Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kisgyerek mellett kisbabát várni fórum

Kisgyerek mellett kisbabát várni (beszélgetős fórum)


6. Guruljka (válaszként erre: 1. - Zsuzso25)
2015. szept. 3. 02:23

Még azt javaslom, hogy ne mondogassátok, hogy "Te már nagy vagy!" -hiszen éppen azért féltékeny a "nagytesó", mert már nem lehet kicsi. Éppen ez a baja.

"Látod, ő még nem annyira ügyes, mint te, még ülni sem tud, ezért kell segíteni!" ...inkább valahogy így.


Ölbe úgy lehet venni, hogy leülsz egy széles és kényelmes fotelba, és a kis "nagy" fiad az öledbe mászik óvatosan. Ezt ő meg fogja érteni, hogy nem bírod felkapni, és ő is tud Rád vigyázni. Erre még büszke is lehet.

2015. szept. 3. 02:19

Én jónak tartom, ha nem nagy a korkülönbség a testvérek között.

Sokkal inkább szövetségesekké tudnak válni, mert közelebb állnak egymáshoz korban.


Azt a tippet olvastam valahol, hogy a "nagy" tesó a kórházból hazaérkező kistestvértől kap egy nagy ajándékot, de tényleg olyat, amit régóta szeretne.

Azt a kistestvére hozta neki. (Az apuka előzőleg becsempészi a kórházba titokban.)


Ez kicsi enyhíti a testvérféltékenységet, és le is foglalja a nagytestvérkét az első, zűrösebb napok alatt.

Kislány kaphat egy nagyobb vagy értékesebb babát is, és ő is pelenkázhat, etethet Anyával együtt.

De a magam példájára gondolva, csak annak a kislánynak szabad babát venni, aki láthatóan szeretne, vagy akinek már van babája, és tud vele játszani! Különben esetleg a büdös életben nem fog rájönni, hogy minek kapta. (Én így voltam, mindegyik karácsonyi játékbabával, és ma sem tudom...)

2015. márc. 9. 07:50
szia!probalni kell az elso szulott gyerekkel is ugyanugy torodni,mint mielott a kistestvere megszuletett,be kell vonni a tisztaba tetelebe ,s mindenbe amibe cask tudod,hogy erezze,hogy ot most is ugyanugy szereted,mint elotte.
2008. máj. 24. 07:47

Szia!

Nálam ez zsinórban ment (gyerekeim: 1 és 2,5 és 4 évesek). Amikor a második babámmal terhes lettem kislányom 10 hónapos volt és még szopott. Mindig mondogattam neki, hogy van egy baba a pocimban, a kis kezét a pocimra tettem hogy érezze ahogy rúg. Nagyon örült ilyenkor és nagyon várta a tesót. A kisfiamnál ez már máshogy volt, a harmadik babát is a nővére várta jobban, úgy tűnik a kislányokat jobban érdekli ez a téma. Emelni emelgettem őket, de lassabban, jobban odafigyeltem a mozdulataimra.

Testtvérféltékenység eleinte minidg van, de türelemmel és sok magyarázattal általában hamar elmúlik.

2. angel36 (válaszként erre: 1. - Zsuzso25)
2008. máj. 19. 18:51

Szia!

Én annak idején,szintén kicsi gyerek mellett voltam várandós.(1,5 éves volt a lányom)Ráadásul a párom katona volt.Bár a lánykám nagyon értelmes, okos gyerek volt már akkor is, szörnyen várta a kistestvért!!Sokszor vettem ölbe,míg bírtam, amikor már túl nagy volt a pocakom,le ültem, úgy vettem az ölembe.Sokszor csak lefeküdtünk az ágyra, és úgy öleltem magamhoz.Sokat beszélgettünk arról, hogy kistestvére lesz, és hogy milyen szuper dolgokat fogunk együtt csinálni.Amikor megszületett az öcsike, továbbra is minden nap eljártunk a kedvenc játszóterünkre, segített a fürdetésnél,stb.Persze nagyon sok törődés kell ilyenkor a nagyobb gyereknek,ne érezze, hogy háttérbe szorul a kicsi miatt!!

2008. máj. 14. 08:34

Sziasztok!


Azért hoztam létre ezt a topikot, mert a segítségeteket szeretném kérni.


Egyéves kisfiam van, aki nagyon ragaszkodó, sok törődést, szeretetet igényel, és elég anyás. Egy hete derült ki, hogy megint babát várok (amit egyébként terveztünk), és nagyon boldogok vagyunk, de azért vannak félelmeim. Például hogyan oldjátok meg, az ölbevételt, mert ugye nagyon kell vigyázni a súlyok emelgetésével, de ez egy kisgyereknél elkerülhetetlen. Arra is szeretnék tippekket kapni, hogy hogyan lehet legkönnyebben elfogadtatni egy ilyen picivel, hogy most már nem csak ő van, hanem ketten lesznek, és ne legyen féltékeny?


Ilyen dolgokról szeretnék itt beszélgetést kezdeményezni, és bármilyen kérdésről, problémáról, ami ezzel a topikkal kapcsolatos. Biztosan sokan vannak még, akiket ilyen kérdések foglalkoztatnak, és sokan vannak olyanok is, akik már rendelkeznek e téren tapasztalattal, és szívesen segítenek másoknak.


Írjatok minél többen, várom! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook