Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 3, 5 éves és alig beszél. Mindenki azt tanácsolja, hogy várjunk, de meddig? fórum

Kisfiam 3, 5 éves és alig beszél. Mindenki azt tanácsolja, hogy várjunk, de meddig? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
70. martin3 (válaszként erre: 58. - Szanya)
2011. dec. 26. 22:11
na a védő néninkről tudnék én is beszélni...kb évente 1x lát minket, legtöbbször az utcán találkozunk...(azt is évente 1-2x!), mert a problémásakhoz megy(állítólag), velünk úgysincs gond címszóval nem jön, ami nem is baj, nekem nem hiányzik, csak ugye ilyenkor nem nekem kellene szaladgálni utána, esetleg, ha jönne, láthatná és talán feltűnne neki is, ami nekem( vagy nem értené az aggodalmam, mert lát ezer ilyen gyereket és megnyugtatna, hogy nincs gond)
69. 91d4989ab9 (válaszként erre: 68. - Zebracsikó)
2011. dec. 26. 22:11
csak ne busszal üsd el magad:DDDDD
68. zebracsikó (válaszként erre: 66. - 91d4989ab9)
2011. dec. 26. 22:10
elütésért bármikor :)
67. zebracsikó (válaszként erre: 63. - Molyka)
2011. dec. 26. 22:09
:) nyugodtan.
66. 91d4989ab9 (válaszként erre: 64. - Zebracsikó)
2011. dec. 26. 22:09
hát most kivi vagyok megbocsesz-e magadnak:DDDD
65. 91d4989ab9 (válaszként erre: 60. - Zebracsikó)
2011. dec. 26. 22:09
az a xar hogy óraszámtól függ ilyen alapvető fontos dolog:( tudom ez nema te hibád, ne vedd magadra:( csak xar...
64. zebracsikó (válaszként erre: 60. - Zebracsikó)
2011. dec. 26. 22:09
(bocs az elütésekért)
63. Molyka (válaszként erre: 60. - Zebracsikó)
2011. dec. 26. 22:08
Azt tudta hogy kolléga, de nem emlékeztem hogy milyen területen. Lehet hogy kicsit majd zaklatni foglak! :)
62. Molyka (válaszként erre: 58. - Szanya)
2011. dec. 26. 22:07
Az volt a tünete hogy nem beszélt?
61. 91d4989ab9 (válaszként erre: 58. - Szanya)
2011. dec. 26. 22:07
most mennyi idős?
60. zebracsikó (válaszként erre: 54. - Urbanszkyviki)
2011. dec. 26. 22:07

1. Nem haragszom.

2. Logopédus vagyok.

3. bármely beszédhang hibás ejtését pöszeségnek hívjuk, akár "k" vagy "sz" vagy "s" vagy "r" vagy bármi más - ez az artikulációs zavarok elnevezése.

4. hogy a logopédus mikor "áll szóba egy gyerekkel" abszolút az óraszámától/órakeretétől függ. A pöszeséggel, ha csak néány hangra terjed ki-általában várunk 5 éves korig. Ha sok hangra kiterjed (általános pösezség), akkor hamarabb el kell(ene) kezdeni fejleszteni

5. igazán jó, ha 2,5 évesen már logopédus látja a gyereeket és akkor már diagnosztizálható a megkésett beszédfejlődés, és ha akkor elkezd vele foglalkozni (korai fejlesztés keretein belül), az külön jó!

6. a fórumkérdés kiírójának gyermeke megkésett beszédfejlődésű.

59. martin3 (válaszként erre: 52. - Zebracsikó)
2011. dec. 26. 22:06
ok, köszi:)
58. Szanya (válaszként erre: 48. - Martin3)
2011. dec. 26. 22:06

A védőnő veszi fel a státuszt, neki lenne a dolga vizsgálatra küldeni a gyereket. Fogalmam sincs miért, mégse teszik. Ha én a védőnőre hallgatok, az autista gyerekem a mai napig nem kapna fejlesztést. "Csak lusta beszélni, majd kialakul, biztosan nem autista, az nem így néz ki." Pedig én már 1 éves korától mondtam, hogy valami nem stimmel, 1,5 évesen meg már biztos voltam benne. Nagyon sok múlik a szülőn.


A logopédus magában nem biztos, hogy elég. Zebracsikónak igaza van, NevTan az első.

57. Molyka (válaszként erre: 54. - Urbanszkyviki)
2011. dec. 26. 22:06
Nem olvastam végig a hozzászólásokat. Nem tudom... ha az én fiam tudna 2.5 évesen 3 szót, tuti elvinném hogy járjanak utána a dolgoknak. Már is is kicsit kétségbe vagyok esve, hogy a fiam másfél évesen kb 20 szót tud és használ, esze ágában sincs mondatokká formálni, ráadásul nem ejti tisztán a szavakat sem. Sőt, kihagyja a hangokat is, pl. eper az epe, de van hogy a szó közben marad ki egy-egy olyan hang, amit még nem tud kimondani.
56. 91d4989ab9 (válaszként erre: 50. - Zebracsikó)
2011. dec. 26. 22:02

ne lovalgolj már azon a szón érted mit akarunk mondani nem?

vigye szakemberhez és ennyi, ha másra nem is lesz jó delegalább anyuka megnyugszik és türelmesebb lesz a gyerekkel is, ha nem baj van mégis akkor időben el lehet kezdeni a kezelést


de tény hogy több gyerek is későn kezd el beszélni mert szorgalmas, szorgalmasan hallgat:D

55. Molyka (válaszként erre: 48. - Martin3)
2011. dec. 26. 22:01

Mert ahol gond van ott azért valaki észreveszi. Mondjuk itt Te. :) Viktor egyik unokatestvére beszél ilyen nehézkesen, de ő még csak kettő és féléves.


És valóban, nincs lusta gyerek. Más és más területen fejlődnek, más az agy érési folyamata.

54. urbanszkyviki (válaszként erre: 39. - Zebracsikó)
2011. dec. 26. 22:01

Ne haragudj, de ha jól értelmezem saját magam, írtam, hogy a gyerek későn kezdett el beszélni. És ha a k illetve g hangokkal vannak gondjai, nem hiszem, hogy konkrétan pösze lenne. Olvastam az előbbi hozzászólásokat és lehet te, vagy más vetette fel, hogy a logopédus csak az 5 éves kor felett pöszékkel foglalkozik - hát ez így abszolút nem igaz. 5 éves korig várnak általában, hogy a hanghibák korrigálódjanak, ám hamarabb is látszik, ki az a gyerek, akinél kialakul rendesen és ki az, akinél nem. És az, hogy a pöszékkel foglalkozik, csak egy általános szóhasználat, vaójában minden hanghibát pöszeségnek hívnak.

Megkésett beszédfejlődéssel 3 éves kor felett diagnosztizálnak gyereket, tehát, ha kijelented, hogy az én gyerekem, aki 2.5 évesen kerek 3 db szót tudott mondani nem megkésett beszédfejlődésű, akkor a cikkíró csemetéje sem az....

53. Esly (válaszként erre: 43. - Szoszilvi81)
2011. dec. 26. 22:01
Igen, fül-orr-gégészet, neurológus és hallásvizsgálatra is elküldték.
52. zebracsikó (válaszként erre: 48. - Martin3)
2011. dec. 26. 22:01

akkor én most "hivatalból" elküldelek vizsgálatr a helyi nevelési tanácsadóba vagy az óvodai logopédushoz!

:)

51. zebracsikó (válaszként erre: 49. - Esly)
2011. dec. 26. 21:59
nagy szerencse, hogy van rá órakerete!
50. zebracsikó (válaszként erre: 46. - 91d4989ab9)
2011. dec. 26. 21:59

mondom, hogy nincs lusta gyerek.

csak lusta felnőtt, aki nem tud vagy nem akar vagy lusta diagnosztizálni a fejlődésbeli késést....

49. Esly
2011. dec. 26. 21:59

Nálunk úgy van, hogy korai beszédfejlesztőbe csak addig mehet, amíg nem kezdi el az óvodát.

Végül az óvoda mellett döntöttem és ezért foglalkozik vele logopédus.

2011. dec. 26. 21:59
köszi, azért akkor meggyőztetek, hogy ne várjak, legalább megnyugodhatok, ha nincs baj, és "csak" várni kell. (csak azt nem értem, miért nem küldenek el minden 3 vagy 3,5 év körüli gyereket egy vizsgálatra alapból, hogy inkább megnyugodjon a szülő, minthogy lerágja a körmét(képletesen)
47. Molyka
2011. dec. 26. 21:59

Én a beszédvizsgálóba vinném, vagy logopédiai központba. Azt hiszem a Damjanich utcában van, pontosan most nem tudom mi a neve. Keress rá az interneten.

Veszíteni nem veszítesz semmit ha megnézi egy szakember.

Gyógypedagógus vagyok, de nem ezen a területen.

46. 91d4989ab9 (válaszként erre: 40. - Martin3)
2011. dec. 26. 21:57
jó de ne itt okoskodj hanem ha az van amit irsz akkor már rég a logopédusnál kéne csücsülni a gyerekkel, remélem nem lesz igazad és tényleg csak lusta...
45. martin3 (válaszként erre: 36. - Urbanszkyviki)
2011. dec. 26. 21:56

igen, lehet ez lehet a baj, mintha nem tudna hangokat kiejteni!

amúgy ez a nyellenövés nálunk genetikai dolog lehet, mind a 4-nek fel kellett csípni:) szóval azon már túlvagyunk:)

44. csiga1170 (válaszként erre: 40. - Martin3)
2011. dec. 26. 21:56

igen, ezt láttam én is a kisfiamon, hogy rossz neki az, hogy nem tudja kifejezni magát...

Nekünk a fejlesztésen a ragozás nélküli beszédre azt mondták, hogy össze fog állni a kép benne és akkor majd ragozva beszél.

Beszélni tanítani nem kell a gyereket ez így hülyeség. A logopédus is játszva tanítja.

2011. dec. 26. 21:56

Az én fiam is megkésett beszédfejlődésű.

Logopédushoz és egy fül-orr-gégészhez is elvinném, ha úgy látod, hogy nem tudja formálni rendesen a hangokat (az unokatestvéremnek le volt tapadva a nyelve, felvágták, és utána nem volt gondja). Az én fiamnak nagy volt az orrmandulája, miután kivették és oviba került, mondhatni magától elkezdett beszélni. Most már mindent mond, de 4 éves koráig kb. 10 szót ha mondott.

Szerintem ne várj, keress szakembert, ha ők úgy látják minden ok, megnyugodhatsz, ha pedig találnak valamit, van idő fejleszteni. Ne hagyd magad lebeszélni, lépj.

2011. dec. 26. 21:56

En mindenkeppen elvinnem a helyedben szakemberhez..Talan csak vaklarma talan tenyleg van egy kis problema ami mar MOST korrigalhato hiszen mint irod,csak a beszeddel van problemaja..Az en kisfiam is csak 2,5 evesen kezdett el beszelni addig a szokincse kb 2-3 szobol allt,mig az ikerhuganak be nem allt a szaja 1,5 eves koratol..En is aggodtam mert a kisfiamnak voltak problemai ujszolott koraban elvittem szakemberhez ahol megnyugtattak semmi baj..Ha nincs baj a kisfiaddal akkor sem lesz 'kidobott' penz,hiszen nem fogsz aggodni a kesobbiekben..

Sok szerencset!

41. 91d4989ab9 (válaszként erre: 34. - Zebracsikó)
2011. dec. 26. 21:55
a végén még gyerek se lesz bammeg:DDDDDDDD
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook