Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kollégiumba megyek(lány kollégium) mire számítsak, milyen? fórum

Kollégiumba megyek(lány kollégium) mire számítsak, milyen? (beszélgetős fórum)


2020. aug. 9. 17:29
Egykeként voltam kolis 2 evig gimi után, 4 ágyas szobák, hm, szép is volt az 😄 nekem bejött, mindannyian más suliba jartunk, de megvoltak a közös pontok. Tetszett. A vasárnap esti -semmi nem fér el a hütőbe a hazaiból, együnk- felejthetetlen :) fiú koliból haverok szerzése, menza,péksüti-pizza-bor-puding xD imádnivaló nevelőtanár, aki szigorú is tudott lenni. :) legtöbb részt szép volt. Rengetegszer eltévedtem a pesti forgatagban, de mindig kaptam segítséget. Hajrá, élvezni fogod!
2020. aug. 9. 17:16
Huu egyre jobban varom mar:D
2020. aug. 9. 01:23

Nem volt rossz kollégistának lenni.

Négyen voltunk egy szobába,mikor vasárnap vissza mentünk a koleszba ,mindenki a másik kajáját ette ,mert az ,,finomabb,,volt.


Emlékszem a szobatársaimmal úgy berúgtunk két deci konyakmeggytől😁..,de jókat beszélgettünk az élet nagy dolgairól esténként.



Hidd el kedves FI jó buli lesz!(persze tanultunk is a szilenciumon)

15. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 8. 22:02
Ja, és én is nagyon féltem, hogy milyen lesz :-)
14. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 8. 22:02
Én középiskolásként 4 évig voltam kollégista. Életem legszebb évei voltak.
13. Amaunet (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 8. 21:31

Légy nyitott és barátságos! Ne ítéld meg elsőre a társaidat! Akik szintén első évüket kezdik kollégistaként épp úgy feszültek, min te.

Három évig voltam kollégista. Csak szép emlékeim vannak.

Négy ágyas szobák voltak és mind a négyen más osztályba jártunk. Jó barátnők lettünk és ma is tartjuk a kapcsolatot

Szünetben elutazhattunk egymáshoz a szülők engedélyével.


Szóval, hajrá! Nagy élmény lesz!

2020. aug. 8. 20:23
Hat akkor bizom benne hogy rendben legyen minden!egyebknet 5 tesom van rajtam kivul es mind kisebb tehat ezert is megyek kollegiumba mert itthon NEM LEHET TANULNI!
11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Auróra2010)
2020. aug. 8. 17:23

Ha egyke, annál inkább előnyére válhat a koli.

Tulajdonképpen a fiam is egykeként nőtt fel, mert mire iskolába került, már nem éltek velünk a nővérei.

A korkülönbség miatt sem a testvéri civódás, sem a testvéri cinkosság nem alakult ki közöttük.

10. Bözsi néni (válaszként erre: 9. - Auróra2010)
2020. aug. 8. 17:17
Ez marhaság. Nem attól függ.
2020. aug. 8. 16:26
ha egyke vay, nem jánlom. Ha nem, akkor hajrá.
2020. aug. 8. 16:18

Hogy mire...


Ha október közepén hazamész és édesanyád megkérdezi, hogy a vásárolt tyúkból mit főzzön, azt fogod rá válaszolni, hogy pálinkát! :)))


Ez persze csak vicc volt, de biztos bepróbálkoznak majd nálad az idősebb lányok, hogy néha igyál meg velük egy-egy pohárkával, vagy üvegkével. :))

2020. aug. 8. 16:17

A fiam is kolis volt. Én pedig több koliban jártam szállóvendégként.

Én a legtöbbször négy ágyas szobákat láttam, és a fiam is ilyenben volt.

2020. aug. 8. 16:12
Ez természetesm de biztos nagyon jó lesz 🤟
5. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 8. 10:11

Ez sok mindentől függ. Előre nem lehet tudni. Lehetnek hangosak, kötekedők, klikkesedők, utálatosak, de lehet mind ennek az ellenkezője és vegyesen is.

Lényeg légy mindég önmagad.

Nem kell megfelelned mások elvárásainak, csakhogy megfelelj nekik.

Kezdetben csak figyelj csendben, minden kialakul elég hamar.

Minden koleszban vannak hozzád hasonlóak is, csak meg kell találnod őket.

Amennyiben nem érzed jól magad a kijelölt szobatársakkal, kérhetsz változtatást.

Az év eleji pörgés hamar megszűnik, kialakul a rend és csillapodnak a kedélyek.

Én 2 évig voltam kollégista. első évben 20, másodikban 8 ágyas szobában. Nem volt semmi baj. Tiszteletben tartottuk egymás magánszféráját és a mai napig is jó szívvel gondolok vissza.

4. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 8. 08:58
Mekkora buli! Ez kimaradt az életemből, de bejârtunk a koleszba dorbêzolni. Ne félj, jó lesz. :D
3. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 8. 03:22

Nincs mitől felni. Én régen oltem volta egy olyan szobaert, ahol leírt, betartandó szabályok vannak még egy felugyelo.

Nekem tesok jutottak meg kupleraj a kobon.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 8. 01:18
Semmit ne aggódj, vannak tapasztalt kollégiumi nevelőtanárok, és minden új szorong egy kicsit. Jó lesz, meglátod! :D
2020. aug. 8. 01:06
Kollegiumba kell koltoznom de meg kozepiskolas vagyok, csak csajok, de en kicsit felek valamiert.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook