Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 3 éves kisfiamnak 2,5 napja hasmenése van. Diétázik, iszik rendesen, mit adjak neki ami végre megszünteti ezt? fórum

3 éves kisfiamnak 2,5 napja hasmenése van. Diétázik, iszik rendesen, mit adjak neki ami végre megszünteti ezt? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 23. 10:31
Ha nem vírusos hasmenése van, akkor a joghurt nagyon hatásos. Először furcsán néztem mikor anyukám azt mondta adjak a fiuknak joghurtot, de mivel ő mindig jó tanácsokkal lát el, gondoltam kipróbálom, nagyobb baj úgysem lehet. Nekünk bevált :-)
17. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. jan. 23. 09:01
úGY TŰNIK MEG GYÓGYULTUNK SZERDÁN DU KEZDŐDÖTT ÉS TEGNAP DU MÁR NEM VOLT SEMMI GOND AZT HISZEM A COCA COLA VOLT A HATÁSOS MIND KÖZÜL:-)
16. Vikianya (válaszként erre: 10. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 21. 21:24

ez tulajdonképpen sárgarépa lé és rízsnyák, nem lehet vészes az íze, bár nem kóstoltam. A szaga nem volt rossz.


Mi annó gyógyszertárban vettük, de az interspárban is lehet kapni, hippes termék, és úgy néz ki mint egy 2 dl-es üveges üditő

15. martin3 (válaszként erre: 14. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 21. 21:16

szia! mi is ebben szenvedünk!! semmi más baja a gyerekeimnek, "csak" hasmenésük van, a 2 nagyobb pedig sokat hányt is. de se láz semmi. Dokink szerint most van valami hányós-hasmenéses vírus, de semmi mást nem kell tenni(ha nincs láz), minthogy sok folyadék(lehetőleg cukor nélküli!) és max főtt krumpli, rizs, répa, banán amit ehet, de nem fog sokat kívánni, mert fáj a pocija gondolom, érzi a kis szervezete, hogy most koplalni kell...ha fáj a pocija nurophent nyugodtan lehet adni, az fájdalomcsillapító is, nem kell szenvedni hagyni(mikor kislányomnak volt, én nem adtam, mert nem tudtam, hogy lehet-e ezt adni és a doki mondta, hogy nyugodtan, ne hagyjuk szenvedni)

remélem hamar meggyógyultok(bár mi már 6napja benne vagyunk, mára javult kicsit a helyzet.)

2011. jan. 21. 20:05
Hát nagyon szépen köszönöm,mindenkinek remélem most már jobban lesz:-)
13. misz
2011. jan. 21. 19:55

Nekünk a Pro-kid és a Bolus Astringens vált be.

A Pro-kid bélflóra helyreállításra adtam.

A másik egy gyógynövényes készítmény, nem szívódik fel, hanem magához vonja a szervezetben ilyenkor felgyülemlett méreganyagokat és kiviszi a szervezetből. Így felgyorsítja jelentősen a gyógyulást.


Jobbulást kívánok! :)

12. benvik (válaszként erre: 10. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 21. 19:32
Gyerektől függ, nekem a fiam imádja mind a kettőt, a lányom egyiket sem hajlandó. Bár akkor már inkább a Hipp, mint a Smecta. Ha meg egyiket sem szereti, akkor marad magában a Normaflore. Amúgy most én sem vinném el dokihoz, ha nem annyira vészes, mert még összeszed valami komolyabbat.... Sok folyadék!!!!
2011. jan. 21. 19:25
Sárgarépát megpárolod, sárgarépa önmagában is fog.A levét megitatod lassanként. Párolt rizzsel váltva.
10. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 8. - Vikianya)
2011. jan. 21. 19:25
és az íze?könnyü meg itatni mert a smectának azt mondják szőrnyű íze van
2011. jan. 21. 19:21

Szia, nekem már régen volt kisgyermekem (12éve), de az alábbi linken találtam valamit, hátha segít.


[link]

Idézek belőle, hogy ha esetleg nem tudod megnyitni, tudd mi áll benne. A sok folyadékfogyasztást kihagytam, mert írtad, hogy iszik rendesen a babád. De azt elmondom, hogy kamilla, ánizs, menta keverék teát kell itatni vele. Egy biztos tejterméket semmi képen. A narancs is székletlazító.


"A diéta ételmegvonással - koplalással - kezdődik: 3 hónapos korig egy étkezést ki kell hagyni (ez időben teáztatni kell), 1 éves korig két étkezést, 6 éves korig három étkezést, ennél nagyobb gyereknél és felnőttnél a hasmenés súlyosságától függően 6-12 órás koplalás (vagyis csak folyadékfogyasztás) javasolt. Ezután a csecsemő szophat (anyatejet vagy hipoallergén tápszert kaphat), a nagyobb baba gyümölcs- és zöldségpépet ehet. Válasszuk a nagy pektintartalmú almát, banánt és főtt répát. Ezek duzzadóképességük miatt beszívják a béltartalmat, ezáltal lekötik a betegséget okozó baktériumokat és azok méreganyagait. Bevonják és védik a bél gyulladt nyálkahártyáját, székletanyagot képezve gyorsítják a bél ürülését, tisztulását, a szervezet méregtelenítését. A nagyon éhes beteg (enyhe hasmenés esetén) kaphat sós kekszet, sajtos tallért, zöldséglevest rizzsel. (A zöldség helyettesíthető vegetával.)

A diétát a második naptól bővíthetjük főtt krumplival, rizzsel, kétszersülttel (pirítós), savanyított tejtermékkel (sovány sajt, tehéntúró, kefir) és főtt csirkehússal.

Kefires banán: 1 banánt, 1 doboz kefirt és 1-2 kk. mézet összeturmixolunk.

A rizzsel készült ételek gyorsan elkészíthetők és ízletesek. A rizs nemcsak a szükséges energiát biztosítja hanem egyben fontos fehérjeforrás is. Gluténmentes szénhidrátja miatt a lisztérzékenyek is fogyaszthatják. A benne lévő keményítő az emésztés során egyenletesen juttat glükózt a vérbe, ezért cukorbetegeknél segít a vércukorszint egyensúlyban tartásában.

Diétás célra (és csecsemőtáplálásra) fehér rizst használunk. A barna rizs több vitamint és élelmi rostot tartalmaz, de ezen utóbbira a sérült nyálkahártyának nincs szüksége. Fitinsavtartalma miatt gátolja bizonyos ásványi anyagok (vas, kalcium) felszívódását, ami betegnek és gyermeknek veszélyes lehet.

A harmadik naptól fokozatosan visszatérhetünk a normál étkezésre, de ajánlatos még egy hétig kerülni a nehezen emészthető zsíros és puffasztó ételeket."

Remélem segít a cikk, mielőbbi gyógyulást.

8. Vikianya (válaszként erre: 1. - 0ae50a5e6b)
2011. jan. 21. 19:17
ORS 200 nálunk 1 nap alatt elmúlasztotta a hetekig tartó hasmenést :))
2011. jan. 21. 19:13
normaflor az tényleg segít és csecsemő kortól adható! de adhatsz neki főtt burgonyát kicsi sóval!
2011. jan. 21. 19:13

a legjobb a reszelt sárgarépa és a banán. Ha ezek nem fogják meg, akkor semmi.

csak teát adj Neki, azt is nagyon kevés cukorral.

kekszet is lehet, de jobb lenne, ha pár napig nem kapna rendes ételt, csak főtt krumplit.

5. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 2. - Ce53b9ff5e)
2011. jan. 21. 19:12
ezt mind a kettőt eszik almát egy egészet meg evett főtt rizst meg párolt zőldséget bár nem sokat ebédre
2011. jan. 21. 19:11

Abszolút nem levert sőt:-) nem látszik hogy beteg lenne,de most már jó lenne ha meg gyógyulna dokinál még nem voltunk de telefonon azért beszéltem vele ő diétát javasolt és max smectát de mást nem mondott,mennyi ideig húzodik ez el,úgy értem meddig ne aggódjak?

Kérlek aki nem tud segíteni az ne piszkáljon ha lehet köszönöm előre is és annak is aki segít!

2011. jan. 21. 19:11
Normaflore? Az hatékony, bár 3 éves gyermeknek, nem tudom lehet-e adni.
2011. jan. 21. 19:11
az alma nagyon jó!fött rizs
2011. jan. 21. 19:08
3 éves kisfiamnak 2.5 napja hasmenése van diétázik, iszik rendesen, mit adjak neki ami végre megszűnteti ezt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook