Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kis jogi segítség fórum

Kis jogi segítség (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
72. Manhattan22 (válaszként erre: 71. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 9. 23:09
Húúúúúúú!! Nagyon durva per volt, napokat mesélhetnék erről! A lényeg, a bíróság is a férjemnek ítélte a fiam. (Már az ő közös gyereküket, de 16 év alatt az enyém lett :) )Az viszont igaz, hogy az ítélet után nem fellebbezett, pedig lehetősége lehetett volna!
71. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 70. - Manhattan22)
2007. márc. 9. 22:49
Hat igen, valoban ez van. Jogotokban all vegul is emeltetni az osszegen, nem hercehurca szerintem. Gyerekelhelyezesi per volt, vagy az anya csak siman lemondott? Persze csak ha nem tul indiszkret a kerdesem.
70. Manhattan22 (válaszként erre: 69. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 9. 22:24

Nem haragszom, egyáltalán nem!!

Elgondolkodtam, amit írtál... Igazából, nem fogjuk emeltetni, nekünk nem érné meg az a herce hurca. De, ha mint nő írom, hogy a volt férjemtől ennyit kapok, mindenki felkapja a fejét horkantva. S ez már, SZERINTEM, nemi diszkrimináció :) !!

Tényleg semmi gond!!

69. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 68. - Manhattan22)
2007. márc. 9. 20:59

Ne haragudj, valoban nem latok bele, talan jobb is, ha nem tudom, mi volt.

Az 1600 forint nevetsegesen keves penz, lehet emeltetni az osszeget. Mondjuk a Te szemszogedbol nezve is ertheto a dolog.

68. Manhattan22 (válaszként erre: 66. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 9. 20:49

Igazad van. Kár, hogy visszafelé ez nem működik :( !

Amúgy tényleg nem tudsz semmit!! :) De ez se baj!!

67. Manhattan22 (válaszként erre: 65. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 9. 20:48
Elhagyta őket.
66. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 64. - Manhattan22)
2007. márc. 9. 18:09
Ne haragudj, elvbol undoritonak talalom, hogy egy apa egy notol penzt kerjen, megszulte a gyereket, eletet adott neki, nem tudom mi volt a valaskor, miert nem az anya neveli, de egy ferfi legyen ferfi ilyenkor is, fuggetlenul a torvenytol.
65. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 64. - Manhattan22)
2007. márc. 9. 18:06
Nem akarta az anya nevelni a gyereket?
2007. márc. 9. 17:58
Szerintetek az reális, hogy a férjem volt felesége 1600 Ft-ot(igen, ezerhatszáz, nem elütés!!) fizet gyerektartásra, immár 16 éve? Hogy lehetne megemeltetni, ha hivatalosan nincs jövedelme?
63. madlein (válaszként erre: 60. - Szika)
2007. jan. 22. 09:26
Szia Szilka neked is köszönöm,hogy válaszoltál munkanélküli sergélyt sem kap mer már le járt neki állitolag a barátnöje áll mindent/auto ,motor,föiskolát,ruházkodást/egyszoval mindent.
2007. jan. 22. 09:22
K Gyula köszönöm a választ ha segitség kell akkor jelentkezem mégegyszer köszi.
61. KGyula (válaszként erre: 60. - Szika)
2007. jan. 15. 00:06

Nagyjából így van.


<b>Kedves Madlein!</b>


A gyermek tartásával a házasságról, a családról és a gyámságról szóló 1952. évi IV. törvény VII. fejezete (60-69/E. §), A rokonok eltartása címszó alatt foglalkozik.


A törvényt megtalálod itt: [link] - olvasgasd a citált részt.


Ha segítségre van szükséged, mondjuk egy keresetlevél elkészítésére gyermektartásdíj megállapítása tárgyában, szívesen állok rendelkezésedre (nem te leszel az első ezen a portálon), de csak ha nem sürgős. Január végéig ugyanis teljesen be vagyok havazva.

60. szika
2007. jan. 12. 10:24

Szia!


Lehet, hogy Gyula tud okosabbat mondani, de tanulányaim szerint ez az összeg, ha nincs munkája, akkor a munkanélküli segély max 50%, amennyiben azt kap. Egyébként meg mondj gyerekenként egy reális összeget, és kérd a bíróságot, hogy vizsgálják meg az életkörülményeit, és arra tekintettel állapítsanak meg gyermektartást. Mert ilyenkor erre is van lehetőség. :) A bíróság figyelembe veszi nem csak a bejelentett béreket, hanem az egyéb juttatásokat, és a tényleges életkörülményeket is. Ami uyge azt jelenti, hogy ha feketén dolgozik, de van kocsi, dvd, ház/lakás... hogy öltözik, stb... szóval tényleg azt vizsgálja, ahogy él. És ha ügyes vagy, akkor a nincs munka sirámok ellenére is tisztességes összeget fogsz kapni a gyerekek eltartására.

2007. jan. 12. 09:07
Pontositok mennyi az a ősszeg anit elkérhetek töle a két gyerekre,ami reális.Hivatalosan nincs munkája.
2007. jan. 12. 08:44
Sziasztok meg tudnátok mondani ,hogy mennyi a gyerektartás öszege?
57. KGyula (válaszként erre: 54. - Dee)
2007. jan. 7. 01:18

Szia, kedves dee!


Neked, családodnak és szeretteidnek is boldog újesztendőt.


Itt voltam mindig, csak mostanában keveset szóltam hozzá a topicokhoz, több okból. Mostantól sem nagyon fogom "szaggatni azt istrángot". Kevés az időm és egyre kevesebb.

56. KGyula (válaszként erre: 55. - 7130b15964)
2007. jan. 7. 01:13

Így igaz, kedves Tereza! Valóban: a joggal való élés és visszaélés határmezsgyéje igencsak vékonyka. Sőt a jog mechanikus alkalmazása sokszor a legnagyobb jogsértéshez vezethet (most nem jut eszembe a latin megfelelője, idézni meg, ugye, csak pontosan...).


De elkanyarodtunk a témától. Én azt gondolom, normálisan szocializálódott emberek között ilyen probléma nem merülhet fel...


Természetesen az emberek nem kevés hányadának személyiség-fejlődése alacsony fokon fixálódott, TBZ-je, stb. van, ezért írtam, hogy privát üzenetben szívesen állok a kérdező rendelkezésére.


De nem akarok tovább kogitálni, mert - mint tudjuk - ehhez sem értek.


Szép álmokat mindenkinek!

55. 7130b15964 (válaszként erre: 53. - KGyula)
2007. jan. 6. 23:16

Ezeket a témákat legalább két oldalról meg lehet közelíteni. Az egyik ugye a morális, ami nem feltétlenül esik egybe a joggal. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a jognak nincs morális alapja (mert ugye abból bontakozott ki valaha), csak éppen a joggal való élés és visszaélés határmezsgyéje elég vékonyka. Vagy rosszul gondolom? Ebben te vagy a profi.


Abban is egyet értek veled, hogy az igazi vesztes egy válásnál mindig a gyerek és csak intelligencia kérdése, hogy állóháborúvá válik vagy normális életet tudnak-e élni a felnőttek (következésképpen a gyerek is) utána. De ebben szintén nagyobb tapasztalattal rendelkezel.

54. dee
2007. jan. 6. 22:50
Szia Gyula!BÚÉK Már hiányoltunk!
53. KGyula (válaszként erre: 52. - 7130b15964)
2007. jan. 6. 22:46

Hát, igen, kedves Tereza!


Valószínű, ez az egész történet arról szól, hogyan lehetne még egyet (kettőt, hármat, sokat) rúgni azon, akibe amúgy is belerúgtak néhányan.


Egy válásnál, kiváltképp, ha gyermek is született a házasságból, mindig van egy vesztes (a gyermeken kívül, mert az örök vesztes), pontosabban: vesztesebb. És - sajnos - majd' mindig akad egy fél, aki ezt nem bírja elviselni, sőt: busszúra éhes. Ilyenkor jön a "mire költötted a gyermektartást", "késtél, nem viheted el a gyereket", és sorolhatnám. Intelligencia kérdése az egész probléma...


Tudod, kedves, ez olyan, mint a "Nem kovácsolok magamnak tőkét saját nyomorúságomból. Attól, hogy nekem az átlagnál rosszabb a sorsom, nem vagyok különb másnál...". (Copyright: KGyul@).


Ettől függetlenül, szívesen segítek a kérdezőnek!

52. 7130b15964 (válaszként erre: 51. - KGyula)
2007. jan. 6. 22:25
Pont ez jutott az eszembe, amit ecsetelsz. Ok még azt is elhiszem, hogy pont azt a kézhez kapott néhány bankejegyet ott azon nyomban befizetik törlesztőrészletként. És aztán? Nem etetik, ruházzák a másik gyereket, nem jár iskolába, szakkörökre, nem engedik be a fűtött házba vagy hogy csinálják, hogy rá egyáltalán nem költenek.
51. KGyula (válaszként erre: 50. - Altwien1)
2007. jan. 6. 22:21

Szia! (És boldog újesztendőt.)


Rossz a megközelítés. A tartásdíjat a szülő a gyermek megélhetésére kell, hogy fordítsa. Számlát adni? Érdekes lehet. Hogyan gondolod? Egy családban nincs külön-külön...


Mindegy, ha ez a kérdés így merült fel, akkor, elég nagy gáz van... Vagy csak az a fél, aki nem neveli a gyermeket, sőt fizeti a tartásdíjat, szeretne a másiknak alátenni. Ez sem új dolog.


Szóval, a család az egy. Úgy egyben. Nagyjából. Érted? De a gyermektartásról elszámolni? Na, ez még az én nem túl egyszerű (ezt mások mondják) agyamban sem merült fel. Mindig tanul az ember.


Merthogy, ugye, aki a tartásdíjat kézhez kapja, nyilván az egyik szülő. Akkor miért a kétség? A gyerek nem kap enni, éhezik, haja hullik, skorbutos, de a lakástörlesztés, az ki van fizetve. Tényleg nem értem...


Írj külön üzenetet, lehet, hogy tudok segíteni.

2006. dec. 19. 16:00

Sziasztok! Szeretném megtudni, hogy kötelezhető-e az a szülő, akinél a gyermek van, hogy a tartásdijjal elszámoljon! A problémám az, hogy véleményem szerint, amit én kifizetek a gyerekre az az előző kapcsolatból származó gyerek lakástörlesztésére megy!

Köszi a választ!

2006. nov. 13. 13:39
Van egy közművesített telkem amit szeretnék eladni, mennnyi illetéket kell most fizetni utána?
48. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 47. - KGyula)
2006. okt. 10. 21:37
Azért köszönöm. :))
47. KGyula (válaszként erre: 46. - 6190a5cfb4)
2006. okt. 8. 12:44

Szia!


Na, ez az a terület amelyhez végképp nem értek. (A többihez sem de, ehhez egyáltalán...) Irodalmi emlékeim vannak a témáról, rémlik valami...


Megpróbálok utána nézni, de ne várj csodát.

2006. okt. 6. 18:12

Sziasztok!

Ingatlanjogban /tartós földhasználati jog megszünt, mégsincs a nevemen az ingatlan/ járatos valaki?

Nagyon jó lenne, ha valaki tudna segíteni.

Köszönöm.

45. mandy
2006. szept. 22. 08:49

Szia KGyula :)

Már öt éve húzódik az ügy. Még egy hét ide vagy oda......

Köszi szépen, tündér vagy.

Köszi a törődést :)

És jó pihenést!

44. KGyula (válaszként erre: 36. - Mandy)
2006. szept. 21. 23:37

Szia, kedves mandy!


Ez tényleg nehéz ügy... Utánanézek én is, csak egy kis türelmedet kérem, mert holnap elutazunk (elegem, van ebből a rohadt városból).

43. norahhh (válaszként erre: 42. - Mandy)
2006. szept. 21. 12:17

Az ügyvéd tényleg megkéri a pénzt!

Én ügyvéd nélkül csináltam végig.

És elértem a célom.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook