Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kóla függő vagyok fórum

Kóla függő vagyok (beszélgetős fórum)

1 2
2010. szept. 6. 19:46
Hurráá már 5 napja nem ittam egy korty kólát sem,viszont mikor látom a nyálam csepeg utánna,de van annyi akarat erőm hogy megálljam,hogy ne igyak :)
2010. aug. 27. 09:10
Régebben én is rengeteg kólát megittam!Kár volt!Tönkretette a gyomromat,és a fogaimat!Nem ért meg annyit,hogy most 4db "bolti" fogam van,és szenvedtem a fájdalomtól,amit a kóla okozott!3 éve nem ittam kólát,de még csak szénsavasat sem,azóta nekem nincs panaszom!Viszont a 3 év alatt egyszer munkába menet megkívántam,mert meleg volt,2dl volt az egész,és kishíján a mentő vitt el,úgy begörcsöltem tőle!Maradok a szénsavmentesnél,a kólát gyűlölöm,én frankón be is tiltatnám,ha lehetne!
30. 021a029148 (válaszként erre: 28. - 0f9ff9f450)
2010. aug. 27. 09:04

Akkor foszforsav... Ugyanolyan káros.

Lényeg, hogy aki le akar, az leszokhat erről is, mint minden másról. Vagy ha más nem, akkor minimálisra csökkenti a fogyasztását. Ga van benne elég egészségtudatosság, akkor belátja, hogy ezen úgyis csak saját maga változtathat. Ha meg nincs, akkor majd egyszer (most 23 éves, így kb. 10, de max. 15 év múlva) nagyon bánni fogja, hogy nem volt benne ennyi akaraterő.

29. caffi
2010. aug. 26. 22:48

Én meg értelek...én csak azt iszom....na meg kávét....és ennyi a napi folyadékom:)...0.5-és 1L.kb amit megiszom egy nap.....

Olvasom h ártalmas.....el is borzadok rajta....de hát finom:)....így tuti befutó nálam:)

28. 0f9ff9f450 (válaszként erre: 15. - 021a029148)
2010. aug. 26. 16:43

Gsilver!

Kólában nincs kátrány, csak foszforsav. (ezzel savanyítják)

A kátrányt csak a hozzá nem értő, rémhírterjesztők kezdték el terjeszteni mindenfelé.

Jól is néznénk ki.

27. Clau26 (válaszként erre: 25. - Kicsiszepseg)
2010. aug. 26. 15:24
nekem is nagyon alacsony a vérnyomásom kb 88 szokott lenni a pert nemtudom..de én utálom a kólát mint a sz.rt én nem is értem hogy tudod meginni,az összes szénsavastól rosszul vagyok de a kóla viszi a pálmát nálam..én iszok egy bögre tejes kávét reggel és az rendbe teszi a vérnyomásom..ja és én is kicsi vagyok 162cm és 49kg
26. lisa65
2010. aug. 26. 15:21

Nekem is alacsony a vérnyomásom, de reggel egy jó kis tejeskávé és egy falat keksz helyrehozza. Kortyolgatva és lassan kell inni és sok tejjel.

Nem a kóla a megoldás az alacsony vérnyomásra, mert a gyomrot viszont szétmarja. Bizony én is több évig ittam és fekélyem lett tőle. Mostmár csak alkalmakkor iszom, helyette inkább marad a light szörp!

2010. aug. 26. 15:15
nagyon alacsony a vérnyomásom 80/50 körül szokott lenni,magasságom 165 és 55 kg vagyok vagyis nem azért van kicsi vérnyomásom mert én is kicsi vagyok :) a kóla mindig rendbe hozza a vérnyomásom na meg a pulzusom is alig 50-60 körül van
24. arcansas (válaszként erre: 21. - Kicsiszepseg)
2010. aug. 26. 15:03
ha reszketsz,akkor lehet keringési bajod van,avagy pánikra hajlamos....ezeknek utána kellene járnod!
23. arcansas (válaszként erre: 11. - 0f9ff9f450)
2010. aug. 26. 15:02
light cola sima mentes vízzel higítva isteni ízű,mintha szörp lenne:)de csak mértékkel:)
22. 021a029148 (válaszként erre: 21. - Kicsiszepseg)
2010. aug. 26. 14:59
Ez azért elég érdekes....
2010. aug. 26. 14:57
Kávét nem iszok,mert reszketek tőle viszont a kóla megnyugtat
2010. aug. 26. 14:57

én teljes mértékben megértelek, nagyon nehéz leszokni róla, én is iszom és nagyon szeretem, de sajnos se teát se kávét nem birja a szervezetem igy marad a kóla mint egy kis doppingszer, viszont tényleg nem jó én is próbálom a minimálisra lecsökkenteni az adagot, sőt kiszoktam hagyni 1-2 napot is ...de valahogy mindig visszatalálok hozzá...


a vizkőtisztitást én kipróbáltam a kólával és nem jött be, nálam nem vitte le a mosdóról sem, pedig ott nem volt vastag a vizkőréteg...de az biztos, hogy nagy mennyiségben nem egészséges:(

19. Eprecske83 (válaszként erre: 18. - B47c18c942)
2010. aug. 26. 14:56
egyetértek
2010. aug. 26. 14:55
A fórum indótónak ennyi kólától koffein függősége van, nem olyan egyszerű lejönni róla.
2010. aug. 26. 14:53
Hát én ilyenről még nem is hallottam :O Szerintem ha el akarod hagyni,akkor tedd le,és többet ne igyál :) Nagyjából olyannak képzelem el,mint a cigiről való leszokást.2-3 nap rohadt nehéz,elvonási tünetek stb,aztán szépen abbamaradnak ezek.
16. arcansas (válaszként erre: 1. - Kicsiszepseg)
2010. aug. 26. 14:51

szija!

agyban kell először felkészülnöd arra,h bizony el kell hagynod a colát,ill minden szénsavas cukros cuccot,különben nagyon fogod bánni..és késő lesz!

Ha sikerül változtatnod,nem is fog már hiányozni!

15. 021a029148 (válaszként erre: 11. - 0f9ff9f450)
2010. aug. 26. 14:51
Nemcsak a cukorról és a szénsavról van szó a kóla károsító hatásánál, hanem pl. a kártánytartalomról, vagy az egyéb szintetikus dolgokról.
14. adfa0d8bdb (válaszként erre: 11. - 0f9ff9f450)
2010. aug. 26. 14:51
Egyetértek! Ha pedig koffeint kíván a szervezeted, igyál meg 1 csésze tejeskávét v egy erősebb teát! :)
13. lisa65 (válaszként erre: 1. - Kicsiszepseg)
2010. aug. 26. 14:50

Mindenféleképpen mondj le róla, mert gyomorfekélyt okoz, ugyanis szétmarja a gyomrot!

Én is azt voltam, de már nem. Inkább iszom ásványvizet, de cukormentes narancsszörppel. Próbáld ki, fokozatosan állj át rá. Hidd el menni fog! A fekély meg nagyon fájdalmas dolog és még hozzá a gyomortükrözés sem kellemes!!! Higgy nekem én ezen már átestem!

2010. aug. 26. 14:50
Max. hétvégén iszom. Baráti társaságban. Az étteremben már csak narancslevet iszom. Kezdem inkább azt, vagy az ásványvizet preferálni a kólával szemben.
2010. aug. 26. 14:48

Emberek, mértékletesség! A kólából is van light, tehát hízás kilőve, ebben is lehet mértéket tartani és egy-két pohárral inni, s a sima szénsavas víz is rongálja a fogakat (+ savasít), úgyhogy mindent és mindent mértékkel kell fogyasztani. Teljesen nem lehet elvonni egy dolgot, amit az ember imád, mert a sóvárgásnak rossz vége lesz.

A kóla nem okoz olyan függést, mint az alkohol, igenis meg lehet állni 1 pohárnál, utána nem kell még ledönteni egy nagy üvegest a torkon és nem lesz semmi baj.

10. Eprecske83 (válaszként erre: 2. - Kicsiszepseg)
2010. aug. 26. 14:46
én is remegtem utána, szerintem olyan, mint a drogfüggés, szóval nagyon kemény leszokni róla. DE pl én egy nagyon komoly fogadalmat tettem Édesanyámért... és ez akkora erőt adott, hogy azóta sem ittam kólát. Nagy erő kell hozzá, de hidd el napról napra könnyebb lesz.
2010. aug. 26. 14:44

Szia!


Én is szeretem a kólát, de csak a Coca Cola-t. Viszont mostanában nagyon keveset iszom, mert egy cikk elijesztett a kólától. Azt írták benne, hogy egy pohár kólában (2 dl) 4 kockacukornak megfelelő cukor van. Amúgy is hízásra hajlamos vagyok, így most elbúcsúzom tőle.

8. 021a029148 (válaszként erre: 1. - Kicsiszepseg)
2010. aug. 26. 14:44

A fogaid még hagyján, de a csontozatod...

Na az lesz az, amin nem lehet majd segíteni, ezért azt javaslom, gondold át jól, hogy megéri -e.


Akaraterővel le lehet mondani erről is, de ha nem megy, menj orvoshoz.

7. Briguska (válaszként erre: 1. - Kicsiszepseg)
2010. aug. 26. 14:44

Szia,


én az voltam...ma már nem mondom magam annak, de ált. minden nap megiszok egy pohárral. Elhízás, fogak romlása, vesekő, pcos. stb...


nálam akkor történt némi előremozdulás, mikor elkezdtem dolgozni és a cégnél tea, ásványvíz fogyasztható volt...nem vittem magammal kólát, így reggel 5 és este 5 között nem iszok kólát, ha haza megyek iszok egy nagy pohárral és már az is akkora örömmel tölt el, hogy ha utána elteszem, nem látom, nem iszom :) kitartás neked, sikerülni fog!

2010. aug. 26. 14:43
Próbálj meg leszokni róla,mert nagybátyám tavaly nyáron emiatt került kórházba:(Epilepsziás rohamot kapott,azt mondták az orvosok hogy koka mérgezés.Napi 2-3 liter neki is lecsúszott,30 éves és már 2 éve "bolti" foga van.
2010. aug. 26. 14:43

tudom miről beszélsz....

én is az voltam. Majdnem 4 évig. Volt, hogy remegtem utána. Imádtam. Államvizsga időszakba nem ettem inkább, de megittam 4 liter kólát.

Aztán tavaly augusztusban beláttam, hogy mekkora bolondság ez... csontritkulás, fogak... hízás.. és tettem egy fogadalmat. Azóta egyetlen kortyot sem iszom, ennek 1 éve.

Meg kell tenni, max mértékkel inni, azt lehet, bár én teljesen leszoktam róla, mert nagyon csúnya dolgokra képes.

2010. aug. 26. 14:43

WC-kagyló tisztítása cola -val:


Öntsön bele egy dobozos cola -t a kagylóba és hagyja ezt az igazi csodaszert … ? egy óráig hatni, utána öblítse le!


A kagyló maradéktalanul tiszta lesz, ha colát használ hozzá.


Rozsdafoltok eltávolítása egy krómozott felületről cola -val: dörzsölje be a felületet egy cola -ba áztatott alumíniumfóliával. Az autóakkumulátor pólusairól könnyedén eltávolíthatja a korróziót, ha egy doboz cola-t ráönt, figyelheti, ahogyan pezseg. Egy berozsdásodott csavart könnyen meglazíthat cola -val, ha egy pár percig egy cola -ba áztatott rongyot tesz rá. Ha kenőanyagokat akar eltávolítani egy szövetből, öntsön bele a mosógépbe a mosószer mellé egy doboz cola -t, és futtassa le a programot. A doboz cola segít a kenőanyag-maradékok eltávolításában. Eltávolítja a cola a szélvédő szennyeződéseit is.


Hasznos információ:


A cola aktív hatóanyaga a foszforsav, melynek pH-értéke 2,8. Egy

vasszöget négy nap alatt old fel. A foszforsav kioldhatja a csontokban

lévő kalciumot és hozzájárulhat a csontritkulás kialakulásához. A cola szirupot koncentrált formában szállító tartálykocsikat különösen korrodáló, veszélyes anyagokat jelző táblával kell ellátni.A cola -forgalmazók már 20 éve használják a teherautók motorterének tisztítására!


Szóval, mit szeretnél inkább, egy pohár vizet, vagy egy cola -t?

3. csutkababa (válaszként erre: 1. - Kicsiszepseg)
2010. aug. 26. 14:43

ezt a sok édes hüjeséget....


a te szavaid ideztem, tudod magad is, hogy nem jo,akkor mert iszod??

mindenrol le lehet mondani, akaratero az egesz..

en 5 eve nem iszom semilyen szensavas lottyot...

sot, mar a gyerekeim se, mert azt lattak tolem, hogy en sem iszom..


nem bantani akarlak, de a sajat egeszseged erdekeben surgosen hagyd abba.

de, te tudod...

ezen nem segit a forum..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook