Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 9 hetes, mikortól kell a kukit felhúzni? fórum

Kisfiam 9 hetes, mikortól kell a kukit felhúzni? (tudásbázis kérdés)


19. avelyn
2008. okt. 25. 21:05

Ez minden gyermeknél egyedi,hogy hajlamos-e a fitymaszűkületre vagy sem.Nem mindig van szűkület,lehet csak letapadás alakul ki.

Ezért kell minden esetben, kezdettől fogva fürdetéskor bizony "húzogatni" kell!Ez az alapja a férfiak nemi szervének tisztán tartásának.

Ha nincs rendszeresség,akkor újra és újra letapadhat a bőr és nem tud tisztulni,ezért begyullad.

2008. júl. 30. 13:20

Ki ahogy jónak lássa,úgy tegye.

Mi sem húzogattuk és pár hetesen begyulladt a fitymája.A védönö tanácsára azóta napi rendszerességgel tisztítom,kamilla teás géz darabkával....természetesen nagyon óvatosan.

Ha nincs idejében húzogatva a fityma,könnyen kialakúlhat a fityma szükülete.És nem igaz,hogy magától tisztul!

Hallgass meg mindenkit,és tégy saját belátásod szerint.

2008. júl. 26. 18:51
Egy éves koráig a doktornő is csak egyszer nézte meg, a féléves státuszvizsgálaton. Én nem huzogattam neki később sem túl gyakran. gond nem volt vele, nyolc évesen pedíg már egyedül tisztálkodik, így ebben sem igényel segytséget.
2008. júl. 26. 15:57

Szia!!

Az a baj,hogy nekem eddig mindenki mást mondott.Én egy éves koráig nem húzkodtam neki,és nagyon szépen lejött neki a bőr magától.Most már minden este fürdésnél lehúzom neki a bőrt,és úgy mossuk meg,most már ő kéri magától:)))

2008. júl. 26. 15:46
ja,és csak sima vízzel mossuk neki:-)
2008. júl. 26. 15:46

Szia!


Nekünk a dokink huzta fel elöször 6 hónapos kora körül,azóta napi egyszer felhúzzuk fürdetéskor.most 10hós a baba,és semmi gond nincs a kukijával.

13. efa181b264 (válaszként erre: 3. - Vandy80)
2008. júl. 24. 14:37

Szia!

Ez az a kérdés amire a jó választ KIZÁRÓLAG csak is gyermek urológus tudja megadni.

Szerintem ne hallgass senkire, mert ahány anyuka, ahány védőnő, ahány gyerek orvos mindenkinek más és más a tapasztalata és hidd el ez azért van mert nincs két egyforma gyerek.


Menjetek el gyermekurológushoz és ő majd segít.


A kisfiamat 1 évesen vittem el Győrbe és ott a főorvos mondta eszembe se jusson, hogy vissza húzzam a kukiját a gyereknek, mert még nem jött el az idő.

2 évesen mentünk kontrollra és még akkor sem látta indokoltnak, hogy hozzányúljon a kukihoz.

3 éves korában még mindig ráértünk volna, de már én mondtam essünk túl rajta.

Bekente valami zsibbasztó krémmel és hátrahúzta.

Kicsit sírt a kisfiam de nem volt vészes.

Lidokain spréztük míg heges volt és kész.


Mi szakorvosnál voltunk és nem bántam meg, hogy nem hallgattam azokra akik azt mondták mindenképpen 1 évesen vissza kell rántani.

12. Lexike
2008. júl. 24. 11:43
Én akisfiamnak 1 éves korától húzogatom, akkor ellenőrizte a doktor bácsi és onnantól. Szerencsére minden rendben van vele.
11. vandy80 (válaszként erre: 10. - Madul)
2008. júl. 24. 11:12

Igen,és a legbosszantóbb hogy akinek tudnia kellene az nem mond semmit(védőnő)

De azért köszke

10. madul (válaszként erre: 7. - Vandy80)
2008. júl. 24. 11:00

Sziasztok!

Én a kisfiamnak kb 6 hós korától kezdtem húzogatni. Este fürdés közben , amikor jobban felpuhult a bőr. Most lesz 2 éves. Minden rendben a fütyijével. Egy barátnőm nem merte/tudta a kisfiának felhúzni. Másfél évesen orvoshoz kellett vinni, begyulladt a kisfiú fütyije mert nem tudott tisztulni rendesen.

Vandy! megértem az aggodalmadat! Annyi félét mondanak h sokszor nem tudjuk mit csináljunk!

2008. júl. 24. 10:57
A kukit 1 éves korig nem szabad huzogatni,utánna fürdés közben minden nap.
8. MelisUK (válaszként erre: 7. - Vandy80)
2008. júl. 24. 10:56

Nekem még nincs gyermekem, de ennek a témának úgy látszik utána kell járni, mert én a magam részéről mindig alaposan megtisztítanám és a fitymaszűkületről is hallottam már... Szóval meg kell tudni mindent a témával kapcsolatban.

Valamikor olvastam egy olyan kérdést is (talán a szavazások között), hogy mikortól lehet vagy kell intim mosakodót használni a gyermekeknél. Ez is érdekes kérdés. Szappannal ugye ne, a víz önmagában azért mégsem elég, szóval most akkor tényleg mit és hogyan? Remélem ez a kérdés keretében ilyenekre is válaszokat kapunk majd.

7. vandy80 (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2008. júl. 24. 10:51
Na erre gondoltam...
6. MelisUK (válaszként erre: 4. - Magdolna23)
2008. júl. 24. 10:50

Huh, nem is gondoltam volna, hogy ez tényleg így van.

Én épp az ellenkezőjére gondoltam, arra, h minél hamarabb fel kell húzni, hogy lehessen rendesen tisztítani, mert az senkinek se jó, ha bepállik, stb. A felnőtteknek is mindig fel kell húzni és alaposan megmosni, ezért gondoltam, h a gyerekekre is oda kell figyelni, nehogy bajuk legyen a tisztálkodás hiánya végett...

5. vandy80 (válaszként erre: 4. - Magdolna23)
2008. júl. 24. 10:50
Köszönöm, hiszen én nem is akartam állandóan huzogatni, csak a letapadás miatt kérdeztem, hogy ne legyen fityma szúkülete.
2008. júl. 24. 10:46

Ne húzogassuk és ne erõltessük hátra a fityma bõrét kétéves korig! Nem kell állandóan azzal játszani fürdetés közben sem. Gyakran berepedések keletkeznek az erõltetés következtében. Nemcsak a fertõzés veszélye nõ meg, de a heges gyógyulás további, csak mûtéttel korrigálható elváltozásokat eredményezhet. A fiúgyermek nem kis méretû felnõtt férfi!


Néha a hátrahúzott fityma bõre annyira beduzzad, hogy nem húzható vissza a makkra, ezáltal keringési elégtelenséget okoz. A jelenséget parafimózisnak nevezzük, urológusi vagy sebészi ellátást igényel.


Ezt találtam a www.vital.hu oldalon

3. vandy80 (válaszként erre: 2. - Magdolna23)
2008. júl. 24. 10:45
Azok azt mondták 1 hónaposan,hogy majd.
2008. júl. 24. 10:43
Szerintem ezt inkább a védőnőtől kérdezd meg vagy a gyerekorvostól!
2008. júl. 24. 10:42
Kisfiam 9 hetes, mikortól kell a kukit felhúzni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook