Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kizsebeltek...Pipa vagyok kicsit, mert 1850 HUF-ért... fórum

Kizsebeltek...Pipa vagyok kicsit, mert 1850 HUF-ért... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

26. timycat (válaszként erre: 25. - Bichi)
dec. 9. 16:05
Erre jók a fintech bankok
25. Bichi (válaszként erre: 23. - Rockcica)
dec. 8. 17:45
Van azért jó pár szolgáltatás, amit kártya nélkül igyénbe sem tudsz venni...
24. Channa* (válaszként erre: 23. - Rockcica)
dec. 8. 15:52

Jól teszed!

Aki valamiért nem szereti, az ne erőltesse!

De a bankoknak semmi küze ahhoz, ha valaki nem ért hozzá;)

dec. 8. 12:26
ROHADT AZ ÖSSZES BANK..ÉN EZÉRT NEM IS HASZNÁLOK KÁRTYÁT
dec. 7. 22:09

Azé' cukik vagytok a kukoricával,de

...Ti is fogtok térdepelni--csaxólok...

mert aki nem ludas,na az a ludas

dec. 7. 21:59

Megfejtődött,csak na...

Szóval úgy volt tegnap előtt,hogy vásároltam 738 ért gyógyszert,majd még egy tételt 1850-ért,mindkét esetben bankkártyával fizettem,majd ma kp utaltam máshova,és ott figyelt a könyvelt tételek soraiban alul(előbb) az 1850,majd fölötte a kp utalásos 738,amit a bankon kívüli átutalás jutalékának értettem,az 1850-es tételének,mivel már nem volt meg hogy a 738 as összeg is bankkártyás vásárlás volt,és nem is úgy van feltüntetve,emlékem szerint egyben fizettem a két tételt.

Mellesleg a mai kp utaláskor mobilalkalmazásnál beírtam a kedvezményezettet,az összeget,és kihajított a webfelület,mint macskát x*rni.Kénytelen voltam szgépről intézni.Meg ma bankautomata is kidobott,akartam kp-t felvenni,és nem is mutatott semmit,de nem is adott pénzt,csak második körre,nem ütöm el a 4 jegyű pint na.Szóval telecenter,panaszolom,hogy nem értem milyen tétel a 738-as összeg,azt mondja én-azonosítós belépés nélkül ő a telecenteres nem láthatja az én banki tranzakciós felületemet,menjek be.Nem mentem be,mert eszembe jutott,hogy van blokkom a vásárlásról,úgy fejtettem meg,de a tranzakciós történetet .pdf-be lementve már nem ez a két képen lévő szöveg van,hanem a vásárlásos szöveg.Am KH bank,sok a baj a napokban.

kepfeltoltes pont eu/view.php?filename=1481850_738.jpg

20. Egy lány 789900 (válaszként erre: 18. - Amaunet)
dec. 7. 21:35
Értem, köszi.
19. Egy lány 789900 (válaszként erre: 17. - Channa*)
dec. 7. 21:34
így más, értem már.
18. Amaunet (válaszként erre: 16. - Egy lány 789900)
dec. 7. 21:01

Ennek nézz utána, mert ha ilyen címmel, hogy "kártya használati díj" terhelték a számládat az nem egyes vásárlásokhoz kapcsolódik. Ez egy átalány fizetési kötelezettség lehet a számláddal kapcsolatosan, amit minden hónapban elszámolnak.

Esetleg lehet tájékozódni a bankod ÁSZF-ben vagy az MNB Pénzügyi navigátor menüjében a kártyahasználat költségeiről.

17. Channa* (válaszként erre: 14. - Egy lány 789900)
dec. 7. 21:00

De ha kereskedő számol fel ilyen díjat, akkor az nem fog a bankszámla történetben/kivonaton szerepelni a normál banki díjakban.


A kártyás tranzakciók költségeit Érkezett bankkártyadíj terhelés tranzakciónak nevezik, azaz nem "-vásárlás bankkártyával-1850 huf" vagy "azonnali ft átutalás bankon kívül-738huf"


A vásárlás bankkártyával konkrétan az az összeg, amit fizet egy kereskedőnél a bankkártya tulajdonos.

Az azonnali ft átutalás bankon kívül, pedig egy bankszámláról indított átutalás díja, ami az 5 másodperces tranzakciókhoz tartozik, azaz nem vásárlás.

16. Egy lány 789900 (válaszként erre: 15. - Amaunet)
dec. 7. 20:36
Nálam volt már ha nem is Emag de valamelyik biztosan.
15. Amaunet (válaszként erre: 14. - Egy lány 789900)
dec. 7. 20:23
Elég gyakran vásárolok az emagon különböző boltoktól, de nálam még nem számoltak fel semmilyen díjat.
dec. 7. 20:10
Figyelj az Emagon is jártam már úgy, ezt kártya használati díjnak hívják. Ha kártyával kívánsz fizetni akkor maga a választásért vonja le. Nem mindenhol de általában a neten több helyen van. Kis lehúzás de hát hol nincs ez, mikor egyik boltba 1000 a tejföl a másikba 2000?
13. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 7. 18:44

Szerintem ez butaság. Meg kéne nézned, hogy milyen tranzakcióhoz tartozik az a bankon kívüli utalás 738HUF.

A kártyás fizetések ingyenesek (a legtöbb számlacsomagnál).

Nézz körül jól, mielőtt farkast kiáltasz!

12. Channa* (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 7. 18:34

Ajaj...

Tehát, vannak költségei a tranzakcióknak, mert láttál elszámolást.

Ne felejtsd el, hogy most voltak a novemberi elszámolások, így ha novemberben utaltál akárhányszor, akkor annak a díját, most számolták el.

Jó lenne, ha értenél egy kicsit a bankhoz, hogy tudd miért fizetsz.


A telecenternek milyen web felületet kellene látnia? Nekik a számla történetedet kellene látniuk és az alapján megmondaniuk, hogy azok az általad látott költsége felszámolások mely tranzakciókhoz tartoznak.


Neked meg ismerni kellene a számládhoz kapcsolódó kondíciós listát, amibe le van írva, hogy mi mennyibe kerül.


Kp. felvétel 150 eFt ig és max. 2 db tranzakció ingyenes, ha ingyenes kp felvételi nyilatkozatot adtál le.

Ha magányszemély vagy, akkor a bankkártyás vásárlások ingyenesek.


Az átutalás indításoknak van díja.


Tehát, mielőtt rablót kiáltasz nézz utána, hogy milyen szerződésed van. Ha a jelenlegi bank drága, akkor keress egy olcsóbbat.

11. Myra
dec. 7. 17:34
Amikor bankon belül csomagot választasz, akkor nézd meg milyen feltételek vannak benne.
dec. 7. 15:27
Bankok, biztosítok ezekkel ne kezdjen az ember ha nem muszáj.
dec. 7. 15:14

"Kizsebeltek."

:D

dec. 7. 14:36
Milyen bank ez? Csak hogy tudjam hova ne menjek.. Mondjuk az enyem se jobb. Rohadt sokat levonnak minden hónapban. Kezelesi költség mire fel? Nincs is nagyon pénzmozgás a számlámon.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Globus)
dec. 7. 14:18

-Könyvelt tranzakció típusa

-vásárlás bankkártyával-1850 huf könyvelt

-azonnali ft átutalás bankon kívül-738huf könyvelt,

a letöltött .pdf-ben már nem ez szerepel,vásárlás belföldi kereskedőnél a jogcím mindkét összegnél...persze van képernyőmentésem,naná.

De lehet elírás...

6. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 7. 14:05

Fura... azt hittem, az online vásárlás lehet utalással, helyszíni fizetés más.

Hogyan vetted észre, milyen jelzés alapján?

dec. 7. 13:59
...Te is fogsz térdepelni--csaxólok...
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Globus)
dec. 7. 13:54

Másutt még nem figyeltem fel erre,most is csak mert matattam kp átutalással,és megláttam,hogy bankon kívüli átutalás-levonás van írva,holott bankkártyás volt a fizetés.Telecenter én-azonosító nélkül nem látja a webfelületet...menjek be...

Nekem 39,891891 százalékra jött ki a tr.ktg...de lehet nem jól számoltam...

3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 7. 13:42
Nem értem, a kártyás fizetés ingyenes. Másutt még nem fordult elő?
dec. 7. 13:39
*rzsébet gytár Bp.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook