Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért van az, hogy amikor azt mondod a munka depresszióssá tesz, mindig azt tanácsolják, hogy keress más munkát? fórum

Miért van az, hogy amikor azt mondod a munka depresszióssá tesz, mindig azt tanácsolják, hogy keress más munkát? (beszélgetős fórum)


22. Miss Angel (válaszként erre: 21. - Miss Angel)
2021. márc. 27. 00:34
nem könnyű,de nem is lehetetlen;)
21. Miss Angel (válaszként erre: 20. - 184481d874)
2021. márc. 27. 00:32

egyetértek


sztem ha maga a munka tesz vkit depresszióssá,az nagy baj,mert akkor csak két eshetőség lehet:lusta az illető,vagy alapból semmilyen tevékenységben nem tudja örömét lelni,ami nagyon jellemző a depressziós emberekre.Ilyenkor a depresszióból ki kellene valahogy szabadulni,mert lehet neked bármilyen munkád,mindet utálni fogod,már magát azt is,hogy egyáltalán csinálnod kell valamit.


A másik ,mikor a munkádat utálod,de annyira,hogy befordulsz és keservesek lesznek a mindennapok,mert tudod,hogy már megint azt kell csinálni,amit gyűlölsz,ilyenkor kell hagyni az egészet a francba,mert bizony taláhatsz olyan munkát,ami majd boldoggá fog tenni és amit nem csak a megélhetésed miatt végzel majd :)

bár ezt sokszor nem tehetjük meg,hogy csak úgy egyik nsprol a masikra leléceljünk,mert vmiböl élni kell.Érthető,ha sokan ebbe belefáradnak,belefásulnak,mert egyáltalán,manapság normális munkahelyet találni sem könnyű......

2021. márc. 26. 22:38
KÉrdés:"A" munka tesz depresszióssá vagy konkrétan az a munka amit végzel.Nem mindegy.Ha utóbbi akkor azért tanácsolják azt,ha az előbbi akkor ott mentális,lelki probléma van.
19. timycat (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 22:17

Elmehetsz vállalkozónak (bár nem tudom mi a munkád). Ott ugyan nincs akkora kötöttség, de hogy heti 40 óránál többet fogsz dolgozni, agyalni, stresszelni az tuti. Fel lehet építeni, de csak idővel, hogy ez forduljon, ha egyáltalán olyan a munka amit le tudsz adni és van aki dolgozik neked, helyetted minimális kontrollal, de egy vállalkozó minden nap 0-24-ben vállalkozó. Csináltam, tudom. Most alkalmazott vagyok. Kevesebb pénz, de akkor is koppan a számlán ha épp 2-3 hét szabira megyek, bármikor, nem kell időzítem ehhez vagy ahhoz. Valamint ami a legértékesebb,hogy látom a gyerekemet, napi 8-9 óra munka után, hétvégén, ünnepnap telefon kikapcs, email-t nem figyelek és csak minimálisan agyalok bármin is, ami munkával kapcsolatos.


Nem kizárt, hogy leszek még magánzó, de nem úgy ahogy korábban, fél-hobbi szinten maradnék. Persze nem lenne egyszerű mértéket tartani és nem is csak ebből élnék.

18. vivo44 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 22:06

A fórum rólad szól és nem rólam.

Sok sikert!

17. Amaunet (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 22:00

Legyél vállalkozó és nem kell munkaidőhöz igazodnod!


Már, ha akarsz egyáltalán dolgozni és nem mással akarod magad eltarttatni.

2021. márc. 26. 21:27

Egyébként ja, lehet, hogy kiégés.


3-4 pihenő után tele vagyok életkedvvel és reménnyel újra.


Csak minden héten nem tudsz annyi pihenőt kivenni.


Nekem szerintem a 16-24 órás munkahét lenne az ideális.


Hiába, nem vagyunk egyformák, nem mindenkinek megy a heti 40+ óra, annyi mintha ott élnél a munkahelyen. Nem csoda, hogy belesavanyodik az ember az életbe úgy.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Vivo44)
2021. márc. 26. 21:25

Mármint ez a te esetedben van így vagy általánosan?


Mert ha igen, akkor én vagyok a kivétel.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 8d00a82c06)
2021. márc. 26. 21:24

Egyébként lehet, hogy lusta vagyok :)


Arra van gyógyszer, terapeuta?


Vagy egyszerűen csak selejt vagyok?

13. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Kacsahercegno)
2021. márc. 26. 21:14
Hiába az örökség, egyszer az is elfogy és kellenek az évek a nyugdíjhoz! 🤪
12. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 21:06

Pedig dolgozni sajnos muszáj, hacsak nincs egy pénzes pasi/nő aki eltartson, vagy egy jó kis örökség. Sajnos ilyen az élet. Én mondjuk többnyire szeretem a munkámat, de ha nem lenne szükségem a pénzre, hobbiból tuti nem járnék be 😂 (Igen, lusta vagyok, ez van 🤷‍♀️)


Az is lehet hogy kiégtél. Pihensz eleget? Próbálj kivenni egy hosszabb szabit, vagy kapcsolódj ki valahogy, töltődj fel.


Vagy próbálj kitalálni valamit amivel hosszú távon szabadabb lehetsz, saját vállalkozás, más szakma, bár a mostani időszak lehet hogy nem a legideálisabb a váltásra, de nem lesz mindig ez.

11. Zsifi1 (válaszként erre: 4. - Vivo44)
2021. márc. 26. 20:49
Annyira szeretem a hozzászólásaid. Olyan velősek és nagy igazságtartalmúak mindig. Köszönöm, hogy ilyen emberektől is olvashatok, mint Te. :)
2021. márc. 26. 20:49
Nekem sem tetszik az új munkaköröm! Ha véget ér ez a mizéria, rögtön váltok! 🙏
2021. márc. 26. 20:23
aranyásás...
8. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 20:22
Megteheti, igen.
7. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 20:20

Nagyon sokáig voltam itthon, nekem az itthonléttől van minden bajom. De nem okoz depit!

A munka kikapcsol, örömmel megyek be.

Nem lehet, hogy szimplán lusta vagy??

Az otthoni teendő is depit okoz?

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 20:19

Büdös a munka? Születtél volna milliárdos családba!


Bár szerintem az, hogy valaki nem foglalkozik semmivel csak here-vere, az értelmetlenné teszi az életet.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 20:01

Miért nem vagy akkor önálló? Akkor dolgzol abban az esetben, amikor tetszik neked.

Vagy házasodj be olyan helyre, ahol eltartanak.

4. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 19:51

Sosem mondom, hogy a munka depissé tesz, mert ilyen nincsen.

Vagy szeretem csinálni amit csinálok, vagy nem. Ha meguntam azt a munkakört, vagy bárki miatt keseredett a munkavégzés, akkor munkahelyet vált az ember.

Ha depis, akkor felkeres egy szakembert és orvosolja a problémát, amit bizonyára nem a munka mint olyan okozott.

2021. márc. 26. 19:45
Ilyet se hallottam még, hogy a munka okozzon depressziót. Ne dolgozz. Amúgy gyakoribb depresszióba esni munkahely elvesztése kapcsán.
2. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 19:43
Ez nem depresszió, hanem munkaundor.
2021. márc. 26. 19:38

Holott a depresszióm oka az, hogy dolgozni kell, nem maga az a munka amit végzek. Tehát a köttötség, az, hogy nem vagyok szabad.


Meg amúgy is, megteheti az ember, hogy amikor megún egy munkát akkor tiplizik és más munkát keres?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook