Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kisgyerek mellett munkát vállalni. Kinek hogy sikerül megoldania? fórum

Kisgyerek mellett munkát vállalni. Kinek hogy sikerül megoldania? (beszélgetős fórum)

25. b73e24f31f (válaszként erre: 22. - Ad65f28ec1)
2010. ápr. 7. 07:11

Régen elég volt ha a férj dolgozott, most meg akkor is éhen hal egy család ha mindketten dolgoznak :( Barátnőméknek is 80.000 a törlesztőjük :( Annyi mint a fizetésem. Ha még kapna fizetést, de mivel kismama...

Azért én azt mondom minden eshetőséget próbálj meg, ne azért ne jelentkezz egy melóra, mert úgyis elküldenek, próbáld meg azt is hátha!!!

24. pemete (válaszként erre: 20. - Gica6)
2010. ápr. 7. 06:57
Nálunk is kell hozzá a munkáltatói igazolás, hogy felvegyék bölcsibe a gyereket.
23. ad65f28ec1 (válaszként erre: 20. - Gica6)
2010. ápr. 6. 21:40

A helyiekkel talán.

Négy éve sem így volt, most sem kecsegtettek semmi jóval.

Nagyon "későn" nyit a bölcsi, és korán kell elhozni a kicsiket. Mármint ahhoz képest, hogy milyen a legtöbb munkahelyen a munkarend.


Egy hónap alatt ki talál "rendes" munkát? :o

22. ad65f28ec1 (válaszként erre: 15. - B73e24f31f)
2010. ápr. 6. 21:36

Nem is járnak a gyerekeik különórára, sportolni, vagy nyári táborba.

Inkább gyűjtök vasat vagy bodzát, ;)

de a semmire nem szülnék még egy gyereket.

21. ad65f28ec1 (válaszként erre: 14. - B73e24f31f)
2010. ápr. 6. 21:35

Ezt nem elhitetik: ezt átéljük.

Durva.

Nevetséges, hogy van ugyan lakáshitelünk, de "nevetséges összeg". Brutálisan emelkedett a törlesztő így is.

Nem számítottunk rá, így muszáj kitalálni valamit, mert a GYES nem lesz elég semmire.

20. Gica6 (válaszként erre: 7. - Ad65f28ec1)
2010. ápr. 6. 21:06
Én is Dunántúlon lakom. A bölcsi nálunk úgy van, hogy beadod, s aztán van egy hónapod, hogy munkát találj. Tudtom szerint ez a szokás. Várostól függetlenül.
19. b73e24f31f (válaszként erre: 18. - Gyöngyszemü)
2010. ápr. 6. 19:39
Kiölik még a vágyat is az emberből...:(
18. gyöngyszemü (válaszként erre: 17. - B73e24f31f)
2010. ápr. 6. 19:38
Talán :-((((
17. b73e24f31f (válaszként erre: 16. - Gyöngyszemü)
2010. ápr. 6. 19:33
Többet???? TALÁN!!! egyet!
16. gyöngyszemü (válaszként erre: 15. - B73e24f31f)
2010. ápr. 6. 19:27
Nekik megéri! De mi lassan kihalunk, nemcsoda ha nem merünk több gyereket vállalni....... :-((((
15. b73e24f31f (válaszként erre: 13. - Ad65f28ec1)
2010. ápr. 6. 19:21
Figyelj, a cigók is így csinálják. Annyit keresnek mintha dolgoznának :)
2010. ápr. 6. 19:20

Hát nem semmi helyzet! És hányan vannak még így...:(

Csak bosszankodni tudok ezen a helyzeten ami Magyarországon van, ahogy az anyákkal bánnak. Lassan tényleg az lesz, ha gyereked van: ásd el magad mert előbb utóbb úgyis éhen halsz. Szörnyű :( Elhitetik a fiatalokkal is hogy a gyerekvállalással halálra ítéled magad. :(

13. ad65f28ec1 (válaszként erre: 12. - Gyöngyszemü)
2010. ápr. 6. 15:10

BErágok, beadom a derekam, hogy szüljek még egyet, és nyolc évig le van a gond.

(Vicc volt persze, ha egy évig nem jövünk ki GYES-ből, 8 évig se fogunk, ez tuti.)


Szuper, akkor agyalhatok hogy hogyan tovább.

12. gyöngyszemü (válaszként erre: 11. - Ad65f28ec1)
2010. ápr. 6. 15:08

Ez jó ötlet! :-)



Iszonyú nehéz helyzetben vannak a mai anyukák akik kicsi gyereket nevelnek!! :-((((

2010. ápr. 6. 14:57

Ez csodás.

Ezek szerint hiába is mennék dolgozni, ha nincs pénzem bébicsőszre, felejtsem el az egészet.


Tényleg nem csinálja senki három szakban a munkahelyén? A volt cégnél, és a jelenleginél is van egy csomó nő, jóformán csak nők.

Basszuskulcs, bemegyek kifaggatom őket.


:(

10. ad65f28ec1 (válaszként erre: 9. - Gyöngyszemü)
2010. ápr. 6. 14:53

Akkor is gondban vagyok, mert reggel 4,30-kor indul a busz, és fél négyre vagyok itthon. Elhozni el tudom a nagyot, meg talán a kicsit is, ha lenne bölcsi, de hogy jutnak oda?


Most már azért kezdek kétségbeesni.

2010. ápr. 6. 14:46
A gyerekeseknek is muszály több műszakot vállalni? Nálunk csak délelöttösök, nem kell nekik 2-3 műszakot vállniuk! Nincs erre "törvény"?
2010. ápr. 6. 14:41

De azért reménykedem abban, hogy csak betéved valaki, aki dolgozik kisgyerek mellett.

Nem hiszem el, hogy senki sincs.


:(

7. ad65f28ec1 (válaszként erre: 5. - Tündér74)
2010. ápr. 6. 14:40

Bölcsi addig szóba sem áll velem, amíg nincs igazolásom, hogy dolgozok.

Ha A városba beíratom a kicsit, B városban találok állást, mit csinálok utólag?

És a "nagy" is csak elsős lesz, legkésőbb délután négykor már itthon van.

6. ad65f28ec1 (válaszként erre: 4. - Gyöngyszemü)
2010. ápr. 6. 14:38

Maradjunk annyiban, hogy falun, Dunán-túlon.

Munkalehetőség még csak-csak akadna, de a három szak szinte már "alap".

Több ipari park is van elérhető közelségben, de ott ugye más nincs.

5. tündér74 (válaszként erre: 1. - Ad65f28ec1)
2010. ápr. 6. 14:25

Elég nehéz helyzetben vagy:(

Ahogy írtad, nem sok lehetőséged van. Ha nincsen a közelben rokon, vagy ismerős anyuka, akire rá tudnád bízni a kicsit, akkor mindenképpen keresned kellene bölcsit.

4. gyöngyszemü (válaszként erre: 3. - Ad65f28ec1)
2010. ápr. 6. 14:25
Merre laksz ha nem titok?
3. ad65f28ec1 (válaszként erre: 2. - Gyöngyszemü)
2010. ápr. 6. 14:20

Bébicsősz? Szép is lenne, én sem keresek annyit, mint egy bébiszitter, reggel nyolctól délután kettőig.

Tudom, hogy nem könnyű helyzet, de valahogy MUSZÁJ megoldani.

A kiadásokat csökkenteni már csak úgy lehet, ha nem eszünk.

2010. ápr. 6. 14:18

Sajna nem vagy valami könnyü helyzetben, ha nincs segítséged, nagymama, vagy bébicsősz...

Manapság még a 2diploma vagy protekciósem segít munkát találni. :-((

2010. ápr. 6. 14:12

Sziasztok!


Akárhogy osztok-szorzok, mindig az jön ki, hogy már ott spórolunk, ahol lehet.

Még a netet lehetne lemondani, de azzal nem sokat nyerünk, viszont sok lehetőségtől elesünk.

Növelni kell a bevételeinket.

Ez pedig egy módon lehetne megoldható: ha visszamegyek dolgozni.

Itt jön az, hogy hogyan?

Két kisgyerekünk van, a nagyobb szeptemberben kezdi az iskolát, a kisebb augusztusban lesz két éves.

Segítségünk nincs családon belül, aki a kicsire felügyelne.

A volt munkahelyemen három szakban dolgoztam, hétvégén is, és nem nagyon van rá reményem, hogy ha visszavesznek, ez megváltozna. Igazság szerint örülhetek, ha visszavesznek három szakba.

Más munkahely is csak több szakos munkarendben van a környéken, legalább is két diploma, és és komoly protekció nélkül igen-igen nehéz.

Az oviban nem fogják fogadni a kisebbiket, ez biztos, és bölcsibe se tudom beadni. A lakhelyünkön nincs, azt még nem tudom előre, hogy augusztus-szeptemberig sikerül-e találni másik állást, addig a közeli városokban elutasítanak úgyis.

A hátamra meg a kicsiket mégsem köthetem, egyedül sem maradhatnak itthon.

Apa is három szakban dolgozik, szintén hétvégén is, sokszor hétköznapra esik a pihenő nap.

Itthon végezhető munkák keresését feladtam, már annyi mindent megpróbáltam, nem hiszem hogy van más lehetőség.


Ti hogy oldottátok meg?

Nagyon-nagyon vissza kéne mennem dolgozni, de hova tegyem addig a kicsiket? Viszont ha csak a GYES összegét fogom kapni, nem tudjuk fizetni a megduplázódott hitelünket.

Arra se nagyon számíthatok, hogy könnyebb lesz a helyzet, nekem kell valahogy megoldani a dolgot.


Szerintetek hogy lehet egy ilyen helyzetet megoldani? Annyian dolgoznak három szakban úgy, hogy gyerekeik vannak, biztosan meg lehet valahogy oldani, csak én vagyok tanácstalan.


Előre is köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook