Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogi segítség kérése járási hivatalban fórum

Jogi segítség kérése járási hivatalban (beszélgetős fórum)


1 2
53. Garabonciás (válaszként erre: 52. - Lávli*)
2020. júl. 23. 16:24
Balhé volt, aztan meglebbentettük hogy birosagra visszuk az ugyet, mert nehogy mar egy személy (vagy egy csalad) viselje a felelosseget, egy kozos haz esetében. Azt mondtak hivjunk dugulaselharitot sajat penzen, aki majd atnézi az egesz rendszert, hulyek azert nem vagyunk hogy mas helyett is fizessunk, aztan most mondtuk nekik hogy ebbol per lesz ha igy allnak hozza, mara virradora meg előkerult a slag is meg a csőgöreny is. At lett mosatva a rendszer teljesen. De az a durva ahogy kinezett a mellettunk levo lakas aknaja. Ket méterig allt a wc papir benne. Nem tudom hany retegű papirt hasznalnak, vagy miket dobalnak bele a wc-jukbe fingom nincs, de egyszeruen okádék volt ahogy kinezett.
52. Lávli* (válaszként erre: 51. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 16:05

🚽 🛀 🎉

Mi történt?

2020. júl. 23. 15:53
Gyerekek, vegre van budi! 😁Megtudok furodni normalisan, nem egy kanal vizben. Halljatok ennel sz*rabb dolog nincs a vilagon, amikor se fürödni nem tudsz, se wc-ni. De itt is az lesz hogy ásatunk kulon a kertunkbe egy aknat, aztan majd onnan kivitetjuk a vizet. Nem szarakodunk tobbet veluk, elég volt. Folyton ez van, tök megalázó mar ez az egesz.
50. simple (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 22. 13:39
Azért mondtam, hogy a csatornatisztítókat kell kihívni, ők pontosan megmondják, hol és mitől van a dugulás, és akkorra kellene a rendőrt is kihívni megint, így két helyről is lenne bizonyítéka rá, hogy mi történt.
49. fincsi5 (válaszként erre: 32. - Garabonciás)
2020. júl. 22. 11:15

De az, pont olyan, aki a pelenkát leengedte a vécén.

JA, nem gondolta e percig sem, hogy ti voltatok!:))

Csak amiről én beszéltem, nem is gondolták, milyen irányból van a dugulás. aztán a pelusok vezettek nyomra.

48. New(l) (válaszként erre: 45. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 22. 10:31
Jájj, ez az ülepítő építtetés azért nem is olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik :/. Mi épp bennne vagyunk, a tartály megvan, de egy hónapja nincs senki aki egy bobcattel betemetné a likat....
47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 46. - Lávli*)
2020. júl. 22. 10:23

Gondolom 4 felé oszlik, csak így kevesebbszer kell költeni rá.

Nem tudom, ezt a fórumindító tudhatja, vagy még ő sem.

46. Lávli* (válaszként erre: 45. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 22. 09:30

Akkor már csak azt nem értem, hogy miért nem közös a szivattyúzás terhe, miért nem oszlik 4 felé, miért érzi a szomszéd magáénak a költséget, amin faragni szeretne a dugaszolással.

A két napos túrós tészta, ami visszajött a mosogatóban, nekem nagyon betett még képzeletben is. Biztos, hogy én is megoldanám a saját dolgot.

45. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Lávli*)
2020. júl. 22. 09:08

Ez is csak az amit én felfogni vélek a sztoriból.

Van 4 db lakás, 4 a lakásból kivezető lefolyóval, ezek egy közös nagy derítőben futnak össze.

A szomszéd, ha eldugaszolja a 2 szomszédja csöveit, akkor a nagy derítőt ritkábban kell kiszivattyúzni, tehát kevesebbe kerül.

Nincs csatorna a településen mindenki, úgy oldja meg, ahogy tudja.

Én tuti építtetnék egy sajátot és lecarnám az összes többit, azt akkor szivattyúztatnám, amikor szükséges. Lehet a szomszéd úgy gondolja, az eldugaszoltak több vizet használnak, mint ők. Ki tudja mi jár az ilyen ember agyában? De ez is megoldható lenne lakásonkénti vízórával és a felhasznált vízmennyiség osztható lenne fogyasztás szerint.

44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 22. 09:02

Utána lehet feljelentést tenni, hogy neki ez a feltárás mennyi pénzébe és munkájába került, így tudná benyújtani a tényleges költségeket és az eszmei kárt, amit okozott feltehetően a szomszéd.

De ezt a másik érintett szomszéddal együtt lenne érdemes meglépni. Sőt a harmadik szomszédot is megkérném, hogy tanúskodjon, elmondanám neki ő is tud a dologról, esetleg közös a cinkosság? Rákérdeznék, hátha észhez tér ő is.

Az a baj, hogy az emberek feleslegesen futnak köröket, nem az elején kezdik.

Jelenesetben fel kellene tárni a hibát, ha bebizonyosodik a szomszéd bűnössége, majd visszaperelhető az összeg, Behajtható-e az a kutya vacsorája esete. De vagy a carban úszás, vagy a megelőlegezés a hiba feltárásához.

43. Lávli* (válaszként erre: 42. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 22. 08:58

Értem. Akkor kell egy szakember, dokumentáció.

Még azt mondd meg légyszi, mi haszna a szomszédnak az eldugaszolásból (kiidegelésen kívül).

42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 41. - Lávli*)
2020. júl. 22. 08:54

Feltételezhetően, de még eddig nem bizonyítottan, ahogy én kivettem.

Ha bizonyított lenne, akkor már lehetne feljelentést tenni.

Nem látom életszerűnek, hogy bemegyek akárhova panaszt tenni, hogy a szomszéd egy zsugori fax, és eldugaszolja valszeg. az elfolyót. Ahhoz szakember kell, hogy 1000% biztos ez a tényállás, azt a szakember kamerázhatja. Minden normális szaki, minden munkafázist megörökít, hogy tudja bizonyítani, hogy ez és ez volt és ilyen lett, Abból nem lehet vita a megrendelővel és közte.

2020. júl. 22. 08:50

De most akkor már beszéljünk magyarul, mert továbbra sem értem ezt az akna dolgot, amihez rendőr kéne.

Az van, hogy a szomszéd szándékosan eldugaszolja két család csövét? Vagy mi?

40. Lávli* (válaszként erre: 38. - Simple)
2020. júl. 22. 08:47
Sejtettem, hogy próbálnak valamire hivatkozva kibújni a feladat alól. Pedig az ő hatáskörük lenne
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Simple)
2020. júl. 22. 08:43
A rendőrön én hezitálnék, nem szakemberek, nyilván nem fognak az aknában kotorászni, csak akkor hívnám ki amikor a csatornát átnézi a szakember, megtalálja a hibát, azt fotózza, videózza azonnal, ha egyértelmű a szomszéd dugaszolta el, akkor ott nyomban lehetne hívni a rendőrt, addig szerintem nem igazán van értelme. Egyébként ismerősnek a házilag készített szappan okozta a gondot. Teljesen eldugaszolta neki a derítő előtt a csatornát.
38. simple (válaszként erre: 29. - Lávli*)
2020. júl. 21. 21:44
Ő nem fog tenni semmit. Legalábbis sokaktól ezt hallottam, akik birtokvédelemmel próbálkoztak.
37. simple (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 21. 21:43
Így van, ezt mondtam én is, ezt tenném. Pluszba még ugyanekkorra ki lehet hívni a rendőrt is, ő is legyen ott, jegyzőkönyvezzen. Lesznek bizonyítékok, nem kérdés, hogy nyerhető a per.
36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 34. - Garabonciás)
2020. júl. 21. 18:18

A másik szomszédoddal nem tudsz összefogni?


Csőgörénnyel végig tud menni egy duguláselhárító szakember Ő tudja érzékelni is, hány m-nél van a dugulás. Kamerával vegyétek fel a munkálatokat.

Olyan meg nincs, hogy ne engedje megnézni mitől a dugulás. Persze értem én, hogy önfejű, de ha két szomszéd lép fel ellene, akkor csak hatásosabb a panasz.Ha mindkettőtöket érint, feltétlenül ketten tegyetek panaszt!

35. Lávli* (válaszként erre: 34. - Garabonciás)
2020. júl. 21. 18:13

Borzasztó még olvasni is. Az lenne a legjobb, ha meg tudnátok onnan szabadulni :(

Talán ha jól megbüntetnék, akkor észhez térne, de ha zsigerből bunkó, akkor majd kitalál mást. Bár a sz@rnál rosszabbat nehéz kitalálni.

34. Garabonciás (válaszként erre: 33. - Lávli*)
2020. júl. 21. 18:03
Nem, sajna. Azert kell jogi utra vinni a dolgokat, mert mi nem tudunk dűlőre jutni vele. Nem fogja fel azzal a kis agyával hogy mennyi bosszusagot okoz nekunk. De gondolom pont ez a célja. Gonosz egy ember, nem tudom hogy a neje hogy tudja elviselni.
33. Lávli* (válaszként erre: 32. - Garabonciás)
2020. júl. 21. 18:00
Nem tudtok onnan elköltözni? 😰
32. Garabonciás (válaszként erre: 31. - Fincsi5)
2020. júl. 21. 17:58
Ez nalunk nem fenn, egyikunk se hulye, se en se anyam hogy barmit is lehuzzunk a wc-n, plane miota ennyi gond van vele. Mig apam elt semmi gondot nem okozott, csak miota meghalt azota van ez, meg akkor lett ez a f*szkalap is ilyen nagylegeny. Még a sajat szarján is sporolni akar, hát nem paraszt az ilyen?
31. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Garabonciás)
2020. júl. 21. 17:42
Nem tudom, igazad van-e. A mi házunk középső lépcsőházában 2 lakásnál is problémák voltak, aztán kiderült, hogy a kisgyerekesek (1 család) simán lehúzta a WC-jén az eldobható pelenkát. És a társasház állta a számlát.
2020. júl. 21. 16:52
Csinaltak mar ennel cifrabbakat is, volt hogy az ejszaka leple alatt kiszivattyuztak a szennyvizet bele a vizelvezeto arokba. Csak hat vki szolt nekik, hogy ez nem igazan ildomos, aztan azota van ez a bedugos modszer. Csak hat bizonyitani tenyleg nem tudom semmivel, de ha o megtagadja hogy felnyissa az aknajat a dugulaselharito elott, lofaszt se erek azzal se. Megteheti mert az akna az sajat, csak a csovek amik osszekotik az aknakat azok a kozosek. Meg a nagyakna. Ide egy olyan hivatali szemely kell aki elott nem mer nagylegénykedni. Velunk konnyen megteheti, anyam se egy nagyhangu, meg en se, apammal nem mert soha ellenkezni, mert o nem hagyta magat. De hat apu mar nem el, sajnos. Az ilyen meg 100 evig is..nem is mondom tovabb, mert csak felb*sz az ideg.
29. Lávli* (válaszként erre: 28. - Simple)
2020. júl. 21. 16:31

Szerintem a jegyzőnél kell birtokvédelmet kérni, ő majd figyelmeztet, később bírságol, ha nem rendeződik a helyzet. Csak ugye most szabin van.

A rendőrségi jegyzőkönyv jó, ha van.

28. simple (válaszként erre: 25. - Garabonciás)
2020. júl. 21. 16:25
Én minden alkalommal rendőrt hívnék, amikor ez van. Akkor készül jegyzőkönyv, ezzel a bíróságon tudod bizonyítani, hogy mi történt. És indítanám a pert.
2020. júl. 21. 16:20
A települési önkormányzat műszaki osztályára tartozik az ügy. Bárhová jelented, nekik adják át, mert ők az illetékes hatóság.
26. Lávli* (válaszként erre: 25. - Garabonciás)
2020. júl. 21. 16:19
😳 hát ha az a megoldás, hívj rendőrt. A túróstésztás életbe .. 🤢
25. Garabonciás (válaszként erre: 23. - Simple)
2020. júl. 21. 16:15
Nem tudom minden sz*rt beledugdosnak a mosogatojukba, aztan nalunk meg a zsiros vizuk jon fel a budin, nemelyikbe meg ott uszkal a tegnap elotti turos teszta maradvany is. Itt minden kozos, vezetekek, csovek minden, nem tudom hogy csinaltak meg de krva szarul van kialakitva, ami naluk bemegy, az nalunk jon ki. En azert nem fizetek a dugulaselharitonak hogy az o aknajat is nezze at. De mindig ilyenkor van a problema, szippantas utan kozvetlenul, gondolom ilyenkor kiurul annyira a kisakna hogy lemaszik, oszt a csovet ami tolunk megy tovabb az o aknajaig, annak a veget bedugja vmivel, ami meg toluk megy tovabb a sorba kovetkezo szomszedig az akadalytalanul megy tovabb a nagyaknaba. Ugy kell elkepzelni mintha negy doboz ossze lenne kotve, de a masodik meg a harmadik kozott elvagod az osszekottetest, de attol a harmadik, negyedik doboz nem szunik meg létezni, mert ok tovabbra is csatlakozva vannak a nagyaknahoz, csak mi nem. Igy aztan itt all a viz, naluk meg lemegy. A legutobbi esetnel rendort hivtunk, akkor aznap este b*szott neki vmit, mert hiphop lefolyt a viz. De most megint hivjak rendort? Hogy ennyire paraszt legyen vki hihetetlen, tanult ember létére.
2020. júl. 21. 16:07

2020. március 1-től nem a járási hivatal, hanem a megyei kormányhivatal végzi ezt a feladatot. Érdemes telefonon egyeztetni, hogy ne utazz feleslegesen a megyeszékhelyre.

Konkrét segítséget ügyvéd nyújt, a jogi segítségnyújtó szolgálat csak tanácsot ad, az egyszerűbb ügyekben.

Ingyenes csak akkor, ha szoc rászorult vagy.

Ha büdi van, akkor bejelentés a kat védhez, és ők továbbteszik az ügyet a járási hivatalhoz, aki levegőtisztasági ügyekben elsőfokon jár el.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook