Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 3, 5 éves és alig beszél. Mindenki azt tanácsolja, hogy várjunk, de meddig? fórum

Kisfiam 3, 5 éves és alig beszél. Mindenki azt tanácsolja, hogy várjunk, de meddig? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
10. ad0b329974 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2011. dec. 26. 21:43
???
9. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Ad0b329974)
2011. dec. 26. 21:42
Jaja, csak ezt ne!!
2011. dec. 26. 21:41
Én úgy gondolom, egy anya ez esetek többségében ösztönösen érzi, hogy minden okés-e a gyerekkel. Nekem pl. a mozgásfejlődése indult be nagyon későn a kislányomnak, de én végig azt éreztem, nincs gond. Nem is volt szerencsére, csak lustácska volt. Mára már teljesen utól érte a társait, sőt! De ha te úgy érzed, valami nem oké a kisfiaddal, mindenképp keress szakembert. Első körben lehe logopédus, aztán majd ő mondja, merre tovább.
7. martin3 (válaszként erre: 5. - 14f968b657)
2011. dec. 26. 21:41
sajnos az oviban lévő logopádushoz nem tudom vinni, mert túl sokan vannak, emiatt nem is foglakozik velünk, férjemnek most ajánlottak egyet, és én erősködöm, hogy vigyük el, legalább lássa és mondja azt, hogy csak aggodok, végülis ez a szakmája, csak meg tud nyugtatni, hogy ne aggódjak, vagy igenis kezdeni kell vele valamit...akkor meg minek várni..de én nem értek hozzá, azon kívül, hogy mondóka, vers, mese stb megy itthon(nem is kevés, mert délután, ha hazajönnek az oviból, akkor is igénylik, hogy olvassak mesét), szóval ezen kívül nem tudom mit tehetnék még...
2011. dec. 26. 21:39
Ha úgy érzed, hogy valami nem stimmel, akkor járj utána, ne logopédushou, hanem esetleg gyógypedagógushoz vidd el,és hátha ő majd segít. Ha a beszédértésével nincs gond, akkor szerintem sem lehet nagy baj, de azért mutasd meg feltétlenül.
2011. dec. 26. 21:37
Szia szerintem keress fel egy logopédust ebben az ovi is tud segíteni vagy az egységes pedagógiai szakszolgálatot és vidd be hozzájuk ők tudnak ebben véleményt mondani és természetesen segíteni ha kell!
2011. dec. 26. 21:37
Én elvinném logopédushoz, még ha nem is foglalkozna Vele, tanácsot tud adni, vagy megnyugtat, hogy tényleg várnotok kell!
3. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2011. dec. 26. 21:37

szerintem csak lusta, minek dumáljon ha van körülöttemég 3 teso meg két felnőtt aki folyton beszél:DDDDD

.

2011. dec. 26. 21:35
a fiúk később kezdenek el beszélni...szerintem nem gond,hogy nem beszél..majd fog.
2011. dec. 26. 21:33

sziasztok!

Kisfiam 3,5 éves és alig mond 1-2 szót, ezt is kb 4-5 hónapja. (kislányom már 1,5évesen mondatokban, gyönyörűen beszélt, a másik kisfiam pedig 2,5 éves koráig semmit(még annyit se, hogy anya), majd egyik napról a másikra megszólalt és 2 hét alatt összetett mondatokban kezdett beszélni). Nem értem mi lehet a baj, értelmileg teljesen értelmes, okos gyerek, mindent megért, de 3 éves koráig szinte csak pár szót mondott (any, apa, mama, igen stb), ősszel kezdett végre mondani pár szót, de azokat is olyan nehezen mondja ki, most már sok mindent tud, de teljesen ragozás nélkül tőszavakban mondja, amit akar. Kezdek aggódni, hogy valami baja lehet, mert az első 2 gyerkőcnél úgy volt, ha mondtam valamit, akkor simán mondtál utánam(mármint, amikor elkezdtek beszélni), szépen tudták formálni a hangokat, de ő mintha ezt nem tudná. Már beszéltem a védőnénivel, a gyerekorvosunkkal, az óvónővel, de mindenki azt tanácsolta, hogy várjunk még, most került oviba, hátha fejlődik. Igen fejlődött is, de olyan lassú ez a folyamat, én még nem láttam ilyen gyereket, akinek így "elhúzódna" a beszédtanulás, szinte minden szóért meg kell küzdenie, hogy ki tudja mondani. (ismerősök gyerekei is, ha már tudtak kicsit beszélni, nem okozott gondot 1-1 nehezebb szó kimondása). A legkisebb gyerkőcünk egy kislány, most lesz 1,5éves, de már ő is szépen mond szavakat(tudom a lányok eleve hamarabb tanulnak meg beszélni). Lassan komolyan kezdek aggódni, hogy valami nem stimmel a kisfiamnál, csak az a baj, hogy mivel "ránézésre" tényleg értelmes gyerkőcnek tűnik, senki nem veszi komolyan az aggodalmam, és csak legyintenek. Szerintetek se aggódjak? vagy álljak a sarkamra és vigyem el maszek logopédiushoz? vagy hova? (erre is mindenki legyint, hogy a logopédus 5éves kor előtt nem foglalkozik ilyenekkel). (természetesen mondókát, éneket, verset stb hall rengeteget itthon, az esti mese is úgy zajlik, hogy körém ülnek mindannyian és olvasom nekik a mesét...szóval az nem lehet ok, hogy pl "ingerszegény" a környezet, hiszen a nagyoktól eleve ragad(hatott) rá valami. (egyszerűen érzem, hogy nem stimmel, főleg a beszéd gyorsaságával van baja, mintha nem tudná olyan gyorsan formálni a hangokat, mint ahogy kellene, és emiatt teljesen rossz dolgokat mond.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook