Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai kollégiumok fórum

Középiskolai kollégiumok (beszélgetős fórum)


13. danama (válaszként erre: 10. - Amaal)
2009. szept. 17. 06:45
dehogy, kedvesek voltunk velük, legalábbis mi.
12. zsu1984 (válaszként erre: 5. - Amaal)
2009. szept. 16. 15:34
Sztem egy koli sincs elég szigorú,Ha vki vmit akar....
11. danama (válaszként erre: 4. - Amaal)
2009. szept. 16. 13:15

mi minden hétvégén mentünk haza, zsebpénz kell, mert nem mindig finom a kaja a koleszban


egyből be tudtam illeszkedni, tanulással nam volt gond, mert szeretek tanulni

10. amaal (válaszként erre: 8. - Brad)
2009. szept. 16. 12:48

Mi kb. 100 km-re lakunk Szegedtől, annyira nem vészes távolság. Akár hetente is hazajárhat, esetleg ha nem jön össze, akkor kéthetente.


Nem egészen értem, amit írtál, hogy vigyáztatok a határon túliakra... nem bíztatok bennük?

9. Brad (válaszként erre: 4. - Amaal)
2009. szept. 16. 12:02
Hidd el! Ha olyan helyzetbe kerül, ahol csak magára tud számítani...később a barátokra..., akkor meg fog komolyodni! Persze nem minden téren! Mert én pl. nagyon rossz voltam lány létemre... : felszöktem a barátnőmmel Budapestre, haza szöktünk a pasijainkhoz vidékra(aztán apám vitt vissza minket... elég gáz volt), elköltöttem a kolesz pénzt :S -anyuék jól leszidtak, meg ilyenek... DE semmit sem bántam meg! ÉLetem legjobb évei voltak! És néha jobb is, ha a szülő nem tud dolgokról! Ne akard egyházi koleszba adni! A tiltott gyümölcs annál édesebb, minél jobban tiltják! A sima kolesz is elég szigorú!
8. Brad (válaszként erre: 1. - Amaal)
2009. szept. 16. 11:52

Szia!

Én is koleszos voltam 4 évig és utána 4 évig albérletben laktam. Az egyetemen már voltak határon túli (osztrák, szlovák, székely) magyar ismerőseim akik koleszosok voltak. A középsuliban csak 1 ismerősöm volt, aki a román határ mellől, de magyar oldalról jött.

Nem tudom... nálunk mindig nagy szám volt, ha valaki a határon túlról jött. Jobban vigyáztunk rá, vagyis nem is tudom hogy mondjam... sose voltak egyedül.

Azt tudom, hogy nem sokszor mentek haza. Havonta 1-szer, max 2-szer. Volt olyan, aki annyira messziről jött, hogy nem ment haza egész évben, csak karácsonykor, mert akkor volt hosszabb a szünet.

Azt hiszem, ők elég sok támogatást is kaptak. Tankönyv támogatás, utazási támogatás, nem kellett az egész havi koleszt kifizetni meg ilyenek...DE nem vagyok benne biztos!

Azt tudom, hogy az egyetemen nekik mindig járt a szociális támogatás.

7. 1f59823251 (válaszként erre: 1. - Amaal)
2009. szept. 16. 11:37

Én nevelő vagyok!

Voltam természetesen koleszos...felejthetetlen...nem szabad kihagyni...csak javára válik!!!

2009. szept. 16. 11:34
Szia. Én még ma is koleszos vagyok, most is onnan írok, igaz, hogy ez már fősulis kolesz, de felejthetetlen élményeket ad!
5. amaal (válaszként erre: 3. - Zsu1984)
2009. szept. 16. 11:20
Hát, ez az! A fiúkkal sajnos sokkal nehezebb. :-( Esetleg olyan kollégium, ahol viszonylag szigorú a napirend? Esetleg egyházi koli?
4. amaal (válaszként erre: 2. - Danama)
2009. szept. 16. 11:18
Szia! Elsőben azonnal be tudtál illeszkedni? Milyen időközönként jártál haza? Be tudtad osztani a zsebpénzedet (egyáltalán mennyi zsebpénz kell)? Nem hanyagoltátok jobban a tanulást? Sajnos enyém - fiú :-) - még nem túl önálló és szerintem önszántából soha nem melegítené a széket. Remélem, azért még két év alatt változni fog....
2009. szept. 16. 11:16

Szia! Én 5 évig voltam kolis, 2 különböző helyen!Én nagyon szerettem, nagyon hamar önálló lettem és ma is szívesen gondolok vissza azokra az évekre és tényleg életre szóló barátságok kötettnek ott!

Bár sztem ez egyén függő, mert az öcsémet is olyan helyre vették fel, hogy kolis lett volna de anyuék inkább átíratták egy közelebbi helyre mert olyan kis szeleburdi, befolyásolható gyerek volt!

2009. szept. 16. 11:11

Én Cegléden voltam koleszos, nagyon jó volt :-)


egy életre szóló barátságok maradtak

2009. szept. 16. 11:10
Sziasztok! Határon túli magyar anyuka vagyok. Nagyfiam hatodikos. Szóba került pályaválasztás kapcsán - mivel mindenképpen az anyanyelvén szeretne tanulni - hogy esetleg Szegeden tanulna tovább. Ha felvennék, kollégista lenne. Én soha nem voltam az, nem igazán tudom, milyen is a kolis lét. Szívesen olvasnám volt kollégisták élményeit, tapasztalatait, hogy tudjam, hogy éli meg a gyerkőc.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook