Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiskutyával kapcsolatos kérdések. fórum

Kiskutyával kapcsolatos kérdések. (beszélgetős fórum)


1 2
2010. júl. 23. 11:54
Én is csatlakozom Lisához : légyszíves írd meg, hogy mi van a kicsi kutyussal? Gondolom jól érzi magát Nálatok, megszerettétek.
36. lisa65
2010. júl. 23. 11:04
És már nem is hallunk a kiskutyáról? Pedig engem érdekelne, hogy sikerült a beszoktatás?
35. bosszús (válaszként erre: 30. - 0b8e011f8c)
2010. júl. 23. 09:17

Drága Amanda!:)


Hallatlanul örülök a jó hírnek, amit írtál!

Csodálatos, külüönösen a menhelyes kutyusok ragaszkodása, és azeretete, amit a gazdikkal szemben érez.

Örülök az örömötöknek!

Gyöngyi.

34. 0b8e011f8c (válaszként erre: 33. - Lisa65)
2010. júl. 19. 15:32
Köszönöm szépen:)
33. lisa65 (válaszként erre: 30. - 0b8e011f8c)
2010. júl. 17. 06:13

Persze, hogy boldog volt mikor hazaértetek, hiszen akkor nyugodott meg, hogy veletek marad és nem megy máshová. Örülök, hogy minden rendben volt, és sok sikert kivánok a kutyushoz.

Nagyon sok örömöt tudnak adni az embernek, én nagyon szeretem őket és boldog vagyok, ha egy kutyus a rossz helyről jó helyre kerül.

32. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 30. - 0b8e011f8c)
2010. júl. 16. 20:36

Örülök, hogy semmi komoly baj nincs a kutyussal!

Biztos, hogy nagyon hálás lesz Nektek a gondoskodásért, a szeretetért. A boldog futkározása is ezt jelzi.

31. 0b8e011f8c (válaszként erre: 29. - Lisa65)
2010. júl. 16. 19:55
Köszönöm a segítséget, ha van valamilyen probléma, esetleg kérdés a kutyussal kapcsolatban, megírom neked:)
2010. júl. 16. 19:54

Sziasztok!


Voltunk az állatorosnál, és nagyon rendesek voltak a kutyusunkkal is és velünk is. A köhögésre azt mondta a doki, hogy megfázott, kapott rá szurit, amit szegényke nagyon nehezen viselt, nagyon nyüszített, az orvos szerint azért volt neki ennyire kellemetlen, mert eddig sok stressz érte a menhelyen, és most még a legapróbb fájdalmakat is nagyként éli meg. A lába mára már rendbejött, azt mondta az orvos, nincs semmi gond a lábával, majd helyrejön az is. Kapott valamilyen vitamint is, azt hiszem, c-vitamint, meg injekcióban valamilyen más vitamint is. Jövőhéten visszük még egy vizsgálatra, addig hatnia kell annak az injekciónak is, amit a köhögésre kapott. Minden rendben ment, már hazafele alig lehetett bírni vele, otthon meg egyenesen odáig volt a boldogségtól, futott, mindenkihez bújt oda, ugrált, úgyhogy jól van:)

29. lisa65 (válaszként erre: 27. - 0b8e011f8c)
2010. júl. 16. 10:40

Amanda ezek szerint nem sok gyakorlatotok van a kutyusok terén. Szivesen segitek, ugyanis nekem nagyon sok kutyusom volt és jelenleg is van kettő!


Ne konzervet adjatok neki, mert az a legrosszabb!

Kölyök száraztáp a legjobb, és már lehet neki adni húst is. Ez lehet csirkemellcsont, farhát, csirkenyak. Calsiumot pedig mindenféleképpen, mert most jön a fogváltása. Vegyetek neki préselt csontot rágni, akkor nem fog összerágni mindent. Kellenek neki játékok is, nem kell drága dologra gondolni. Én egy héten egyszer szoktam a kutyiknak nyers tojássárgát adni 1-et, az a szőrüknek nagyon jót tesz!

El vagyok ájulva, mert az Illatos uton nem szoktak ilyen vadak lenni, mi is voltunk már ott többször kutyáért! Most is két rossz helyről hozott kutyusunk van. Az egyik egy ordas németjuhász, akit 8 hónaposan hoztunk el, és most márciusban pedig egy nagyon fejletlen kicsi magyarvizsla kölyköt, akire ugyan azt mondták fél éves, de még 4 hónaposnak sem nézett ki. Mostmár mindkettő gyönyörű és egészséges! A kicsi most volt megfázva, folyt az orra - de napközben többször adtam neki gesztenye mézet és két nap alatt teljesen rendbe jött. Ha segitség kell, bármiben szivesen adok tanácsot, vagy elmondom én hogyan csinálom!

Azért kiváncsi lennék, hogy hány matrica van beragasztva az oltási könyvébe a kicsinek, mert bizony az első időkben kéthetente kapnak oltást 6 hetes kortól - három hónapos korukig, aztán fél évesen a veszettséget és utánna egy évesen megint veszettség ellenit, utánna már csak évente kell - én kombináltat szoktam nekik adatni.

28. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 27. - 0b8e011f8c)
2010. júl. 16. 10:16

Szia Amanda!


A kiskutyusnak inkább kölyköknek való száraz tápot adjatok, ne konzervet! Naponta háromszor esznek még ebben a korban, a mennyiség pedig a csomagoláson rajta van.

Remélem minden rendben lesz vele és sok örömet fog Nektek szerezni!!!

27. 0b8e011f8c (válaszként erre: 26. - Lisa65)
2010. júl. 16. 10:01

Kedves Lisa65!


A kiskutyát az Illatos úti menhelyről hoztuk, ott orvos is megvizsgálta, mielőtt elhoztuk volna. Az etetésre azt mondták nekünk, elég, ha egy fél kutyakaja konzervet adunk neki, mondván hogy ő még pici, nem szabad neki sokat adni. A köhögést és a lábát ma mutatjuk meg egy "normális" állatorvosnak, de remélem, nem lesz nagy a gond:)

Délután majd beszámolok az állatorvosnál történtekről:) És köszönöm a jókívánságokat:)

26. lisa65
2010. júl. 16. 08:21

Amanda először is sok sikert a kis kutyához!

Mindenféleképpen amikor elhoz az ember egy kutyust akárhonnan is, állatorvosnak kell látnia! A lábát lehet, hogy csak meghúzta ez előfordul, bár lehet sokkal komolyabb baja is!

Nem tudom mondták-e a menhelyen, hogy neki még 3-szor kell naponta ennie, kérj tanácsot az állatorvostól arra, hogy esetleg még milyen vitamint adjatok neki, szerintem calsiumra is szüksége lesz!

Köhögés előfordul hiszen ebben a melegben ők is ihatnak esetleg hideget és megfázhatnak! Nekem is most volt megfázva a kisebbik kutyusom, de mézzel nagyon hamar és szépen helyrejött! Ne adjatok neki nagyon hideg vizet, inkább gyakran kapjon firsset!

Kiváncsi vagyok, mit mond ma az állatorvos nektek a kutyusról mi a baja.

Amúgy megmondanád honnan hoztátok a kiskutyát? Azért ez a bánásmód nem jellemző a kutyamenhelyekre, talán lehetne ellene tenni is!

25. 0b8e011f8c (válaszként erre: 24. - Kamillka)
2010. júl. 15. 21:55
Bizony, ez így van. Tőlünk megkapja mindazt a szeretetet, amit a menhelyen sajnáltak tőle. Már most nagyon szeretjük, amikor csak tudunk, megyünk hozzá:)
24. Kamillka (válaszként erre: 23. - 0b8e011f8c)
2010. júl. 15. 21:50
AZ biztos, főleg ilyen bánásmód után:S A menhelyről hozott kutyák amúgy is nagyon hálásak és ragaszkodóak.
2010. júl. 15. 21:42
Holnap remélem normális lesz ez a doki, akihez megyünk. Kamillka, ezek az állatok nagyon okosak, amikor elhoztuk a menhelyről, úgy bújt hozzánk:) Otthon meg miután megmutattuk neki, hol lesz a helye, befeküdt az óljába és ott is maradt amíg nem szoltunk neki:) Érzik az állatok, hogy kik azok, akik szeretik őket:)
22. Kamillka (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2010. júl. 15. 21:34
Jah legalább oltási könyvet kapott, az már jó...
21. Kamillka (válaszként erre: 18. - 0b8e011f8c)
2010. júl. 15. 21:34
Hátha semmi komoly nem lesz holnap, drukkolok nektek! Szerencsés, hogy elkerült onnan és törődtök vele!!
20. andi6020 (válaszként erre: 15. - Kamillka)
2010. júl. 15. 21:33
Szerintem kicsit zavar van az oltásokat tekintve, de majd holnap a másik doki alaposan (reméljük) utánanéz mindennek.
19. 0b8e011f8c (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2010. júl. 15. 21:33
Rendben, holnap megírom, mi volt a dokinál. Neked is minden jót!
18. 0b8e011f8c (válaszként erre: 15. - Kamillka)
2010. júl. 15. 21:32
Áhh, úgy bánnak szerencsétlen állatokkal... meg alig akarták ezt a kutyust is odaadni nekünk, pedig nemhogy örülnének hogy végre egy kutyának lett gazdija. Nem értem, ha én menhelyen dolgoznék, a szívem szakadna meg, hiszen mindegyik kutya úgy néz az emberre, hogy őt vigyék haza. Meg ma felhívtuk a menhelyet, hogy biztosan el lehet-e hozni a kiskutyát, és azt mondták, hogy azt se tudják, milyen kutyák vannak bent...nevetséges, de legalább mostmár jó helye van ennek a csepp kis jószágnak:)
17. andi6020 (válaszként erre: 13. - 0b8e011f8c)
2010. júl. 15. 21:31
Holnap mindenképp jelentkezz hogy mit mondott az orvos! Addig is minden jót!
16. Kamillka (válaszként erre: 14. - 0b8e011f8c)
2010. júl. 15. 21:29
Fordítva gondoltam, a kutyus eszi meg, ha már elkapja:)
2010. júl. 15. 21:29
Nem aprózták el basszus... egy ilyenkiskutyának egyszerre adták be a veszettséget meg a kombit talán?? Ha más oltása nincs meg, még kint se nagyon lehetne. Pedig azt gondoltam, aki menhelyen dolgozik, az már tényleg szereti az állatokat:S
14. 0b8e011f8c (válaszként erre: 10. - Kamillka)
2010. júl. 15. 21:26

Igen, a menhelyen beoltják, fizetni is kell érte. Oltási könyvet is kaptunk, az ottani gondozók mondták, hogy a pénzben benne van az oltás ára.

Remélem a patkánnyal nem lesz semmi gond, és nem eszik a kutyából.

13. 0b8e011f8c (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2010. júl. 15. 21:25
Egy komplettet, de 3 anyag van benne. Szóval veszetség, meg még két dolog ellen.
12. 0b8e011f8c (válaszként erre: 9. - Bosszús)
2010. júl. 15. 21:24

Kedves Gyöngyi!


Mielőtt elhoztuk a menhelyről, állatorvos vizsgálta meg, beadta au oltásait, bár attól félek hogy nem volt alapos vizsgálásban része a kutyusnak, hiszen az ottani dolgozók is úgy bánnak a kutyával, mint a szeméttel... nem lepne meg ha nem szólt volna ha baja van. Nade holnap visszük orvoshoz, megmutatni a lábát és a köhögést, a patkányt is holnap akarjuk kiiktatni, remélem addig nem lesz baja a kutyusnak.

Köszönöm a jókivánságot, remélem sok örömünk lesz a kiskutyában:)

11. andi6020 (válaszként erre: 8. - 0b8e011f8c)
2010. júl. 15. 21:21
Hány oltást kapott?
2010. júl. 15. 21:20

SZia!



Menhelyen nem oltják be őket a kötelező oltások mellett kennelköhögés ellen is? Ahol sok kutyát tartanak ott az is ugyan olyn kötelező, mint mondjuk aparvo elleni:S Oltási könyvet nem kaptatok hozzá?

A patkány veszélyes lehet ahogy andi is írta az általa terjesztett betegségek miatt, másrészt viszont ha megfogja és ne adj isten eszik is belőle, bele is halhat a kutyus, ha a patkány mérget evett azelőtt.

2010. júl. 15. 21:20

Szia, Amanda!

Arról nem írtál elvitted e orvoshoz, hisz ez a legfontosabb!

Mikor bármit látsz, szokatlan dolgot, ordulj az orvoshoz, hogy ha szükséges, azonnal kezelve legyen! Ez soha nem tűr halasztást!

A patkányt ki kell írtani, csak a kicsi kutya hozzá ne férjen, mert az biztos, hogy Ő elpusztúl, a patkány meg vígan szaladgál tovább!

egy nag kutya, azt tudom, hogy megfolytaná, de a kicsi, biztos, hogy nem!

Tehát: a lába miat és a köhögés miatt ORVOS!!!!!!

A köhögés több okból is lehet!

Figyeljnagyon rá, hogy hosszú éveken keresztűl örömötök legyen egymásban!

Szeretettel üdvözöllek, és kérlek majd írj!

Gyöngyi.

8. 0b8e011f8c (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2010. júl. 15. 21:19
Holnap visszük orvoshoz, megmutatni a lábát, meg a köhögést is. Az oltást már megkapta a menhelyen, viszont sajnos nem nálam van a kutyus, hanem a nevelőapám szüleinél, ( szóval a "nagyszülőknél" ) és ők nem akarják a lakásba bevinni:/
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook