Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikrohammal kapcsolatos kérdések... fórum

Pánikrohammal kapcsolatos kérdések... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. szept. 27. 19:08

Lehet, hogy pánikrohamom van?

Tüneteim: hirtelen felizgatottság után nem kapok levegőt, úgy érzem megfulladok, a mellkasomon mintha ülnének, szinte halálfélelmem van az oxigén nélkül. Kapkodom a levegőt, semmi nem segít, csak lassan tudok megnyugodni. Csak az írjon már, aki tényleg biztosra tudja, köszönöm

2009. szept. 27. 18:18

Sziasztok!

Megfáztam.Nagyon.Ráhúzódott a belső szerveimre,: puffadás, görcsök,hányás,stb...

Irány az ügyelet szombat reggel.

A 60 körüli helyettesítő doktornővel közöltem, hogy pánikbetegségemet eredményesen kezeli egy kínai orvos több év Xanaxozás után.

Aszongya: Az jó, mer' mint tudjuk olyan nem létezik, hogy pánikbetegség...


Életben hagytam.

2009. márc. 9. 20:29

Köszönjük szépen a hozzászólásodat!! :) Én most Citalopramot szedek, és 1,5 hónap után elmondhatom hogy használ! Tudok nevetni, tudom magam jól érezni, el merek menni egyedül bárhová...ja és ismét elkezdtem sportolni :D

Jó egészséget nektek! :D

160. misz (válaszként erre: 1. - Eb3745168d)
2009. márc. 9. 14:40

Szia! Sok mindent olvastam ezen a fórumon és másokon is. Van amivel nem tudok egyet érteni, mert az én esetem teljesen rácáfol.

Leírom, velem mi történt, hátha segít valakinek.


2005-ben életmentő császárral született a kislányom. Aztán másnap úgy vitték el a kezemből, hogy búcsúzzak el tőle. Aznap este volt (mint utólag kiderült) az 1. pánikrohamom. Ezerrel vert a szívem, nem kaptam levegőt, mintha valaki ült volna a mellkasomon és el akarnék ájulni. A kislányo életben maradt és hála Istennek ma is egészséges. A pánikrohamok a kórházból hazatérés után esténként előjöttek, akkor még arra gondoltunk szülés utáni hangulatváltozás. Kb. egy hónap múlva egyszer csak abbamaradt. Aztán szünet. 2007-ben két vetélésem volt. Ezután jött elő a betegség újra, sírógörcsök, gyomorfájás, állandó félelem. Vissza kellett mennem dolgozni, a kislányom nem bírta a bölcsit, szomorú lett, minden reggel sírt, aztán jöttek a betegségek. Folyton szúrták, lázas volt egy hónapból 3 hétig. Nem bírtam tovább. Többször vitt el a mentő éjszaka csillapíthatatlan gyomorgörcsel. Az összes emésztőszervi kínzást végigcsinálták rajtam vizsgálat néven a gyomortükrözéstől a CT-ig. Minden negatív volt, azt mondták egészséges vagyok és hazaküldtek. Közben az állapotom tovább romlott, a gyomrom szünet nélkül fájt, nem tudtam enni, 2 hónap alatt 20 kiló fogytam. A végén már "táncoltm" a félelemtől, de nem tudtam mitől is félek. Úgy éreztem megőrültem és, hogy nem abban a világban vagyok, mint a többi ember. Végül a háziorvosom küldott el az affektív szakrendelésre. Ott Cipralexet és Rivotrilt írtak fel. De a R.-tól elaludtam, mást kértem. Xanaxot kaptam. Egy hónap telt el, mire mérséklődtek a tüneteim. A Xanaxot 2 hónap múlva már abbba tudtam hagyni. A Cipralexet 7 hónapig szedtem. Akkor váratlanul teherbe estem, és abbahagytam. Ennek 4 hónapja, és teljesen jól vagyok.


A dokim szerint fontos, hogy a családod melletted álljon, segítsen. De ez olyan betegség, hogy csak az akaraterő nem elég!!! Kell hozzá, de magában kevés.

Kitartást kívánok! És sok erőt! Van fény az alagút végén!!!! Ha nem hiszel benne, akkor is. Bízz az orvosodban!

2009. febr. 28. 10:16
Köszi a hozzászólást! :D Örülök hogy ezt leírtad! Sokmindent megtudtunk szerintem, amit ezidáig nem tudtunk. Időközben eljutottam pszichiáterhez, és gyógyszert is szedek, igaz még csak 3 hete. De érzem hogy használ! :D Üdv. mindenkinek!
158. 1731424aa5 (válaszként erre: 1. - Eb3745168d)
2009. febr. 28. 07:38

A szorongásos betegségek közül a pánikbetegség a leggyakoribb.

A tünetek rendszerint testi panaszok formájában jelentkeznek EZÉRT IS IJESZTŐEK!

Kardiológiai,belgyógyászati rendeléseken rendszerint a pacientúra 20 %-a nem szenved konkrét organikus betegségben, hanem PÁNIKBETEG!


TÜNETEK:

fulladás vagy légszomj,szédülés, ájulásérzés, bizonytalanság,palpitatio vagy tachycardia (azaz szapora vagy kalapáló szívverés),remegés,reszketés,fuldoklás,torokszorulás

hányinger, hasi feszülés, fájdalom,testi elidegenedés érzése, zsibbadás,kipirulás, hevülés vagy hidegrázás,mellkasi fájdalom, nyomás, szorítás,halálfélelem,megôrüléstôl, önkontroll elvesztésétôl való félelem


FIGYELEM!

"A diagnózis kimondásához egy hónap alatt legalább négy rosszullét elôfordulása szükséges. A pánikrosszullét tehát nem egyenlô a pánikbetegség diagnózisával. A panaszok ritkán merítik ki valamennyi lehetséges tünetet, a roham kimondásához azonban legalább 4 tünet jelenléte szükséges" - dr.Ágoston Gabriella szerint.


A HAGYOMÁNYOS ORVOSI KEZELÉS:

1. antidepresszánsok:

Melipramin,Anafranil,Fevarin,Prozac,Seroxat, Zoloft, Seropram


2. nagy potenciálú benzodiazepinek:

Xanax, Rivotril


Minden ún.béta-blokkoló ellenjavalt!


KEZELÉS:

1. Akut szakasz (0-2 hónap)

2. Stabilizációs szakasz (2-5 hónap)

3. Fenntartó szakasz (3-12 hónap)

4. A gyógyszer elhagyása (8-12 hónap)


MAGAMRÓL:

Nekem anno gyakorló ám roppant művelt alkoholistaként az "aktív etilizálás" talaján alakult ki.


A reiki, a meditáció és a homeopátia számomra sokat segített, de romantikus munkám (pénzbehajtó) miatt sokáig éltem Xanaxon, amely egy nagypotenciálú benzodiazepin(alprazolam) tartalmú pirula és roppant könnyű hozzászokni.

Nem is volt könnyű abbahagyni.

Nem tagadom, hogy mai napig is mindig van egy levéllel a zsebemben, de szerencsére ritkán van rá szükségem.


Mivel a stresszhelyzeteket nehéz elkerülni így javasolnék pár dolgot.


Homeopátiás szerek:

Aconitum Napellus 15 CH

Ignatia 15CH

Este lefekvés előtt öt-öt golyó.Mentolos fogkrém, cukorka és illóolaj rontja a hatását valamint előtt és utána egy órán keresztül se kaja, se pia!


Kineziológia:

Keress fel egy profi kineziológust! Hemzsegnek a Google-ban.


Vezetett meditációk:

Ha ilyenre van szükséged elküldöm mailben, MP3 formátumban.


!! Szerzői és szomszédos jogokat nem sértő, anyagokról van szó !!


Gyógyulást kívánok mindenkinek, remélem egy picit segíthettem!

Szép napot!

Váradi Laci

157. Nívea (válaszként erre: 155. - Sztelenke)
2009. febr. 27. 21:45

Sziasztok!

Gratulálok a munkádhoz Sztelenke!

Már majdnem el is felejtettem, hogy van ez a fórum :( Rég jártam itt!

Egyre töb rosszullétem van már megint. Pedig egy ideig nem is volt semmi bajom. :(

Remélem azért ti jól vagytok!

Írjatok!

156. eb3745168d (válaszként erre: 155. - Sztelenke)
2009. febr. 23. 20:08

SZia! Gratula a munkához!!! :D:D:D Milyen munka? És milyen odakint?? MEsélj ha van kedved! Remélem jól vagy és minden rendben veled!

Puszi nektek is! :D

2009. febr. 23. 18:10

Sziasztok!


Nem tuntem el ,csak most nincs epp netem.

Viszont VAN MUNKAM!

Ma volt az elso napom.Muszaly a vilagba kialtanom!:-)

Remelem ,ti jol vagytok.

Irok,ha tudok,de mennem kell,mert bezar a konyvtar.

Puszilok mindenkit.

2009. febr. 18. 16:10
Nincs itt senki???
153. Nívea
2009. jan. 3. 09:49

Hello Saci!

Lement a 2008-as év, de most sincs valami sok időnk. Így is elfoglalt az ember. Közeledik a nagy nap, a meghallgatásom időpontja. Mostmár izgulok rendesen. :) Nagyon szeretném ezt a munkát.Én is tudnék kicsit spórolni, valamit félretenni, hogy később legyen miből külön menni. Jó lenne már a saját nyugalmunkba élni. Én egész jól viseltem az ünnepeket. Néha fájt a hasam, de komolyabb gondom nem volt. Tegnap egy kicsit szúrt a mellkasom, meg a hátam is majd be lukadt. De nem tudom mitől lehetett(tán egy kis megfázás).

Az új év ugyanolyan unalmasan telik, mint ahogyan az előző befejeződött. Olvasom az új könyveimet, amit karácsonyra kaptam. Lehet, hogy ezért is vagyok most nyugton.

Nálatok mi újság? Hogy vagytok?

Vigyázzatok magatokra!

Puszi!

152. Nívea (válaszként erre: 150. - Sztelenke)
2009. jan. 3. 09:43

Először is B.Ú.É.K. Mindenkinek!

És úgy látom van is okom ezt kívánni!

Ez elég durva! Nehéz lehet így élni, de szedd össze magad! Senkinek sem rózsás az élete, de mindenkinek magának kell megoldani a problémákat. Neked nehezebb, mert van gyereked. De előbb-utóbb minden rendbe fog jönni. Most amúgy se vagytok otthon. Távol vagytok apóséktól nem? Így kevesebbet tudnak beledirigálni az életetekbe. Nehéz lehet beosztani úgy a pénzt, hogyha azt hiszik le akarod csak nyúlni. De házasok vagytok. Nem? Akkor ugyanannyi jogod van az ő pénzéhez, mint neki. És most is az apósnak dolgozik a férjed? Vagy kint más munkát kapott? Te nem tudsz elmenni dolgozni? Takarítani vagy valami. Az nem venné el a teljes napodat, a gyerekeddel is tudsz foglalkozni. És tudnál kicsit spórolni is.

És ne hülyéskedj! Mi meghallgatunk téged! Írj nyugodtan bármit! :) Fel a fejjel! Kitartást! És ami nem megy, azt szerintem nem szabad erőltetni. Mert annak nem lesz jó vége!

2008. dec. 30. 23:15
Ne haragudjatok,hogy ennyi másra nem tartozó dologgal zaklattalak titeket.Bocsánat.
2008. dec. 30. 23:12

Sziasztok!


Én az elmúlt napokban nem voltam túl jól.Asszem megviselt egy kicsit ez a költözködés,a kapcsolatom a férjemmel,a gyermek sem úgy szokja a dolgokat,ahogy vártam.Csomó nehézség van,amit nem tudok egyszerűen megoldani,de még bizakodom.A legrosszabb,hogy ,amíg otthon voltam és nem voltam a férjem közelében,egész jól mentek a dolgaim.Most meg.Nem mintha nem szeretném,csak úgy érzem,ő nem szeret már engem.Lehet,soha nem is szeretett.Nem érti,hogy mi a problémám vele és a házasságunkkal.6 év alatt csinált egy csomó adósságot,nem tudtam a fősulit befejezni,a családommal is megromlott az amúgy sem rózsás kapcsolatom.Anyagilag teljesen a padlón vagyunk és nem tudom,hogy mikor fogok kikeveredni belőle.Nem érti meg,hogy nekem ez mennyire fontos,neki soha nem kellett kuporgatnia,stb.Én sajnos a szüleim miatt így nőttem fel.Aztán nekem soha nem voltak anyagi gondjaim,mert megtanultam beosztani,de miután a Zolival összejöttem minden ment a lejtőn le és ki az ablakon.Én meg nem tudtam irányítani a dolgokat,mert azzal a jelszóval,hogy lehúzom gazdagékat,mindent az ő kezükbe kellett letenni.A férjem apósomnál dolgozott,ergó akkor volt fizetés,ha adott.Ő meg azzal zsarolta a fiacskáját,hogy nem adott.Én meg néhány hónapos gyerek mellett jártam a fősulira meg dolgoztam(pelenkapénz),házat felújítottam,és vasárnapnként)ilyenkor volt otthon)kiszolgálhattam a barátokat.Mégis mindig én voltam mindenért a hibás,nem tudom a pénzt megfogni,a gyerek nem fogad szót apóséknak(Zoli),a kislány csak velem van el,stb.

Néha legszívesebben meghalnék,ilyenkor csak a gyerek tartja bennem a lelket.A családom nem áll ki mellettem,az anyósomék szerint én vagyok mindenért a hibás,mert nem értek a gyerekükhöz és túl nagy a szám ,követelőző vagyok,pedig én csak azt szeretném,ha a pénz a zsebünkben maradna,mi lennénk a Zoli családja,úgyhogy a szülőkkel is van normális kapcsolat.Jó lenne,ha néha az is fontos lenne,amit én mondok,tanácsolok.Tudjátok,hány millió forint maradt volna a zsebünkben,amit most nem tudom ,miből fogok előteremteni,mert én fogom ezt is.A nyáron már szakítottam vele,4 hónapig külön is voltunk,ő megváltozik.Kértem vissza a diákhitelem,semmi mást,hogy ne maradjak adósságban a 3 éves gyerekkel.Ki akartam költözni Írországba.Lett volna munkám,lakás ,minden,addig szórakozott,hogy abba a helyzetbe hozott,hogy nem maradt más választásom,jövök ide,vagy én viszek el minden balhét otthon egyedül,persze ugyanúgy a házasságon belül.Most sem tudok egyelőre szabadulni,mert olyan anyagi helyzetben vagyok,hogy a megígért pénzből nekem nem jutott semmi,csak ez a laptop,meg a repjegy.:-)Persze a sex jöhetne,stb.A család szemében meg senki vagyok,mert befürödtem a gazdag fiúval.PFff.

2008. dec. 30. 12:16
Sziasztok! Hogy vagytok?? Már régen írt ide bárki is... Hogy bírjátok ezt a rohanást - kapkodást? Legalábbis nálunk ez a helyzet. Alig várom lemenjen ez az év! Üdv. mindenkinek, kitartás!!! :)
148. Nívea
2008. dec. 20. 10:35

Sziasztok!

Én is örülök, hogy éppségben megérkeztetek! :D És azt is, hogy ilyen jól érezted magad! Én azért maradok az autónál :D

Már kicsit jobban vagyok! A karácsonyi nagybevásárlás felén túl vagyok. Nem is megyek már olyan nagy tömegbe :) szerencsére!

Most nekem is mennem kell, majd délután még felnézek!

Saci!majd msn-en is leszek! Remélem Ti is jól vagytok!

Puszi! ÉS szép napot! Jó készülődést a Karácsonyra!

147. Sztelenke (válaszként erre: 146. - Eb3745168d)
2008. dec. 18. 22:54

Sziasztok!


Igen,itt vagyok.Túléltem!!!!

Miazhogy,imádom,sokkal jobb,mint autózni.

Arról,hogy itt mi van,holnap írok,mert most kell fürdetnem Borkát.Sajnálom nívea,hogy nem vagy jól.

Utána megyek altatni.

Holnap még leszek.

Puszi nektek és jobbulást.

146. eb3745168d (válaszként erre: 144. - Sztelenke)
2008. dec. 18. 21:58
Szia! Na megérkeztetek? Ha tudsz írj egy pár sort milyen utatok volt! :)
145. Nívea
2008. dec. 11. 21:40

Szia! Dolgom volt bocsi :)

Örülök, hogy minden rendben! Ne félj, ügyes leszel! Nem lesz gond! Csak gondolj arra, hogy nem csak magadra kell vigyáznod! És nemsokára a férjeddel lehetsz!

Hát én mostanában nem vagyok valami jól. De majd lesz jobb is. Most dokihoz járkálok. Kicsit ideges vagyok tőle. De egész jól viselem.

2008. dec. 11. 18:44

Helló!

Itt vagyok.Mi újság veled?Nálunk semmi különös.Készülünk a hétfőre.Pakolok ésbúcsúzkodok ezerrel.Ja!!!A legfontosabb!

Igyekszem nem pánikolni a repülő miatt.

143. Nívea
2008. dec. 11. 18:23
Hello! Van itt valaki?
2008. dec. 11. 14:20

Sziasztok !

Este leszek!

2008. dec. 11. 08:22
Sziasztok! Egy időre eltűntem :( Bocsi. Hogy vagytok? Remélem mindenki jól van! Írjatok! :)
140. Nívea
2008. dec. 5. 20:15

Hahó! Mindenki eltűnt? Saci! Tegnap már nem bírtam megvárni, míg hazaérsz, elaludtam. De ma megpróbálok éber lenni :D Várom a Mikulást, hátha észreveszem, amikor jön :D

Mindenkinek jó hétvégét és sok ajándékot kívánok(kevés virgácsot)! :D

139. Nívea (válaszként erre: 138. - Sztelenke)
2008. dec. 3. 22:49

Köszi a tippeket és a biztatást. Csak pont az keserít el, hogy az anyám nem hisz nekem. Mintha direkt kitalálnám, de miért hazudnék? Semmi értelme! Nem értem. A nővérem barátnője is ezzel küzd, és őt is kritizálja, hogy rájátszik. Pedig ő már nagyon régóta beteg(szerencsére javul). A párom itt van mellettem, ő segít. Tudja min megyek át, hiszen ő is beteg volt. Kórházba került szívinfarktus tünetekkel, mert a háziorvos is azt hitte az a baja. Kiderült, hogy pánikroham, nem is infarktus. Ő már meggyógyult, vagyis nem szokott pánikolni.

Szóval csak fáj, ahogy anyum reagál. Pont ő!

Neked is jó éjszakát!

Szió!

És a többieknek is, akik olvassák!

138. Sztelenke (válaszként erre: 137. - Nívea)
2008. dec. 3. 22:10

Szió!


Ezen én is átestem már.Nekem nemcsak a pánikbetegséggel volt bajom amikor ideköltöztünk.Meggyőződésem volt,hogy nem vagyok egyedül,amikor pedig igen.Ezt a házat úgy vettük meg,hogy előtte meghalt benne a néni ,aki itt lakott.Én egyébként is olyan vagyok ,hogy hiszek ezekben a dolgokban,szellemlátás,stb.Szóval elég sok bajom volt hasonló szitukkal kapcsolatban.Az én családom is nehezen fogadta el ezeket a dolgokat.Sokat küzdöttem ellenük,illetve a megértésükért és elfogadásukért.Aztán amikor "produkáltam" néhány esetet nekik,akkor már kezdték látni,hogy valami nincs rendben.A tesóim és a külvilág ,szülők,stb elég nehezen fogadták el.Szerintem igazából nem is értik a dolgot,a betegség lényegét.Én ezt ma már úgy kezelem,hogy nem veszem fel,nem állok le magyarázkodni,igazából nem is beszélgetek róla csak olyanokkal,akik érintettek ebben a témában.Nehéz,mert pl. a férjemen látom,hogy segítene,meg próbál megérteni,meg hasonlók,de látom a tekintetén,hogy igazán ő is tanácstalan.Sajnos ez egy olyan dolog,amitől nagyon magányos tud lenni az ember,viszont ezek a fórumok arra jók lehetnek,hogy egymást támogassuk,fogódzót nyújthassunk.Én a külvilágot már megtanultam úgy kezelni,hogy igyekszem nem foglalkozni velük.Lehet önzőnek tűnök,de én már a sok fájdalomtól és egyéb családi katymaszomtól megtanultam,hogy az a legfontosabb,hogy nekem és az igazi szeretteimnek jó legyen,azoknak,akik ugyanúgy elfogadnak olyannak ,amilyen vagyok,mint ahogy én elfogadom őket.Próbáld meg kiszűrni a sok impulzusból,hogy mi az ,ami jó,ami fontos,ami érted és a gyógyulásodért van!!!Ha kell írd a cetliket.Csupa jó gondolattal!!Amit gondolsz vagy kívánsz magadnak,hidd el,megkapod.Az ember bevonzza magának a vágyait.Ha tudod,olvasd el vagy nézd meg a Titok című könyvet,filmet.Nekem segített.Szép estét és kellemes álmokat.

137. Nívea
2008. dec. 3. 16:05

Köszi, de nem tudsz semmit :) Azért aranyos vagy. Kicsit depressziós hangulatom van. Anyukám nemigen akarja elfogadni a betegségemet, és ezen balhézunk tegnap óta. Nem érti meg, hogy ha nincs a családba ilyen beteg, attól én még lehetek az. Mondom neki a tüneteimet, hogy nézze meg mit írnak a neten, erre meg a fejemhez vágja, hogy szépen bemagoltam a szakirodalmat. De már nem is érdekel. Megoldom én segítség nélkül is a problémákat, nem kell hozzámszólnia sem :(

Ma láttam a sintéreket, de azt a kutyát nem vitték el, amelyik az utcánkban lakik és kijár. Ezen is felhuztam magam, mert beugrik az udvarra, onnan már nem vihetik el. Az öregasszony meg nem köti meg. És harap. Már reszketek kimenni az utcára. sok kint a kutya.

Én is várom már a Mikit, remélem valami hasznosat hoz.:)

136. Sztelenke (válaszként erre: 135. - Nívea)
2008. dec. 3. 13:35
Remélem,nincs nagy gond.Ha tudok segíteni,csak szólj.Lehet az is segít,ha kiírod magadból.Egyébként mindjárt itt a mikulás!!!
135. Nívea (válaszként erre: 134. - Sztelenke)
2008. dec. 3. 13:23

Szia!

Hát örülök, hogy ilyen jó kedved van! :) ÉS annak is, hogy jól vagytok :)

Én most hétfő óta nem érzem magam túl jól, de remélem ennek is vége lesz egyszer.

2008. dec. 3. 11:28

Hello mindenkinek!


Senki nincs olyan állapotban ,hogy írjon?

Hogy szolgál a kedves egészségetek?Mi egész jól vagyunk a kislánnyal!És még pénteken a kárszakértő is ideér!Yuhééé!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook