Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 3, 5 éves és alig beszél. Mindenki azt tanácsolja, hogy várjunk, de meddig? fórum

Kisfiam 3, 5 éves és alig beszél. Mindenki azt tanácsolja, hogy várjunk, de meddig? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
100. Hero's
2011. dec. 27. 08:10
Sok esetben nincs különösebb oka a beszéd kialakulásának,mint,hogy a nyelvfék letapadt.Ezt viszont látja a gyerekorvos és fül-orr-gégészeten megcsinálják.Az nagyon jó,ha megfigyeled a nyelést,de ha az étkezésben nem okoz gondot,nincs nagyobb nyáladzás,akkor lehet nem ez a gond.Javaslom én is,hogy a magad megnyugtatására nézzétek meg,ha netán kezelés kell,időben elkezdhetitek.Egy tapasztalat viszont,hogy a szomszéd kislány 3 éves koráig meg sem szólalt,majd ő is egyik napról a másikra locsifecsi lett,kivirágzott a család,remélem nálatok is csak ez van!Kitartás!
2011. dec. 27. 07:46

Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy hallgass a megérzéseidre és ha azt érzed, nem stimmel valami a gyerkőccel, vidd el szakemberhez.Itt többen írták a beszédvizsgálót, talán tényleg az lenne a legjobb. Anno nekem is azt mondta a gyerekorvos, hogy ne aggódjak, majd elkezd beszélni a fiam, de én éreztem hogy valami nincs rendben vele,erősködtem, hogy utaljon be valahova vizsgálatra.Meg vittem a saját szakállamra is ahova lehetett. Mikor meglett az autizmus diagnózis, még akkor is félrelökte a papírt,hogy ez hülyeség!A kisebbiknél eljátszottuk ugyanezt.Eredmény:ugyanaz...

Bármi a probléma nálatok, jobb, ha mielőbb kiderül, annál előbb kaphat szakszerű segítséget a kisfiad.Lehet, nem is olyan nagy a baj, de akkor meg legalább megnyugodhatsz.:)

2011. dec. 27. 07:21
Én egy 4és fél éves kislányt nevelek mint nevelőszülő,a kislány nem beszél ,mindenképpen vidd el hallásvizsgálatra,főleg ha netalán sokat van fül vagy mandulagyulladása,vagy mind a kettő,azután írj egy levelet a tanulási képességet vizsgáló bizottsághoz,ez attól függ hogy melyik megyében laksz a családsegítőnél meg kell hogy tudják mondani hogy hol van ilyen,vagy az oviba ha ját ott is segítenek,és van még egy hely a beszédvizsgáló intézet oda is kérhetsz időpontot. Annyit mindenképpen megér hogy legalább megnyugtatnak ha semmi baj nincs a fiaddal de ha még is akkor időben elkezdhetik a fejlesztését.
2011. dec. 27. 06:34

Szia!

Én is indítottam egy fórumot: "Fórum - Beszédindító kezelés"

Az én kisfiam 22 hónapos és csak pár szót beszél!

2011. dec. 27. 03:50
Én elvinném orvoshoz, mert én alapból kicsit aggodalmaskodó típus vagyok. Nincs gyerkőcöm, de nekem furán hangzik, hogy egy ilyen nagyfiú még így áll. Az előttem szólóknak simán elhiszem, hogy normális a dolog, de azért én elvinném a biztonság kedvéért. :)
95. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Martin3)
2011. dec. 27. 02:19

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, mert ahány ember, annyi tapasztalat/vélemény...

Anyum 4 éves koráig nem szólalt meg, de akkor nem is foglalkoztak ezzel- bár aggasztó lehet.

Utána "bepótólta :)- nagyon is... o)

94. lindii
2011. dec. 26. 23:15

Kisfiam 3 éves koráig alig beszélt.Utána szinte egyik napról a másikra annyit, hogy az ember nem győzi követni, mit mond.Elvittem nevelési tanácsadóba, semmit sem csináltak Vele.Mondván sok a gyerek.Most lesz öt éves, eddig a logopédus magánúton sem akarta vállalni, mivel, azt mondják eddigre alakul ki a beszéd és ekkor derül ki az is, hogy melyik hangot kell ténylegesen javítani.

Szóval kitartás, majd amikor folyamatosan be nem áll a szája, nevetsz egy jót, hogy hogy aggódtál régen miatta.

2011. dec. 26. 23:09
fejlesztőpedagógushoz menjetek. 2,5 éves kor után már nem jó ha nem beszél
92. zebracsikó (válaszként erre: 90. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 26. 22:51

van ilyen is.

csak hadd döntse el szakember.....

91. homern
2011. dec. 26. 22:50

Ennyi idős gyereknél már nem magyarázat hogy fiú,az,hogy lusta...ilyen meg egyszerűen nincs.

Én is azt mondom,hogy logopédus."Beszédindító" foglalkozás stb csak jó hatással lehet rá.

Én a 2 évesemmel kapcsolatban érdeklődtem körbe szakembereknél,azt mondták 2,5 évnél tovább semmiképpen se várjak ha nem történik meg addig magától a beszéd megindulása.

90. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2011. dec. 26. 22:49

Éppen erről beszélgettem valakivel a napokban, és mesélte, hogy a kisfia szintén 3 - 3,5 éves koráig jóformán nem beszélt semmit, aztán egy nap megeredt a nyelve, és még olyan dolgokat is mondott, amiket korábban hallott a szüleitől. Magyarul "raktározta" a gyerek az információt.

Nem lesz ott baj szerintem, a fiúk általában nehezebben kezdenek el beszélni.

89. martin3 (válaszként erre: 88. - Szanya)
2011. dec. 26. 22:36

ok, rendben megírom, mikor megyünk majd és mi lett az eredmény(hátha másoknak is segítek), szép estét mindenkinek, megyek aludni, jó éjt!

és köszi MINDENKINEK a tanácsot!:)

88. Szanya (válaszként erre: 86. - Martin3)
2011. dec. 26. 22:28
Örülök. :) Majd számolj be!
87. zebracsikó (válaszként erre: 78. - Urbanszkyviki)
2011. dec. 26. 22:27
valószínűleg következmények..
86. martin3 (válaszként erre: 84. - Szanya)
2011. dec. 26. 22:27
na az iskoláig tuti nem akarok várni...azt hiszem meggyőztetek, januárban irány a szakember, saját megnyugtatásom miatt is:)
85. Szanya (válaszként erre: 81. - Zebracsikó)
2011. dec. 26. 22:25
Nagy baj, hogy nem kapnak erre képzést. :(
84. Szanya (válaszként erre: 80. - Martin3)
2011. dec. 26. 22:24
Egyik ismerősöm kisfiának is ilyen megkésett beszédfejlődése volt, meg hisztis volt nagyon. Az oviban az első év végére eljutottak odáig, hogy egész jól ki tudta magát fejezni. Pedig nem kapott semmilyen fejlesztést. Szóval alakul ez magától is, de ha meg van segítve, akkor csökken a frusztrációja is, meg ha kicsit gyorsít a fejlődésén, az jó az iskola szempontjából.
83. Szanya (válaszként erre: 79. - Molyka)
2011. dec. 26. 22:21
Persze. Utólag már igen könnyen látható, csak azt nem értem, hogy miért nem küldtek tovább akkor vizsgálatokra, hiszen aranyos volt, meg barátságos, de egész nap csak pörgetett meg potyogtatott. Mindegy, ebben a témában úgyis minden fizetős. Nem lettünk volna beljebb egy korábbi diagnózissal, de ha én nem megyek utána, tényleg nem kap semmi fejlesztést az oviig. Ott már észrevette volna az óvónő.
2011. dec. 26. 22:20
nyelés?
81. zebracsikó (válaszként erre: 76. - Szanya)
2011. dec. 26. 22:19
A védőnőknek meg a gyerekorvosoknak is elég csekélyke a gyógypedagógiai tudásuk. Mesélhetnék érdekességekről... a ynelés pl. abszolút jellegzetes és figyelemfelkeltő tünet.
80. martin3 (válaszként erre: 60. - Zebracsikó)
2011. dec. 26. 22:18

köszi a kimerítő választ..:), valami ilyesmi lehet, hogy nem tudja kiejteni a hangokat, egyszerűen nem tudja kimondani az adott szót, megpróbálja, de nem megy, ez aggaszt a legjobban, mert nem azt csinálja, hogy meg sem próbálja és hallgat, hanem próbálja mondani és nem megy,.

Pl most mikulásra, karácsonyra is tanítottam a nagyoknak verset, éneket, és őt is bevontam, szívesen jött, láttam mondaná, de egyszerűen nem ment neki, pedig jó esze van, mert ugyanúgy megjegyezte a szavakat, ugyanis a kezdőbetüket vagy töredékeket jó helyen mondta! (vagy pl azt is észrevettem, hogy a tv-ben a mesék dalainál tudja a szöveget, mert dúdolja és teljesen jó helyen mondja ki a szavakat, amiket ki tud már mondani, amit nem tud, annál meg 1-1 hang jó helyen van, szóval ebből látszik, hogy érteémileg tuti nincs baja. Olyan, mintha nem tudná felvenni a beszéd ritmusát, nem tudná olyan gyorsan formálni a hangokat egymás után, mintha a saját nyelvébe botlana.

79. Molyka (válaszként erre: 76. - Szanya)
2011. dec. 26. 22:17
Igen, az egy eléggé jellemző "tünet". A viselkedése is más volt?
78. urbanszkyviki (válaszként erre: 74. - Zebracsikó)
2011. dec. 26. 22:17

Itt rontottam én el - hallgattam a védőnőre is és a bölcsis gondozókra is, azért nem vittem én el szakemberhez...:(

Már csak azt nem tudom, hogy a mostani beszédhibái következmények-e vagy teljesen különálló dolgok ezek? :O

77. Szanya (válaszként erre: 70. - Martin3)
2011. dec. 26. 22:17
Nálunk szintén. Mikor kellett, akkor mindig én hívogattam, most, mikor már mindegy, bejelentkezett, hogy jönne. Nem volt már nálunk legalább 1,5 éve. Én is az utcán futottam vele össze párszor.
76. Szanya (válaszként erre: 62. - Molyka)
2011. dec. 26. 22:14
Egyrészt. És nem kezdett el rágni. Azt hittük azért nem beszél, mert nem rág. (Azóta se rág, de beszél már valamelyest.)
2011. dec. 26. 22:13
Nem értek a dologhoz, de nagyon szépek a gyerekeid! :)
2011. dec. 26. 22:13

két szabály van: sem a védőnő, sem a ygerekorvos nem ért a beszédfejlődéshez. Ezért ne is nyilvánítson róla véleményt. Ne diagnosztizálon, főleg ne ilyen kategóriákkal, hogy "majd kinövi" meg "kicsit lusta"...


blablabla


én mindig azt mondom: inkább feleslegesen menjen el a gyerek (akár logopédiai) viszgálatra, mint későn!!

73. urbanszkyviki (válaszként erre: 60. - Zebracsikó)
2011. dec. 26. 22:13

1. Örülök. :)

2. gondoltam rögtön.

3. szerintem ugyanarról bezélünk

4. ez szerintem helyhez és időhöz kötött

5. a legjobb gondolat, amit valaha logopédustól hallottam!

6. volt egy enyhe gyanúm.....

72. Szanya (válaszként erre: 61. - 91d4989ab9)
2011. dec. 26. 22:13
4,5. 2 éves korától járunk autista fejlesztésre saját finanszírozásban és kezdeményezéssel. Idén kapott diagnózist.
71. zebracsikó (válaszként erre: 65. - 91d4989ab9)
2011. dec. 26. 22:11
bizony az, főleg, mikor ott áll előttem a gyerek....és tudom, hogy muszáj és rajtam múlik...ezért van ún. "szeretetórám" csak úgy, szívességből...meg azért, mert a dolgom. Ki csinálná meg helyettem???
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook