Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisbabával elhagyatott anyukák fórum

Kisbabával elhagyatott anyukák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kisbabával elhagyatott anyukák

1 2 3 4 5 6
166. f7a22e1553 (válaszként erre: 165. - Lolitu)
2011. júl. 31. 14:59
oké! :-)
165. lolitu
2011. júl. 31. 14:43
Szia gidi,írtam a másik fórumnál...
2011. ápr. 29. 10:41
163. 3c3e631065 (válaszként erre: 160. - A360345bdd)
2011. ápr. 26. 20:54
Ohh köszönöm szépen én próbáltam már itt ilyet keresni de sajnos nem találtam de neked köszi mindenképp elolvasom :)Remélem nem fogom megbánni ! :S
162. 3c3e631065 (válaszként erre: 159. - F7a22e1553)
2011. ápr. 26. 20:53

Erre Én is felkészültem !

De ha ez ennek az árra bárcsak ott tartanék :)

161. 3c3e631065 (válaszként erre: 158. - F7a22e1553)
2011. ápr. 26. 20:52

Igen az Én nevemre került!

Köszönjük szépen jól van És ti kislányod Róza? :)

Így lett Mészáros Ádám Mihály

160. a360345bdd (válaszként erre: 157. - 3c3e631065)
2011. ápr. 26. 14:32

[link]

olvasd végig, van aki nagyon megbánta az apasági pert!

2011. ápr. 26. 08:20
Ja. és ez csak azért volt rossz, mert az összes hivatalos papírját le kellett cserélni, az a rengeteg utánajárás... hát sajnos ezzel járt. Még a mai napig a tb kártyáján a régi nevén szerepel, de én azt csak akkor változtatom meg, ha szólnak, nem érdekel. Tök messze van és még pénzbe is kerül.
2011. ápr. 26. 08:18

Vége az ünnepeknek, mostmár majd intézkedj, amint tudsz, azaz érdeklődj a gyámügyön.

Szép napot, remélem Ádámka jól van! Még csak annyit szeretnék kérdezni, hogy ha kihúzták az apát az anyakönyvi kivonatodban, akkor Ádámka a te leánykori nevedet kapta?

Róza első nekifutásra az én leánykori nevemet kapta és jóval születése után anyakönyvezték az apja nevére, de ez a mi kettőnk döntése volt az "apával".

2011. ápr. 24. 22:00

Ezt találtam :

Amennyiben a gyermek édesapja nem ismeri el az apaságot, pert kell indítania az apa lakóhelye szerint illetékes bíróságon. A perben a bizonyítási eljárás során a bíróság orvosszakértői vizsgálatot fog elrendelni, amelyen kötelező megjelenni.

Valószínű akkor ezért mondta az ügyvéd azt hogy ő nem fogja tudni képviselni a kisfiamat mivel,hogy az ottani bíróságon kell egy ügyvédet kijelölniük nekünk és ott lesz beadva az egész herce hurca aminek már jó lenne ha vége lenne !

Már megint ezen rágódom :(

156. 3c3e631065 (válaszként erre: 167. - Szuszáá)
2011. ápr. 24. 20:39
Utána járok mindenféleképpen hogy van e itt olyan hogy panasz nap! A gyermek lakhelye Budapest ,de ha ezzel én valamilyen szinten is húznám az időt pluszba akkor inkább leutazunk csak pontot tegyek végre a végére!
2011. ápr. 23. 07:27

Na, elolvastam. Jó hosszú. Nem is tudom hogy Ádámka mellett hogy van ennyi energiád még internetezgetni? De igen, ez fontos volt, hogy megtudd, mások hogyan látják. Nos én egy dolgot látok, hogy ezért a babáért te nagyon megszenvedtél márcsak azért is mert korábbiakban nem lehetett babád. És ez olyan váratlan hatalmas öröm volt neked, hogy így nem érted az apa, aki ugyanúgy felelős szülője kellene hogy legyen, hogyhogy nem szereti ugyanúgy, mint te? Szerintem te már nem vagy szerelmes ebbe a férfiba, csak nagyon örülsza babának és nem érted ő miért nem. És te annyira szereted Ádámkát és annyira csodának tartod, Isten ajándéka valóban. Gondolj arra, hogy Isten úgy rendelte te viseld gondját bármilyen nehéz.

Helyedbe én szépen megsürgetném a gyámügyeseket, igen, Ádám perelje az apát, fizessen, az is jobb, mint a semmi.És a többi nem a te dolgod, de ezt tudod is, hisz a másik fórumon jól ki volt ez tárgyalva.

Szerintem magadban imádd és örülj a picidnek, légy büszke magadra, mert ki tudtál hordani egy egészséges kisbabát egy szép kisfiút. Isten úgy döntött anyává tesz téged!

Bírnod kell a felelőpséget, mert hiába ő az apa, ezzel a hozzáállással az apától akár még intézetbe is kerülhetne, amit te nem szeretnél.

A bíróság hozzád fogja ítélni, mert közös szülői felügyeleti jogot csak jó kapcsolat esetén rendelnek el.

Szóval ezzel az üggyel nincs foglalkozni valód. Persze könnyű ezt nekem mondani, de én is ezeken amin te végigmentem és hasonló a történetünk. Én magamban úgy tudtam könnyebben megemészteni, ha nem húzódik a per, mert amíg a per folyamatban volt agyrém volt az életem, mert volt neki ügyvédje és minden vagyon elajándékozott, csak hogy a Gidinek ne legyen magasabb tartásdíj 20 ezernél. Pedig egy vagyonos emberről volt szó, megörökölte az apjától.

Nos, törekedj arra, hogy bízz a gyámügybe, fohászkodj, hogy hamar lezáruljon ez a kellemetlen dolog, maga a per sem az alperesnek és családjának sem a felperesnek és a családjának nem kellemes! Sőt nagyon rossz dolog egy érzékeny embernek. Légy azon, hogy ne veszekedj, ne követelőzz, ne küldj képeket sem, mert zaklatónak tartanak, vagy elmebetegnek vagy bármilyen koholt vádat kitalálhatnak ellened. Még az is lehet, hogyha nagyon felidegesíted őket a nagyit és az apát, hogy elperelik a gyereket.

Ha nem beszélnek veled, az neked a legrosszabb, ezt is tudom, hogy semmibe vesznek, amikor te gondozod a vér szerinti gyereküket.

Nos, az is igaz, hogy ők nem akarták ezért ez kényes ügy és csak örülj, ha ő lesz az apa és valamennyit majd fizetnie kell.

Szerintem tisztább, ha van apja, mint ha nincs.A másik fórumon mást is írtak, de az én véleményem az, ha kíváncsi vagy, hogy bízd a gyámügyre. Ők úgyis apává "teszi" és a bíróság szabályozza majd a láthatást. Neked hidd el innentől kezdve semmi dolgod ezzel, csak a kisfiadra koncentrálj, ő neki csak te vagy!

Nehéz időszak lesz, de ez kell ahhoz, hogy az anyakönyvben apaként szerepeljen egy név, aki megcsinálta.Most mi szerepel az anyakönyvben az apa helyén? ismeretlen, vagy mi?

2011. ápr. 23. 06:24

"Nincsen a gyermeknek olyan erős vára,

Mint mikor az anyja őt karjaiba zárja.

Nincsen őrzőbb angyal az édesanyánál,

Éberebb csillag sincs szeme sugaránál.

Nincs is annyi áldás, amennyi sok lenne,

Amennyit az anya, meg ne érdemelne."

2011. ápr. 22. 22:52

Ezt nagyon szépen leírtad :)

Hát igen a jól lakott szépen felöltöztetett gyerekkel szépen lehet dicsekedni csak ezeket mind meg kell teremteni ami nem könnyű feladat főleg nem egyedül !Próbálok már úgy állni a dolgokhoz hogy nem érdekel és majd csak lesz valami kellemes meglepetés a gyerek felé,de ha arra gondolok lassan betölti a 7-dik hónapját gyomor görcsöm van amiatt hogy még nem is látta élőben lehet aztán a képeket megnézi fent a neten de passz ebben nem lehetek biztos!

Nem vigasztal nagyon hogy másnál is történtek történek ilyen dolgok hisz ezek nem jó dolgok :(

És a megküzdés mindenért a mindennapi létért nem egyszerű és erről az apukáknak fogalmuk sincsen !

Ha elolvastad a linket amit bemásoltam ide akkor látod kaptam hideget meleget és próbáltam diplomatikus maradni de azt nem fogadom el hogy ezzel akartam megtartani az apukát hisz ezzel senkit sem lehet megtartani és nem is akartam !De azon kivagyok akadva hogy ennyire lelkileg szegény ember a gyermekem "apja" ezt nem tudom elfogadni !

2011. ápr. 22. 13:37

Jó, ha nem akar fizetni, ne fizessen! Egy jó anya azzal is megelégszik, ha az apa egyszerűen csak szereti, ha jelen van a gyerek életében! De sajnos ez sem minden esetben adatik meg.

A mi "apukánkról" kiderült, hogy hiába szereti a legjobban a gesztenyepürét a világon, csak két hetente.És nem érdekli miből lesz a gesztenyepüré, hogyan lesz elkészítve, hogyan olyan szép, amikor tálalva van.

Az anya az, aki felneveli, a mi "apukánk" meg csak azt mondja rá, de szép, de büszke vagyok rá, én csináltam.

Az, hogy mennyi szenvedéssel jár nekem nap mint nap egyedül megküzdeni az élettel a gyermekért, ez nem érdekli.

Amikor együttlétünk ígért fűt fát, nagyon akarta a picit. Azt mondják egyesek annyit is ér egy ember, amennyire betartja a szavát. Hát a mi "apukánk" sajnos nem sokat ér.

És sajnos így jártunk sokan, és nem várom hogy ettől jobban legyél, mert szomorú a te történeted.

Valamennyire azonban remélem egy sovány vigaszod származik abból, ha hallod, hogy másnál is történtek hasonlóan dolgok.

Ha úgy állítod be magad, hogy semmit nem vársz el, akkor egyszer egy nap kellemes meglepetés lesz, amikor magától elvisz egy almát a kisfiatoknak.

2011. ápr. 22. 13:27

Én megmagyaráztam magamnak valahogy hogy értsem meg, bár nem könnyű megértenem:egy példával helyettesítem "a legjobban szeretem a földön a gyerekemet", bár elég nehéz jó példát találni rá és ez sem a legjobb.

Mondjuk az apuka így vélekedik:"én a legjobban a gesztenye pürét szeretem a világon!" ( mint ahogyan a mi esetünkben volt)

Ha előtte van a gesztenye püré, akkor miért nem eszi meg én adok neki bármikor, nem rajtam múlik!Kérdem én.

Válaszom, amit kitaláltam az apuka fejével gondolkodva:

Azért mert lehet, hogy a gesztenyepürét szeretem a legjobban a világon, de elég belőle két hetente szombatonként egy darab, üvegpohárban, csokidarabkával leszórva a teteje.

Na így értettem meg, azt a kijelentését, hogy ő legjobban a lányát szereti a világon:

Oké, lehet, hogy így van, minek kételkedjek a szavában, de minden jel arra mutat, csak két hetente szombatonként 3 órára, szépen felöltöztetve, kipihenten, jó lakottan viszi el a gyereket.

Apa-gyerek kapcsolat illusztrállására írtam, jó persze nem minden apa esetére, van aki ilyen gyakran sem szereti a kedvenc desszertjét, van aki hetente.Van aki pedig inkább nem veszi meg, mert drága és lemond róla, bár a legjobban a gesztenye pürét szereti.Azaz megcsinálta, akarta a gyereket, de amikor látta, hogy sokba kerül a nevelése, akkor minden követ megmozgat annak érdekébe, hogy ne fizessen.

150. 3c3e631065 (válaszként erre: 147. - F7a22e1553)
2011. ápr. 22. 11:15

Jah értem azt hittem hogy nektek is bírósági ügy volt az apasági miatt!Nálunk is tudja hogy az övé és mégis szórakozik ám legyen !

Azért elég gyorsan reagált a bíróság :O itt is működhetne így ...

Persze hiszen te biztos voltál és szerintem ő is az apaságba csak még is a férfiakban ott van hátha !Így van akkor nagyon sokk pénzébe került volna hisz el is vesztette volna a pert :) Ezek az "apukák"szerintem csak saját magukat szeretik lelkileg szegények nem azt mondom hogy sajnálják a gyerektől azt amijük van de meggondolják 3 szor hogy adjanak e pluszba pedig a saját gyerekéről van szó akiben valamilyen szinten élnek tovább mint ahogy mi is !

149. 3c3e631065 (válaszként erre: 146. - 6b08b99072)
2011. ápr. 22. 11:10

Én is így állok hozzá most már,csak jönne és lenne igénye a saját gyerekére!

Én azt nem értem hogy hogy tudja az egyiket szeretni a másikkal meg szórakozni vagyis nem foglalkozni vele!

Így van a szeretett a legfontosabb és a békesség !

Persze majd lesz egyszer apuka helyett valaki apuka igazi apuci!

148. f7a22e1553 (válaszként erre: 141. - 6b08b99072)
2011. ápr. 22. 10:19

Szia Szuszá!

Én úgy tudom, hogyha az anya a kizárólagos szülői felügyeletet gyakorló, akkor az apának kell a gyerekért menni, ha láthatás van. Azaz szerintem szinte minden esetben a bíróság úgy rendeli, hogy az apának kell mennie a gyerekhez, ugye ez jogilag így van? Így van? Ha én vidékre költözök, akkor is neki kell minden esetben "tiszteletét tennie" 2 hetente. Nem az anyát terheli az utazási költség sose, ugye?

147. f7a22e1553 (válaszként erre: 142. - 3c3e631065)
2011. ápr. 22. 10:12

Szia Nálunk az volt, hogy apasági nyiatkozatot tett a gyámügyön. Jelen voltam én is. És természetesen elismerte, hiszen tudja, hogy az övé.

A gyámügy tanácsára gyerekelhelyezés és tartásdíj iránti keresetet adtam be a Központi Kerületi Bíróságra áprilisban.Május 26án kaptam levelet a bíróságtól, hogy a tárgyalás szeptemberben lesz.

Nos szeptemberben ügyvéddel megjelent és azt mondta az ügyvédje, hogy szeretne egy dns tesztre elvinni minket az alperes! Erre a bírónő, "most nem ezt tárgyaljuk, hiszen már teljes hatályú apaságit tett, tehát jelen tárgyaláson ő az apa és én az anya vagyok."Erre az ügyvédje kötötte az ebet a karóhoz, hogy az alperes nagyon szeretné, én meg rábólintottam, mire a bírónő megkérdezte, hogy van e ellene kifogásom. Én mondtam, hogy rendben, állok elébe. Ám nem kellett volna, azaz ez nem volt számomra kötelező, hiszen korábban elismerte az apaságot, tehát nem is értettem, megdöbbentem és rábólintottam. (Mellesleg 57000 ft ért már megcsinálják, az "alperes" ennyit fizetett a dns tesztért.)

Nagyon lenéztem, amikor ilyet kért tőlem, hiszen a nap 24 órájában együtt voltunk, éjjel nappal.

Ez, hogy a kérésére elmentem, ez peren kívüli volt részemről és az én nagyvonalúságomnak volt köszönhető, hiszen, ha nem megyek bele és ő erősködik, akkor egy keresetet kellett volna beadnia, hogy megdöntse az apaságot és mivel vesztett volna a perköltsége nagyon sok lett volna, nemcsak az 57 ezer.Így én arra gondoltam, hogy az a pénz ne menjen neki feleslegesen el. Azt gondoltam majd a gyerekéhez annál nagyvonalúbb lesz, de nem így történt.

146. 6b08b99072 (válaszként erre: 143. - 3c3e631065)
2011. ápr. 22. 08:50

Én azt mondtam, ne én érdekeljem, mert hozzám már soha nem lesz köze azok után, amiket tett, de van egy közös gyerekünk, legalább ő...

Mégiscsak a fia, aki annyit sem érdemel, hogy a szülinapján felköszöntse?!

És igen, szörnyű hogy egy pasinak ilyen könnyű ezt megtenni.

2 éve elváltunk már, és nem mondom, hogy azóta nekem nem volt senkim, de az mind csak a válás után.

Annyira tiszteletben tartottam azt a köteléket (még ha már 5 hónapja külön éltünk is), hogy addig nem mentem bele semmibe.

Azóta 2 pasi volt az elmúlt két évben, de az egyik még az elején, a másik meg mostanában.

Mégis én vagyok a rossz, engem is fenyegetett dns teszttel, de azt mondtam felőlem másnap is mehetünk, nem nekem volt viszonyom, az én lelkiismeretem tiszta.

Csak azt nem értem, miért kell az ilyennek gyerek...

Sebaj, a csöppem csonka családban ugyan, de a lehető legnagyobb szeretetben nő fel, és lesz majd még olyan, aki apja helyett apjaként fogja szeretni :)

2011. ápr. 21. 22:01
Most olvastam Én is vissza úgy bele bele néztem voltak olyan húlámjaim hogy nem fogadnám vissza most is épp abban vagyok de remélem végleg így ezen az állásponton maradok !
2011. ápr. 21. 21:50

Én regisztráltam egy babás oldalra és nyitottam egy toppikot hát amit Én ott kaptam azt hiszem elég szíven ütött :( Pedig csak tanácsokra vártam e helyett 95%-ban csupa csupa rosszat de szó szerint !!!!!!!!!!! Hogy minek tartottam meg ostoba vagyok stb minden volt ha itt lett volna velem szemben ANYUKA akkor biztos 37 est csinálok a szájából pedig nem vagyok ilyen de akkor nagyon kibuktam inkább zártam is a toppikot..


Ajánlom még a google be is megtalálható habár már zártam a toppikot mint írtam is elejétől első hozzászólás!

A link:

[link]

143. 3c3e631065 (válaszként erre: 141. - 6b08b99072)
2011. ápr. 21. 21:39

Hihetetlen mennyi sok ilyen pici nő fel így !!

Ohh persze még te vidd házhoz esetleg amivel megkínálják nem kéne kifizetned?Vagy ha elakarnák vinni állatkertbe azt neked kellene állnod?

Amúgy nálunk is ez volt a szitu mikor anno tavaly ilyenkor lementem nagy pocakkal hogyha megszületik akkor majd vigyem le megmutatni mert ők nem tudnak felutazni több mint 200 km ert! Jó megértettem hisz nagy a távolság papa szívbeteg stb..

Ez biztos nagyon rossz lehet tény hogy férfi minta nincs előtte ezért szenvedek Én is !

De hátha megváltozik nem velem szemben hanem a gyerekkel de lehet hogy nem velem szembe már ne akarjon de a gyerekét ne hagyja el tudom képzelni majd előadja magát de Én azt hittem mit hittél majd megkérdezem tőlle a dns után hisz ő csak gyanúsitgatt a semmire hogy esetleg Énnnnnnn MÁSSAL? Ez bolond azóta nincsen senkim nem hogy még akkor mikor együtt voltunk soha senkit nem csaltam meg !

De majd mikor nagyobb lesz a kisfiad érdeklődni fog az apukája felől de legalább Te is majd elmondhatod neki,hogy Te mindent megtettél annak érdekében hogy az apukája hajlandóságot mutasson iránta!

142. 3c3e631065 (válaszként erre: 144. - Gidi)
2011. ápr. 21. 21:32

Hát Én is tegnap a telefon beszélgetés után kicsit ki voltam akadva !!! Hisz idáig nem ezt kaptam felépítettem valamit és hirtelen összedőlt igaz nem az apukával de a nagyival biztos beszélt a fiával és tele nyomta hülyeséggel vagy veszekedtek egymással és felidegesítette magát a mama és inkább nem szól bele hisz azt nem mondhatja hogy szerinte is tagadja a fia inkább ő is kibújik alóla majd a dns ha lesz mindent meg tudnak! Hisz számukra Én egy messziről jött ember vagyok mint ahogy a saját fiuk is mert nem tudják mit csinál itt budapesten szép mondhatom ...TAGAD ezt csinálja! Meg hogy bárkit mejellőlhetem apaként igen persze van felesleges 500.000 ft om erre hülye nem vagyok :)Akkor legyek számukra egész életre egy kellemetlenség a sors remélem vissza adja nah nem a nagyszülőknek hisz ők nem tudnak egyik helyre sem állni Én állítok Ő tagad...A volt nejének sem nagyon fizet legalábbis amíg mi együtt voltunk nem hiszem hogy tudta volna azt az összeget állni vagy aztán passz nem tudom :(Nem bántottál meg de azt nem írom hogy szerencse mások is vannak ilyen helyzetben hisz ez nagyon szómórú az összes ilyen "apának " levágnám vagy meddővé tenném őket több ilyen ne legyen :(

Nálatok akkor volt dns? Bíróság előtt ? csak kíváncsi lennék rá ez hogyan zajlik ...

141. 6b08b99072 (válaszként erre: 123. - F7a22e1553)
2011. ápr. 21. 20:12

Ezzel egyet értek én is!

Nálunk az a helyzet, hogy több mint két éve nem látta a gyereket, nem fizet, és még csak nem is érdeklődnek, hogy mi van vele.

Nem csak ők, a nagyszülei sem.

A régi közös ismerősök hamarabb megkérdezik mi van a gyerekkel, mint ők... sőt, még a születésnapja is nekik jut eszükbe, nem a "családjának".

Nagyon sokáig gyötört a gondolat, hogy egy fiú ennyire nem érdekli az apját, és hogy a láthatásokkor sem teszi tiszteletét.

Belefáradtam abba, hogy majd egyszer talán megérik rá, és apaként kezd viselkedni, de már feladtam.

Több mint két év elég volt ahhoz, hogy felfogjam, a közeljövőben nem igen lesz normális apa-fiú viszony köztük.

A legrosszabb, hogy olyanokat hallottam, azért nem kérdezik mi van a gyerekkel, mert én nem viszem házhoz... nos, 90 km furikázást nehogy már még én vállaljak magamra, csak hogy elvigyem a gyereket, aztán ugyanennyit, hogy még haza is hozzam, csak hogy méltóztassanak megnézni...

De nem baj, minden jól van úgy, ahogy van.

Csak sokszor rossz, hogy nincs előtte egy férfiminta..

2011. ápr. 20. 06:23
Kellemes Húsvéti Ünnepeket minden fórum olvasónak!
2011. ápr. 20. 06:21

Szia! tetszik, amit írsz, mert bármennyire szenvedsz még a jelenlegi helyzettől, én is hasonlóan látom: azaz az édesapjától sohasem fogom eltiltani még Csárli kedvéért sem!

Hiába nincs jelen az gyerek életébe és szinte teljesen idegen a Gidi ( így hívom a kislányomat) számára is, de akkor is én folyamatosan esélyt adok neki arra, hogy gyakrabban vigye el.

A sértődöttségemet nap, minmt nap leküzdöm és a gyerek kedvéért 2 hetente, amikor átadásra kerül a sor megmondom neki világosan a szemébe, hogy elviheti gyakrabban is. És már azt is felajánlottam, hogy egy hetet nála egy hetet nálam legyen! De csak hümmögött szemmel láthatóan nem tetszett neki és azt mondta, jó majd még visszatérhetünk rá.Nagyon lassan őrölnek a malmok! :-(

De már az idő megtanított arra, hogy azt az időt amit rágódással, lelki gyötrődéssel töltenék az "apa" miatt, azt a Gidivel kell töltsem, hogy mégtöbb szeretetben és odafigyelésben részesíthessem.

Az apukákat sajnos nem lehet tényleg kényszeríteni, hogy de legyen jobban kíváncsi a gyerekére. tehát ezzel a dologgal úgysem tudunk mit kezdeni és meg kell értsük, hogy bármilyen nehéz is egyedül, döntést kell hozzunk, hogy a gyerek nállunk van, hogy mi vagyunk a kizárólagos szülői felügyeletet gyakorlók, azaz a mi felelőségünk az ő szellemi-fizikai fejlődése és jóléte. Az apa beleszólhat, de azt jogilag úgysem veszik figyelembe, csak a fontosabb gyerek életét meghatározó dolgokba.

Szóval ezt lehet, hogy az apukák is tudják, így úgy gondolják kár is pedálozni. Vagy igazából nem tudom mit gondolnak, de már arra is rájöttem, hogy nem nekem kell kitalálni, hogy mit gondol a gyerek kérdésről, hála istennek. Bele őrűlnék.

Élje az életét ahogy és akivel akarja. Számunkra már bebizonyította eddigiekben hogy részéről ennyi futja a gyerekére, 2 hetente 3 órácska, úgy hogy a szomszéd utcában lakik.

Ezt anyaként elég nehéz volt feldolgozni, de ez az ő lelkiismeretére van bízva.

Aláírta már a teljes hatályú apasági elismerő nyilatkozatot? Ezt forszírozd nyugodtan, a gyámügy segít neked előkeríteni az apát, szerencsére nem nekünk kell hajkurászni őket!

Nálunk az volt a szitu, hogy tervezett babáról lévén szó, 5 és fél hónapig bírta, húsvétkor elment és elfelejtett hazajönni.

A gyámügy szedte össze.

138. 3c3e631065 (válaszként erre: 137. - F7a22e1553)
2011. ápr. 19. 21:52

Szia!

Uhh hát igen az még természetes ha pl előtted zavarban van úgy mint apa a gyerek előtt.De az hogy az új kapcsolata miatt hanyagolja a gyermekét az már nincs helyén :( De az a jó hogy van nektek a Csárli és szeret mind kettőtőket :) Hát igen valószínű,hogy ő az apai kép a kislányod szemében!

Szívből kívánom hogy összejöjjön a költözés dolog és boldogok legyetek és esetleg majd a későbbiekben meg tud ajándékozni Csárlit egy kis Csárlival :)De örülj mert ott van Csárli üzenem neki hogy vigyázzon rátok !!!:):D Tesóm fiú igazából jó hogy van legalább esténként ha csak egy mondatra is tudok kihez szólni :) Anyum sem lakik messze csak mire hazaér a munkából hulla fáradt így őt nem nyaggatom csak hétvégenként !:)Tegnap voltam lelkileg összezuhanva egy kicsit elgondolkoztam apukával kapcsolatban háát nem tudom rakom össze a képeket le sem írom mert az két oldalnyi lenne lehet hogy van volt egy 3 dik személy aki most is van vagy csak akkor alakult mig mi együtt voltunk nem tudom fáj és kész ...Nem akarok ezen gondolkozni de úgy is rám tör és ha akkor volt és kiderülne hogy van neki az Ádi akkor lehet h a csaj elfordulna tőle nah nem azért félti a fenekét az apuka mert annyira szereti hisz akkor nem lettem volna én vagy ő vagy más hanem mert van hol lakni stb.... és így könnyebb mint mondjuk egy albit fizetni hisz a volt nejének ott hagyta a közös házat De lehet hogy enm is volt de nagyon oda húznak a szálak de velem élt együtt 4 hónapig ááááá nem tudom mondom nem egyszerű de ha belegondolok támadás a legegyszerűbb védekezés még hogy Én félre hm.. ez egy kicsit erős és mai napig fáj !!! Szenvedek ez a lényeg tegnap már imádkoztam sírva hogy MIÉRT? Én ezt el sem tudom képzelni hogy nekünk valaki az életünkbe és apaiként nézzen rá esetleg a fiam nah nem azért csak tudom Én milyen voltam mikor a szüleim elváltak nem anyumnak az új párjával mint maga emberel volt problémám hanem hogy nem apum mellett alszik stb... És valahogy ezt érzem a kisfiamnál is és ha jönne egy új TUTI biztos vagyok benne hogy azt az újat megbántanám akaratomon kívül ha megjelenne az édesapja a kisfiamnak és monduk ő elkezdené mondani de hát öreg idáig nem is voltál kíváncsi rá stb nah akkor biztos vérbe forogna a szemeim hiszen a vér szerinti apja joguk van egymáshoz és nálunk ez még egy le nem játszott meccs!SZERETEM és tudom milyen vagyok és amíg ez így van nem szabad új kapcsolatot kezdenem semmilyen formában sem mert lelkileg sérülnék jobban és az nem lenen jó nekünk több mint egy éve nem volt sex az életemben és??? Nem hiányzik akitől hiányozna ő nincs itt ezért is írtam a lelki sérülést!!Persze a simogatás hiányzik vagy hogy oda bújjon de azt is vele tudom csak még elképzelni ,de másoknak meg úgy tudok örülni akiknek sikerül egy újjal új élet de Én ezt magamnak nem tudom nem akarom elképzelni ... Mindig magamból indulok ki talán ezért is vagyok ilyen lelkis ember mert anno mikor kicsi voltam mi játszódott le bennem és ezt a kisfiamnak nem akarom hisz mindig beszélek neki apukájáról apa így apa úgy biztos szeret csak helyre kell tennie magát stb...Jah ha hisztis Ádi akkor mindig mondom apukája vezetéknevével a két nevét ÁDÁm,Mihály!!Meg az újat nem tudnám kezelni hisz biztos napi szinten az lenne tiszta apja és ez egy idő után zavarná az illetőt ezért is írom nekem még várni kell remélem az lesz amit szívből akarok de ha nem akkor egy új de a lelkemben tiszta lappal!

Puszi nektek!!

137. f7a22e1553 (válaszként erre: 136. - 3c3e631065)
2011. ápr. 19. 06:57

Én is még kissé rá vagyok pörögve az "apuka" dologra, de korántsem annyira mint régen.Főleg, hogy amikor legutóbb átadta és a közelbe van egy közeli játszótér és elkísértek a nagynénjével minket.Amikor láttam a gyerekével bánni, úú, annyira zavarban volt, gondoltam égett az arca, mert nem tudja feldolgozni az ellentmondás, hogy a gyerekét szereti, de az új kapcsolata miatt, vagy nem tudom mi miatt de nagyon kevés időt tölt a gyerekkel és nem tartászetesen nem ismeri még mert "nem volt lehetősége" jobban megismerni. Szóval olyen bárgyú volt szegény, hogy arra gondoltam minek is keseregtem kerek 1 évet, minek jártam pszichológushoz, amikor ez az ember annyira magatehetetlen, hogy nemhogy a gyerekkel nem tud bánni, de az életben is egy szerencsétlen és őszínte sajnálatot éreztem iránta, amikor ezek a gondolatok átsuhantak az agyamon. De komolyan nem becméreltem, hanem arra gondoltam ő olyan amilyen, de jobb hogy így alakult, mert tényleg egyszerüen nem tud mit kezdeni a kislányunkkal.

És a Csárli, aki immáron már merem állítani, hogy gondozó apukává vált, ha így folytatja az igazi apuka, akkor lassan a Gidi ha beszél őt fogja appának szólítani és én nem fogom bánni.Mert Csárli nem egy jött ment, hanem amióta elment az "apuka" szinte mindennaposan látogat minket és már az összeköltözésünket tervezzük.

Neked meg jó, hogy legalább a tesód ott van.

Nekem Csárlin kívül senkim nincs, aki tudna segíteni.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook