Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem eszik a kisfiam rendesen?! fórum

Miért nem eszik a kisfiam rendesen?! (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 16. 16:31

Sziasztok!

Ma voltunk védőnőnél!És én is meglepődtem mikor a kisfiamat a mérlegre ültettük,hízott majdnem fél kilót:)

Ma talán többet evett,eltereltem a figyelmét kanállal,meg mikor mivel:)

Köszönöm a tanácsokat!

2012. jan. 16. 11:01

adsz neki vmilyen vitamint?

nálunk a Cebion Multi szirupra megváltozott az étkezése.

Próbáld meg a kétkanalas módszert. Egyik kanál az ő kezében, másik a tiedben. Hadd próbálkozzon! Amíg elvan vele, addig egy-egy kanállal te adsz neki.

ezen kívül tegnap jöttem rá, hogy először egy jó kiadós fürcsi (legalább fél óra) utána vacsora.

2012. jan. 15. 20:14

Meg eszembe jutott hogy probald meg egy jo kiados setalas utan megkinalni kajaval..Nekem az altyalaban bejott mikor ennyi idosek voltak:-)

Neha meg ma is mukodik...

21. b-zs (válaszként erre: 8. - 41f5ea3045)
2012. jan. 15. 17:47

Nem tudsz valami újat kitalálni neki ebédre? Nálunk sokszor az a gond, hogy beleunnak a menübe, ilyenkor valamivel feldobom! Néha egy kis változatosság, nagyi főztje is bejön:) A védőnő a szomszéd anyukának egyszer azt mondta, hasonló cipőben járt, hogy jobb szeretnek a gyerekek társaságban enni, nincs kispajtás a közelben, akivel együtt ebédelhetnének néha?? Nálunk 3 gyerkőc van, olyanok, mint a kiskutyák, falnak és falnak, és még morognak is közben:DD

A középsőnek viszont tényleg jön a foga, és nincs olyan étvágya, mint korábban.

Holnap a mérlegelésnél kiderül, lehet, hogy mégis hízott, csak nem vetted észre. Egyébként a védőnök ilyenek, mindig van valami problémájuk, ezzel igazolják, létük szükségességét!

2012. jan. 15. 15:52
Vérszegénységet érdemes kizárni. Nézess vérképet, az én lányomnál ez volt az oka az étvágytalanságnak!
19. 72542cb970 (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2012. jan. 15. 15:47

Szia


A tobbi hozzaszolo leirta de megertositem:valoszinu a foga miatt van..Ne aggodj foloslegesen mert azt o is megerzi es jiszt sem fog enni..

Nekem az ikreim lassan 3 evesek es most is vannak olyan napok hogy szinte semmit nem akarnak enni..A kisfiam meg csak a tehet sem issza szoval viz es joghurt ital dietat tart neha 2 napig..Ez van..Fogyni nem szokott pedig o is egesz nap jon megy ugral..

A kislanyom ugyanez pepitaban csak o a tejet issza.

Ha a vedoneni nincs megelegedve a kisfiaddal akkor kerd ki a gyermekorvos tanacsat bar azt hiszem o is ugyanazt fogja mondani mint az itteni anyukak nagyresze amig a kicsi jokedelyu mozgekony nincs semmi baj....

Sok szerencset!

18. df09bac22a (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2012. jan. 15. 15:29
1 éves... Kicsit jön a makacsság, nem szabad hagyni hogy nagyon a saját feje után menjen, mert akkor csokin kívül mást nem nagyon fog elfogadni.
17. Christineee (válaszként erre: 8. - 41f5ea3045)
2012. jan. 15. 15:05

Főétel nálunk se nagyon megy, de nálunk egyértelműen azért mert a mai napig a lédús kaják kellenek neki.pl leves, mártás stb


A "szárazabb" ételeket nem csípi....


Én fiam is egy örökmozgó , ilyenkor már le is mozogják a hamikat, így van , hogy az ilyenkorúak hónapokig nem híznak, ne aggódj túlságosan főleg ne erőltesd hamit ha nem kéri, mert megutálhatja:-(

16. leony
2012. jan. 15. 15:03

Hali,

én is kínlódok ezzel sokszor, 10 hónapos kora óta. vannak napok, mikor sokat eszik, de van, mikor szinte semmit. Eccerűen ellöki a kaját határozottan. Gondolom a foga, meg kaja közben "unatkozik" úgymond, mert nem jöhet-mehet. eleinte totál ideg voltam, de most már úgy fogom fel, hogy ha akar, úgyis eszik. szal nyugi. Tudja, mennyi kell neki. :)

(1 éves lókötő anyukája)

15. Christineee (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2012. jan. 15. 15:01

Nekünk a gyerekorvos mondta hogy ne lepődjünk meg ezen, mert 1-és 2 éves kor között van egy ilyen nem evős időszakuk a piciknek.

Fiamnál is voltak napok mikor nagyon nem akart enni, de pár nap után javult.

Türelem, és ha jó kedvű akkor biztosan nincsen baj a kisfiaddal sem.

2012. jan. 15. 14:56

Nekem sem evett, most múlt 1 éves. De, ha adok a kezébe valamit, ami még véletlenül sem hasonlít játékhoz (Vigantolos üveg, Gravida, joghurtos pohár, darab kenyér, ceruza, toll, cellux) mindig más jön be, na akkor hajlandó enni, amíg nézegeti, és meg is eszi szépen az adagját. Van amikor az jön be, hogy Ő etet engem, én meg őt, na ez mókás szokott lenni.

A másik, hogy az én fiam szomjas szokott lenni, így evés közben, mindig kap inni. 2-3 falat kaja, néhány korty víz.

Olvastam, hogy ebben az életkorban minden fontosabb, mint az evés. No, meg a fogzás is bekavar, de, ha kicsit eltereljük a figyelmét, akkor azt is kevésbé veszi észre, hogy fáj neki evéskor.

2012. jan. 15. 14:51

nagyon remélem nincs komoly baja!!!

köszönöm mindenkinek,most mennem kell.

12. Nanda (válaszként erre: 10. - 41f5ea3045)
2012. jan. 15. 14:44

Megbeszéltük,hogy nem akar enni,mondta hogy ez lehet a fogától,meg hogy ilyen időszakot él,de nem mondott semilyen "jótanácsot"!:sss

Következő hónapban meg már hízott egy kicsit,vagyis teljesen meg volt elégedve!

11. lov.ildi (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2012. jan. 15. 14:40

Szia!


Az én lányom is nagyon jó evő volt.

A fogzással sajnos ez elmúlt. Neki több foga is vérömlenyt okozott. Hónapokig kínlodott velük.

A kanalat hónapok óta nem fogadja el.

Fő tápláléka a tápszer és a cici.

Eszik mást is,de mivel a kanalat még a szája közelébe se engedi,így csak olyan ételeket lehet adni neki,amiket kézzel meg tud enni.

Naponta többször adok neki gyümölcsöt és odafigyelek arra,hogy a főzelék helyett rengeteg zöldséget is kapjon.

Nagyon szereti a zöldséges rizst,stb.

Mivel Ő is egyszerre csak kisebb adagokat eszik meg,így inkább többször adok neki ételt.

A tápszer adagját meg próbálom fokozatosan csökkenteni.

A Védőnő és a Doktornő szerint is a fogzás sok gyereknél az evés rovására megy.(

10. 41f5ea3045 (válaszként erre: 9. - Nanda)
2012. jan. 15. 14:40

holnap megyünk megint védőnőhöz előre félek mit mond megint...

és neked nem mondott semmit a védőnő hogy a kicsi nem hízott?

2012. jan. 15. 14:33
Nálunk is volt ilyen időszak egyéves kora körül,hogy hetekig szinte semmit nem volt hajlandó enni a fiam,cank a szopi ment,két hónap alatt egy dekát nem hízott.Mondjuk,most sem eszik rengeteget,és még mindig vannak olyan időszakok,hogy kevesebbet eszik.
2012. jan. 15. 14:24

Igen most fogzik is,egésznap mondom egésznap megy pakol,játszik szaladgál...stb.

kicsit se voltam ideges emiatt hogy nem eszik de a védőnő nagyon ránkszállt.azt mondja olyan nincs hogy egésznap járkál a gyerek és attól talán nem hízna.pedig igen az én kisfiam lenem ül 1percre se:)

jó kedvű nem tűnik betegnek.de mégis aggódok nincs-e baja:(

nagyon keveset eszik a főtételből.csak a tea tápszer tejital és gyümi

2012. jan. 15. 14:23

Az én fiam sose volt nagyevő, amiért a védőnő mindig csesztetett. De a dokink mindig mondta, hogy amíg egy gyerek jókedvű, energikus stb., addig nincs gond. Beletőrődtem ő ilyen :-)

Persze vérvételre közbe el lettünk küldve, mert a vérszegénység is okozhat étvágytalanságot.

Áprilisban lesz 3 éves és 12 kg körül van,de egy duracell nyuszi :-)

6. b486c9cf7d (válaszként erre: 4. - Dominós)
2012. jan. 15. 14:13

Detto, az enyeim is. Egy biztos, ongyilkos egyik se akar lenni, ugyhogy a legjobb, amit a szulo tehet, ha nem idegeli magat, hanem rendszeresen kinalgatja a gyereket.

Persze ha nagyon megall, erdemes orvoshoz elvinni.

2012. jan. 15. 14:12

Életkori sajátosság... :P

Amíg én is agyaltam ezen, szenvedtünk, sírtunk-ríttunk együtt, akkor sem evett a kisfiam! Fogyott is, stagnál is a súlya... Aztán bevettem a lesz@rom pirulát, nem foglalkozom vele, azóta eszik. Madárlátta adagokat továbbra is, hiába lesz egy hónap múlva két éves mi még mindig kanálnyi adagokkal mérjük a mennyiséget, de azt a mini adagot legalább jóízzel fogyasztja el. És naponta többször, többfélét is hajlandó kóstolni. Bár a főtt étel továbbra is a gyengéje. De az utóbbi időben nem is fogyott. Úgyhogy nem foglalkozom a dologgal, majd eszik, ha éhes szüksége lesz rá. Meg nem tömhetem... ; )

2012. jan. 15. 14:05

Valószínű, azért, amiért az enyém...fenetudja.

Nekem egyik sem evett rendesen. Amíg foglalkoztam vele, figyeltem, hogy miből, mennyit, mikor, addig szinte semmit sem ettek, aztán egyszercsak feladtam, gondoltam, hogy az enyémek ilyen napfényből táplálkozók. Eltelt egy kis idő (kb. 1 hónap), és azt vettem észre, hogy elkezdenek enni. Nem sokat, de esznek. Rendszeresen a maguk mini adagját. NASI NUKU!!! Csak evés után egy pici. Ezt is megszokták.

3. b-zs (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2012. jan. 15. 14:04

nem bújik a foga, nincs beduzzadva az ínye? nekünk akkor szokott probléma lenni, illetve van, amikor úgymond "eltelnek" kis koplalás, és visszaáll a régi étvágy..

Próbáld meg, reggel megeteted és délig semmmit nem adsz neki, 9-12 között, délre biztosan megéhezik..

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2012. jan. 15. 14:03

Elképzelhető többet mozog (talán elindult) és a kalóriákat lemozogja.


Az étvágy, mint a felnőtteknél változó, nekem is volt ilyen problémám a fiammal, amíg jó kedélyű, mozgékony ne idegeskedj, írom úgy, hogy én is végig idegeskedtem ezt a korszakot,hogy szinte semmit nem evett a gyerek.

az orvosa mondta, nem fog éhen halni higgyem el,és neki lett igaza. :)

Sok vidám, aggódás mentes napot kívánok!

2012. jan. 15. 13:58

Anyukák!

Tapasztalatokat véleményeket várnék!

1éves a kisfiam.Az elmúlt 1hónapban nem hízott semmit de sokat evett ez volt az első próblémánk.Most a legújjabb hogy nem hízik de nem is eszik rendesen.Mindenből csak pár falatot.A tápszer és a tejital az amit elfogad.

Mi lehet a gond miért nem eszik rendesen mint azelőtt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook