. képeden. istenem, milyen édes :))))))))
299. Noj84 (válaszként erre: 298. - C62e5b7d24)
2009. júl. 25. 14:08

azaz, fájting. :D

köszi. az a poén, hogy több haja volt, mikor megszületett, mint ami most van. és korábban kis hullámos fekete hajak voltak, most meg szögegyenes világosbarna. ki érti ezt. :)) mindenki azt várja, mikor nő már meg a haja :)) amúgy mi is nagy hajasbabát vártunk, mert én is az voltam :) a kék szeme meg egy vicc, mert nekem sötétbarna, férjemnek meg barnászöld. persze, még változhat, de ahogy haladunk az időben, egyre inkább csak világosodik neki. :D

hogy a témánál is maradjunk, már a 190 grammos bébiételből is lassan benyomja az egy üveggel, ilyen pici baba, és milyen jó étvággyal eszik, szinte nyög a következő kanál kajáért és nyitja nagyra a száját. :D ilyen hipp barackos-banános almát kapott. ez a gyerek szerintem engem pofán verne, ha tápszert akarnék neki ehelyett adni. :D

2009. júl. 25. 12:13

Na látom már megint fáájting volt:)

Noj én megnéztem, mert érdekelt. Gyönyörű a kis kopasz:)))) Bocccs, ezt nem tudtam kihagyni, az enyémek valahogy hajasabbak voltak:D

297. Erika_darts (válaszként erre: 294. - Noj84)
2009. júl. 24. 20:31

Kedves Éden11!

Én is priviben írtam Noinak, mert nem értek veled egyet, és csak a magadát szajkózod, szerintem meghagyhatnád nekünk ezt a fórumot! Nem szeretnék veled kötekedni, de eddig itt minden a te kötekedésedről szólt. Többször kértek, hogy ne itt tedd. Remélem érhető voltam.

Köszi

296. ében11 (válaszként erre: 294. - Noj84)
2009. júl. 24. 20:21

hát inkább az "anyukád kérdezd" az nem én vagyok!

írhatnám liba

295. ében11 (válaszként erre: 292. - Noj84)
2009. júl. 24. 20:20

az lehet-de többet tudok a rendes normális táplálkozásról.nekem is el kellett kezdeni még ha nem is 3 hósan hanem 7 hósan és nem kolbászt kapott előszőr.szóval tudom milyen egy babát etetni, és azt is mivel etethetem.ja nem mersz neki adni boltit meg tápszert mert a babád anyatejes-akkor miért nem szoptatod kizárólag és nem lenne ennyi gondod a mit adjak a babámnak dologgal!

nem kell egy szem krumplit főzni mert kinőttünk abból a korból de tudod szívesen megtettem a gyerekemnek és az anyatejért is mindent 7 hónapig, mert nem esett nehezemre.

294. Noj84
2009. júl. 24. 20:16
még annyit hogy a többiek írtak privit, anyukám. csak nem akarták, hogy velük is elkezdj kötekedni. csókoltatlak.
293. ében11 (válaszként erre: 289. - Noj84)
2009. júl. 24. 20:15
nehéz lesz hasonló gondolkodásút találni...különben írtak volna a többiek...a tápszerrel annyira lehetne bajod mint a tejpéppel vagy bármelyik üvegessel.és nem vagyok együgyü-kicsit tapasztaltabb vagyok nálad.kíváncsi leszek a babád mikor találkozik egy kis főzelékkel-majd az oviba mert anya nem csinál?szintén tisztelettel.
292. Noj84 (válaszként erre: 290. - Ében11)
2009. júl. 24. 20:13

palacsintát azt tudok sütni. de amúgy ez sem a korai hozzátáplálás témaköre.


körtét, almát, őszibarackot, banánt kapott már a babám.

répát, sütőtököt, borsót, kukoricát, paradicsomot kapott már a babám.

4 hónaposan szerintem ez teljesen jó.

nem tudom, hogy mi azzal a baj, hogy nekem egyszerűbb 2-300 forintért megvenni, mint 3 szál répákért járkálni valami biogazdaságba. mert ugye azzal kezdtem, hogy a sima boltit még nem merem neki adni. egy szál krumplit meg nem fogok beledarálni a bébiételbe, főleg hogy rizzsel sűrítve van szinte az összes.

ja, még annyit, hogy szerintem meg te azért szorulsz segítségre, mert csak egy igazad létezik. te vagy a tipikus példája annak, hogy csak az az egy verzió létezik, ahogy te csinálod. és ahogy más csinálja, az mindenképpen rossz. a globális gondolkodás tipikus hiánya. sajnálom. de itt tényleg befejezem, mert a babám fejlődésével kapcsolatban már megint rosszindulatú voltál (tudod, még nagyon az elején jártok...) ;D minden jót, jó egyszemkrumpli főzőcskézést a továbbiakban sem, aközben legalább fél pillanatig sem kell semmin gondolkodnod. ;) ez volt az utolsó üzenetem neked. és szerintem semmi keresnivalód a korai hozzátáplálás topikban, mert te sosem tápláltál korán hozzá.

291. ében11 (válaszként erre: 289. - Noj84)
2009. júl. 24. 20:02
ja és csak annyit hogy talán majd lesz szomorú a babád-ha egy teát vagy egy palacsintát se fogsz tudni neki sütni.az egy dolog hogy telik rá és megveszed mindenből a zacskósat-de ez nem egyenlő az egészségessel.ha már ennyire aggódsz és törődsz a gyerekeddel ezt tudhatnád.
290. ében11 (válaszként erre: 289. - Noj84)
2009. júl. 24. 20:00

figyelj!a korai hozzátáplálásban pont az van hogy egyre kevesbé szeretné vagy tudsz anyatejet adni, nem?akkor meg miért lepődsz meg hogy a tápszert ajánlom-mivel ez pótolja a tejet.amúgy ajánlottam a gyümölcsöt párolt zöldséget(közte a krumplit is)ha már a tápszert nem adod neki-mert félsz hogy nem kap jót a babád-de a természetestől is elzárkozol.neked marad a tejpép,és azért volt kérdésed hogy még mit hogyan tudnál adni a picidnek hogy meglegyen a kalória.

kérdezd meg a többieket adnak-e főzeléket gyümölcsöt frissen turmixolva(és összetrugyizva a konyhát)valószínű igen.és igen abból hogy egy párolt zöldséget egy frissen összetört banánt te úgy értelmezel hogy elavult adni a babáknak-nos ebből gondolom segítségre szorulsz-és nem biztos tisztában vagy vele mi az a normális étkezés és mi az a normális baba étkezés.a korai hozzátáplálásról megvan a véleményem, de ettől függetlenül segíteni akartam, ezért írtam be a főtt burgonyát reszelt almát.a képeidre a gyerek képességeire nem vagyok kíváncsi mert ez a táplálkozásról szólt most.nem a babádról.ja és nyugi a baba képességei sem úgy alakulnak majd mint a nagykönyvben-tudod még nagyon az elején jártok minden baba más más ütemben fejlődik más személyiség.

289. Noj84
2009. júl. 24. 16:31

ében11


én azt nem tudom, hogy te miből gondolod, hogy én segítségre szorulok.


a gyerekem 4hónapos.


-6 hetes kora óta átalussza az éjszakát (egyben 10-12 órát)

-2 hetes korában megjelent nála a szociális mosoly

-4 hónaposan hátról hasra, hasról hátra fordul, megtámasztva ül

-iszonyat boldog baba, naponta 10 percnél többet nem sír.


miből gondolod, hogy a te segítségedre van szükségem?


nézd csak, itt van róla egy csomó kép:

[link]


ha szeretnéd, élőben is megmutatom, hogy nincs semmi baja.

én egy felgyorsultabb világban élek, szóval instant kávéval tudok szolgálni, meg pilóta keksszel, darált kávém meg kávéfőzőm nincsen, sütit se tudok, csak muffint, de azt is csak mert 10 perc alatt készen van. szívesen látlak, tényleg.

viszont egy dologban biztos vagyok: a gyerekemnek mindent megadok, amit csak tudok. valószínűleg te is, csak a te értékrended az más. én veled nem szeretnék veszekedni, ha csak ezeket a dolgokat szeretnéd szajkózni, amiket alant már leírtál, akkor inkább ne is szóljunk egymáshoz, mert ennek semmi értelme. én beírtam a korai hozzátáplálós topicba, hogy HASONLÓ GONDOLKODÁSÚAKKAL beszélgessek, erre kapom a nyakamba, hogy miért nem tápszerezem az az egyébként négy hónapja anyatejes babámat. ne haragudj, nekem erre sem időm, se energiám. minden jót kívánok! ne feledd, nem csak egy igazság létezik, bár ezt együgyűen nagyon nehéz belátni. tisztelettel!

288. KisCsillag2 (válaszként erre: 287. - Ében11)
2009. júl. 24. 16:23
köszi!a joghurtot én is a napokban adtam neki először,kimondott baba.Most ebben a melegben szinte csak azt eszi meg rendesen így délután,azon kívül mindenbe csak belenyal.Remélem elmegy a meleg visszajön az étvágy:)
287. ében11 (válaszként erre: 286. - KisCsillag2)
2009. júl. 24. 16:20
még picit várnék vele.lent írtam hogy burgonyával sűrítettem és joghurtot használtam tejföl helyett.én 8-9 hósan adtam neki joghurtot előszőr.
2009. júl. 24. 16:10
sziasztok!8.5hós fiamnak adhatok már olyan felnőtt ételeket amikben van tejföl vagy liszt vagy mindkettő?pl főzelék.
285. ében11 (válaszként erre: 282. - Noj84)
2009. júl. 24. 15:58
figyelj a tápszer pont ezekre az esetekre van-kalóriában összetevőkben(vitamin vas és probiotikus rostok)hogy elég legyen a babának-rajta van az adagolás mint támpont.hogy ne maradjon éhes és vitaminok nélkül a baba ha más nem szopizik annyit vagy nincs tej.ebbe minden benne van-ezt tejpéppel répával nem tudod elérni-hogy minden fontos anyagot megkapjon a ápszer is csak a legjobb az összes közül ami képes az anyatejhez hasonló lenni-mert az a legtökéletesebb és majd mellette a zöldség gyümölcs hús.tejpépezhetsz-vagy használj sinlacot magába-diétás tejpép, nem szólok bele és nem rosszat akartam.sőt éreztem nem teljesen tudod hogy kellene etetni(mivel)próbáltam segíteni.ja nekem volt egy babaszakácskönyvem-és képzeld nem az ókorban adták ki hanem 3 éve.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook