Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kola vagy Viz? fórum

Kola vagy Viz? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2007. okt. 6. 15:05
ásványvíz és gyümölcslé
2007. okt. 6. 14:49
Víz meg tea.
2007. aug. 27. 11:12
Természetesen víz
19. Pirosalma (válaszként erre: 16. - B826c5a02d)
2007. aug. 27. 11:09

Szia!:-)

Akkor menjünk sorban!:-)

(Megpróbálok távol maradni az élettantól és a biokémiától, pedig az az alapja ennek.)


Köszönöm, a folyadékszükségletet és a folyadékháztartás szabályozását ismerem;-) (ha amatőr szinten is, de ezzel foglalkozom elég komolyan)

A lényeg, hogy a szomjúság maga nem egyenlő a vízhiánnyal. A vízmegőrzési mechanizmusok elég kifinomultak, már a jelentős szomjúságérzet megjelenése előtt megindul a vízvisszatartás (csökken a vizelettel, verejtékkel vesztett víz mennyisége). Az ember "így lett kitalálva", és jól működik így.

Reggel természetes, hogy koncentráltabb a vizelet, ez még mindig nem jelent (káros) folyadékhiányt.


"azt viszont tom ,hogy a kólával működik." - és? Általános kémia, sav-bázis, egyszerű egyensúlyeltolódás (a savtöbblet megnöveli az oldódást).


"Amit még tok, hogy az ötvösök az elkészült aranyékszert azzal fényesítik" - igen, mert az aranyat nem támadja meg, az arany felületén lévő szennyeződést viszont oldhatja.


"olyan savasságot csinál 3 dl kóla a szervezetbe , hogy több mint 30 l vízzel lehetne közönbösíteni." - na, itt kellene elővenni a biokémiát. Ezt konkrétan olvastad valahol, tudom, mert ismereme ezeket a (buta) körleveleket:-) A szervezetbe jutó savat ilyen méretekben a szervezet könnyen kivédi (ún. pufferrendszerek - fehérjék, szénsav-bikarbonát, foszfát, ammónia, aminosavak - mind a vérplazmában, mind a vesében, vizeletben). Ha 3 deci kóla után meginnál 30 liter vizet (egyébként nem kellene 30, ezt ki lehetne számolni, de minek?), akkor meg is halnál.


"Úgy gondolom ha a vasszögre ilyen hatással van akkor valószínű hogy a szervezetet se kíméli." - ez megint csak a már említett egyszerű egyensúlyi reakció. A szervezetet nem kell vasszöghöz hasonlítani, mi nem így működünk, a mi esetünkben kivédhető ez a hatás.


"Inkább nem kérek belőle..." - én sem szoktam kólát inni; nem emiatt, hanem mert nem szeretem, és nem akarok senkit sem lebeszélni róla, sem rébeszélni a fogyasztására, nekem édesmindegy, isztok-e kólát (de ha isztok, ne igyatok, csak elvétve, mert nem egészséges nagyobb mennyiségben!). Csupán utálom a szélsőséges ferdítéseket, csúsztatásokat, az efféle butaságokat, amivel az egyszeri (=laikus) embert könnyű megtéveszteni.


A csontritkulás hogy jön ide? Aki nem fogyast elég kalciumot, és túl sok kólát iszik, azzal mit lehet csinálni? Kiben van a hiba? Ja, gondolom, a kólában:-)


(Azért a felsorlásban a 3 pohár alkohol elégvicces.)


Summa summarum: én egyszerűen komolytalannak tartom (és ezzel nem egy szakértő ismerősöm így van) ezt a botránykeltést. Látszik, hogy valaki laikus írhatta, mert nehéz összeszedni ennyi tévedést.

2007. aug. 27. 07:27
Víz, mivel enélkül meg sem tudunk lenni. Alkalmanként azért colát is lehet inni.
17. dundy
2007. aug. 27. 04:59
néha cola, de inkább víz.De legtöbbször tea.
16. b826c5a02d (válaszként erre: 6. - Pirosalma)
2007. aug. 26. 23:20

Örülök a válaszodnak és az elemzésednek!

Szeretnék az elemzésedre válaszolni, mert mint ahogy mondtam a téma / és legfőképp a VÍZ/ fontos a számomra!

/lehet hogy mert Vízöntő vok:)))/


Megpróbálok én is sorrendben haladni.


Folyadékszükségletünket befolyásolja -többek között-az életkorunk, a táplálkozásunk, a fizikai aktivitásunk,a környezetünk hőmérséklete, a levegő páratartalma.Az egyéni különbséget figyelembe véve általános alapszabály, hogy minden 250 kalória után 2 dl folyadékot fogyasztása javasolt.Normál körülmények között testünk szomjúságérzettel jelzi , ha folyadék -utánpotlásra van szüksége.Erre aznban nem igazán hagyatkozhatunk , hiszen a szervezet csak 1 % -os vízveszteség esetén jelez idős korban pedig még nagyobb mértékben csökken a szomjúságérzet.

Vizeletünk viszont fontos információkat adhat ivási szokásainkról:ha reggel felkelés után sötét és tömény, az gyakran fennálló folyadékhiány jele.Ha azonban eleget iszunk, a vizelet világos színű és híg marad.


Nem próbáltam citromlével a kisérleteket / de meg fogom tenni/ azt viszont tom ,hogy a kólával működik.Amit még tok, hogy az ötvösök az elkészült aranyékszert azzal fényesítik,

meg azt is hogy olyan savasságot csinál 3 dl kóla a szervezetbe , hogy több mint 30 l vízzel lehetne közönbösíteni.

Úgy gondolom ha a vasszögre ilyen hatással van akkor valószínű hogy a szervezetet se kíméli.

Inkább nem kérek belőle...


Csontritkulás= népbetegség, civilizációs betegség és sajnos már nem csak az idősebb nők körében, hanem a férfiak és a fiatalabb korosztály minden tagja veszélyezettnek tekinthető.

Kik a veszélyeztetettek?

-már elmult 50

-naponta 5 kávét iszik

-1 csomag cigit szív

-naponta több mint 3 pohár alkoholt fogyaszt

-sok szénsavas üdítőt fogyaszt

-keveset mozog

-50 éves kora után volt csonttörése

-világos ,áttetsző haja van

-ritkán van napon

-a 3 betegség közül 1 van:pajzsmirigy túlm.,cukorbrt., májbetegség.

-hosszú ideig kortioszteroidokat szedett

-45 éves kora előtt megszünt vagy lényegesen csökkent a menstruációm.

TÉNY:az emberek 95 % nem fogyaszt elegendő mennyiségű és jó minőségű kalciumot.

A nőknek ált. napi 1200 mg-ot ajánlott fogyasztani,a ff.nak 800 mg-ot/ 50 év feletti ff-nak 1200 mg-ot./

Serdülőknek napi 1300 mg.

Kérdés: Fogyasztunk e ennyit????

Bizonyos esetekben a kalcium ajánlott mennyisége a napi 1200 mg-ot meghaladhatja.

A várandós anyukáknak napi 2000 mg-ot is javasolnak

/ a kalcium mellé javasoják a D-vitamint min.200,max.2000 NE bevételét naponta/


Zárásként pedig, ami szerintem megint csak nem butaság:

Ha egy sejt nedvességtartalma 50% alá száll, megbénulnak az életfolyamatai , majd elpusztul.

2007. aug. 26. 11:58
csapvíz, néha light kóla, de nagyon néha!
14. 6c78107ff2 (válaszként erre: 12. - Pirosalma)
2007. aug. 26. 11:57
Akkor bátran bugybizok tovább :)
13. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 9. - Wlily)
2007. aug. 26. 11:55
ÉN IS SZERETEM A COLÁT!!!!!!!De nagyon ritkán iszok.....
12. Pirosalma (válaszként erre: 11. - 6c78107ff2)
2007. aug. 26. 11:48
Semmi gond nincs vele, ha egészséges vagy.
2007. aug. 26. 11:45
víz, néha szénsavasat--> azt mondják az sem egészséges :?
2007. aug. 26. 11:37
Csak víz!
2007. aug. 26. 10:26

az a baj, hogy nem tudok leszokni a kóláról.. nem mintha annyira erőlködnék


ez viszont jó :D

„A Coca-Cola szirupot koncentrált formában szállító tartálykocsikat

különösen korrodáló, veszélyes anyagokat jelző táblával kell ellátni.”

.. :DDD

2007. aug. 26. 10:24
víz egyértelműen!
7. 4423e63349 (válaszként erre: 1. - B826c5a02d)
2007. aug. 26. 10:10
Elgondolkodtato amiket leirtal.Meg jo hogy soha nem voltam hive a cola fogyasztasanak.A csaladtagjaimra is haragszom,akik isszak,föleg ha a gyerekek is azt kapjak korlatlan mennyisegben.Minden nap arra törekszem hogy legalabb 2 liter vizet megigyak(a teli honapokban,mivel kisebb a szomjusagerzetem,inkabb gyogyteat).Igenis azt allitom en is hogy segit a fogyasban is,legalabbis nalam igen.Ha nagyon gyötör az ehseg es meg nincs ott az ideje hogy ehetek,megiszok egy-ket pohar vizet es birom egy darabig.Tehat mindenkeppen a vizre voksolok!
2007. aug. 26. 09:40

„Az emberek 55-65%-a krónikusan vízhiányos.” – ezt nem tudom, mire alapozzák. Ha vízhiányosak lennénk, nem élnénk, egyszer csak elfogyna a víz, szomjanhalnánk. Tény, hogy sokan ihatnának többet (bár nem feltétlenül lenne minden esetben haszna), de így ez a kijelentés nem fedi a valóságot.


„Az emberek 37%-ánál a szomjúságérzet annyira gyenge, hogy gyakran összetévesztik az éhségérzettel, ezért akkor is esznek, amikor csak

egy pohár vizet kellene inniuk - sokan ezért híznak el” – az éhségérzet eléggé különbözik a szomjúságérzettől. Ami gyakori, hogy az ember szomjas, és energiatartalmú itallal oltja a szomját, annak ellenére, hogy plusz energiára éppen nincs szüksége (vagy valamilyen lédús gyümölcsöt kíván meg, pedig nem éhes).

Idős embereknél a szomjúságérzet csökkent lehet!


Elküldve: Szer. Aug. 01, 2007 10:08 pm Hozzászólás témája: Vízfogyasztás


--------------------------------------------------------------------------------


„A Washingtoni Egyetem felmérése szerint egy pohár víz

maradandóan csökkentette a diétázók 100%-ának éhségérzetét.” – persze, térfogatánál fogva (gyomorfalfeszülés), ill. táplálékkal együtt (a rostok vize vesznek föl, megduzzadnak, és csökkenthetik az éhségérzetet).


„A nappali fáradtság elsőszámú okozója a vízhiány.” – idegrendszeri tünetek jelentkezhetnek bizonyos szintű vízhiány esetén. Itt már ténylegesen vízhiányról beszélünk. (Azért ez annyira nem általános, ha a szomjúságközpont ép.)


„Folyamatban lévő tanulmányok kimutatják, hogy a hát- és izületi

fájdalmakban szenvedő k 80%-ánál naponta 8-10 pohár víz csökkenti a

fájdalmakat.” – ez sem csoda, hosszabb távon a köszvényt is mérsékelheti.


„Már 2% folyadékvesztés megzavarhatja a rövidtávú

emlékezetet,nehézségeket okozhat az alapműveletek elvégzésénél, és

összpontosítási zavarokat...” – az én ismereteim szerint a testtömeg 3 %-ának elvesztésénél kezdődnek az idegrendszeri tünetek (a kettő nem ugyanaz, majd 2-szeres eltérés lehet). Pl. egy 70 kg-os férfi esetében a 2 %-os folyadékveszteség kb. 0,8 deciliter. Ez irreálisan kevés, ennyit a szervezet gond nélkül tolerál. Míg a testtömeg 3 %-a 2,1 liter, ami már jelentősebb.


„Naponta 5 pohár víz elfogyasztása 45%-kal csökkenti a vastagbélrák

veszélyét, a mellrákét 79%-kal és 50%-kal kevesebb a rizikó a

hólyagrákra.” – nem tudom, valós-e az adat, de összefüggés minden bizonnyal van, különös tekintettel a hólyagrák esetében (a vizelet így nem olyan tömény).


„Ha egy steak-et egy tálba tesznek és Cola-val leöntik, két nap

alatt feloldódik.” – ha így is lenne, citromlével ugyanúgy működne.


„A WC-kagyló tisztítása: önts bele egy dobozos Cola-t a kagylóba

éshagyd ezt az igazi(?) csodaszert(?) egy óráig hatni, utána öblítsd

le. A kagyló maradéktalanul tiszta lesz.” – Működne citromlével, tömény limonádéval is.


„Rozsdafoltok...”, „eltávolíthatod a korróziót...”, „berozsdásodott csavart könnyen meglazíthatsz” – szintén a savasság miatt.


„A Cola aktív hatóanyaga a foszforsav, melynek pH értéke 2,8.” – egy savnak mint kémiai anyagnak nincs pH-ja!!! Csak savoldatnak.


„Egy vasszöget négy nap alatt old fel.” - a savasság következménye, ez még nem jelenti, hogy ránk veszélyes lenne.


„A foszforsav kioldja a csontokban lévő kalciumot és hozzájárul a csontritkulás kialakulásához.” – ez így ebben formában nem igaz. Elegendő kalcium fogyasztása mellett pedig gyakorlatilag nincs jelentősége a foszforsavbevitelnek.


„A Coca-Cola szirupot koncentrált formában szállító tartálykocsikat

különösen korrodáló, veszélyes anyagokat jelző táblával kell ellátni.” – még jó, hogy mi nem azt isszuk:-)


„Szóval, mit szeretnél inkább, egy pohár tiszta vizet, vagy egy

Cola-t?” – hm...ha már így megkérdezték: ne beszéljenek ennyi butaságot:-)

5. Pirosalma (válaszként erre: 1. - B826c5a02d)
2007. aug. 26. 09:35
Szia! Egy másik fórumon írtam erről, bemásolnám, ha nem gond. Alapvetően jó irényt mutat, hogy jó lenne a kólafogyasztást erőteljesen lecsökkenteni, de van benne egy-két túlzás és égbekiáltó ökörség:-)
2007. aug. 26. 08:46
Víz.
2007. aug. 26. 08:33
Lehet valami abban, hogy néha elég lenne csak egy pohár víz. Sajnos én képes vagyok ellenni fél liter folyadékkal egy nap. Valahogy nem kívánom, mert úgy érzem, hogy nagyon tele van a gyomrom, ha iszom.
2007. aug. 25. 13:31

Előre bocsátom, hogy imádom a colát, legyen az Pepsi vagy Coca. Viszont az utóbbi időben teljesen leálltam a fogyasztásával. Sok minden vezetett ehhez az elhatározáshoz. Fogyókúrába kezdtem, babát szeretnék stb.

Nem kell mondanom nem könnyű leszokni róla.

Nagyon kevés folyadékot iszok. Szinte nem érzek soha szomjúságot, ezért reggel kikészítem magamnak a 2,5 - 3 liter szénsavmentes ásványvízet és magamba erőltetem a nap folyamán.

2007. aug. 25. 13:01

TALÁN ÉRDEMES MEGFONTOLNI!!!! Egy pohár Colát szeretnél, vagy inkább

egy pohár tiszta vizet? A vízről: Az emberek 55-65%-a krónikusan

vízhiányos. Az emberek 37%-ánál a szomjúságérzet annyira gyenge, hogy

gyakran összetévesztik az éhségérzettel, ezért akkor is esznek, amikor

csak egy pohár vizet kellene inniuk - sokan ezért híznak el. A

Washingtoni Egyetem felmérése szerint egy pohár víz maradandóan

csökkentette a diétázók 100%-ának éhségérzetét. A nappali fáradtság

elsőszámú okozója a vízhiány. Folyamatban lévő tanulmányok kimutatják,

hogy a hát- és izületi fájdalmakban szenvedők 80%-ánál naponta 8-10

pohár víz csökkenti a fájdalmakat. Már 2% folyadékvesztés megzavarhatja

a rövid távú emlékezetet, nehézségeket okozhat az alapműveletek

elvégzésénél, és összpontosítási zavarokat egy képernyő vagy egy

kinyomtatott oldal felfogásánál. Naponta 5 pohár víz elfogyasztása

45%-kal csökkenti a vastagbélrák veszélyét, a mellrákét 79%-kal és

50%-kal kevesebb a rizikó a hólyagrákra. Tényleg annyi vizet iszol,

mint amennyi szükséges lenne? Általában 8-10 pohár víz minden nap

elengedhetetlen. A Coláról: Vizsgáljuk meg a Coca-Cola-t: Az USA több

államában a rendőrség baleseti helyszínelői 2 gallon (kb. 7 liter)

Cola-t visznek magukkal, hogy a baleseteknél az úttestre folyt vért

azzal távolítsák el. Ha egy steak-et egy tálba tesznek és Cola-val

leöntik, két nap alatt feloldódik. A WC-kagyló tisztítása: önts bele

egy dobozos Cola-t a kagylóba és hagyd ezt az igazi(?) csodaszert(?)

egy óráig hatni, utána öblítsd le. A kagyló maradéktalanul tiszta lesz.

Rozsdafoltok eltávolítása egy krómozott felületről: dörzsöld be a

felületet egy Cola-ba áztatott alumíniumfóliával. Az autóakkumulátor

pólusairól könnyedén eltávolíthatod a korróziót, ha egy doboz Cola-t

ráöntesz. Figyeld, ahogy pezseg. Egy berozsdásodott csavart könnyen

meglazíthatsz, ha egy pár percig egy Cola-ba áztatott rongyot teszel

rá. Ha kenőanyagokat akarsz eltávolítani egy szövetből, önts bele a

mosógépbe a mosószer mellé egy doboz Cola-t, és futtasd le a programot.

Eltávolítja a szélvédő szennyeződéseit is. Hasznos információ: A Cola

aktív hatóanyaga a foszforsav, melynek pH értéke 2,8 . Egy vasszöget

négy nap alatt old fel. A foszforsav kioldja a csontokban lévő

kalciumot és hozzájárul a csontritkulás kialakulásához. A Coca-Cola

szirupot koncentrált formában szállító tartálykocsikat különösen

korrodáló, veszélyes anyagokat jelző táblával kell ellátni. A Cola-t

már 20 éve használják a teherautók motorterének tisztítására! Szóval,

mit szeretnél inkább, egy pohár tiszta vizet, vagy egy Cola-t? Küldd

tovább, hogy egészségesek legyenek Mindazok, Akik fontosak számodra!!!!!

Ezt kaptam ma.

Nekem szívügyem a viz-A TISZTA VÍZ- ezért gondoltam hogy az első fórumos témám ez lesz.

Mi a véleményetek az emberek ivási /víz-ivási/ szokásairól?

Tudunk -e , elegendő, jó minőségű vizet fogyasztani?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook