Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet kisgyerek mellett házimunkát végezni? fórum

Hogyan lehet kisgyerek mellett házimunkát végezni? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. kingi7
2012. ápr. 16. 22:20

Nekem 2,5 éves a lányom a fiam 9 hónapos, most indult el négykézláb a lakásban.

Sokat küzdöttem ezzel a dologgal, főleg, hogy beteg is vagyok-komoly izületi gondok, fájdalmaim vannak- így a bíróképességem lecsökkent, most járok a végére.

Nos az előzmények után visszatérve, nem tudtam magam utolérni, minden nap főztem, élére próbáltam állítani a lakást, mellette a kert, plusz dolgozni is jártam. A lányom pörög egész nap egy percig nem ül le.

Igaz a nagyi a szomszédban, de ő amolyan "felügyelést" vállal. A lányom meg bölcsibe.


Most ami lett:

nem tudtam utolérni magam, hogy minden meglegyen, amit változtattam.

Lett egy takarítónő, heti egyszer-muszáj,mert ha takarítok vagyis végig megyek a lakáson, komplett, 2 napig nem tudok mozogni, úgy begyulladok- a köztes dolgokat megcsinálom. Nem csinálok minden nap nagy főzést, csak hétvégén, apa aahol van, eszik, lányom a bölcsibe, kicsi meg én,amit lelünk. Este meg valami szendvics, virsli, tojáskrém...stb. Napközben ha dolgozok, akkor anyu vigyáz a kicsire, vagy viszem magammal.

Eljutottam odáig, hogy szinte tökéletes rend van és van időm a kertbe is kiülni, játszani,hintázni.


Volt aki írta, korán kelt, nos én nem tudok korán kelni, én este rakom topba a lakást és készülök elő a holnapra, így könnyebb reggel.

2012. ápr. 12. 18:25

Abszolút gyerekfüggő, hogy mit tudsz mellette megcsinálni és mit nem. :S


A "feladatot" én is hasznosnak tartom, tehát hogy ha te főzöl, akkor pl. adj a kis kezébe egy tálat, fakanalat és egy-két szem bármit, amit kavargathat benne. :)

Másfél évesen már elég okos, tehát szinte mindent felfog és megért.


A kisfiamnak van saját seprűje, lapátja, így pl. amikor én sepregetek, akkor hozza ő is a sajátját és "segít".

Ki kell tapasztalni, mennyi idő alatt tudsz megcsinálni egy-egy feladatot, ha lehet, egy csomó mindenbe bele kell őt is vonni.


Ha sokat alszik napközben (gondolom már csak egyszer alszik), akkor azalatt is meglehet csinálni elég sok mindent, bár én a fiam mellett (most 21 hónapos) már mindent megoldok, kivéve a felmosást. Azt csak és kizárólag alvásidőben. :)

2012. ápr. 12. 17:34
Nálunk folyton szalad a lakás. A fiam 2,5, a lányom 1,5 éves. Nagyon vásottak, nem igazán lehet mellettük sokmindent csinálni. Rögtön azt nézik, hogy mit nem szabad és azt csinálják, sőt még segítenek is egymásnak a rosszaságban. Mindig kitalálnak valamit, amivel feszegethetik a határokat. Hét közben csak a "romeltakarítás" megoldható, a hétvégére marad a nagytakarítás. Ráadásul a lányom nagyon anyás is, folyton a nyakamon akar lógni. A fiam pedig tényleg arra van kihegyezve, hogy mit lehet tropára vágni. Így aztán kénytelen vagyok még pisilni is magammal vinni, nehogy felmásszon a szekrényre rámolni, krémezni, stb, vagy az asztalra, vagy akárhová. Roppant kreatív fajta! Én már nem is dühöngök rajta, hogy nem tudok rendet tartani. Ez van!
2012. ápr. 12. 14:30

1,5 éves gyerek mellett csak akkor, ha alszik. Nekem mindkettő nagyon jó alvó volt, akkor tudtam behozni az ébrenlét alatt elmaradtakat.

Ha kipakol a fiókból, majd visszarakod - ne aggódj miatta, ugyis ki fogja pakolni. Én csináltam nekik olyan részeket, amiket kirakhattak - volt mikor vissza is rakták - ritkán:)

Ha nagyobb lesz el fog játszani egyedül is, valamint mi szoktunk rendrakósat játszani, persze sokszor én össze, ő szétrakta.

2012. ápr. 12. 14:24

Az én kislányom is pakol,majd visszapakolom,legalább addig is elvan és tudok takarítani,főzni.

Nálunk szekrényzár van,1szekrénye van,amiből pakolhat,valamint 2 doboz,amiből imád kipakolni(1cd-s,1cipős)

2012. ápr. 12. 12:38
Mesenézésre... Csak elírtam :-)
25. trapiti (válaszként erre: 23. - Maya999)
2012. ápr. 12. 12:37
A besegítésre pedig sosem szoktatnám rá a takarítás kedvéért..
24. trapiti (válaszként erre: 22. - Gavrilo1)
2012. ápr. 12. 12:36

Most hogy kerten vagyunk otthon nincs is akkora kupi, de ha a férjem itthon van, ő van a kislányommal amikor én ügyeltek, mire hazaérek a feje tetején áll minden. Ha kint van akkor ezeken a napokon a lányom a nagyszülőknél alszik, így nálunk nem romlik a helyzet. De ha egyáltalán nem vagyunk othón, akkor is porcicásodik a lakás, fogy a tiszta ruha stb.

Nálunk egy gyerek van, nem is lesz testvére, ráadásul egy extra IQ-val megáldott hiperaktív gyerek, úgyhogy ehhez kell alkalmazkodni. Ezért írtam, hogy nem minden gyerek mellett lehet...

2012. ápr. 12. 12:32
Nekem elég jó alvó volt kicsinek, akkor sok mindent meg tudtam csinálni, amíg aludt. Így sem vészes, hogy csak egyszer alszik napközben, mert ügyesen eljátszik magának vagy mesét néz egyedül.
22. Gavrilo1 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2012. ápr. 12. 12:25

Az biztos, hogy ha több gyereke van az embernek akkor azok teljesen jól eljátszanak egymással, főleg ha kicsi a korkülönbség közöttük. NBálunk ez az előny meg volt, nem kellett sokat velük játszani eljátszottak egymással.

De az is igaz, ha nem vagyunk otthon nincs aki rendetlenséget csináljon. Amikor az este 8-kor hazaérős időszakunk volt , akkor csak szinte mosni -vasalni kelett és max hetente egyszer takarítani, de ha mindenki itthon van, akkor naponta 2x kell min. felmosni stb.

21. 298b15dfdd (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2012. ápr. 12. 11:47
Persze egészen más,ha szitu,ha dolgozol,így egyértelmű:)
20. trapiti (válaszként erre: 19. - 298b15dfdd)
2012. ápr. 12. 11:37

Már amelyik gyerek mellett ezt ugye lehet...

Az enyém pl. reggel hatkor kelt, igaz fél nyolckor alszik. Napközben két hónapos kotta óra nem alszik, nagy ritkán az oviban csak. Két éves kora óta dolgozom, havonta 5x ügyelek is, úszni, táncolni és heti kétszer alapozó terápiára jártunk a gyerekkel, egy átlagos hétköznap 7 körül érünk haza. Ja és a férjem most külföldön dolgozik. Hát nálunk nincs rend, de megcsinálom amit kell éjszaka. Tegnap pl.tízig ment a mosógép, még utána teregetem, a vasalás már nem fér bele. Viszont volt időm este vacsit csinálni, társasozni és mesélni is... Szerintem ezek a fontosak :-)

2012. ápr. 12. 09:24
Időben kell felkelni,aztán megy minden a maga útján...,Míg a párom otthon volt,lerendeztem a bevásárlást,délelőtt míg aludtak megfőztem,összerámoltam,délutáni alvásnál,vasalás,egyéb,aztán csavarogtunk,este fél nyolckor ágyban voltak,ja és mindig rend volt,és nem volt senki segítségnek.Életem legszebb évei voltak!
2012. ápr. 12. 09:18
Nekem amikor a 4. született a legnagyobb 7 éves volt. Sok kicsi fiam volt egyszerre, de ennek ellenére mindig rendbe tudtam tartani a lakást, főztem és sokat játszottunk is. De nekik is meg kell érteni, hogy a világ nem áll meg mert ők ott vannak. Attól még kell tiszta, vasalt ruha, ebéd stb.
2012. ápr. 12. 08:49
Én nem tudom...nekem 2 lányom van,de soha nem gondolkodtam ezen.nekem természetes volt,hogy a lányok mellett is meg kell csinálni a dolgokat.nálunk rend van,de a gyerekszobákba csak lefekvés előtt pakolunk.:)
16. trapiti (válaszként erre: 15. - D9ae06cd11)
2012. ápr. 12. 08:39
Hozzánk sem nagyon tudnak vendégek jönni... A barátnőmmel meg szoktunk egyeztetni, hogy kinél kisebb a kupi, oda megyünk :-) én már nem izgatom magam ezen...
15. d9ae06cd11 (válaszként erre: 9. - C6973617d3)
2012. ápr. 12. 08:23
Ez tényleg így van, ezek az idők már nem jönnek vissza soha. De nem merek senkit beengedni a lakásba. Az alvás idő elég a főzésre, este meg már túl fáradt vagyok ahhoz, hogy valamit is csináljak.
2012. ápr. 11. 22:02
Nehezen, de megoldható. Hasonló helyzetben vagyok, mint te. NÉha már megőrülök. Sír, hogy vegyem fel, stb... Egyszerűbb akkor, amikor alszik, de akkor már mást kell csinálni.....
13. 4561 (válaszként erre: 1. - D9ae06cd11)
2012. ápr. 11. 15:25

Reggel amikor alszik akkor elkezdem, amikor reggelizik az etetőszékében akkor folytatom a konyhai teendőket, nekem is pakol, de ha nem veszélyes, akkor én engedem neki.

Takarítani portörlés, vasalás, ruha terigetés porszívózás vele lletve együtt csinálom, ő jön-megy pakol....

Kicsi kora óta így csináljuk, beletettem a hordozóba és vittem magammal, persze régen kevésbé volt "türelmes", hamarabb elunta magát, de így volt szoktatva és tudja, hogy ezeket anya csinálja, délután ha felébred nem "dolgozunk" , akkor csak ő van.....

12. Banita76 (válaszként erre: 11. - Falcsy)
2012. ápr. 11. 13:11
Két olyan pici gyerekkel nagyon nehéz lehet!
11. falcsy
2012. ápr. 10. 22:12
Én is sokszor nehéznek érzem a helyzetet. A lányom 2,5 éves, a fiam most múlt 1 éves. Most már beállt a fiam alvása is a napi egyre, és végre egyszerre alszanak. Így én akkor csinálok sok mindent. A fiam még pakolós, a lányomnak már adok kisebb feladatokat. A fiamat is néha lefoglalja egy két műanyag tál fakanállal. Nem könnyű időszak, de kitartás....:)
10. Banita76 (válaszként erre: 1. - D9ae06cd11)
2012. ápr. 10. 22:04
Az én lányom 19 hós, Ő is folyton pakol. Én hagyom neki, mert ha nem engedem, akkor ölben akar lenni, vagy játszani akar velem, és akkor még megfőzni se tudok. A portörlésbe, porszívózásba, ruhák mosógépbe rakásába, teregetésbe Őt is bevonom, "segít", és azt élvezi, jobban leköti, mint a játékok.
9. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - D9ae06cd11)
2012. ápr. 10. 12:32
Soha ne sajnáld, vagy ne érezd értelmetlen időtöltésnek a gyerekeddel eltöltött időt! :) Ez egy ilyen időszak, ezt így kell felfogni!! Türelem... ennek is vége lesz egyszer...:)Nekem már nagyok, és csak így tizenakárhány év távlatában látom, hogy milyen értelmetlen volt azon idegeskednem, hogy nem volt felmosogatva, vagy netán porszívózva.
8. d9ae06cd11 (válaszként erre: 4. - Cooltim)
2012. ápr. 9. 19:11
nem rossz ötlet:)
7. trapiti (válaszként erre: 1. - D9ae06cd11)
2012. ápr. 9. 18:13
Nálunk a férjem sokat segített. Napközben egyáltalán nem aludt a kislányom 0-2 éves kora között, és mesenézés sem volt egyáltalán, így napközben csak azt tudtam csinálni ami gyorsan ment, vagy több részletben megoldható volt. A többit este csináltam, csináltuk amikor már aludt. A mai napig (most 4.5) sokszor a háztartás háttérbe szorul a vele való foglalkozás miatt. De szerintem ez így van jól :)
2012. ápr. 9. 17:37
megoldható szerintem... nekem 3 gyermekem van.. 4-éves,3-éves és 8.hós néha nehéz de nem lehetetlen.a nagyoknak kis "feladatot" adok én is..
2012. ápr. 9. 17:34

Szia! Nekem két éves a fiam és hasonló eset. Ő jön és pacsál a mosogatóban stb. Sokmindent alvásidőben csinálok meg vagy hagyom gyurmázni a konyhaasztalnál míg a konyhában ténykedek és félszemmel figyelek rá közben.

Vagy mesenézés közben igyekszem sokmindent megcsinálni.

Érdemes adni valadmi "felnőttes" érdekes dolgot adni neki. pl egy szűrő, kiskanalak amikkel elvan amíg a házimunkával végzel.


De az biztos, hogy egy ilyen pici mellett nem könnyű elvégezni a napi feladatokat!

2012. ápr. 9. 17:33
Amikor a kislanyom ennyi idos volt, adtam neki "feladatot". Kezebe egy tal, fakanal es kevert mindig valamit mellettem. Pl. fozes kozben. Most lassan 3 eves lesz es meg mindig van olyan, hogy ezt igenyli. A fozes igy konnyebb. Ha vasalok, o is hozza a kis vasalodeszkajat, vasalojat es vasalja a babak ruhait. Stb. Le kell kotni olyankor. Nalam ez bevalt. Sok sikert!
3. c9f9b53798 (válaszként erre: 1. - D9ae06cd11)
2012. ápr. 9. 17:32
küzdünk, hasonló...
2012. ápr. 9. 17:31
hagy pakolja,te majd visszapakolod:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook