Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyaralás kisbabával - Lehetőségek fórum

Nyaralás kisbabával - Lehetőségek (beszélgetős fórum)


2014. aug. 9. 14:57
köszi minden tippet, szempontot!!! végül Tata lett, bababarát hotel (Öreg Tó), és maximálisan bejött!! :)
19. tbt0801 (válaszként erre: 10. - CsillagTM)
2014. júl. 10. 05:51

Szia!

Ha tömegközlekedéssel mész, akkor Dobogókő talán nehézkes, de van buszmegálló a hotel mellett.

Van etetőszék, babaágy, adnak fürdetőkádat, ha kértek, bébiételt nagyon szívesen melegítettek Nekünk.

A környék gyönyörű, a levegő isteni, a terep nem igazán járható babakocsival, inkább csak hordozóval.


Az utazásról: babakocsival, 2 gyerekkel is el lehet indulni 1 felnőttnek vidékre vonattal. Megcsináltam, 1 éjszaka volt, de annyi mindent kellett vinni, Én túra hátizsákba pakoltam, így a kezeim szabadok voltak, illetve a babakocsi nagyon sok mindent elbírt.

Több napra is mentem vonattal annó a fiammal, akkor is a babakocsira aggattam rá, amit tudtam. Utazás 1 gyerekkel könyebb, mivel csak ráfigyelsz, s így le tudod kötni. 2 gyerekkel nehezbb, de érdekes, hogy az utitársak mindig nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. :)

Szállás: bababarát hotel (- ha meg tudjátok fizetni), apartaman, stb. Ha van hogy köztetek alszik a baba, akkor elég egy franciaágy is.

Mi nyáron pl. faházas táborba fogunk menni, kíváncsi vagyok, hogy a gyerkőcök hogyan fogják bírni. Legalább el tudom Őket engedni, s Nem kell állandóan arra figyelnem, hogy nehogy valami baj érje őket, lesz mozgástér :) Illetve a Balatonon egy középiskolai kollégiumban fogunk megszállni. Tavaly is itt voltunk, nagyon kedvesek voltak, s allig voltunk a szálláson.

2014. júl. 9. 09:44
17. Kilimcs (válaszként erre: 15. - Kilimcs)
2014. júl. 9. 08:38

hja, csak nektek a lényeget nem írtam, szóval icipicikk is rengetegen vannak, babakocsival :) itt tuti senki se szól be, hogy minek vagytok kisbabával a strandon, mert totál elfogadott, ahol a gyerekeseknek van kialakítva a rész, eleve direkt árnyékos stb.


csak ha a velencei tó szóba jött:)

2014. júl. 9. 08:32

na a link lemaradt:


[link]

15. Kilimcs (válaszként erre: 14. - CsillagTM)
2014. júl. 9. 08:31

a gárdonyi sport beachen direkt van icipiciknek rész kialakítva, meg óshomokozó, stb.. mi még most is odajárunk. (egy másik része meg nyílván sportpályák stb, ott meg tele van fiatalokkal)


szóval ha az agárdi hotelbe mentek, akkor itt pl simán beviheted. mindig sok uszopelusos pici is van :) És nagyon élvezik.


van egy része ahol sok árnyék, plusz játszórész, senki se dohányzik, mert tilos. van vizimentő...


itt van alegközelebbi szálló. bár mi csak a fürdőrészében voltunk, mert mi annó apartmanba mentünk. azt jobban szeretem, vagy a panziókat, olyan barátságosabbak:) ill az apartman sokkal nagyobb szabadságot ad.


(mostmeg jövünk megyünk alapon járunk, mert közel van)

14. CsillagTM (válaszként erre: 9. - Kilimcs)
2014. júl. 9. 08:24
hát igazából pihenni szeretnénk, most ez a lényeg, ránk fér :) meg élményeket szerezni így hármasban. de ha választhatnék, akkor vízpartra mennék, csak most nem az számít, h én mit szeretnék, hanem h mi van a közelben. a Velencei-tó ezért is merült fel, bár nem tudom, be merném-e vinni a Balcsiba v a Velencei-tóba a kicsit (mondjuk felteszem, a szállodák medencéi se tisztábbak, főleg a bébimedencék).
13. CsillagTM (válaszként erre: 8. - Vberni01)
2014. júl. 9. 08:22
nincsen sajnos saját kocsink, így marad a vonat/busz. ti akkor a Balcsin mit csináltatok a picivel? vízbe bevitted már pl.?
12. CsillagTM (válaszként erre: 7. - Diuska86)
2014. júl. 9. 08:21
tisztában vagyok vele, nézelődtem már a neten. konkrét ötletekre lennék kíváncsi, saját tapasztalatokra.
11. CsillagTM (válaszként erre: 6. - Rinike)
2014. júl. 9. 08:21
téged is megkérhetlek, h írj pár sort arról, h milyen volt? és akkor a bébimedencébe már 3-4 hónaposan is be lehet vinni a picit?
10. CsillagTM (válaszként erre: 5. - Tbt0801)
2014. júl. 9. 08:20
hú, köszi a tippet! mesélsz kicsit saját tapasztalatokat erről a dobogókői hotelről? bár tömegközlekedéssel kicsit macera oda eljutni, nem? (már voltam egyszer, csak nem ebben a hotelban)
2014. júl. 9. 08:13

ha teszteltétek az utazást és bírja /bírjátok bárhova mehettek. Csak érdeklődjetek a szoba négyzetméteréről. Rengeteg szállpda van felkészülve a picikre.


Az kérdés mit szeretnétek inkább? sétálni, vagy úszni egyet, kirándulni? ehhez mérten kell nézni a helyet. Szóval nektek mi a nyaralás inkább.


az hogy pici, mindegy szerintem is nekik, csak az anyukával lehessenek. Mi is jöttünk mentünk már szoptatósan is, sőt párhetesen is jöttünk mnetünk. komolyan, most sokkal jobban meg kell fontolni, hogy 7 meg 5 évesek, mert a nagy mozgásigény miatt, hát nemmmindegy merre:) így most újra velenceitavazunk, az van közel:)

8. vberni01 (válaszként erre: 3. - CsillagTM)
2014. júl. 9. 07:44

Én anno augusztusban mentem a májusi babámmal a Balatonra, tőlünk 400 km-re volt. Tudom ajánlani, de igazából bárhová el tudtok menni, főleg a tesztelve lett, és jól bírta az utazást.


Kocsival menjetek, mert 2-3 napra is vinni fogod a fél házat. :)

Kiságyat szoktak adni a hotelekben- már ha nem veled alszik-.


Egy 3-4 hónapos gyereknek még mindegy hová viszed, a lényeg, hogy te vele legyél.


De apartmant is kivehettek- bár ez nekünk inkább most lett favorit, hogy betöltötte a 3-at, és nagy lett a mozgás igénye.

2014. júl. 9. 07:24

Szia,

Nagyon sok bababarát szálláshely van,

ahol kiságyat is tudnak biztosítani, ha kell.

6. rinike (válaszként erre: 4. - CsillagTM)
2014. júl. 9. 06:40
Ha a Velencei tó még oké, akkor a Velence Spa ajánlatait érdemes megnézni. Mi bő egy éve voltunk, mikor a kislányom is csak akkora volt mint a tiétek, és jól érezte magát, igaz mi csak a fürdőbe mentünk. Volt piciknek való medence, de a felnőtt medencéket is szerettük.
2014. júl. 9. 06:14

Saját dolgai: takaró, törölköző, utazó ágy ha van. Ellátásához ami kell

Rengeteg ruha. Ilyenkor vannak mindig a balesetek.

Utazás etetés után közvetlenül. Mindkét gyerekemmel 5 hetesen voltunk először Anyuéknál. Amely 100 km


A lányom 3 hónapos korában 200 km-t vonatoztunk decemberben akkor vastag takarókat is vittem.

Pelust popsitörlőt akár ott is meg tudod venni.


Helyszín olyan legyen ami megfelelő.


Dobogókő Walden hotel bababárát. Mi ott voltunk. Gyerekkel szűk a szoba kicsit, igaz a fiam már rengeteget mozgott akkor s 11 hónapos volt.

4. CsillagTM (válaszként erre: 2. - 72497ec515)
2014. júl. 9. 00:25
hú, gyors voltál :) mindenképp belföld, tömegközlekedéssel ne túl messze. pl. Velencei-tó még tök oké, de Balaton nyugati csücske már nem :)
2014. júl. 9. 00:24

április közepén született a kislányom. sokat filóztunk, h menjünk-e vele nyaralni, fél(t)ünk a dologtól, de most komolyan elgondolkoztunk rajta, mert a babánk rugalmas, nyugodt, jó természetű, és "tesztelve lett" már hosszú utazásokon autóval, vonattal, távolsági busszal, teljesen rendben ment minden. természetesen 2, max. 3 éjszakás téma lenne, valahol Budapesttől nem nagyon messze. még hozzátenném, h nem akarunk "mindenáron" nyaralni, csak felmerült...mielőtt valaki önző antiszülőnek titulál :)

a kérdésem kettős:

1. milyen helyszínt, esetleg konkrét helyeket, vagy akár nyaralásfajtát (pl. gyerekbarát hotel - ez csak egy példa) tudnátok ajánlani?

2. van esetleg valami praktikus tanácsotok (mit vigyünk, mire figyeljünk, stb.)?

minden tanácsot előre is köszönök!

2014. júl. 9. 00:22
Belföld v külföld?
2014. júl. 9. 00:19
Nyaralás kisbabával - de hol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook