Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás kisbabával fórum

Válás kisbabával (beszélgetős fórum)


1 2
2014. máj. 30. 17:39
Gratulálokosan gondolkodsz! Így fogod teljesen izolálni a kicsi gyerekedet az apjától! Nem inkább azon kellene gondolkodnod, hogy ha már el is váltál, legalább a gyereked ne sérüljön nagyon? Mert nem biztos, hogy ő annyira örül a lecsökkentett láthatásnak.Egy anyának mindig a gyereke érdekeit kell nézni és nem a sajátját!
33. e07cacf186 (válaszként erre: 28. - Navarr12)
2014. máj. 14. 22:43

Ez igen helyes meglátás! Sajnos vannak nők, akik így nőttek fel, hogy nem nők! Már bocsánat, de aki felnőtt fejjel nem tud elvonatkoztatni, levonni dolgokat a jövőre nézve, akkor csak a hiszékeny, naiv gyermeki gondolatok vezérlik, akárcsak induljunk ki egy tinilányból! Ha a "rózsaszín köd" leszáll, ők nem látnak.

...És igen, mitől, mióta van! Ilyen esetben nagyon szét kell nézni a házunk táján!

32. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - Moonlight13)
2014. máj. 9. 17:17
Írtam!ha jó ügyvéd van és nyomós indok nincs lehetetlen.....
31. moonlight13 (válaszként erre: 29. - F8db0709b8)
2014. máj. 9. 16:53
Szerinted van arra esély, hogy lecsökkentik a láthatást?
30. moonlight13 (válaszként erre: 29. - F8db0709b8)
2014. máj. 9. 16:52
Szegényke! Mi baja van a kicsinek (ha nem titok)? Vagy priviben is megírhatod, ha ide nem szeretnéd.
29. f8db0709b8 (válaszként erre: 24. - Moonlight13)
2014. máj. 9. 16:14
A kicsiért sem ő jön.....én már feladtam.....most próbálok ügyvéddel egyezkedni,hogy igyekezzen lecsökenteni az apai kapcsoalttartást,mert erőteljesen befolyásolja a kicsi lelki és testi egészségét....legfökép,h tartós beteg és állandóan dokinál landolunk amikor onnan haza jön..
2014. máj. 9. 15:57

Én nem szeretnék tanácsot adni senkinek sem, hogyan oldja meg az exével a kisbabás találkozást, mert ez annyira személy-függő. Ami működik az egyik kapcsolatban, az egyáltalán nem biztos, hogy jóra vezet egy másikban.

Én csak egyet nem értek. Hozzámész valakihez, nyilván szerelemből, felelősen döntesz egy kisbaba megszületéséről, majd külön költözöl a gyermeked apjától, mert problémák vannak vele. Hogyan lehet ennyire nem kiismerni a másikat az együttjárás alatt, mi lehet az a varázslat, ami egy nőben elaltatja a gyanakvást, hogy ha már most nem jövünk ki egymással, akkor mi lesz az esküvő után?

Nekem az a szerény meglátásom, hogy sokkal egyszerűbb egy kisebb probléma miatt is felrúgni mindent, mert nincs tolerancia, nincs empátia ezekben a házasságokban.

Az alkoholizmus, vagy a drogozás pedig nem ilyen rövid idő alatt alakul ki, annak nyilván voltak jelei. És egyáltalán nem mellékes, mitől lett apuka alkoholista!

27. moonlight13 (válaszként erre: 25. - 91d4989ab9)
2014. máj. 9. 15:32
Igen, most majd a nagy önsajnálat lesz az ok az ivásra! :(
2014. máj. 9. 15:24
Én ma voltam a gyámügyön pont a láthatás miatt, az ex tegnap volt és bizony az ügyintézö is megjegyezte,hogy milyen elhanyagolt és ápolatlan ill. az ital megtette a hatását.1 év után ott tartunk most már ,hogy bele fáradt a feljelentgetésekbe és lassan a láthatásokra sem fog jönni, és egyre csúszik le.Kitartást tudom könnyü ezt mondani,de az idö nekünk dolgozik, ők meg csak süllyednek lejebb...
2014. máj. 9. 14:26
ne reméld hogy ha elköltöztök megváltozik, ha a kérésedre nem változik később se fog, inkább csak jó indoknak látja majd az ivásra ezt
24. moonlight13 (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2014. máj. 9. 14:22

Mondd neki, ha már ennyi esze nincs, hogy vigye el az állatkertbe, vagy egy rajzfilmre egy moziba, és utána vigye haza Hozzád.

Annyi gyereknek való program van pedig, mi minden hétvégén mentünk a barátnőimmel a gyerekekkel együtt valamerre. Így a kicsik sem unatkoztak, és nekünk is volt felnőtt társaságunk.

Ahol én lakom, ez jól működött, az anyukákkal a mai napig tartjuk a kapcsolatot.

23. moonlight13 (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2014. máj. 9. 14:18

Az enyém még csak 1 évesl múlt, amikor elváltunk, azért nem talákozhatott (volna) csak a jelenlétemben a gyerekkel.

Hidd el, talál egy új nőt, akkor már "nem fog ráérni" a gyerekkel unatkozni, sőt terhes lesz neki a láthatás.

Én sem gondoltam annakidején, de így lett.

22. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2014. máj. 9. 13:58
Ezen imádkozom....2 éve kinlódunk,4 éves volt a kicsi mikor elhagytam az apját,pont ezek miatt!
21. moonlight13 (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2014. máj. 9. 10:25
Szerintem a pasi majd magunja, és egyre inkább nem ér majd rá, hidd el! Így szokott ez lenni!
20. moonlight13 (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2014. máj. 9. 10:24
Marha jó! És mennyi idős a gyermek?
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2014. máj. 9. 10:14
Az én exem soha,de soha nem foglalkozott a gyerekkel..pelenkacsere,etetés,fürdetés ilyenek..semmiben nem segített....a bíróság mégis engedte hogy egyedül találkozzon a gyerekkel,aki nem is akar menni hozzá.....apuka nem ismeri a kicsi lányt,nem tudja mi a kedvenc kajája,nem tud róla semmit....most sem tud vele mit kezdeni a lakásban ülnek egész nap és a kicsi azt nézi apa hogy játszik a ps-en....ez normális?Ö felelősségteljes?kötve hiszem....
18. Muraja (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2014. máj. 9. 10:10

Ezt ertem , de a szoban levö fefi - ferj - edesapa mielött a utolso ket elet statuszt valalta akkor is alkoholista volt ? vagy ne tan ugyes szinesz ki kamuflalt az oltarig utana lett az igazi Ö ?

Nem akarok szemelyes lenni de a sok alkoholista ferfi es az ök u.n. aldozat asszonykak hogy jöttek letre ?

Mert minden kapcsolat avval jön letre hogy mi egymast nagyon de nagyon szeretjuk es tiszteljuk vagy tevedek ?

17. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Muraja)
2014. máj. 9. 08:16

Ezt nyilván egy olyan válásnál lehet megoldani, ahol nem azért válnak el, mert valamelyik fél alkoholista, vagy drogonik, stb.

Egy felelősségteljes férfi biztos meg tudja oldani a gyermek ellátását.

16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Muraja)
2014. máj. 9. 08:14
Én egy alkoholproblémával küzdő férfira biztos, hogy nem bíznám a gyerekemet!
15. Muraja (válaszként erre: 7. - Mörrenmorcogi Micó)
2014. máj. 9. 07:54
Pont igy oldotta meg anno a fiam a kislanyaval . Nem volt meg 4 hos sem es mar az apukaval volt több napot hetente. Igen lefejt anya tejel plusz tap es minden ment kitunöen. Kesöb lett a valtakozo forma . Nagyon jo megoldas igy a gyereknekmind ket szulö keznel van elvegre is nem a szulönek van joga a gyerekre hanem a gyereknek a szulöre.
14. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Mörrenmorcogi Micó)
2014. máj. 8. 21:13
Egyébként csak a jelenlétemben találkozhatott volna a kicsivel.
13. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Mörrenmorcogi Micó)
2014. máj. 8. 21:12
Nekem is 1 év alatti volt a gyermek, amikor külön kltöztünk. Az apuka ezek után teljesen eltűnt az életünkből, új életet kezdett. Se gyerektartás, se láthatás!
2014. máj. 8. 17:04

Szép dolog tőled, hogy figyelsz arra

, hogy jó apa-gyerek kapcsolat fennmaradjon, és hátha rájön, hogy élete nője és gyermeke sokkal több örömet tud neki szerezni mint az alkohol!


Én úgy tudom el lehet tárolni, csak le kell fagyasztani. Ha melegebben van annál csak (biztos tudod) az a lényeg ne legyen sokáig egy hőmérsékleten, mert a baktériumok szaporodni kezdenek!

Sok sikert a továbbiakban! :)

2014. máj. 8. 16:53
Hát ez nagyon szomorú.
2014. máj. 8. 13:10
Amikor mi váltunk a kislányom 1 éves volt a babát nekem itélték, de mivel a kapcsolatom az apával nagyon rossz ezért a Csalásdsegitöben van láthatás 2 hetente, ami összesen 10 perc mert a lányom nem ismeri csak "bácsinak" hivja.Azt gondolom késöbb sem lesz jobb és remélem lassan majd leszokik "apuka" a láthatásokról és nyugalomban fog felnevelkedni a kislányom.
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Mörrenmorcogi Micó)
2014. máj. 8. 12:25
A láthatást mindenképp a bíróság szabályozza le a gyerektartással együtt.Az,hogy ti ezt emberként hogy oldjátok meg a gyerek érdekeit nézve az rátok tartozik.Mivel az apukának alkohol gondjai vannak,nem biztos,hogy engedni fiogják egyedül maradjon a gyerekkel.
8. Mörrenmorcogi Micó (válaszként erre: 6. - ZiziZoé)
2014. máj. 8. 12:20

Köszönöm, ilyesmikre gondoltam, de főleg saját tapasztalatokra, ha járt valaki ilyen cipőben.


Sajnos alkoholproblémák vannak és nem szeretném, ha a gyerekem ebben nőne fel:-( Még abban bízom igazság szerint, hogy talán ha elmegyünk, ez felnyitja a szemét és megváltozik.

2014. máj. 8. 12:17

Jaj. Most látom, hogy a hoxa "kedvesen" megváltoztatta a fórum címét:-( Talán elolvashatta volna a fórumindító hozzászólást...

NEM jogi tanácsokat szeretnék kérni és NEM arról szeretnék beszélgetni, hogy hogyan forgassuk ki apukát a vagyonából.


Tapasztalatokat várok arról, hogy hogyan lehet a gyakorlatban megoldani, hogy egy anyatejes baba találkozhasson az apukájával is, és később is jó apa-gyerek kapcsolat alakulhasson ki közöttük.

Kíváncsi lennék, mit tett, aki ilyen cipőben járt. Mondjuk heti 1 napot együtt töltöttek hármasban, mintha normális család lennének? Vagy cumisüveggel, lefejt tejjel rá tudta bízni apukára a picit?

2014. máj. 8. 12:10

Mennyire pici a baba?


Azt hiszem, úgy szokták, hogy amíg nem ér el egy bizonyos kort, addig Te is ott vagy láthatásnál, pl. felmegy hozzátok, és eljátszik a kicsivel délután. (gondolom, nem akartok együtt kirándulni már, ilyenek.)


A páromat 3 éves gyerekkel hagyta el a volt felesége, ott már működött az, h elhozta egyedül, ott aludt, programoztak, vissza vitte a megfelelő időben.


Az én véleményem, hogyha nem azért váltok mert a párod alkoholista/ egyéb gondok vannak vele, akkor gondolom, eddig is előfordult, hogy elmentél pár órára, és kettesben voltak. Akkor ha amíg n álatok van, te elfoglalod magad a konyhában / másik szobában, akkor ebből nincs gond.

2014. máj. 8. 11:58
Célszerű ilyen esetben ügyvéd tanácsát és segítségét kérni,nem hiszem,hogy itt a fórumon érdemleges választ fogsz kapni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook