Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csokifüggő vagyok, napi minimum egy tábla, de sokszor annál is több. Nem tudom abba hagyni. Mit tegyek? fórum

Csokifüggő vagyok, napi minimum egy tábla, de sokszor annál is több. Nem tudom abba hagyni. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
112. SzánI. (válaszként erre: 107. - 599b970b2b)
2011. dec. 28. 14:00

Próbáld ki, hogy egy pohár meleg (majdnem forró) tejbe beledarabolsz jó sok csokit!!! kicsit elkevered, és uhhh.... :D


Na ez finomabb, mint a sima csoki :D

2011. dec. 28. 09:12

Én a hússal vagyok így .Imádom és húst, hússal ennék.Nem tudtam leszokni róla mert igazából nem is akarok.

Viszont ki bírtam egy napot mikor csak gyümölcsöt ettem.....úgy hogy meg lehet csinálni,ha akarja az ember:)))))))))

2011. dec. 27. 22:30
NE VEGYÉL CSÓKIT!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. aug. 4. 09:34

MINDEN FÜGGÉSBŐL VAN SZABADULÁS !



ha akarod

2009. ápr. 22. 13:37
A pop choc meg a raffaello se rossz csak nem olcsó mulatság egyik se :(
2009. ápr. 22. 11:23
Én is sajnos, ha felbontok 1 tábla csokit nem birom megállni hogy ne egyem meg az egészet :SS A kis csokiból meg min. 2 kell :F
2009. ápr. 11. 14:29
csokifuggo vagyok. NAPONTA MEGESZEM LEGALABB EGY TABLAVAL.
105. drnéni
2009. márc. 30. 16:29
Hát, tényleg nem ettől lesz cukros valaki, de arra hajlamos egyénben (és nem lehet előre tudni, hogy ki az), a cukrokban gazdag , kiegyensúlyozatlan étrend hozzájárulhat a kialakulásához, ai inzulin rezisztencia állapoton keresztül. Nem beszélve az elhízásról és egyéb veszélyekről. Lehet csokit is enni, csak módjával!
104. supin (válaszként erre: 102. - 4a4efb06eb)
2009. márc. 30. 15:26
Én ugy tudom nem ettől lesz valaki cukros.
103. Jaina
2009. márc. 30. 15:04

Nem szeretem a csokit, sosem szerettem. Anyuék elég hamar leszoktak a csokinyuszik és télapók vásárlásáról is, mert általában a kukában végezték ha nem ette meg valaki más.

Néha kapok azért szülinapra vagy névnapra bonbont vagy csokit, ezeket általában vagy őrizgetem egy ideig bontatlanul vagy továbbajándékozom. Nagyon-nagyon ritka, amikor elcsábulok egy-két kocka csokira. Már nem is emlékszem mikor ettem utoljára...

2009. márc. 30. 14:46
Én is kiskoromban mindig nagyon sok csokit ettem. Anyuék félnek is hogy cukros leszek de még most se birom meg állni hogy ne egyek csokit...
101. drnéni
2009. márc. 30. 14:28

Nem lehet eléggé hangsúlyozni, mennyire fontos a gyerekünk táplálása! Az egészség nagy mértékban a helyes táplálkozáson múlik! Az a gyerek, aki kevés édességet kap, és ezt szokja meg, egész biztos nem lesz emiatt boldogtalan, ellenben az édességgel "boldogított", korán elhízott, később mindenféle testi és pszichés problémával küzdő társaikkal (pl. én).

Ne dőljetek be a sok hülye reklámnak: a kálcium és vtamin bevitelhez semmi szükség tejszeletekre, pudingokra, csokiitalokra, ezeknek csakis kárát látja a gyerek! Nagy a csábítás, de ne feledja senki: a korai egészségnevelés jórészt meghatározza gyermekünk későbbi életminőségét!

100. Fiatal nő (válaszként erre: 99. - Drnéni)
2009. márc. 30. 14:27
Örülök is. Csak azt utálom, hogy alkalmakkor szinte mindig édességet kapok. Sokszor van, hogy meg sem eszem. :-)
99. drnéni (válaszként erre: 98. - Fiatal nő)
2009. márc. 30. 14:23
Örülj neki.
2009. márc. 30. 14:22
Érdekes, én gyerekkoromban csokifüggő voltam, most meg kb. 3 havonta, ha megeszek egy csokit...
2009. márc. 30. 13:42

Az édesség függőség (főleg csoki) a legtöbb esetben pszichés eredetű. A felnőtt csokifüggők rendszerint gerekkorukban is azok voltak. Az alapja kettős: a csokiban lévő endorfin-jellegű anyagok aktiválják az agy jutalmazórendszerét, ezzel egy ellazult, szorongásmentes állapotot hozva létre, másrészt az én generációmat gyerekkorban még nagyon gyakran csokival jutalmazták, ezáltal a szülők egy erős pszichés kötődést is létrehoztaka gyerekben a csokival kapcsolatban.

Erre van megoldás, de előre megmondom: erőfeszítést igényel.

Első lépés a fentiek elfogadása, belátása saját magunkra vonatkoztatva, és erős elhatározás a leszokásra.

Második a vércukor normalizálása, ugyanis a hullámzó vércukorszint erős "édesség-cravinget" okoz, vagyis ellenállhatatlan sóvárgást az édesség után. A vércukorszintet alacsony glikémiás indexű táplálékok fogyasztásával és napi 5-6x étkezéssel lehet pár nap alatt stabilizálni. Nálam itt meg is oldódott a dolog: a stabil, viszonylag alacsony szérum glükóz megszüntette az édesség utáni vágyamat. Ez 2-3 napig fejfájást, gyengeséget, feszültséget okozhat, de nem hiszem, hogy ne lehetne kibírni, utána sokkal jobb a közérzet.

2 trükk, ami megkönnyíti a dolgot:

1. kiváló minőségű kakaóporból sovány tejjel, édesítőszerrel készített forró csoki fogyasztása (az endorfin ugyanúgy benne van!)

2. heti 1x bűnözés: süti, csoki fogyasztása (lehetőleg olyan napon, amikor többet mozgunk, vagy amikor nagyobb a stressz, tehát előre tudható, hogy nagyon fogod kívánni a csokit).


Nem könnyű, de nincs királyi út, a szervezeted pedig meghálálja!

96. vvicus (válaszként erre: 92. - 3268aa20cb)
2009. márc. 30. 13:20

Csak ha egyszer valamiért abbamarad a mozgás, akkor kamatostul jönnek a kilók. Én vizsgaidőszakban szépen elálltam vele, azóta lusta vagyok visszaszokni a normális kerékvágásba. Így max. egy héten egyszer jön össze valami. De már nagyon győzködöm magam, hogy újra ringbe kell szállni. De lehet olyan ok is, ami nem a lustaság, hanem pl. betegség. Ilyen is volt, én így híztam el először. Nagyon sokat sportoltam, minden nap vagy 1,5 órát, gimi mellett még volt rá idő, aztán megrepedt a medence csontom, újra kellett tanuljak járni. 30 kilót híztam. Sokakatól hallottam, hgy ha sportolsz, és abbahagyod, sokkal jobban hízol, mint ha előtte nem éltél volna olyan aktív életet. Ezt én is így gondolom.

Kedvenc csokijaim azok, amiket Kárpátaljáról hozunk, kb. az van kint, mint a Harry Potterben: mindenízű csoki lehet találni. És kimérve veszed meg. Hmmm, nagyon finomak. Múltkor felfedeztünk egy olyat, ami egy kis hórdócska: közepén marcipán, akörül pisztáciás krémszerű valami, kívül meg isteni finom mógyórós csoki. De a Baileysez töltelékűt is szeretem, meg vannak rétegeltek, azok is nagyon tutik. Itthoniak küzül a Mars és a KitKat a kedvencem, asszem. De már baromi régen ettem utoljára olyat.

2009. márc. 30. 13:17
Én annyira nem sűrűn eszem csokit viszont van, hogy megkívánom és akkor muszáj betolnom egy szeletet :D
2009. márc. 30. 13:10
simán, még több is, pláne ha mozog mellette az ember. én pl a melóhelyen, szünetben mindig eszek egy kis csokit.. vhogy lazítani kell!!
2009. márc. 30. 13:00
Nem kell nélkülözni a csokit csak tudni kell mértékkel enni. Napi 1-2 kis csoki belefér :P
2009. márc. 30. 12:11

aranyos vagy, amennyire lehetett, kibeszéltem magamból, most már a talpra állás kell..:) na meg csoki. nem félek igazság szerint a hízásról, sportolok mellette, így nem lesz gond..:)

örülök h már jobban vagy. mesélj vmi jót, melyik a kedvenc csokid?

91. vvicus (válaszként erre: 90. - 3268aa20cb)
2009. márc. 30. 11:49

MA már jobb, az első nap szokott rémálom lenni, meg előtte már napokkal szenvedek. Szóval mától megint nincs csokizgatás.

Szerelmi bánat? Nem akarsz róla beszélgetni? Hátha az is segít...MErt tapasztaltam, hogy a csoki csak egy darabig jó, aztán önértékelés romboló, mert csak hízik tőle az ember lánya...

2009. márc. 30. 11:44
:) megértelek vvicus, nekem is szokott segíteni a csoki!!!!! remélem azóta jobban vagy!:( a csoki sok dologra gyógyír. én éppen a szerelmi bánatomat enyhítem vele..:(
89. vvicus
2009. márc. 29. 19:22

Ma megjött. Iszonyat szarul vagyok, reggel el is vesztettem az eszméletemet wécé felé menet... Még jó, hogy mielőtt összestem volna, épp útban volt egy szék, amire rároskadtam. Aztán kinyitották rá az ablakot, meg hideg víz az arcra. Még mindig szenvedek. És ilyenkor bizony csokizom, mert az meggyógyít jelszóval. Mindegy, legalább depit kicsit űzi, mert ma állandóan csak sírok. Utálok menstruálni!!!!

Hozzáteszem, 2 napot késett, és már attól tartottam, baba van a dologban, és azért imádkoztam ma jöjjön meg. MErt különben hogy néznék ki az esküvői ruhámban, ami készen fekszik az ágyneműtartónkban, 4 hónapos terhesen??? Persze ha sokat csokizok, akkor sem fogok jobban kinézni. De hát a mai az egy külön fejezet, nem szoktam én ilyet csinálni. De komolyan! :-)

88. 7939578846 (válaszként erre: 69. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 28. 10:35

igen!állítólag a cukrot a szervezet fel sem tudja dolgozni,beépíteni meg pláne nem,tehát ha soha nem ennél cukrot (itt a finomított cukorról beszélek),az sem lenne probléma,sőt...


s,a cukros ételek nagyon hamar fölnyomják az inzulinszintet a szervezetben,de ez hamar vissza is esik...

2009. márc. 27. 15:41
én mostanság nagyon sok kiegyensúlyozott, picit ducibb de állandóan mosolygó lányt látok mindenhol, na meg vékony, depis gebéket... vki szóljon már nekik, h egyenek egy kis csokit, vagy bármit!!
2009. márc. 27. 15:24
szerintem ma már a legtöbb lány nem tud teljesen felszabadult lenni, ha van rajta egy kis plusz.. én nagyon tisztelem azokat, akik nem tökéletes alakúak, és mégis tök csinin felöltöznek nap mint nap, és állati jó kedvük van.. és irigylem is őket..
2009. márc. 27. 14:52
:D:D ez jó!!!! inkább jobb, h boldog duci vagy, mint boldogtalan gebe!! ha elhíznék se lenne baj, csak legyek boldog..:)
84. m.gery
2009. márc. 27. 14:33
Van egy vicces mondás: Nem vagyok kövér, csak a súlyomhoz képest alacsony :D
2009. márc. 27. 13:58
ugyan már, ez nem bűn, sőőőt!! sztem a mennyország kapui is csokiból vannak.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook