Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kollégiumi tapasztalatok fórum

Kollégiumi tapasztalatok (beszélgetős fórum)

2013. febr. 22. 10:56
Most nem tudom mik a szabályok, e én annak idején voltam kollégista és szerettem. Szerintem a veszélyei mellett van egy csomó előnye is. Talpraesettebb, önállóbb ember tud ott válni a gyerekekből.
6. Nikk_1982 (válaszként erre: 3. - Tira16)
2013. febr. 19. 15:27

Én is csak megerősíteni tudom az elhangzottakat. Minden évben kell jelentkezni. Ha akarod, megtarthatod a szobádat és a szobatársaidat, pontosabban előjogod van a régi szobádra, ha a szobatársak is így gondolják.

A harmadik kérdésre én sem tudom a választ, ahol én laktam (BME Baross kolesz) ott csak sima szobák voltak, folyosón a wc-zuhanyzó. Ott az volt az extra, ha a szobádban lévő mosdókagylónál volt meleg víz is...

5. 937a2a883a (válaszként erre: 3. - Tira16)
2013. febr. 19. 14:49

Én 9 éve vagyok koleszos,ebből 4 éve egyetemi koleszban vagyok Pesten.Minden évben újra kell felvételiznem és amikor kiderül,hogy felvettek,akkor neten keresztül lehetőségem van megtartani a szobámat és persze ezáltal a szobatársaimat is,ha együtt szeretnénk maradni.Azt nem tudom,hogy ez mindegyik koleszban így van e.Én az ELTE Nagytétényi úti kollégiumában vagyok.

A 3. kérdésre nem tudom biztosan a választ,de szerintem az akar lenni a lakrész,ahol kb 2 fős szobák vannak és fürdő is van hozzájuk.A sima szobás az,amilyenben én vagyok.4-n vagyunk együtt és az egész emeletnek van egy közös fürdője.Jobban mondva külön fiú külön lány,de van olyan kolesz,ahol nincs külön fürdő.

4. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Tira16)
2013. febr. 19. 07:34

Bár nem Bp-n voltam kollégista és nem is most de elmondhatom az én kollégiumomban hogy volt.

Minden évben kellett felvételizni.

Nálunk 6 ágyas szobák voltak és 2. illetbe 3 ágyasak.

A 6 ágyasba elsősorban az 1-3 évesek kerültek majd az utolsó évben kaptuk meg a 2-3 ágyasakat (addigra lemorzsolódtak az emberek, és a barátságok is megszilárdultak)

2013. febr. 18. 22:22

Sziasztok!

A kérdéseim főleg azokhoz szólnak, akik mostanában (egy-két éve) vagy jelenleg kollégiumi lakók (esetleg a gyerekük jár kollégiumba).

Elsősorban budapesti egyetemi-főiskolai kollégiumokról érdekelnének az alábbi infók:

1. Minden évben újra kell felvételizni?

2. Minden évben új szobát/szobatársakat kap az ember?

3. Mi a különbség a sima szoba és a lakrész (vagy valami ilyesmi) közt? Hogy kell ezt elképzelni?


A válaszokat előre is köszönöm

2013. febr. 18. 22:22
XD
2013. febr. 18. 22:18
Kollégiumi tapasztalatok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook