Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mindig feladom a diétát! Ételfüggő vagyok? fórum

Mindig feladom a diétát! Ételfüggő vagyok? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 13. 18:41

Sziasztok lányok!


Merre jártok? Talán nyaraltok? Ha igen, az nagyon jó!


Remélem a diétát tartjátok a pihenés idő alatt is!

További szép napot!

49. Binky (válaszként erre: 41. - Argosz1967)
2010. aug. 4. 09:26

Köszönöm:)

Szerintem aki érzelmileg kötődik az ételhez, vagyis függ tőle, a boldogságát ebben keresi, annak ki kell mondania az igazi problémáját, amiért az ételhez fordult(alkoholista sem csak azért lesz valakiből mert szeret inni, hanem mert szüksége van rá valamilyen szinten). Mert amíg nem realizálja, hogy stresszlevezetőként vagy a boldogsághormonokért(és azt is miért?? mert valami nem stimmel az életében, de mi?) eszik, addig nem szabadul meg tartósana függőségétől.


Őszintén kíváncsi vagyok miből áll a gastroyal menüje és mire építkezik. Láttam múltkor antikváriumban a könyvüket, lehet, megveszem.

48. 8e163afeff (válaszként erre: 46. - Argosz1967)
2010. aug. 4. 07:33
Én is a végletek embere voltam, a McKenna módszer egyik pontja pl, hogy mindig hagyni kell egy falatot a tányéron, hogy rögzüljön az agyban: nem kell mindig mindent megenni. És nekem bevált:-) A Gastroyal is jó, egyszer próbáltam az algás menüt, le is ment 4 kg, de a következő héten vissza is jött:-( Persze, tettem is érte:-)
47. 8e163afeff (válaszként erre: 40. - Giorcub)
2010. aug. 4. 07:31
Nem, nem, régóta a testkontroll szerint élek már. A 21 napos diéta is GI-diéta, ami szintén életmódot jelent...
46. argosz1967 (válaszként erre: 33. - 8e163afeff)
2010. aug. 4. 07:08

Szia!


Sajnos ez nekem nem jött be. Én a végletek embere vagyok. Nem tudok mértéket, ill. nem tudtam mértéket tartani.

Ha megkóstóltam valamit, akkor meg is ettem.

Nekem ez a Gastroyalos kiszállított étel vált be.Itt kivan számolva minden, ki van adagolva, nekem csak az a dolgom, hogy megegyem és fogyjak.

45. argosz1967 (válaszként erre: 31. - Csutkababa)
2010. aug. 4. 06:53

Szia!


Gratulálok Neked!


Nekem is sikrült a -32 kg. De én a Gastroyalos ABC12-vel fogytam le. Csak ettem és ittam egész nap. Én nagyon boldogan éltem meg a fogyókúrát.

Te mivel fogy tál le?

44. argosz1967 (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2010. aug. 4. 06:48

Szia!


Osztozom a véleményeden!

43. argosz1967 (válaszként erre: 16. - Ariadna)
2010. aug. 4. 06:46

Szia!


Igazad van! Nem holnaptól kell elkezdeni a diétát, ha nem most azonnal. Meg nem szabad utóljára bekajálni!

Mindig arra kell gondolni, ha lefogyok, akkor is rá érek megkóstólni és enni bármit. Az meg vár! De csak akkor, ha valaki eléri a célját illetve az álom súlyát!

42. argosz1967 (válaszként erre: 6. - Csutkababa)
2010. aug. 4. 06:35

Szia!


Eggyet értek a véleményeddel!


További szép napot!

41. argosz1967 (válaszként erre: 3. - Binky)
2010. aug. 4. 06:32

Szia Binky!


Én is pont igy éltem meg az ételfüggőségem.

Nekem volt még az ételen és a csokin és süteményen kívül még egy nagy szenvedélyem, mégpedig a finom fagyi. Abból nemtudtam mi a határ. Rengeteget megtudtam enni. De abban biztos vagyok, még most is úgy érzem , hogy az az eggy ami még eltudna tántorítani a diétámtól. De nem hagyhatom, hogy ez a -32 kg hiába való legyen.

Egyébként minden az agyban dől el. Ha nincs elég motiváció és akarat erő a diétához, akkor addig nem szabad neki fogni, mert az akkor nem lessz tartós.

Ha megvan az elhatározás és kitartás, akkor sikerül!!!!

Nekem sikerült, amit Nektek is kívánok!

További szép napot!

40. giorcub (válaszként erre: 38. - 8e163afeff)
2010. aug. 3. 23:35
khm, marmint a 21 nap -8kg fele?
39. Binky (válaszként erre: 37. - A14deb9047)
2010. aug. 3. 20:17
Nem jó, a mindenféle uv sugárzástól még elrontanánk a gyomrunkat:)
38. 8e163afeff (válaszként erre: 34. - Giorcub)
2010. aug. 3. 18:48
hát pont az agyban való eldőlést segíti elő a "hipno". Egyébként ez csak egy relaxációs hanganyag, az én agyamat a helyes irányba terelte:-)
2010. aug. 3. 18:20
Azon gondolkodom, mi lenne, ha áttérnénk a fénytáplálkozásra??
36. Binky
2010. aug. 3. 17:47
Nekem az a gondolat is segített, hogy "a kaja nem szalad el". Amit ma megehetek, azt holnap is megehetném. Aztán persze családban vagyunk, és van hogy eleszik előlem,de üsse kő, lesz máskor jobb.
35. giorcub (válaszként erre: 1. - Clugie)
2010. aug. 3. 17:42

az "ételfugges" ugyanolyan szenvedelybetegseg mint az alkohol, cigi meg a drog (stb). csak mig azokrol le lehet mondani egy letre addig a kajarol nem. hisz enni kell.


kepzelj el egy olyan drogost vagy alkoholistat aki nem szokik le teljesen csak mondjuk hetente egyszer ihat vagy loheti magat. nem sok ilyet fox talalni aki ezt birna. de a kaja az pont ilyen. ezert van az hogy ez fejben dol el...

34. giorcub (válaszként erre: 33. - 8e163afeff)
2010. aug. 3. 17:39

sztem ez nem a "hipno" kerdese. ezt agyban kell eldontenie a tobbi csak rizsa meg manko.


ahogy irod a modszer lenyege annyi hogy mielott barmit megennenk alljunk meg gondolkozzunk egy kicsit. amit most meg akarsz enni azt csak kivanod vagy valoban ehes is vagy? altalaban kiderul hogy eleg ritka az ehsegbol eves. inkabb egyfajta reflex es fuggoseg ami dolgozik.


persze az meg a masik fele hogyha nekikezdunk akkor birjuk abbahagyni es ne mohon zabaljuk be amig van, csak annyit amennyire szuksegunk van. na de ki tudja ezt hosszutavon kontrollalni? nagyon nehez.


sztem erdemes meg naplozni es kaloriat szamolni (ha nem is minden nap es nem is gramra de hozzavetolegesen).

2010. aug. 3. 17:10
Akiknek ilyen problémája van, ajánlom McKenna módszerét. Bármit lehet enni, bármikor, mert azt tartja, hogy minden étrendi megszorítás diéta, és mint olyan, csak ideig-óráig tartható. A lényeg, hogy mindig azt edd, amit megkívánsz, akkor, amikor kedved támad, de csak addig egyél, amíg jól nem laksz, és lassan, megrágva a falatokat. Van egy hipnotizációs hanganyaga, ami mindennek a betartásában segít, és tényleg nagyon hatékony. Aznap, amikor meghallgatom (30perc, sajna nem mindig jön össze), sokkal kevesebbet eszem, ez tény. Nekem megvan a könyv és a hanganyag is, aki kéri, szívesen átküldöm.
32. csutkababa (válaszként erre: 30. - Vaczila)
2010. aug. 3. 15:50
milyen igaz.....
31. csutkababa (válaszként erre: 8. - Clugie)
2010. aug. 3. 15:49

csokit is lehet enni, de az update szerint reggel.

ha te nem tudsz bizonyos dolgokrol lemondani, akkor nem is akarsz igazan lefogyni.

ez is tapasztalat, mert en is letudtam a 105 kilomrol fogyni 70 re, akkor nekem nem kell sokmindenrol beszelni...

azt se nem adtak ingyen.

2010. aug. 3. 15:17
Nekem az update hozta meg a sikert. Értem ezalatt, hogy úgy tudtam fogyni, hogy közben csokit is ettem és rendszeresen süteményeket is. És azóta is tartom a súlyom. Körül kell nézni a piacon. Csokiból is van diétás, a sütikhez is lehet használni szénhidrát csökkentett liszteket (már többféle is van) és cukor helyett is több mindennel lehet édesíteni. Az update kódokat betartva gyakorlatilag semmiről sem kell lemondani, csak oda kell figyelni, hogy mit mikor eszik az ember. Ezért hosszú távon is tartható.
29. ariadna (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2010. aug. 3. 15:10

Igen tényleg lehet mindenfélét hallani, megoszlanak a vélemények az édesítőszerről. Én személy szerint csak az aszpartámot kerülöm, a többit pedig mértékkel fogyasztom, aztán ha meghalok meghalok! :)

A fehér cukortól jobban félek, nem csak az elhízás, hanem a cukorbetegség veszélye miatt is.

28. Binky (válaszként erre: 25. - Ariadna)
2010. aug. 3. 15:04
Ez azért érdekes, mert régen én is tartottam itthon édesítőszert minden formában, de valahol olvastam, hogy az édesítőszer az a test becsapása, és mivel nem kapott cukrot az illeő szervezete, csak még jobban fogja kívánni így az édeset. Hát nem tudom...én igyekszem kerülni.
27. andi6020 (válaszként erre: 24. - Binky)
2010. aug. 3. 15:04

Maga az élet is káros, sőt egyenesen halálos! :-)))


Mindent nem lehet kivédeni.

26. Ekka
2010. aug. 3. 15:04

Szerinem meg szinte az összes ember úgy van kódolva, hogy amint nem ehet, (legalábbis nem azt, és annyit amennyit szeretne) egész nap a kaján jár az esze..


Nekem pl. szinte soha nincs fizikális éhségem, viszont az "agyam" csak enne-enne-enne..

Ez egy idő után elég idegölő tud lenni.

25. ariadna (válaszként erre: 20. - Binky)
2010. aug. 3. 15:02
Ja ezen én is kiakadtam, de mégis jobb egy fokkal, mert nincs benne cukor, így nem emeli meg hirtelen az inzulin termelését, így nem készteti raktározásra a szervezeted.
24. Binky (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2010. aug. 3. 15:01

Az édesítőszer szinte ugyanannyira káros mint a fehér cukor.

Hacsak nem természetes(pl xilit, stevia)

23. Ekka (válaszként erre: 20. - Binky)
2010. aug. 3. 14:59
Itt most szerintem nem az a lényeg, hogy ki mit eszik, hanem az, hogy miért eszik..
22. Ekka
2010. aug. 3. 14:58

Nyugi! Én is csak ennék-ennék-ennék egész nap!


Lassan már azt hiszem, hogy érelmi evő vagyok, de lehet, hogy csak a diéta "mellékhatása":)

21. andi6020 (válaszként erre: 20. - Binky)
2010. aug. 3. 14:57

De legalább "jó" szénhidrátot tartalmaz a csúnya rossz finomított cukor helyett! Egyél Norbi csokit. Az sem rossz!

Én most rendelgetek update1 édességeket, szerintem finom. Kókuszos csokikrém, proffiterol, retró csokiöntetes piskótakocka, kókuszgolyó....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook