Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kola vagy Viz? fórum

Kola vagy Viz? (beszélgetős fórum)


82. lamoni
2007. dec. 24. 23:03
Víz. Colát,csak végső esetben iszom, ha vendégségben vagyok, és nincs ásványvíz.
81. petka
2007. dec. 22. 20:17

Víz.

Goldolj bele, melyik nélkül nem tudnál élni.

80. daroki
2007. dec. 22. 20:14
Én is a vízre szavazok,de ma azért ittam egy pohár colát:)
79. babóm
2007. dec. 22. 20:13
cola
78. Teráz
2007. dec. 22. 19:53
Víz !!!!
2007. dec. 22. 19:22
Víz.
2007. dec. 21. 10:43
Víz
2007. nov. 28. 20:32
Víz, de csapi mert a többinek mind műanyag íze van nekem.
74. Heppi
2007. nov. 28. 20:28

Természetesen tisztított vizet:o))

A szénsavmentes ásványvíz is tartalmaz tartósítószert:o((

73. Casia
2007. nov. 6. 13:57
A cola oldja a fogkövet :-))) Mondjuk minden mást is...
2007. nov. 6. 13:24

termeszetesen a viz. kola es barmilyen udito kizart

a csaladom nem el ezekkel a lottyokkel barmi is legyen az

2007. okt. 31. 10:52
kola
2007. okt. 31. 10:50
Általában vizet iszom,de azért ritkán colát is,az még nem árt.
2007. okt. 31. 10:11
Természetesen csak VÍZ!
68. reni79
2007. okt. 31. 09:59
csak ásványvizet iszom.csapvizet már legalább 10 éve nem.ihatatlan.kolát nagyon ritkán,talán 1 évben ha 2-szer
67. malina
2007. okt. 31. 09:26
Tea és víz.
2007. okt. 30. 19:06
Vizet nem, mert rossz az íze és szaga is van. Kólát meg csak ritkán mivel szénsavas és a gyomorsavamnak nem tesz jót. Amúgy meg ha iszok is kólát nagy néha az elég nekem. Nem vihetem túlzásba hogy heteken keresztül igyam, mert már lefigyeltem hogy akkor a fejem is megfájdul mert nincs koffeinpótlás.
65. Suesue
2007. okt. 25. 20:39

AZ EREDETI SZÖVEG


WATER OR COKE?


This is really an eye opener!

We all know that water is important but I've never

seen it written down like this before.


WATER

1. 75% of Americans are chronically dehydrated.

(Likely applies to half world population.)

2. In 37% of Americans, the thirst mechanism is so

weak that it is often mistaken for hunger.

3. Even MILD dehydration will slow down one's

metabolism as much as 3%.

4. One glass of water will shut down midnight hunger pangs for almost 100% of the dieters studied in a University of Washington study.

5. Lack of water, the #1 trigger of daytime fatigue.

6.Preliminary research indicates that 8-10 glasses of water a day could significantly ease back and joint pain for up to 80% of sufferers.

7. A mere 2% drop in body water can trigger fuzzy

short-term memory, trouble with basic math, and

difficulty focusing on the computer screen or on a

printed page.

8. Drinking 5 glasses of water daily decreases the

risk of colon cancer by 45%, plus it can slash the

risk of breast cancer by 79%, and one is 50% less

likely to develop bladder cancer. Are you drinking the amount of water you should every day?


COKE

1. In many states (in the USA) the highway patrol

carries two gallons of Coke in the trunk to remove

blood from the highway after a car accident.

2. You can put a T-bone steak in a bowl of coke and itwill be gone in two days.

3. To clean a toilet: Pour a can of Coca-Cola into the toilet bowl and let the "real thing" sit for one hour, then flush clean. The citric acid in Coke removes stains from vitreous china.

4. To remove rust spots from chrome car bumpers: Rub the bumper with a rumpled-up piece of Reynolds Wrap aluminium foil dipped in Coca-Cola.

5. To clean corrosion from car battery terminals: Pour a can of Coca-Cola over the terminals to bubble away the corrosion.

6. To loosen a rusted bolt: Applying a cloth soaked in Coca-Cola to the rusted bolt for several minutes.

7. To bake a moist ham: Empty a can of Coca-Cola into the baking pan, wrap the ham in aluminium foil, and bake. Thirty minutes before the ham is finished, remove the foil, allowing the drippings to mix with the Coke for a sumptuous brown gravy.

8. To remove grease from clothes: Empty a can of coke into a load of greasy clothes, add detergent, and run through a regular cycle. The Coca-Cola will help loosen grease stains. It will also clean road haze from your windshield.

FOR YOUR INFORMATION:

1. The active ingredient in Coke is phosphoric acid.

Its pH is 2.8. It will dissolve a nail in about four days. Phosphoric acid also leaches calcium from bones and is a major contributor to the rising increase in osteoporosis.

2. To carry Coca-Cola syrup (the concentrate) the

commercial truck must use the Hazardous Material place cards reserved for highly corrosive materials.

3. The distributors of coke have been using it to

clean the engines of their trucks for about 20 years!


Now the question is, would YOU like a glass of water or coke???

2007. okt. 24. 21:22
Sajnos kóla,de már nem sokat!
2007. okt. 24. 18:53
Tea, víz, néha kóla.
2007. okt. 24. 18:44
Ásványvíz.
2007. okt. 24. 06:29

Mi a különbség ásványvíz és ásványvíz között?


A rossz minőségű ivóvizet az emberek gyakran helyettesítik ásványvízzel. Az ivóvíz és ásványvíz azonban messze nem ugyanaz.

Az ásványvíz lehet "gyógyvíz", vagy "általános ásványvíz".

- A "gyógyvíz" - gyógyhatású víz, a benne lévő ásványi sók gyógyhatásából kifolyólag. Az ilyen víz nem alkalmas állandó fogyasztásra, orvosi tanácsra fogyasztandó, gyógykezelés kiegészítője ként!


Szerves vagy szervetlen?


Kétféle ásványi anyag létezik: "szerves" és "szervetlen".

- A szerves ásványi anyagokat könnyen beépítik a sejtjeink, és ezek elengedhetetlenek az egészségünk megőrzéséhez.


Ha a vízből próbáljuk biztosítani a mindennapi nyomelem bevitelünket, akkor sajnálatos hiányállapot lép fel, mivel a vízben lévő ásványi anyagok "szervetlenek", ezért a testünk nem tudja hasznosítani azokat.

A szervezet az elfogyasztott ételekből viszont folyamatosan beépíti a szükséges "szerves" ásványi anyagokat.


Vagyis testünk a "szerves" ásványi anyagokat építi be (amelyek bőségesen megtalálhatóak az elfogyasztott ételekben), nem pedig a vízben lévő "szervetlen" nyomelemeket. /Sajnos vizeink, a Föld vízkészlete, édesvízkészlete is, egyre szennyezettebb./


- A szervezet számára hasznos folyadék az olyan víz, amely a legkevesebb oldott és lebegő "szervetlen" anyagokat tartalmazza, Pl: tiszta "forrásvíz", "szűrt víz", "tisztított víz".


- A szervezet nyomelem, illetve ásványianyag ellátását a táplákozással biztosítsuk.

60. LoLiNa
2007. okt. 24. 05:50
természetesen víz, bár lassan az is van olyan káros, mint a kóla..
2007. okt. 24. 02:50
Én a vízre szavazok.Nekem nem kell az a cukros lötty! Én részemről mindenkinek a szénsav mentes ásványvizet ajánlanám.
2007. okt. 23. 15:33

SZENVEDÉLLYÉ VÁLT A „LÓNYÁL” FOGYASZTÁSA


Új káros szenvedélyre, a mértéktelen - cukrozott, szintetikus anyagokkal ízesített, illatositott - a köznyelv által „lónyálnak” gúnyolt ital - fogyasztásra hívták fel a figyelmet a fejlett orzságok élelmezéskutatói.


A gyártók, forgalmazók által hatásosan reklámozott újabb és újabb levek, mesterséges italok, energiaitalok és természetesnek, egészségesnek kikiáltott színes-löttyök bűvöletében él mind több fiatal, szinte megfeledkezvén arról, hogy egészséges folyadék is van a világon. A táplálkozástudosok lé-szindromának nevezték el az egyoldalú, szenvedélyes üdítő-ivást, mely megrögzött, rossz szokássá, szinte kóros szenvedéllyé vált. A szekemberek által vizsgált fiatalok - a reklámokban igértek elenére - az egyoldalú táplálkozás típikus jeleit mutatták. Nyugtalanok voltak, lemaradotak a növekedésben, sokuknak károsodott a fogazata, hasmenés kínozta őket és étvágyukat is elvették a „ragacsok”.


Az italokban - a közhiedelemmel ellentétben - nincs jelen a csontok és izmok fejlődéséhez szükséges összes vitamin, ásványi anyag. Ezekben nincsennek táplálkozástanilag értékes anyagok, mikroelemek, vitaminok. Ha az ember figyelmesen elolvasa egy dobozos üdítő, mondjuk egy White grape drink összetételét, az alábbiakat fogja ott találni: ivóvíz, szőlőlé, cukor, citromsav, aszkorbinsav, aroma stb. S miközben bogarászgat a természetazonos aromák közt, tán eszébe se jut, milyen „messze eset az alma a fájától”, uram bocsá!, szőlőlénk a venyigétől, hogy a szénsavas üditőkről ne is beszéljünk.

Az energiaitalok közös jellemzöje, hogy valamilyen könnyen bomló cukorszármazékot, koffeint valamint különféle vitaminokat tartalmaznak, ezenkívül egyes termékek az anyagcsere-folyamatot elősegitő glukonorlaktont és taurint is. Összehasonlitásul: egy doboz energiaital körülbelül annyi koffeint tartalmaz, mint egy csésze kávé.


Tény, hogy Magyarországon is eluralkodott a cukros levek kultusza. Pedig a divatos „nyugati” szörpökre és üdítőkre, köztük a Coca-Colára szinte halálfejet lehetne bélyegezni. Nyugat imádatunkban, figyelmetlenségünkben bedőlunk a reklámnak, a divatnak.

2007. okt. 23. 15:32

Egy „ORVOS VÁLASZOL” rovatból:

- „Őszintén bevallom, nincs jó véleményem az üdítő-italokról. Merénylet az egészség ellen! Ugyanis üres kalóriával és savakkal telítettek.

- Tartósítószert, mesterséges színezéket és mesterséges aromát tartalmaznak. A gyümölcsöt csupán színezékben és aromában jelenitik meg.

- Gyomrunkban emésztés helyett erjedést indítanak meg (savasodás).

- A többségükben koffein is található. Akár kávéval is itathatnánk gyermekeinket, abban legalább nincsen kémiai úton előállított adalékanyag!


A magam részéről a gyümölcsöt tartom legtöbbre, ezt ajánlom”.

2007. okt. 23. 00:04
A cola az a cukorral egyenlő, képzeljétek csak el, hogy fél liter colaval, 3 decinek megfelelő cukorszirupot isztok meg!
2007. okt. 22. 23:26

Víz és zöld tea.


Régebben mindig colat ittam, de 2000-ben dolgoztam külfölön egy kaszinóban, ahól napközben nagyon kevés vendég volt, és elég sűrűn játunk a pihenőbe, isteni gyümölcs italok voltak ott, nem olyanok mint itthon, valódi gyümi íz, 100% gyümölcs, semmi cukor.... Eleinte mindig csak a colát, aztán egyik nap rámeredtem a pohárra és megvilágosodhattam vagy nem tudom mi történt, de mint egy villámcsapás úgy ért az egész, hogy amit iszok az egy nagy sz...r, az ízen nem is jó, miért ezt iszom, utána már nem ittam mást csak grapefruit levet, (olyat mint ott itthon még nem találam).

Néha havonta egyszer még előfordul, hogy a mekiben a menühöz autómatikusan colát kérek, de ha megettem a kaját már egy kortyot sem tudok meginni belőle. Pocsék íze van, csak együtt a szendvicsel v. pizzával.

2007. okt. 22. 21:10
Pi-víz
2007. okt. 22. 20:56
cola

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook