Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kis karácsony, nagy karácsony! Találjuk meg a szépséget mindenben fórum

Kis karácsony, nagy karácsony! Találjuk meg a szépséget mindenben (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kis karácsony, nagy karácsony! Találjuk meg a szépséget mindenben

2009. dec. 26. 13:23
Pontosan úgy gondolkodom a dolgokról mint Te. Nem kell pénz ahhoz, hogy észrevegyük az élet apró örömeit, szépségeit. Persze a mindennapi megélhetési gondok nyomasztják az embereket, de ha csak a rosszat látjuk meg, akkor csak a rossz fog növekedni az életünkben. Ne csak karácsonykor mutassuk ki szeretetünket mások felé, hanem gondoljunk erre egész évben. Persze ha szeretetünk valódi, és nem olyan kötelező karácsonyi szeretet. Néha egy kis mosolyal megváltoztatjuk egy ember életét.
2009. dec. 25. 10:43
Hiszen mit ér a nagy ajándék ha senkihez se tudunk szeretettel odabújni és senki se nyújtja karját egy ölelésre.
2009. dec. 25. 10:42
Egyszerűen csak azt akartam "mondani" a cikkel, hogy szeressük egy kicsit egymást és ne csak a gazdag, nagy ajándékoknak örüljünk! :-)
2009. dec. 25. 10:39

Sok mondatot kivágtak a hoxa szerkesztők és én nem ezt a képet tettem be eredetileg... :-)


Persze mindenhez pénz kell... de azt akartam érzékeltetni, hogy ha nincs annyi pénzünk akkor sem kellene keseregnünk, hanem a pillanat szépségét kellene megfognunk! Sajna a mai anyagias világban ez szinte lehetetlen. :-(

2009. dec. 24. 19:21

... egy olyan korszakban élünk, amikor akaratlanul felvetődik a kérdés: vagy-vagy!

Vagy a gyűlölet szabadul ki, még-még fékentartott határaiból és a nukleáris halál acélköpenyeiből - vagy a háromdimenziójú karácsony tör ki, hullámzik ki családi zárkózottságából.

Vigyük ki tehát a karácsonyi szeretet melegét - valakinek. Olyan sokan vannak, akiknek egy morzsa se jutott még az emberi szeretetből sem, s ezért már nem hisznek az Isten szeretetében sem. Már csak keseregni és gyűlölni tudnak. Juttassunk nekik az elfekvő emberi szeretet-készletünkből.

Miért mindig csak az robbantások és rakéta kilövések legyenek sikeresek, s a háromdimenziójú szeretet fölszabadítása és "kisugárzása" emberi szívek felé - ne sikerüljön? Amikor vagy - vagy a kérdés.


Ha van szolgálata a keresztyén embernek a világ felé, már pedig van, akkor ez az! S miért is ne tennénk, ha ettől lesz szebb ez a világ. És ami kis világunk is - szent ráadásul.

2009. dec. 24. 19:13

Hiába gondol valaki éppen valami szürke hétköznapi dologra, ami jellemzi a mai kultúrát és társadalmat, akkor is van a karácsonynak valami megfoghatatlan mélysége, misztériuma, varázsa, s ez a szeretet. A szeretet ezen az éjszakán - mint megnyilvánult erő - jelképezi az embereknek, ha egyszer működik, akkor miért ne működne másodszor is. Ha egyszer az ember meg tudja tenni, hogy szereti a másik embert, akkor semmi nem tiltja neki, hogy annak folytatása legyen, hogy működjön, hogy állandóvá tudjon válni. Az embernek éreznie kell azt, hogy mindig képes a megújulásra, a felismerésekre, és mindig képes befogadni azokat az információkat, amelyek az ő számára a szeretetet és a boldogságot jelképezik.


A karácsony, mint egy örök visszatérő jelzi és tanítja az embernek, hogy van valami, amire mindig oda kell figyelnie, mindig szem előtt kell tartani, hogy valójában az nem minden, ha az ember egy gyönyörű szép, zöld fenyőfát feldíszíthet, - hanem az a fontos, hogy megérezze a másik ember lelkéből áradó szeretetet.

2009. dec. 24. 17:11
Biztos, hogy jó a hangulat, de ha üres a zseb, akkor sült gesztenyét sem tud az ember venni, se mást. Szóval pénz nélkül szaglálódhat az ember, csak még rosszabb kedve lesz...
2009. dec. 24. 16:52
Nagyon kedves cikk. Én is voltam ott, olyan meghitt volt. Nos, hát tényleg elég hideg volt, de káprázatos volt! :)
2009. dec. 24. 16:03
Ebben a rohanó, szürke világban, ahol minden a pénzről, kizsákmányolásról és szomorúságról szól, találjuk meg a szépet, a jót. Találjuk meg azt, ami igazán érdekel minket, de legfőképpen, adjunk és kapjunk szeretetet!

Ugrás a teljes írásra: Kis karácsony, nagy karácsony! Találjuk meg a szépséget mindenben

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook