Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kis jogi segítség fórum

Kis jogi segítség (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
42. mandy
2006. szept. 21. 12:12
Persze, a peren lehet illetékmentességet kérni. De ügyvéd nélkül nem mernék nekivágni.... az a drága.
41. norahhh (válaszként erre: 40. - Mandy)
2006. szept. 21. 12:05

A válóperen illetékmentességegt kértem, amit meg is kaptam.

A gyerektartás perért sem kellett fizetnem.

Szerintem ennek érdeklődj utána.

Furcsa! Engem a gyámhivatalból rörtön a bíróságra küldtek.

Köszi, ha megírod, kíváncsi vagyok merre haladnak az események.

40. mandy
2006. szept. 21. 11:52

Elmegyek előszőr ismét a gyámhivatalba, és megpróbálom mégegyszer. Aztán lehet hogy belevágok, ha nem tudnak segíteni. Csak megterhelő anyagilag egy ilyen per, ráadásul december végéig dolgozni fogok, addig nem is nagyon szaladgálhatok el.

Köszi a törődést :)

Majd írok még ha lesz fejlemény.

39. norahhh (válaszként erre: 38. - Mandy)
2006. szept. 21. 11:29

Igen, de a gyerektartás megfizetésére kötelezheted, mert ebből a szempontból a jog az anyák mellet áll. Elítélik azt az apát, aki nem támogatja a gyermekét anyagilag, és mint írtad, lehet hogy ez elriasztaná és lemondana a gyerekről, mintsem hogy fizessen.

Az én volt férjem úgy hagyott el, hogy még az ajóból visszaszólt: inkább fizeti a gyerektartást, minhogy eltartsa!

Pedig szerettük egymást, és közösen akartuk.


Ha nem is a lemondatásba, de legalább a gyerektartás perbe fogj bele.

38. mandy
2006. szept. 21. 10:25

Szia Norahh,

nekem azt mondták, ha nem mond le róla a vér szerinti apa, nem veheti nevére a férjem (hiszen ez örökbefogadásnak számít, amihez kell a beleegyezése) :-S

Az a baj, hogy ha belevágok a perbe, az nem kevés pénz. És bizonytalan, hogy visszajön-e.

37. norahhh (válaszként erre: 36. - Mandy)
2006. szept. 21. 10:20

Szia mandy!

Hasonló cipőben járok, mint Te.

10 éves a kisfiam. Apukája elhagyott, amikor 2 hónapos terhes voltam. Egyedül vállaltam mindent, ami a bevásárlással, születéssel és a baba eltartásával kapcsolatos. A Bíróságon kötelezték a gyerektartásdíj fizetésére. Aztán amikor már egy éve nem fizetett, felkerestem a bíróságot, akik továbbküldtek a végrehajókhoz. Én aztán ráküldtem őket alaposan!

Kétszer voltak kint a csaja lakásán, foglalás miatt, harmadik alkalom már nem kellett, mert azonnal feladta a pénzt, igaz részletekben, de visszamenőleg is kifizettették vele az összeget.

Tavaly meg is emeltettem az összeget. Igaz, hogy kéthavonta küldi a pénzt, de legalább küldi.

Születése óta rá sem néz a gyerekre, nem is érdeki mi van a kisfiúval.

A név nálatok lelki terhet jelent a kislányodnak?

Az én kifiam Gál, a férjem, a féjem után én és a kislányunk is Gera. A harmadikkal vagyok várandós, természetesen Ő is Gera lesz.

Múlt héten a kisfiú megjegyezte, hogy már az egész családot Gerának hívják, csak egyedül Ő a Gál. Ilyenkor mérlegelni kell, hogy mi a fontosabb. A gyerek lelkivilága, vagy a pénz.

Ha a férjem a nevére veszi,akkor az apa nem köteles tartásdíjat fizetni, az viszont sokkal fontosabb, hogy a gyerek ne sérüljön tovább!

Érdemes a Bíróságon utána érdeklődni, vannak olyan napok, amikor ingyenes jogi tanácsot lehet kérni.

36. mandy
2006. szept. 21. 09:30

Sziasztok, Szia Gyula!

Tegnap voltam az ügyvédnél, akit ajánlottál (üdvözöl ;-) ). Elmondtam neki mindent, hogy az apaság vélelmét szeretném megdönteni, mivel a gyermekem vér szerinti apja két éves korában (5 és fél éve) látta utoljára a lányát, azóta az életében semmilyen módon nem vesz részt, pénzt sem ad, nem is látogatja, sőt keresztbetesz, hiszen arra se volt hajlandó, hogy aláírja az útlevélkérelmet. Csak úgy. Mert miért is segítene? Sajnos az ügyvéd nem sok jóval kecsegtetett, mivel az apaságot csak akkor szüneteltetik, ha az apa súlyosan veszélyezteti a gyermek testi vagy lelki fejlődését. Elmentünk abba az irányba is, hogy ha gyermektartás megállapítását kérnénk, akkor talán rávehető lenne az apja, hogy mondjon le a gyerekről, hiszen miért is fizetne, ha szemmel láthatólag tudomást sem vesz a gyerekről. De leginkább azt tanácsolta az ügyvéd, hogy a Gyámhatóságra kéne elmennem és kérni egy ideiglenes ügygondnokot, aki pert is indíthat akár a gyerek nevében.... már nem is tudom, hogy mondta pontosan, hogy miért :-S Szóval a gyámhatóságra kéne hatnom, hogy ez nem jó a gyereknek. Nem jó, hogy akit négy éve apának szólít, aki azóta neveli (a férjem) Kovács, az esküvő óta én is Kovács vagyok, a kisbaba aki a hasamban van, ha megszületik, szintén Kovács lesz. Csak Ő nem.


Nem tudom mit tegyek. Belefáradtam már a harcba. Most pár napig gondolkodom azt hiszem. Hogy megéri-e egy bizonytalan eredményért a gyámügyre és/vagy a bíróságra járnom, és tízezreket fizetnem egy ügyvédért. Anélkül viszont nincs esélyem :-(

Szerintetek?

2006. szept. 18. 14:53

Köszönöm.

Utánanézünk az illeték-kedvezményeknek.

Baby Kitty, igazad van, valószínűleg a végeredmény ugyanaz lenne összegben.

34. KGyula (válaszként erre: 32. - Greentee)
2006. szept. 16. 01:32

Greente!


1. Ha van végrendelet, a törvényes örökösnek a kötelesrész mindeféleképpen jár, kivéve, ha kitagadják az örökségből. Ennek azonban kógens feltételi vannak.


2. Meg kell nézni, hogy az illetékekről szóló törvényben, hogy a melyik illeték a kedvezőbb: az ajándékozás vagy a örökösödési.


3. Annak is utána lehet járni, hogy lehetséges-e valamilyen illeték-kedvezmény.

33. fcf0c655e6 (válaszként erre: 32. - Greentee)
2006. szept. 15. 17:25

Szia!

A kerdesed erdekes, es ahogy az

elmondottakbol kitunik, jogilag eleg nehez eset.De "kiskapuk" mindeg vannak, es egy jo ugyvednek nem problema megtalalni azokat. Habar, amennyit kernek azert, hogy perre vigyek az ugyet es meg is nyerjek, sok esetben, sajnos, inkabb megeri kifizetni az illeteket.

De, ha akarod, utananezek az irodaban, s habar messzire elek otthonrol, talan tudnek tanacsot adni, es megtalalni azt a bizonyos "kiskaput"...


Kivanok szep napot!


Szia, Baby Kitty!

2006. szept. 15. 12:01

Sziasztok!

Látom, sok segítséget kaphat itt az ember, nagyon klasszak vagytok! :)


Nekem is van egy kérdésem, örökösödéssel kapcsolatban.

Nem örökbefogadott gyermek (huszonéves nevelés, egyetemi és egyéb iskoláztatás stb.) nevelői úgy szeretnék a gyermekükre hagyni a vagyonukat, hogy ne érjen a csillagos égig az örökösödési illeték? (Nem hivatásos gyámok, az elindított adoptálási kérelmet elutasította a Gyámhatóság, mert pár hónappal kicsúsztak a 18 évből.)


Van valami mód arra, hogy ezt ki lehessen kerülni, tehát hogy a vagyon ne a szülőpár élő családtagjaira, hanem a nevelt gyerekre szálljon, de ne kelljen iszonyú illetékeket és adókat fizetnie?


Előre is köszi a választ.

31. fcf0c655e6 (válaszként erre: 5. - 1cbfbd118e)
2006. szept. 15. 01:36

Hogyha HIVATALOS level erkezett, miszerint a 300 ezer forint az autovasarlashoz rendelkezesre all, es barmikor felhasznahatjak, akkor a masodik level jogilag ervenytelen, a dontes mindenkor megtamadhato. Hacsak 3 honap alatt nem hoztak ujabb torvenyt, amirol nem ertesitettek az illetekeseket, ami jogellenes es lenyegeben annyit jelent, hogy a felelosseg a a level (levelek), irojat terheli.

Javaslom a baratod apukajanak, hogy gondolkodas nelkul keressen fel egy ugyvedet, a pert meg fogja nyerni, es az osszes koltsegek az alperest fogjak terhelni.Jelen esetben az Allamot.


Ps.:

Egyetertek KGyula-val, az iratokat nem artana megnezni, ugyanis,tartalmazhatnak bizonyos kiteteleket is, amit, a szokasos modon igen kis betukkel irnak, es sok ember nem veszi a faradtsagot, hogy elolvassa. A konnyen olvashato szoveg mindeg pozitiv hatast kelt az erdekelt felben, mig az apro betuk az ellenkezojet. Egyszerubben szolva, a nagybetuk adnak, az apro betuk elveszik azokat. Jol bevalt eljaras, sokan be is "dolnek" azoknak.

Szoval, velemenyem szerint, megeri, hogy megtamadjatok a dontest, es biztosra veszem, hogy meg is nyeritek.


Kivanok szep napot.

Baby Kitty.

2006. szept. 14. 18:46
A törvényes képviselő is én vagyok.Köszönöm a választ.
29. KGyula
2006. szept. 14. 18:40
Sajnos igen. Van neki törvényes képviselője... Sőt: a lakás eladásánál még a gyámhatóság hozzájárulása is szükséges. Ha felhívod az önkormányzati ügyintézőt, el fogja mondani, hogy milyen jogszabályhelyek alapján kell fizetned, fizetnetek (a téjákoztatás kötelessége). Így aztán te is utána nézhetsz, ellenőrizheted...
28. Bettibaba (válaszként erre: 27. - KGyula)
2006. szept. 14. 18:35
Francba.De még mindig akadékoskodnék kicsit:a kiskorúnak is?
27. KGyula (válaszként erre: 25. - Bettibaba)
2006. szept. 14. 18:33

Bettibaba!


Büntetőjogász vagyok, de így első blikkre, sajnos, nagyon úgy tűnik, hogy fizetni kell.


Menjetek el egy ingatlanközvetítő irodához és adjátok el a házat a francba. Ha valamelyik tulajdonostárs akadékoskodik, akkor pedig bíróság: közös tulajdon megszüntetése.

26. KGyula (válaszként erre: 24. - Mandy)
2006. szept. 14. 18:31

Mandy!


Tegnap beszéltem egy ügyvéd barátommal, aki valamikor a munkatársam (beosztottam) volt. Tisztességes ember, ami - sajnos manapság - ritka az ügyvédek között.


Priviben elküldöm az elérhetőségét. Hivatkozzál rám. Nem fog "levenni".

2006. szept. 14. 15:44

Úgy tűnik,állandó látogatója leszek ennek a fórumnak.

2002 februárjában meghalt az anyai nagyanyám.Mivel anyukám már nem élt,így megörököltük két tesvéremmel(egyik közülük kiskorú)a ház 1/4 részének az 1/3-át.Becsülettel kifizettük az örökösödési adót,az azóta már félig rombadőlt háznak.Az ingatlant nem lakja senki,és eladni sem tudják anyukám testvérei.És ma kaptam az önkormányzatuktól egy levelet,miszerint fizessem ki a tavalyi,és az idei kommunális adó,és a szemétszállítási díj rám eső részét.A tavalyi évét természetesen már késedelmi kamattal.Ami még bosszantóbb,hogy a kiskorú öcsémnek is kiküldték ugyanezt.Én azt az ingatlant nem használom,sosenem is használtam.Létezik az,hogy kötelezhetnek és a kiskorút is kötelezhetik fizetésre?Untig elég a saját házunkra fizetnem ezeket,nemhogy egy romhalmazra?!Ha valaki tud ezzel kapcsolatban valamit írni,kérem tegye meg.

24. mandy
2006. szept. 13. 15:02

Jó ég!! Akkor meggondolandó, mert ha ki is tud csikarni valamit nekem, az több száz ezer Ft-omba kerülne :(

Köszi szépen azért KGyula!

23. KGyula (válaszként erre: 22. - Mandy)
2006. szept. 13. 14:58

Szia, kedves mandy!


Egy jobb ügyvéd tarifája 25.000,- Ft ÁFA. Szétnézek, de most rohannom kell (így is késésben vagyok).

22. mandy
2006. szept. 13. 14:31

Sziasztok,

most hogy várom a kisebbik gyermekemet, végleg elszántam magam, hogy pontot teszek a nagyobbik évek óta húzódó ügyére. Ismer valaki Budapesten egy jó ügyvédet, aki jártas a családjogban (konkrétan a szülői felügyeletről lenne szó)?!

Nemrég felhívtam valakit, akit ajánlottak, de 12.500 Ft + ÁFA a tarifája. Ez nekem kicsit sok :(

Köszi előre is!

21. Bettibaba (válaszként erre: 17. - Dab7bf5054)
2006. szept. 11. 18:52
Köszönöm Csilla.Már intézkedem az ügyben,ÉS NEM HAGYOM MAGAM! (Ez egy kis ön* volt.)
20. KGyula (válaszként erre: 19. - Bettibaba)
2006. szept. 10. 12:03
Megbeszéltük. Várom a határozatot (határozatokat).
19. Bettibaba (válaszként erre: 18. - KGyula)
2006. szept. 9. 19:44
Benne vagyok.
18. KGyula (válaszként erre: 16. - Bettibaba)
2006. szept. 9. 12:34
Vettem a privit, kedves Bettibaba. Válaszoltam is rá. Szóval: büntető feljelentés.
2006. szept. 8. 21:43
Bettibaba! feljelentést tegyél, mellékeld a végzés másolatát.Azt bizonyítani kell hogy önhibából nem fizet, és hogy van jövedelme. A bíróság 6 hónapra visszamenőleg kötelezi a tart, díjra.Neked a feljelentés pénzbe nem kerül, és gyorsabb mint a polgáris macera. De együtt a kettő még jobb,Ne hagyd magad_!!!!!!!!!!!Gyereknek jár, fizessen. Feljelentést a lakhely szerinti rendőrkapson lehet tartás elmulasztása vétség miatt. emilem financ40@citromail.hu ha kérdésed van szólj szakmabeli vagyok, de nem polgáris hanem büntetős
16. Bettibaba (válaszként erre: 15. - KGyula)
2006. szept. 8. 21:27

Szia Gyula!

Három nekifutás után sikerült elküldenem egy privit neked.

15. KGyula (válaszként erre: 14. - Bettibaba)
2006. szept. 8. 18:57

Szia, kedves Bettibaba!


Válaszoltam az üzenetedre. Kéne a bírósági határozat... És persze, be kell vállalni egy büntető-feljelentést, illetve egy keresetlevelet, ami a gyermektartásdíj feleleméséről szól. Hadd szokja...


Mi az, hogy nem fizet? A saját gyereke elől vonja el... Undorító!

2006. szept. 6. 14:38

Sziasztok!

Egy olyan témában kérem a segítségeteket,ami sajnos talán már mindennapos.

5 éve váltam el nagyobbik lányom apjától.Azóta mindent összevetve,és a hónapokat összeadva 1 évig kaptam gyerektartást.A bírósági végzésben az áll,hogy mindenkori jövedelmének 20%-a,de minimum 20000 ft illeti meg a gyermekem minden hónapban.Nos most ő hol feketén dolgozott,hol 2 hónap után kirúgták,szóval mindig talált kibúvót a fizetés alól.Többmillióval a bankszámláján nem esik kétségbe apróságokon.A kérdésem az lenne,mit lehet tenni ilyen esetben,ha nincs munkája akkor is jár-e a gyermektartás,és ha igen,hogy érvényesíthetem a jogaimat ezzel kapcsolatban? Előre is köszönöm a segítséget!

13. Droma
2006. aug. 31. 16:08
Köszi szépen nektek:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook