Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam most 1 éves, a fütyijét meddig szabad felhúzni illetve mikor fog rendesen mozogni rajta a bőr? fórum

Kisfiam most 1 éves, a fütyijét meddig szabad felhúzni illetve mikor fog rendesen mozogni rajta a bőr? (tudásbázis kérdés)


9. g1977g (válaszként erre: 8. - B72bf01933)
2010. márc. 16. 22:46
végül is mit csináltál vele? az én fiam 2 éves lesz, minden este próbálom kicsit mozgatni neki a bőrt, de eredmény nulla.
2010. márc. 16. 19:33
most már 18 hós és gyönyörűen működik neki :)
2009. szept. 21. 15:34

A mi doktor nénink, azt mondta, hogy születésétől fogva, de csak addig amíg a "bőr engedi" semmi erőltetés. és cak nagyon gyengéden szabad tisztítani is.

Fél évvel (most 2,5 éves) ez előtt kezdet neki letapadni, pedig rendszeresen huzogattuk, és akkor már majdnem teljesen hátra is ment, aztán egyik napról a másikra nem. Akkor egy phenibutazon (vagy valami hasonló, vény nélkül kapható,) nevű kencével kellett kenin a kukit, és gyönyörűen megszűnt a letapadás.

A fiam meg külön élvezte a kencficézést.

Szóval, ahány ház annyi szokás, illetve doktoi javaslat.

2009. szept. 21. 15:21
Szerencsére Gergőm nem bánja ha piszkálva van,sőt nevetgél rajta,meg ő is morzsolgatja. :) Mondjuk nekünk még a doki nem javasolt semmit,mert amióta elköltöztünk egy olyan orvoshoz sikerült menni aki szinte rá sem néz a gyerekre még akkor sem ha beteg.Úgyhogy lépünk sztem tőle.Szóval eddig még semmi javaslatot nem kaptam,csak amit most leírtatok.
5. Kata75 (válaszként erre: 2. - Ében11)
2009. szept. 20. 11:19
Igen, 1 év után tényleg érdemes elkezdeni, de mi azért később, mert hisztirohamot kapott, ha hozzá nyúltunk. Most pedig már kis segítséggel ugyan, de egyedül csinálja.
2009. szept. 20. 11:16

Szia!


Ez egy olyan kérdés, ami véleményem szerint igen megosztja az orvosokat is.

Nekünk egy nagyon kedves, sokat tapasztalt drnénik volt (sajnos már nem Ő az), és mi megfogadtuk a tanácsát, ami úgy néz ki nálunk 100%-ban bejött.

Szóval nem nyúltunk hozzá, így kb. fél éve, tehát 4 évesen kezdtük/kezdte el felhúzni, és hétről-hétre egyre jobban megy. Mindig annyit csináljuk/csinálja ami még nem kellemetlen, de szerintem ha mernénk simán végig is menne.


Ja, és szép tiszta neki, de tudom nem mindenhol megy ennyire könnyen, az okát pedig nem ismerem. Gondolom most sokat segítettem, de legalább leírtam a mi tapasztalatunkat, hátha:)

3. b72bf01933 (válaszként erre: 2. - Ében11)
2009. szept. 20. 11:14
huhh az jó.mert sógornőm fiának fel tépte a doki másfél évesen és szegénykém azért lett szobatiszta mert csípte neki a pisi és nem mert a pelusba pisilni.azért ez durva.szóval féltem hogy mi is így járunk,mert alig mozog még szegénykémnek de nem akarom erőltetni
2009. szept. 20. 11:12

nekem a doki azt mondta hogy egyéves kora után picit fel lehet húzni-amennyire magától jön a fürdővízben kicsit megmosni.most 3 éves még le van tapadva neki félig és nem csinál vele semmit azt mondja még vár vele-magától is oldódnia kell a tapadásnak-csak krémet kaptunk rá-két éves korában.

azt mondta erőszakosan nem szabad felhúzni mert az többet árt neki-összenőhet még jobban!van olyan baba akinek feljön van akinek csak később...az én dokim nem izgul rajta.fürdésnél amennyire tudjuk mozgatjuk+a gyerek is öltözésnél megnézi-mozgatja magának.hát remélem rendben lesz neki!

2009. szept. 20. 11:07
Kisfiam most 1 éves, a fütyijét meddig szabad felhúzni illetve mikor fog rendesen mozogni rajta a bőr?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook