Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Koleszterinszint csökkentésére melyik diéta javasolt? fórum

Koleszterinszint csökkentésére melyik diéta javasolt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. márc. 19. 17:36

Cukor, finomított szénhidrátok fogyasztásának mérséklése, mozgás.


De mindezek attól függenek, mi és mennyire magas. Orvoshoz kell fordulni minden esetben, és az okot (genetikai, táplálkozási, elhízás)megszüntetni/kezelni.

29. Pirosalma (válaszként erre: 27. - Icus)
2008. márc. 19. 17:34

Szia, Icus!


Kávédaráló, utána joghurtba vagy kefírbe rakhatod pl.


Egyébiránt állati zsiradékban (zsíros húsok, belsőségek, tej, tejtermékek) szegény diéta javasolt, kellő élelmirost-bevitellel (gyümölcs, zöldség, teljes kiőrlésű kenyér, zabpehely meg effélék), zsíros húsú tengeri hallal (heti 2-szer).

Növényi olajokkal (olíva-, napraforgó) lehet főzni (ezt sem kell túlzásba vinni!).

28. Icus
2008. márc. 19. 17:24
Na a vagdosás nem ment:( Ment mindenfelé a mag!:)
27. Icus
2008. márc. 19. 16:53

Bio boltban vettem, látod a lenmagolajat is megnézhettem volna!


Kávédarálón daráljam le a magot? Vagy megpróbálom késsel megvagdosni egy kicsit!:))

26. Icus
2008. márc. 19. 16:52

Köszi szépen!!! Megkaptam!! Az lesz a vacsim kaukázusi kefir lenmaggal és zabkorpával:))


Vettem mira vizet! 4 üveg a 7dl-es kiszerelésből 1060FT!!! Ki is akadtam!! Holnap délután már megiszom az első pohárral!!:))

2008. márc. 19. 14:58

Minden esetre bármilyen diétát is tartunk a koleszterin csökkentése érdekében, be kell vezetni a mindennapos mozgást is, mert anélkül sajna nem megy. :(

Viszont gyorsabban kiérünk a budira is :)

24. 3a0842d373 (válaszként erre: 23. - Icus)
2008. márc. 19. 14:54
privi ment :)
23. Icus (válaszként erre: 22. - 3a0842d373)
2008. márc. 19. 14:32
csökkentse a koleszterinemet!:))
22. 3a0842d373 (válaszként erre: 21. - Icus)
2008. márc. 19. 14:13

A lenmag magja és pl. a szezámmag is emészthetetlen.

Mindkét formában hasznosak, csak az a kérdés, mit szeretnél elérni :)

21. Icus (válaszként erre: 20. - 3a0842d373)
2008. márc. 19. 08:52
Akkor ha nem őrlöm meg nem is szívódik fel a lényeg?
2008. márc. 19. 08:49

Őrölve felszívódik a belsejében fellelhető pl. kalcium, szelén,manézium és társai is, az őrölt külső burok pedig jobban takarítja a bélfalat.

Az egész mag jobban sikosítja a székletet, mert víz hatására zselészerű, kocsonyás anyag képződik a mag körül. Hithű vegik ezt használják tojásfehérje helyett. Kenyérsütésnél pedig szuperul összefogja a kenyér állagát.

19. Icus
2008. márc. 19. 07:10

Tegnap elfelejtettem venni, a gagyi boltban. Remélem ezt a vizet lehet kapni szinte mindenhol!


Viszont vettem lenmagot. Állítólag nagyon jó. Én egészben ettem este egy teáskanállal. Valahol pedig azt olvastam, őrölten kell enni és reggel.


tapasztalat esetleg?

18. 3a0842d373 (válaszként erre: 17. - Icus)
2008. márc. 18. 13:28

:))))

Hát hamar híre menne :)

17. Icus (válaszként erre: 16. - 3a0842d373)
2008. márc. 18. 10:15
Na akkor pénteken délután kezdek! A hatást meglátom. Ha nagyon agresszív akkor csak hétvégén iszom. Hétközben meló. A munkahelyen nem tartom szerencsésnek a hatását:)
16. 3a0842d373 (válaszként erre: 15. - Icus)
2008. márc. 18. 10:09

Ez a fogyókúrás verziója, mármint a 3*2 deci. Egyébként ha kitisztította a "mocsarat" csökken, majd megszűnik a puffadás és a szag is. Ha nagy az ellenérzés, csak ébredés után, éhgyomorra igyál egy pohárnyit.

Sok sikert :)

15. Icus (válaszként erre: 14. - 3a0842d373)
2008. márc. 17. 19:27

Régebben már ittam:( De az egész család menekült otthonról. Rögtön meghajtott és az egész lakásban mocsár szag terjengett:(

Mindenesetre valószínű, hogy megpróbálom még egyszer, ha ennyire jó hatása van a koleszterinre. De, soknak tartom a 3*2dl. Én csak annak idején reggel ittam. Az is elég volt egész napra:( Állandóan ezt inni?:(

14. 3a0842d373 (válaszként erre: 13. - 3a0842d373)
2008. márc. 17. 17:55
De persze önmagában a gyógyvíz nem elegendő. Inni szobahőmérsékleten kedvezőbb, mert a hideg víz azonnal meghajt. (bár hidegen nekem jobb az íze)A langyos víz kíméletesebb, de az íze .... végülis meg lehet szokni.
2008. márc. 17. 17:53

Sok a hiteles irodalom a neten. Itt egy kis kivonat a mira.hu-ról:

"Alkalmazási területe:

A Mira glaubersós gyógyvíz mérsékelt keserűsótartalma enyhe hashajtó, béltisztító hatású. A gyógyvíz átmossa a bélcsatornát, leoldja a nyálkahártyáról a gyulladásos váladékot, eltávolítja a hurutot okozó baktériumokat és ezek bomlástermékeit és a széklettel együtt kiüríti.

A gyógyvíz epehajtó tulajdonsággal is rendelkezik. A glaubersó epehólyag-összehúzó hatásának köszönhetően az epehólyag kiürül, megszűnik a kőképződésnek kedvező epepangás, és fokozódik a májban az epeelválasztás, melynek eredményeként az epehólyag gyorsan megtelik friss epével, amelyben nincsenek jelen a kőképződés feltételei és kisebb gyulladás kialakulásának a veszélye is. (Az epekövesség kialakulásában az epehólyagban lévő epefolyadék besűrűsödése játszik fontos szerepet. Ez akkor következik be, ha órákig nem húzódik össze az epehólyag és nem ürül ki a besűrűsödött epe, és a benne lévő koleszterin eléri azt a töménységet, amikor kicsapódik és alapul szolgál az epekövesség kialakulásának. Az epe kiürülése után a májból friss epe folyadék érkezik, amelyben a koleszterin koncentrációja még messze van a kicsapódáshoz szükséges töménységtől, de jó néhány óra alatt ismét besűrűsödik és újra kialakulhat a kőképződés veszélye. Mindez megelőzhető a Mira gyógyvíz rendszeres fogyasztásával.) A gyógyvíz kúraszerű használata tehát gátolja az epekőképződést és az epehólyag-gyulladás kifejlődését.

A Mira glaubersós gyógyvíz anyagcserére gyakorolt hatása régóta ismeretes, a legújabb Halmy László professzor és munkatársa Kovács Ferenc főorvos legújabb vizsgálatai (4.1.3.1.) is ezt támasztják alá: Elhízott betegeket 1000-1500 kcal energiatartalmú diétával kezeltek, amit kiegészítettek napi 3x2 dl Mira gyógyvíz adásával, a kontrol csoport csak diétát kapott. Négy hét után azt tapasztalták, hogy a Mira glaubersós gyógyvizet is fogyasztó elhízottak lényegesen jobban fogytak, mint a kontroll csoportban lévők és emellett jelentős javulás következett be a szérum koleszterin szintjükben is (csökkent a vérben az érelmeszesedés szempontjából fokozott kockázatot jelentő LDL-koleszterin, és triglicerid koncentrációja), és javult a szervezet szénhidrát felhasználó képessége (csökkent a vércukorszint). A fentiek alapján elmondható, hogy a Mira víz eredményesen alkalmazható fogyókúra kiegészítésként, melynek hatására nemcsak fogyás következik be, hanem az elhízás mellékhatásaként jelentkező cukorbetegség és magas vérzsír szint csökkenése is elérhető."

12. Icus (válaszként erre: 5. - 3a0842d373)
2008. márc. 17. 14:53
A MIRA víz, az miért jó a koleszterinre?
11. Icus (válaszként erre: 2. - NOA)
2008. márc. 17. 14:52
Nem sok a napi 40mg E-vitamin? Nem tartasz szünetet?
2007. okt. 20. 08:38
Életmód váltás. Ez inkább a napi rutinra vonatkozik. Zsírszegény de nem teljesen zsírmentes diéta. Salaktalanító, tisztító teák, de nem a filteresek/drágábbak és nem is olyan hatékonyak/, a ha mód van rá akkor stressszmentesebb élet/ ez a le legnehezebb/.
9. NOA (válaszként erre: 8. - 3a0842d373)
2007. aug. 14. 11:32
Köszönöm kipróbálom, határértéken van a szintem de volt már a duplája is.
8. 3a0842d373 (válaszként erre: 7. - NOA)
2007. aug. 14. 10:44
Hát nem keserű víz, enyhén sós :) Kicsit hűtsd be, hűvöskén ihatóbb, mint testhőmérsékleten. A mustármag régi népi gyógymód az epe ás a máj tisztítására, működés serkentésére. És persze kipróbált recept mindkettő :))
7. NOA (válaszként erre: 5. - 3a0842d373)
2007. aug. 14. 09:36
Köszi az ötletet, megpróbálom a gyöngynyelést én is ártani nem árt.Ezek Neked használtak ki is próbáltad? Mira viz ..olyan ismerős..ugye nem ez a keserű viz?:((
6. a900f63755 (válaszként erre: 5. - 3a0842d373)
2007. aug. 14. 07:24
Köszi!
2007. aug. 13. 22:08

Ha NOA diétájára rásegít a párod egy kis MIRA vízzel, még hatékonyabb lesz a kúra. Hosszútávon pedig sokat segít a fehér mustármag, naponta háromszor, étkezés előtt 1 teáskanálnyit vízzel benyelni. Olyan mint ha gyöngyöt nyelnél :)

És hatékony is. A Diétát, vizet és magot használhatja együttesen is.

Sok sikert!

4. NOA (válaszként erre: 2. - NOA)
2007. aug. 13. 09:43
LDH akart lenni de elirtam:(
2007. aug. 13. 08:24
Köszönöm a tanácsaidat!
2. NOA
2007. aug. 13. 06:26

A koleszterin nagyrészét a máj termeli, inkább az a probléma valamiért nem ürül ki.A zsirmentes diéták inkább olaj a tűzre, sőt orvos javaslatára én rengeteg tojást ettem ez felvitte a jó koleszterin szintem az LDL-t nem emelte meg.

E vitamint szedek 4oomg.-ot, hogy ne rakódjon le az érfalra érfalerősitének pedig nagydózisú C vitamint.

Az állati eredetü zsirokra figyljetek, azt jó lenne visszavenni és helyette olivát, magvakat fogysztani: Fontos a napi rendszeres mozgás,az is szépen viszi le.

A triglicerid értéke nem magas és ha a testsúly normális tartományban van, akkor nem olyan vészes, ráadásul egy koleszterin érték még nem mond sokat.

2007. aug. 12. 22:31
Nemrégiben derült ki, hogy páromnak magas a koleszterin szintje. A doki diétát javasol, de annyi féle van, hogy nem tudom melyiket érdemes valóban erre a problémára kipróbálni. Akinek van tapasztalata kérem segítsen! Köszönöm!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook