Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskola mikor? 6 évesen? Vagy halasszon? Testvérek egy osztályba vagy külön? fórum

Iskola mikor? 6 évesen? Vagy halasszon? Testvérek egy osztályba vagy külön? (beszélgetős fórum)

1 2
31. plavalaguna (válaszként erre: 29. - BenKír)
2018. szept. 24. 19:31

Sablon.... fiuk kesobb.... bla bla.... mint pedagogus....


Sok embernek felnottkorara se lesz akkora figyelme amit a suli car. Ok sose menjenek? ;)

2018. szept. 22. 08:51
Én biztos nem engedem a nyári kisfiamat.7évesen engedem csak suliba.
2018. szept. 20. 22:03

Én, mint pedagógus és anyuka írok.

A fiam március elején töltötte a 6. életévét, de visszatartottam, mert a figyelme nem volt elég kitartó, így 7,5 évesen ment iskolába. A lányom ő teljesen más, őt nyugodt szívvel engedtem el 6,5 évesen.

A csoportunkba járó gyerekek közül max. a nyár elején töltött 6 éveseket engedjük el iskolába, de azok közül is nagyon átgondoljuk a döntést. Nagyon nagyok az elvárások az iskolában, ha csak egy kicsit is éretlen még az idegrendszerük, nem fognak tudni úgy teljesíteni, mint az, aki teljes iskolaérettként, idősebben kezdték meg. A fiúk általában később érnek.

28. ab3619a9cd (válaszként erre: 27. - Channa*)
2018. szept. 18. 20:32
Nálunk is erősödtek az óvónők de nem hatott meg. 6 évesen ment suliba. Az ovi nem volt jó, alig vártam hogy lehetőségem legyen kiszakítani onnan. A sulit azóta is szereti és ugyan nem kitűnő, de erős 4-es.
27. Channa* (válaszként erre: 22. - Lapbarna)
2018. szept. 18. 20:29

Az óvónénik találták ki. Én azért tiltakoztam ellene, mert már akkor is magas volt, de aztán meggyőztek nagy nehezen.

Főleg a gyerek, mert a barátai nem mentek, így ő sem akart.

Ha nem kellett volna szakvélemény, akkor én simán beírattam volna a suliba:D

26. Channa* (válaszként erre: 17. - Idhikai)
2018. szept. 18. 20:26

Nem értem, hogy miért így kell a gyerekeket "vizsgálni", közben hülyének nézve a szülőt.

Hány gyereket tehetnek így tönkre...

25. plavalaguna (válaszként erre: 24. - Semleges)
2018. szept. 18. 17:17
Visszavitték már evek óta szept 1 re..
2018. szept. 18. 16:06
Én úgy tudom, hogy ez a "szeptember előtt" születettek szabály megdőlt. Mintha előre hozták volna májusra? Pontosan nem tudom, de tény, hogy sokan nem kezdik 6 évesen a sulit.
23. lapbarna (válaszként erre: 1. - Mujoka)
2018. szept. 18. 14:26
Egy kollégám 2 kisfia között szintén 11 hónap van. Egy évfolyamra, de más osztályba járnak. Nekik bejött.
22. lapbarna (válaszként erre: 9. - Channa*)
2018. szept. 18. 14:24

Kérdezed, hogy miért kényelmesek a mai gyerekek, miért nem mennek suliba 6 évesen.

Te pedig a tiédet visszatartottad 1 évet.

Na, akkor itt a válasz: pont, mint a te gyereked, más gyerek is hamarabb elfárad, elkalandozik a figyelme (nem minden gyerek, de van ilyen is, olyan is).

2018. szept. 18. 13:02

Mi 6 évesen kezdtük az iskolát,júliusban töltötte.Ő a legfiatalabb az osztályban de nincs lemaradva semmiben.

ránézésre nem mondaná meg senki hogy 1 év a korkülönbség.

ha nem elég érett akkor nem engedik tovább az óvonénik.

2018. szept. 18. 12:21

nekem 4-unokám iskolás,csak egy ment 6-évesen,mert már nagyon unta az ovodát,

a másik három 7-évesen, semmiről nincsenek lemaradva,

nekik még kellett az az egy év az oviban,

2018. szept. 18. 11:54

Én 6 évesen indítottam iskolába a lányomat.Ő májusi de így is ő volt a legkisebb.Ebből neki semmi hátránya nem volt,max annyi hogy utálja a tornasort,mert ő az utolsó.És ez még így is marad sokáig,mert szegénykém ő nem alacsony hanem mély...Hihetetlen kicsi a korához képest-elkalandoztam,bocsi.

Szóval szerintem nyugodtan el lehet őket egyszerre is indítani,semmi baj nem lesz,de szerintem-ez csak az én véleményem-ne egy osztályba.

18. Idhikai (válaszként erre: 17. - Idhikai)
2018. szept. 18. 10:28

Nah... ennek újra nekifutok, mert lemaradtak a ragok itt-ott. :)

Jujj... hasonlót mi is megéltünk tavasszal. Kislánykámat vizsgálta logopédus. Gyönyörű, tisztán beszél... deee a hallott mondatokat NEM TUDTA szó szerint visszaadani. Én pedig tudom, hogy számára ez egy értelmetlen feladat... mesél állandóan, nagyon változatos és gazdag a szókincse, imádja a pozitív töltelékszavakat. Tehát a hallott mondatot is gyönyörűen kiszépítette, és úgy adta vissza.


Ezért aztán előírták, hogy nem tudom mikor újra kell vizsgálni. Én meg magamban reménykedem, hogy soha nem lesznek olyan vágyai, hogy visszaböfögje, amit hall! :))

17. Idhikai (válaszként erre: 9. - Channa*)
2018. szept. 18. 10:27

Jujj... hasonlót mi is megéltünk tavasszal. Kislánykámat vizsgálta logopédus. Gyönyörű, tisztán beszél... deee a hallott mondatott NEM TUDTA szó szerint visszamondani. Én pedig tudom, hogy számára ez egy értelmet feladat... mesél állandóan, nagyon változatos és gazdag a szókincse, imádja a pozitív töltelékszavakat. Tehát a hallott mondatot is gyönyörűen kiszépítette, és úgy adta vissza.

Ezért aztán előírták, hogy nem tudom, mikor újra kell vizsgálni. Én meg magamban reménykedem, hogy soha nem lesznek olyan vágyai, hogy visszaböfögje, amit hall! :))

2018. szept. 18. 09:25

Szia! Szerintem ha együtt is kezdik a sulit ne egy osutályba kerüljön a két kisfiú! Ha nincsenek is vetsenyeztetve nem tudom,h a nagyobbik fiadat zavarná-e ha az öccse esetleg az jobban teljesítene.

Órákon úgy is figyelni kell,szünetekben látnák egymást. Őket kérdeztétek már erről?

15. mujoka
2018. szept. 18. 08:03
Köszönöm az eddigi hozzászolásokat nálunk a fiuk tényleg nagyon mások azért is gondoltam arra hogy együtt kezdjék és egy osztályba mert tudnának egymásnak segiteni ill a tanulás is könnyebb lenne velük mert van mlg egy gyermekunk aki most lesz nyolc éves és igy vagy én tanulnék a lányommak férjem a fiukkal v forditva.Igy semelyik gyermekem nem lenne hátrányban hogy nem tudunk v csak késön tudnánk elkezdeni a tanulást.Most még januárban futunk pár kört hogy iskola érett e ill a kicsivel most kezdtünk el egy képzést ahol hetente egyszer 16:15 töl 18:30 ig iskolapadban kell ülnie és tanulni az o véleményük sokat fog érni mit látnak mit javasolnak
2018. szept. 18. 06:44

Enyém május 30.-án volt 7 éves, és szeptemberben kezdte a sulit.

Máig nem tudom, milyen sugallatra nem engedtem 6 évesen, de tény, hogy akkor szeptemberben kivették a vakbelét, így minimum 3 hetet hiányzott volna első osztályban.

13. Magdalénia (válaszként erre: 10. - Plavalaguna)
2018. szept. 17. 23:20

Neked is van igazságod. Több szem többet lát. :)


Én nem tartom olyan vészesnek, hogy ellopunk egy évet a fiatal felnőtt korból. Végül is nem késnek le semmiről és a gyerekkor rövid, nagyon hamar elszáll.

12. Magdalénia (válaszként erre: 9. - Channa*)
2018. szept. 17. 23:14

Némelyik pszichiáter kezelésre szorulna. :)))


Régebben nem is volt kérdés. Ha augusztus végéig betöltöttük a 6-ot, mentünk iskolába. A gyakorlatban, az első év végén kiderült, hogy ki bukott. Az ismételt, vagy eltanácsolták "gyépé"-be. Kevés ilyen gyerek volt.

11. plavalaguna (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2018. szept. 17. 22:59
Egyforma ekvárásokat hogy,érted?? Két különböző gyerek.... valószínűleg nem egyformák így más elvárásoknak tudnak megfelelni.
10. plavalaguna (válaszként erre: 4. - Magdalénia)
2018. szept. 17. 22:55

Igen. 19 évesen fiatal felnőttkorban hiányozni fog az az egy év .

Az én fiam is 6 évesen ment. Aszthiszem korban a legfiatalabb. De sose volt a legkissebb. Nem aludt délután, a terhelést jóval jobban bírta mint a nála egy évvel idősebbek. Még azt az akadályt is vette hogy nem éppen jó tanítót fogott ki (több gyereket elmenekítettek. Többen szülőstül terápián dolgozták fel a tanítónéni agybaját..)

Most 6.os. picit se pici. Tanulásban is ok hogy elmúlt a tanítónénis elmebaj. Totál hülyeség lett volna visszatartani csak mert dátumra fiatal. Plusz mindig is előrébb járt szociálisan eleve.


A kislányom meg rám ütött... ő us ment 6 évesen. Ha arra várunk mikor lesz elég magas akkor most adhattuk volna 9 évesen elsőbe :))) közben semmi baja nem lett hogy ment.


Ok mindkettő könnyen tanult olvasni, ismerte a számokat értette az relációkat stb. Szóval tökéletesen iskokaérettek voltak.


Szerintem iskolaérett gyereket visszatartani marhaság és hosszútávon kitolás a gyerekkel.


Azt meg tudomásul kéne venni hogy alsóban írni olvasni számolni kell megtanulni plusz szocializálódni. Senkit se érdekel később ki volt kitűnő vagy hány okleveket kapott kisiskolásként. Írni olvasni pedig csak előny ha a rugalmas korszakukban tanulnak.


Tudom kishazánkban evvel eretnek vagyok. Itt kimondani se szabad hogy ellopják sokszor a halasztgatással a fiatal felnőttkorát a gyerekeknek. Hogy visszavetik őket szocializációban, önállósodásban. Hogy a 6 éves jóval könnyebben alkalmazkodik mint a 8 ... hogy sehova se számít az alsós kitűnő. Hogy nem azon dől el az élet ki mikyen gyorsan tanukt meg olvasni hanem az számít később mit olvas majd... nem us sorolom tovább.


FÓRUMINDÍTÓ: ha lehetőség van én külön osztályba tenném őket azért. Pont az önállóság miatt .

9. Channa* (válaszként erre: 8. - Magdalénia)
2018. szept. 17. 22:34

Hát, nem tudom. Nekem volt egy osztálytársam, aki szeptember 4-én született és kérvényezték a szülők, hogy elkezdhesse a sulit. Nem volt rosszabb azoknál, akik néhány hónappal idősebbek voltak.


Egyébként engem még iskola érettnek sem ítéltek az óvónők, mert kétkezes voltam. Rl is küldtek pszichiáterhez, hogy ő döntsön, és döntött is. Azt javasolta a szüleimnek, hogy kisegítő iskolába írassanak. Egy kicsit nem érdekelte, hogy tudok írni, olvasni és számolni, csak az, hogy nem csináltam amit kért. Persze, hogy nem csináltam, sosem felejtem el, hogy milyen ronda néni volt:DDDDD


Egyébként gyerek függő valóban:)

A gyerekemet én is visszatartottam, mert hamar megunta, hogy figyelni kell, és akkor ledőlt, stb.:)

8. Magdalénia (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. szept. 17. 22:22

Nem tudom. Van egy olyan érzésem, hogy kellett az óvodai férőhely. Tényleg túl sokan jelentkeztek.


Szellemileg érettnek találták, okos is volt, de fizikailag talán gyenge. A figyelme könnyen elterelődött a játékosság felé. A házi feladat közben is sokszor azt vettem észre, hogy egészen másról beszélgetünk, miközben nem haladunk. Emlékszem, hogy a sok színezéstől elfáradt még a keze is. Vagy csak kifogást keresett? ;) Ma már ötödikes. :)


A későbbi pályaválasztást saját tapasztalatomból tudom megítélni. A nagyobbik gyerek évvesztes és most lett egyetemista. Ha egy évvel korábban érettségizik, nem érzem, hogy ennyire tudatosan készült volna.

De nyilván, gyereke válogatja.


Azért a témaindítónak jól fel van adva a lecke. :)

2018. szept. 17. 21:56

Nem értem miért lettek ilyen kényelmesek a mai gyerekek...Miért ne mehetne egy júniusi suliba 6 évesen?

Miért írta Magdaléna, hogy azért fáradékony a gyerek, mert június 28-i?


Nálunk szinte ugyan ilyen korkülönbség volt a bátyám és köztem. Ő egyik év június 25-én született én a következő évben június 30-án. Mindketten el kezdtük a sulit 6 évesen. A bátyám előbb 1 évvel. Én pedig 5 évesen ott ültem mellette a tanulásnál és simán megtanultam írni, olvasni, számolni, mint ő, csak én nem suliba és nem 6 évesen, hanem otthon, és 5 évesen.

Majd a következő évben, hogy ne unatkozzak (mert az elsős anyagot már tudtam), tanultam vele a másodikos anyagot:D És ez így ment, amíg nem lett ötödikes, ugyan is ekkor eltört a lába 2x, vakbél műtéten esett át, és sokszor volt beteg még emellett is, így a sok hiányzás miatt az évismétlést javasolták neki. Nem volt kérdés, hogy velem fog járni egy osztályba, és nagyon jó volt! Ő nem tanult olyan könnyen, mint én, ezért nagyon hasznos volt, hogy egyszerre haladtunk a tananyagban és tudtam neki segíteni. Sosem volt a szüleink részéről versenyeztetés, de a pedagógusok megtették. A tesómat rendszeresen áthozták hozzám, és mindenki előtt kellett hangosan felolvasnom, hogy a tesóm lássa, hogy ő mennyire béna. Nem tett jót neki, de ötödiktől minden rendben volt.

Ha az én gyerekeim között lenne ennyire kicsi korkülönbség, akkor tuti egy osztályba íratnám őket:D


Egyébként nem rossz ám elvégezni az általánost úgy, hogy még nincs 14 éves valaki:D A közép iskolát meg úgy, hogy még nincs 18 éves:DDDD

6. Magdalénia (válaszként erre: 4. - Magdalénia)
2018. szept. 17. 20:44
Ejnye! Egy mondaton belül két "és"! :(
5. Amaunet (válaszként erre: 3. - Mujoka)
2018. szept. 17. 20:39

Szerintem egy év sok idő egy gyermek fejlődésében és a nagyobb a logopédus segítségévelegy időben lesz iskolaérett az öccsével.

Azt követően viszont fontos, hogy a szülők is egyforma elvárásokat támasszanak a gyermekekkel szemben.

4. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Mujoka)
2018. szept. 17. 20:37

Ha nagyobbiknak most adtál egy évet, akkor a kisebbiknek miért ne adnál? Most ő még csak 5 éves. Ne siettesd.

Egyébként az érettségüktől függ.


Az unokám jún.28-i születésű és iskolaérettnek nyilvánították 6 évesen és mi is úgy láttuk. El is kezdtük a sulit, de ő volt a legkisebb az osztályban. A többiek közül szinte mind 7-8 éves (volt közel 9 éves is!) és nagyok, magasabbak.

Az elsőben sokkal fáradékonyabb volt, délután sokat aludt, mielőtt a házi feladatot elvégeztük. Megterhelő volt számára. Nagyon sok volt a feladat.

A mai fejünkkel ragaszkodnánk, hogy még egy évet erősödjön, fejlődjön a gyerek.

Az sem hátrány, ha 19 évesen választ pályát. Sokat számít az az egy év kamaszkorban.

3. mujoka (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2018. szept. 17. 20:32

A nagyobbik azért nem ment idén suliba mert még a beszédén kell mit csiszolni(logopédushoz jár )

De a tesójánál nincsenek ilyen problémák ezért nem gondolom jo ötletnek hogy még maradjon egy évet

2018. szept. 17. 20:21

Szeptember 17. van. Nem késői ez a kérdés?

A nagyobb fiad már tanköteles lenne, nem?


A kérdésre válaszolva:

ha a gyermekek fejlődésében érezhető ez az közel egy éves korkülönbség nem szorgalmaznám azt, hogy egy évben kerüljenek iskolába, így egy osztályba.

Nem kell bennük versengést kelteni idejekorán.

Persze, ha az "iskolaérettség" (bármi is legyen az), azt hozza ki, hogy a kisebb utolérte a nagyobbat, és a családban nincsenek megkülönböztetve ("te vagy az idősebb"), akkor nem okozhat majd gondot.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook