Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskola vagy újabb szakma? Tanácstalan vagyok... :( fórum

Főiskola vagy újabb szakma? Tanácstalan vagyok... :( (beszélgetős fórum)

28. kerdezz-felelek (válaszként erre: 26. - Derya)
2011. aug. 19. 20:56
igen, van ahova bekerülne. persze. csak kérdés, hogy mire jó egy olyan papír. a munkáltatók az egyetem nevét is nézik, nameg ők is tudják merre hány méter... sajnos.
27. kacsa118 (válaszként erre: 26. - Derya)
2011. aug. 17. 15:44
mivel azért szeretne tanulni, h a szülei kapják még a családit, így gyanús, hogy a költségtéritésest nem nagyon tudná kifizetni...
26. Derya (válaszként erre: 25. - Kerdezz-felelek)
2011. aug. 17. 13:33

ezt rosszul gondolod.

van néhány slágerszak, azokra nagyon nehéz bekerülni, de a legjobb egyetemeken is sok szak van, ahova be lehet kerülni simán, igaz, lehet, hogy csak költségtérítésesre, de onnan is át lehet kerülni az államilag finanszírozottra, ha kiválóan tanul valaki.

nyilván, hogy csak a legjobb tanulók kerülhetnek be a legjobb egyetemek legkeresettebb szakjaira és ez így is van jól, de van rengeteg szak az egyetemeken. ezen kívül pedig ha valakit tényleg nagyon érdekel egy adott szak, akkor előbb utóbb be tud kerülni. persze csak ha tényleg akarja. mert azért tenni is kell.

ja, nyilván, ha mást akar az élettől, akkor ne menjen egyetemre.

ezt mondtam én is, hogy ha kinek kinek igénye szerint.

25. kerdezz-felelek (válaszként erre: 24. - Derya)
2011. aug. 17. 09:49

én úgy gondolom, hogy a jobb egyetemekre emelt érettségi nélkül, nyelvvizsgák(!) nélkül nem vesznek fel embereket. szerintem egyébként ez úgy hülyeség, ahogy van, mert mondjuk elég lenne a 2 nyelvvizsga akkorra, amikor a diplomáját kapja, de nem, bár a bekerüléskor kell...

én úgy gondolom-minden rossz szándék és bántás nélkül!-hogy akinek nincsen nyelvérzéke,nem érdeklik a nyelvek, és az érettségije sem túl fényes, annak felesleges magát olyanok közt kínozni, akik a fenti kritériumoknak megfelelnek, mert nyilvánvalóan mást akarnak az élettől. ezzel persze semmi baj nincs

24. Derya (válaszként erre: 21. - Zizzzenet)
2011. aug. 16. 19:16

a bent maradás nem az osztályzattól függ, hanem attól, hogy ott hogyan teljesít.

és abból, hogy 3-asra érettségizett, nem következik az, hogy nem tudja összeszedni magát.

ezzel a negatívizmussal sok emberkét elriasztanak a tanulástól ám...

2011. aug. 16. 19:05

Szerintem tanulj egy olyan szakmát, amit szívesen csinálnál.

Sajnos, manapság túl sok a diplomás... szerintem most nincs értelme még egy diplomának...

2011. aug. 16. 19:05
főiskola egyértelmű
21. Zizzzenet (válaszként erre: 16. - Derya)
2011. aug. 16. 19:03
nem a bekerülés a nagy dolog, hanem a bennmaradás. ha nem szeret tanulni nem fog menni :(
20. kacsa118 (válaszként erre: 19. - Derya)
2011. aug. 16. 17:06
ez nem igény kérdése... nekem is lett volna igényem diplomára, s még mindig van. s egyszer biztos lesz is, csak meg kell találnom, mit szeretnék. egyelőre a szakmai részre gyúrok...
19. Derya (válaszként erre: 18. - Kacsa118)
2011. aug. 16. 17:02
hát mondom, ez attól függ, hogy kinek milyen igénye van.
18. kacsa118 (válaszként erre: 17. - Derya)
2011. aug. 16. 17:01
én ezzel vitatkoznék... akkor fontos az egyetem, ha olyan szakot találsz, amiben örömöd leled! szerintem ha normális szakmád van, akkor lényegtelen, hogy egyetemet végeztél e... én ezért is hagytam ott, mert értelmetlennek találtam az egészet!
17. Derya (válaszként erre: 15. - Kacsa118)
2011. aug. 16. 16:59

manapság, ah normális munkát akarsz, akkor szükséges a felsőfokú végzettség.

persze, ha valakinek erre nincsen igénye, akkor nem kell az egyetem.

16. Derya (válaszként erre: 12. - Zizzzenet)
2011. aug. 16. 16:58

nem esélytelen 3-asokkal sem, legföljebb költségtérítésesre megy.

ha meg az nem megy, érettségizhet újból a szükséges pár tárgyból.

15. kacsa118 (válaszként erre: 14. - Derya)
2011. aug. 16. 16:58
nem ez volt a lényeg... hanem, hogy nem az a lényeg, hogy okj-s vagy fősuli, hanem hogy mit!
14. Derya (válaszként erre: 13. - Kacsa118)
2011. aug. 16. 16:57

ezzel vitatkoznék. :-)

nagyon is fontos, hogy hol tanulsz, vagyis, hogy melyik egyetemen vagy főiskolán.

2011. aug. 16. 16:51

Szia!

Nem vagyok sokkal idősebb nálad, és nekem van okj-m is meg egy fél egyetemem is... Mindkettőből rosszul választottam, úgyhogy így egyikkel sem érek semmit.

Pusztán arra akartam kitérni, hogy nem az a lényeg, hogy hol, hanem, hogy mit tanulsz!

Találj olyan dolgot, ami érdekel, és amiből valóban nincs annyi, mint a tenger!

Ha nincs meg a konkrét elképzelés, akkor menj el dolgozni, tanulj nyelvet, ilyesmi, és derítsd ki, miben érzed magad a legjobban!

Hidd el, saját tapasztalat!

2011. aug. 16. 16:46

3-asokkal sajnos esélytelen főiskola. főleg, hogy nyelvvizsga sincs :( nincs itt kérdés

tanulj egy másik szakmát, olyat, ami valóban érdekel is! sok sikert!

11. Derya (válaszként erre: 3. - B212a66230)
2011. aug. 16. 14:16

fontos a főiskola vagy egyetem.

jobb akkor megcsinálni, amikor még nappalin meg lehet. munka mellett nagyon nehéz.

10. Csicsi25 (válaszként erre: 9. - B212a66230)
2011. aug. 16. 13:56
Sztem Te már döntöttél - így van? A hsz-od alapján én úgy érzem, inkább újabb szakmát tanulnál. A szüleid is jól járnának és Te is választhatnál olyat, amit szeretsz csinálni.
9. b212a66230 (válaszként erre: 6. - Abarta)
2011. aug. 16. 12:48

Nyelvből egyáltalán nem vagyok jó, alafoknál tartok kb. Egyszerűen nem megy.

Mérlegképest nem merem vállalni, mert az már biztosan meghaladja a képességeimet.

Ez a számviteles dolog is új nekem, nem a legjobb választás volt, ilyen területen nem szeretnék tovább tanulni. Amit itt tanulok, az még belefér, de nem érdekel a dolog úgy, hogy komolyabban tanuljam. :/

8. b212a66230 (válaszként erre: 5. - Kis Cidri)
2011. aug. 16. 12:46

Igen, a munkára is gondoltam. Örülnék, ha dolgozhatnék. Hasznosnak érezném magam és itthon is tudnék segíteni.

Azért járok még suliba és azért gondolkozom még egy okj-s képzésen, mert a szüleim családit kapnak utánam és jelen esetben úgy lenne a legjobb nekik is, ha még egy szakmát tanulnék.

7. b212a66230 (válaszként erre: 4. - Kerdezz-felelek)
2011. aug. 16. 12:44

Hát ez is jó kérdés, igazából nem vagyok teljesen képben, vagyis nem igazán magyarázta még el senki teljesen érthetően ezt az egész felvételi pontszámos dolgot.

Az értettségim mindenből 3-as lett. :S A százalékokat nem tudom sajnos, a bizonyítványom a suliban van.

Az iskolás jegyeimből sem lennék sokkal jobb. :S

2011. aug. 16. 12:38
Szia, Szamvitelnel a merlegkepes konyveloi nelkul komoly helyen semmire sem mesz, penzugyesbol meg Dunat lehet rekeszteni. Szerintem komolyan nezz korul es valassz szakmat is (pl berszamfejtes), hogy nehogy beleessel a tucatdiplomas korbe. A foiskola helyett pedig legtobbszor mar a neves egyetemeket keresik a munkaltatok vagy meginkabb a legalabb feleves szakmai tapasztalatot. Tovabbtanulas eseten pedig legalabb 1 szakmaival bovitett vagy ket kozepfoku nyelvvizsga ala ne add. Ne jarj ugy se, hogy majd a foiskolan lerakod, mert rengetegen a nem megfelelo nyelvtudas miatt nem kapnak diplomat. Ott nyelvbol mar nem fogsz tudni felkapaszkodni 3 ev alatt, csak ha tenyleg eros alapjaid vannak. Ezek az en tapasztalataim :-) Udv, Adri
5. Kis Cidri (válaszként erre: 3. - B212a66230)
2011. aug. 16. 12:33

Azzal keres jól az ember amit szeret csinálni.


Nem csak a fizetés összege számít, hanem az is hogyan töltöd a napodat, mert a munkahelyeden vagy a legtöbbet.


Ha már van egy szakmád, menj el dolozni ahova felvesznek és próbálgasd magad mit szeretsz csinálni, hogyan érzed jól magad. Egyszer csak kikerekdik benned, mi szeretnél lenni.

2011. aug. 16. 12:32
hm.. a jegyeid alapján felvennének fősulira?
2011. aug. 16. 12:29

Szeretek ruhákkal foglalkozni. Tetszik az eladó, pénztáros szakma, de ezzel nem keresnék túl jól, és elég sok van belőlük. :(

Mást nem igazán tudnék felhozni.

Igazából szinte bármilyen munkát elvállalnék, de nincs konkrét elképzelésem, így nem tudom, hogy milyen szakmát vagy főiskolai szakot válasszak.

Azt sem tudom, hogy fontos -e most főiskolára mennem, vagy ráérek még vele.

20 éves leszek.

2011. aug. 16. 12:24
szia! milyen dolgokat szeretsz? miben vagy jó? ebből érdemes kiindulni, mert csak úgy lehetsz sikeres, ha szívvel-lélekkel dolgozol, szerintem legalábbis
2011. aug. 16. 12:20

Olyan problémám van, hogy jelenleg az első szakmámat tanulom: Pénzügyi és számviteli ügyintéző

Nem a kedvencem, de valamit választanom kellett...

Egyszerűen nem tudom, hogy mit tanuljak, hogy mit érné meg tanulnom. Nincs konkrét elképzelésem, hogy "ez" vagy "az" szeretnék lenni... :(

Most az a nagy kérdés, hogy főiskolára menjek vagy tanuljak még egy szakmát?

Segítsetek, mert fogalmam sincs, hogy merre tovább. :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook