Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kontaktlencse gondok............. fórum

Kontaktlencse gondok............. (beszélgetős fórum)

17. Bcicus
2013. aug. 10. 01:15

Én 1 hete voltam próbalencsézni először, lágy lencsám lesz, de csak alkalmi egyenlőre.

Gyűlölöm a szemüveget, mert az egyébként is bűn ronda fejem még rondább benne.

16. Lara1984 (válaszként erre: 15. - Nikike1988)
2013. aug. 9. 21:33

Hogy tudtam megszokni? Úgy, hogy nincs más választásom: a szemüveget gyülölöm, a lágy kontaktlencsét nem bírja a szemem, és nincs 7000€-m szemmütétre...

Egyetlen problémám van csak vele: a szemszárazság. Az sokszor (sajnos radikálisan) lerövidíti a lencseviselés idötartamát.


Eddig azt a tanulságot vontam le, hogy aki rosszul lát, az megszívta kökeményen!... :-(

15. Nikike1988 (válaszként erre: 10. - Lara1984)
2013. aug. 9. 12:36

szia.


Én kemény lencsét semmiképp sem szeretnék hordani mert attól nagyon idegenkedem:S

hogy tudtad megszokni??


Egyébként nekem az a bajom hogy egyikkel sem látok olyan élesen főleg távolra mint ahogy szeretnék... Nem folyik össze nem bök nem kényelmetlen de nem érzem úgy hogy pl munkahelyen és a mindennapokban bármelyiket is tudnám viselni úgy hogy közben " teljes életet tudjak élni"...

14. Nikike1988 (válaszként erre: 9. - D878fb6317)
2013. aug. 9. 12:34
ugy akartam volna de amikor ő azt mondja ennél jobbat nem tud már adni akkor nem rendel több próbalencsét hanem aztmondja vagy törődjek bele és rendeljem meg ezt 3havi kiadásban jó pénzért vagy hagyjam............
13. d20c30cb4c (válaszként erre: 6. - Nikike1988)
2013. aug. 9. 12:23
Szia! Nekem szemész szakorvos mondta meg, hogy alkalmas a szemem lencse viselésre, de kiderült, hogy mégse. Éjjel-nappali lencsét is választottam (nem is hordtam állandóan), sokfélét próbáltam, hátha csak épp az a lencse nem jó. Mégis hamar elfáradt a szemem, és nem bírta hosszútávon. Sajnos valakinek a szeme nem alkalmas a kontaktlencse viselésére, hiába mondják azt, csak az idő és tapasztalat dönt.
12. d38f8c1902 (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2013. aug. 9. 11:52

Szia, én javaslom neked ide elmenni:


[link]


Én is lencsét hordok, és nekem sem egyértelmű a szemem. Mégis itt a doktor jól belőtte a dioptriát, amit már évek órta hordok. Ez alacsonyabb, mint a szemüveg, mégis a lencsékkel látok tökéletesen. Nekem a szemszáradással volt bajom, szemcseppeket hazsnáltam, most viszont olyan fajta lencsém van, ami teljesen jó, cseppek nélkül is.

11. Lara1984 (válaszként erre: 8. - Nikike1988)
2013. aug. 9. 11:43
Én is útálom a szemüveget a rengeteg probléma miatt, amit okoz. Tizenév alatt sem tudtam megszokni. Ezért váltottam kontaktlencsére.
10. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2013. aug. 9. 11:40

Jártam már hasonlóképpen.

Egészen addig, míg oftalmológushoz nem mentem, a legkülönfélébb, számomra nem megfelelö vackocat sóztak rám az optikai szaküzletekben posztoló kontárok.

Ezek a "szakemberek" nyomták ezerrel a havi, kétheti, stb. cseréjü lágy kontaktlencséket, holott, mint késöbb kiderült a valóban szakértö orvosnál, hogy ezek egyáltalán nem használhatóak a szememre. (Kb. 20! perc után alig láttam velük, mert összefolyt a kép.)

Az oftalmológus által felírt éves cseréjü, kemény lencsék azonnak beváltak. :-)


Viszont lényeges különbség hozzád viszonyítva az, hogy én rövidlátó vagyok (-4 dioptria).

9. d878fb6317 (válaszként erre: 8. - Nikike1988)
2013. aug. 9. 11:36
Szerintem egyhez járj, ha nem stimmel valami oda menj vissza és ne tágíts amíg nem találtok megfelelőt.
8. Nikike1988 (válaszként erre: 7. - D878fb6317)
2013. aug. 9. 11:19

Nem tudom..


Pedig mindegyik helyen alaposan megvizsgáltak..

Csak hát akkor is fura hogy mindenhol más erősségűre mondják azt hogy ez a legjobb amit tudnak adni....


Szakorvost hát..Hol találok én olyat aki megbízható......


Én meg pont ez az hogy nagyon megszerettem de ha az ember nem érzi úgy hogy megfelelően lát és hogy teljes életet tudna élni akkor mi értelme:(

Utálom a szemüveget :(

2013. aug. 9. 11:10

Hát nem tudom, ha computeres szemvizsgálatot végeznek csak, akkor nem biztos, hogy képzett optometrista látott.

Én is próbálkoztam egy darabig a lencsével, de nem tudtam megszokni, feladtam.

Szerintem válassz ki egy szakorvost, az a legbiztosabb.

6. Nikike1988 (válaszként erre: 5. - D878fb6317)
2013. aug. 9. 11:04
optometrista...... vagy hogy kell írni:D
5. d878fb6317 (válaszként erre: 4. - Nikike1988)
2013. aug. 9. 10:57
Ki mondta, szemész?
2013. aug. 9. 10:50

Más is jár vagy járt hasonló cipőben????



Arrol nem is beszélve hogy lassan nem ártana egy új szemüveg sem..


Az egyik helyen 2 dioptriával erősebb szemüveget javasoltak a másik helyen már csak 1 el

A következő helyen meg azt mondták nem kell erősebb..........

2013. aug. 9. 10:48
Jaj azt kihagytam hogy +os
2013. aug. 9. 10:48
*Régóta
2013. aug. 9. 10:47

sziasztok.


Régót próbálkozom a kontaktlencsével kisebb kihagyásokkal..

Sok helyen jártam már..............

Minden egyes optikában más dioptriára mondják azt hogy ennél jobbat nem tudnak adni.

Erős lencse kell ez tény..


AZ egyik helyre jártam fél évig kb.nem is számoltam hány pár próbalencsét "elfogyasztottam"

Ennek az lett a vége hogy bal szem 7.5 -1,25cyl

jobb 8-1,25cyl és szerintük ez a jó de közben meg jojózott kb a szemem... Megrendeltem a 3 havit mert mondták ők hogy majd megszokom..Persze nem szoktam meg..


Ezután a másik helyen ugyan ezeket a dioptriákat adták 0.75 cylinderrel.. na ez jobb volt de ezt sem éreztem biztonságosnak..


Ahova most járok na ott meg már a bal szememre csak 6.5 -1.25cyl a jobb szememre meg 7- 1,25 cyl tehát pontosan 1 dioptriával gyengébb lencsét kaptam mindkét szememre...

Teljesen össze vagyok zavarodva már..........

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook