Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen alternatív gyógyászati lehetőségek vannak a koleszterint csökkentésére? fórum

Milyen alternatív gyógyászati lehetőségek vannak a koleszterint csökkentésére? (tudásbázis kérdés)


2013. dec. 3. 19:30

Articsóka csökkenti a koleszterint.

Van már epe kapszula is.

Ha a májban elég epe termelődik, csökken a koleszterinszint.

24. M0ncsa (válaszként erre: 23. - Freddy36)
2013. dec. 2. 07:30
Hu, koszonom, ez az :))) Annyit tennek meg hozza, hogy annyira emlekszem fejbol, hogy - bar azt nem tudom, meddig tart a hatasa -, 2 evnel gyakrabban nem is szabad megismetelni. De nem is szukseges ;)
23. freddy36 (válaszként erre: 21. - M0ncsa)
2013. dec. 1. 21:17

Fokhagyma tinktúra


33 dkg megtisztított fokhagymát fokhagymaprésben szétnyomunk, majd 10 napig áztatjuk 3 dl, 96%-os, gyógyszertárban kapható alkoholban, lezárt üvegben. Közben naponta egyszer fellötyköljük, hogy a fokhagyma hatóanyagainak kioldódását ezzel is serkentsük. Ezt követően a pépet tiszta ruhán átszűrjük üvegbe. A nyert folyadék tömény, ragacsos fokhagymakivonat.


Adagolása: mindig evés előtt kell meginni, kevés tejben, gyümölcslében vagy vízben elkeverve:


1. nap: reggel - 1 csepp, délben - 2 csepp, este - 3 csepp

2. nap: reggel - 4 csepp, délben - 5 csepp, este - 6 csepp

3. nap: reggel - 7 csepp, délben - 8 csepp, este - 9 csepp

4. nap: reggel - 10 csepp, délben - 11 csepp, este - 12 csepp

5. nap: reggel - 13 csepp, délben - 14 csepp, este - 15 csepp

6. nap: reggel - 15 csepp, délben - 14 csepp, este - 13 csepp

7. nap: reggel - 12 csepp, délben - 11 csepp, este - 10 csepp

8. nap: reggel - 9 csepp, délben - 8 csepp, este - 7 csepp

9. nap: reggel - 6 csepp, délben - 5 csepp, este - 4 csepp

10. nap: reggel - 3 csepp, délben - 2 csepp, este - 1 csepp

11. naptól: napi 3 x 25 csepp, amíg a folyadék el nem fogy.


A kúra idején érdemes a szokásosnál több folyadékot fogyasztani. Hét évig nem kell megismételni a kúrát olyan hatással tisztítja ki az érrendszert.



"Ha a test erei, az agyi vagy a szívkoszorú erek beszűkültek, vagy elmeszesedtek, igyunk naponta egy kupicányi kivonatot a következő vegyülékből.


Hozzávalók:

 30 gerezd fokhagyma,

 5 db citrom (lehetőleg természetes körülmények között termesztett, nem permetezett gyümölcsöt használjunk),

 1 l víz.


Elkészítése

A fokhagymáról leszedjük a héját és felaprítjuk (lehet robotgéppel vagy turmixszal is). A citromot alaposan megmossuk, héjával együtt aprítjuk és robotgéppel vagy mixer segítségével elegyítjük a fokhagymával.

Egy liter vízzel buggyanásig melegítjük, lefedve kihűlésig állni hagyjuk, majd leszűrjük, palackba töltjük, és hűtőszekrényben tároljuk.


Adagolása

Naponta egy kupicányi mennyiséget ajánlatos fogyasztani reggel, étkezés előtt. Egy kúra három hétig tart, amely 8 nap szünet után még egyszer megismételhető. Általában ezt követően áll be egy tartósabb eredmény. Szükség esetén harmadszor is megismételhető

Félévente, vagy évente ajánlatos megismételni ezt az olcsó és ártalommentes, háromhetes kúrát.


Negyven év felett akkor is tanácsos végigcsinálni, ha egyébként nincs semmi baj, betegség.


A módszer kipróbálói állítják, hogy már háromheti alkalmazás után érezhető az egész test fiatalos regenerálódása.


Sokan állítják, hogy a kúra eredményeképpen javult a látásuk, hallásuk, fog- és ínyproblémáik, a vérnyomásuk értékei, energikusabbak, teherbíróbbak lettek, nyugodtabbá, pihentetőbbé, vált az éjszakai alvásuk."

22. murva (válaszként erre: 21. - M0ncsa)
2013. dec. 1. 21:02
Nagyon szeretem a fokhagymát,ill.szeretném,mert a gyomrom nem bírja a gyömbért is csak teaként.Nagyon nem szivesen szedem a gyógyszert,de sajnos mástól nem ment le
21. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Murva)
2013. dec. 1. 20:13

Nagyon jo koleszterinszint-csokkento a fokhagyma tinktura. Meg fogom kerdezni anyutol, ha felteved a netre, mi a pontos recept, es hogyan kell adagolni (mert nagyon nem mindegy). Addig egyetek napi 2-3 gerezd fokhagymat :) A fokhagymaban talalhato anyagok amugy termeszetesen csokkentik a "rossz" koleszterint, anelkul, hogy - a gyogyszerekkel szemben - tonkrevagnak az egesz metabolizmust.


Egyebkent meg, ugy altalanossagban - minel kevesebb mereganyag bevitele, minel tobb mozgas csodakra kepes.

20. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Eandi78)
2013. szept. 26. 23:53
Köszönöm! :)
19. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Murva)
2013. szept. 26. 23:51

Azt azért szögezzük le, hogy az orvosok nem istenek. Még ha szeretik is annak hinni magukat...


Az összefüggés meg valszeg az lehet, hogy az összes zsírlerakódás közül a hasi zsír a legveszélyesebb, mert ha a has környékén sok van, egy idő után körbeveszi a májat, majd el is zsírosítja azt, így az nem működik megfelelően, és mérgeződik a szervezet, hisz a máj nem üríti ki a mérgeket.


Na, asszem most aztán meg is válaszoltam a "mi" problémánkat is: hasi zsír... :(



A fogyáshoz még annyit: azt olvastam, hogy onnan megy le legelőször, ahová a legutoljára felment, ill. fordítva.


(Ha a neten hülyeségekbe botlottam, akkor most én is emeletes baromságokat írtam...)

18. eandi78 (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2013. szept. 26. 21:37
Nálunk is hasonlók az értékek, csak a mértékegység más.
17. murva (válaszként erre: 16. - Sylvia81)
2013. szept. 26. 21:19
Nekem apám,anyám sztrogos volt,ezért szeretném a koleszterinemet "letornázni",de mindenhonnan mentek a kilók csak a hasamról nem akar,pedig azt mondta az orvosom,hogy ha onnan lemegy a háj akkor lemegy a koleszterin,nem ismerem az összefüggést,de biztos így van ha ŐŐŐŐŐ mondja.
16. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Murva)
2013. szept. 26. 21:07

Ha a táplálkozás, és ezáltal a szervezet egyensúlyban van, elvileg nem rakódnak le ilyen sz@rok...


Amúgy én előbb teszem felelőssé érte a sok szutyok adalékanyagot, a környezetszennyezést és társait, mint magát a koleszterint.


Néha belegondolok, hogy mit tettek eleink, akik simán eléldegéltek 80-100 évig (amire nekem esélyem sincs), hogy addig éltek? Orvosi ellátás? Gyökkettő... Azt sem tudták, mi fán terem a koleszterin, ráadásul a te "bosszúdat" ették: zsíros deszka, szalonna, kolbász, tojás, és társaik... Csakhogy itt jön a DE. Ettek sok zöldséget és gyümölcsöt, adalékszutyok nélkül, max. állati ürülékkel trágyázva. Ettek sok hagymát (na szép is lenne, ha valaki hagymaszagosan battyogna be a munkahelyére...), meg sok minden mást, ami nekünk már ciki.

Talán inkább itt van a kutya elásva.

Jah, és ami kimaradt: napi 8-10-12 órát dolgoztak, kint a földeken, fizikai munkát. Aki olyan "szerencsés" volt, hogy nem síkságon lakott, annak megvolt a napi kardio-edzés, dologidőben, mint pl. szüret, meg aztán dúsan. Szóval ami káros bement, azt simán le is dolgozták. Amikor hízhattak volna, mert nem volt annyi munka, akkor kijártak az erdőre fát gyűjteni, meg amúgy is, akkor kevesebb volt az étel, és több hüvelyest ettek.


Lehet, hogy inkább ebbe az iránybe kéne gondolkodni... Csak ez túl egyszerű. :)

15. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - Murva)
2013. szept. 26. 20:58
Bocs, de ezen a "bosszún" olyan jót vidultam. :)
14. murva
2013. szept. 26. 20:54
Három hónapig rendszeresen ittam Gyuri bácsi gyógytea keverékét+tyúkhúr+zöld tea,lenmag olaj,lenmag liszt,Béres koleszterin kontroll,almaecet,citromlé,rendszeresen,diéta,fogytam három hónap alatt tíz kilót,de a koleszterinem nem ment le,a májenzimjeim helyre álltak,mert azok is magasak voltak,arra is teáztam és szedtem máriatövis magot és olajat.A kezelő orvosomnak nem mondtam meg,hogy nem szedtem a koleszterin csökkentő gyógyszert,most elmentem a házi orvoshoz és felírattam a gyógyszert megpróbálom szedem három hónapig és utána egy labor ha attól se megy le akkor szalonnát eszem zsíroskenyérrel.
13. murva (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2013. szept. 26. 20:45
A koleszterin ha nem káros akkor a plakkok mitől alakulnak ki és mitől van a strog ?
2013. szept. 26. 16:45
De jó, azt hittem, mire visszajövök, tele lesz a fórum egymást (főleg engem az írásomért) oltogató emberekkel... jó látni, hogy más is találkozott már a Lenkei-féle igazsággal ;)
11. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2013. szept. 26. 15:33
Atheroskleroserisiko meg gondolom az érelmeszesedés rizikó lehet...
2013. szept. 26. 15:31

Amúgy otthon mennyi most az "árfolyam"? :)

Itt Ausztriában úgy van, hogy koleszterinnél 200 mg/dl-ig van a normálérték, 200-240 a határérték és 240 felett az "emelkedett". A Triglicerid pedig 150 mg/dl-ig jó.

Felemnek pedig 261 a koleszterinje és 203 a trigliceridje.

És hogy még köcsög is legyen a helyzet, azt írják, hogy a HDL 40, viszont mivel a Triglicerid nagyobb mint 200, a NON-HDL-koleszterint kell nézni, tehát szerintem nem mérték, hanem simán csak kivonták, így ki is jött a 221 mg/l, amivel szépen behajigálták a nagyon magas "Atheroskleroserisiko"-s csoportba...

9. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Bella2011)
2013. szept. 26. 15:20

Halak... A tengeri halakban annyi a higany, hogy lassan hőmérőbe lehetne tölteni őket. :( Az összes többi hal is szennyezett, mert minden mérgezett: a folyók és az állóvizek is. :(

A múltkor pont egy olyan tanulmányt olvastam, hogy max. hetente egyszer, de még jobb, ha csak még ritkábban eszünk halat, a szennyezések miatt. Elég jól megalapozottnak tűnt a cikk.

Már igazán nem tudom, hogy akkor most melyik karomat vágjam le??? :(

És amúgy is: nem lehetne esetleg fotoszintetizálni? Jah, tényleg, a napfény is káros, rákos lesz tőle az ember...


Szép az élet! :)

8. Bella2011 (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2013. szept. 26. 14:29
Ezt már én is olvastam. A felső határérték a jó érték. A jó és a rossz koleszterin aránya sokkal fontosabb. A telítetlen zsírsavakban gazdag ételek a jók. Pl halak. Rendbenn tartják az arányt is.
7. eva7171 (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2013. szept. 26. 13:51

Végre olvasok ilyen hozzá szólást is.Még annyi,hogy ha kevés gyógyszer fogy,akkor a határ értéken változtatnak egy kicsit,mindjárt több embernek lehet felírni.

Időskorban védő faktor a koleszterin.Aki szedi ezeket a gyógyszereket csak árt magának,és az érték se lesz jó,és a diétáról ne is beszéljünk.

Zsírosat kell enni,hogy kiüröljön a felesleg.

23 éve már én is szedhetném,de jó hogy nem tettem.

Sok ember hisz az orvosoknak,én nem vagyok köztük.

Most házi almaecetet készítek,erről sok jót olvastam,ezt fogom szedni,de sajnos így nem támogatom a gyógyszergyártó cégeket.

Reggelire zsíros kenyér,tepertő stb.( normális a testsúlyom)

2013. szept. 26. 13:23

[link]



Ez a pasi mindent elmond!!!Ha nem jön be a videó,írjátok be a keresőbe Lenkei Gábor-t.

2013. szept. 26. 12:32

az a fránya koleszterin...

"nem káros a koleszterin. Sőt! – A koleszterinből állítja elő a szervezet a D-vitamint, valamint a stresszhormont, ami arra szolgál, hogy a stresszes időszakokban ne omoljunk össze. A koleszterin létfontosságú tápanyag, és valójában senki sem tudja, hogy mennyi a megengedett szint, a normál érték. A gyógyszergyártók számára az egyik legnagyobb nyereséget a koleszterincsökkentő orvosságok jelentik, ezért a gyógyszeripar létrehozta az úgynevezett célértéket, amit egyre lentebb tolnak, és ha ezt meghaladja az egyén szintje, akkor orvosságot írnak fel neki. De, ez nem normál érték, hanem a gyártók által felállított célérték..."

2013. szept. 26. 11:29
Paleolit étrend. Én így étkezem, ugyan nem a koleszterin miatt, de egy sereg egyéb gondom volt, ami ma már nincs. Volt amelyikre műtétet javasoltak, míg másra csak örök életemre szóló gyógyszert kellett szednem. Ma már a műtét sem téma, és a gyógyszert sem ismerem.
2013. szept. 26. 11:17
Szia. Nekem a triglicerid és koleszterin szintem volt magas januárban, hétfőn voltam vérvételen, és jók lettek a leleteim.Én áprilistól fogytam 15 kilót, gyógyszert csak néha-néha szedtem...bár a dokimnak nem dicsekedtem el vele...de ittam zöld teát, meg keverék teát/tyúkhúr, zöldtea, csalántea, veronikafű és májvédő tea/...napi 1 litert kis citromlével ízesítve.Mindegyikből 1 evőkanál/1 filter az 1 liter vízbe.
2013. szept. 26. 11:08
Ez engem is érdekel, mert Felemnek sajnos szintén magas. Ugyan neki még csak nemrég állapították meg, és novemberben kell visszamennie, de én nem szeretném, ha 33 évesen koleszterin-gyógyszert kéne szednie!!! :(
2013. szept. 26. 10:58
Szeretnék olyan tapasztalatokat akiknek gyógyszertől,vagy más alternatív gyógymódtól lement a koleszterinje.Három hónapja próbálkozom nem gyógyszeres házi praktikákkal sikertelenül és most azon meditálok,hogy próbálkozzam e a gyógyszerrel,valószínű örökletes a magas koleszterin szint nálam,mert apám anyám sztrogos volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook