Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kis jogi segítség fórum

Kis jogi segítség (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
2006. aug. 31. 15:27

A THM a banki kamaton túl minden egyéb költséget és kiadást is tartalmaz (kivéve az alább felsoroltakat), segítségével könnyen össze lehet hasonlítani a különböző konstrukciók feltételeit.


A THM számításánál nem vehető figyelembe:


- a prolongálási költség

- a késedelmi kamat

- az egyéb olyan fizetési kötelezettség, amely a szerződésben vállalt kötelezettség nem teljesítéséből származik,

- a biztosítási és garanciadíjak, valamint

- az átutalási díjak.

11. 93a74b44ea (válaszként erre: 9. - Droma)
2006. aug. 31. 15:21
Igen, hogy cakli-pakli mindenféle költséggel együtt hány százalékkal több pénzt fogsz visszafizetni, mint amennit felvettél.
2006. aug. 31. 15:12
teljes hiteldíj mutató
2006. aug. 31. 15:10

Ez nem igazán jogi kérdés,de szerintem tudtok segiteni.

Szóval,a következőre lennék kiváncsi.

Mi az a THM?(a hitel igénylésnél)

8. KGyula (válaszként erre: 7. - 1cbfbd118e)
2006. aug. 29. 17:46
Szívesen! Ha tudok, segítek.
2006. aug. 29. 17:10
Sajnos én is csak ennyit tudok, de ha nem sikerül intézkedniük, rákérdezek pontosan a részletekre.Azért köszönöm!
6. KGyula (válaszként erre: 5. - 1cbfbd118e)
2006. aug. 29. 16:18

Kedves wickkk!


Nagyon kevés az információ, amit adtál... Így nem tudok egyértelműen állást foglalni.


Például: a támogatást milyen szervtől kapta barátod édesapja? Milyen formában (határozat, értesítés)? Azt, hogy "kiesett a körből" ki és milyen módon közölte vele, stb. Látni kéne az iratokat is.


Én nem értek hozzá (annyira), mert alapvetően büntetőjogász vagyok és kriminalista. De utána nézhetek...

2006. aug. 28. 21:13
Hello! Egy barátom apukája rokkantnyugdíjasként kapott 300ezer forint támogatást autóvásárláshoz, és erről kapott egy levelet májusban. Közölték vele, hogy bármikor felhasználhatja. Rá 3 hónapra kapott egy másikat, miszerint 3000 igénylőből csak 690 kapta meg, és ő kiesett e körből. Azt szeretném tudni, hogy van-e lehetőség ezt a döntést megtámadni?
4. KGyula (válaszként erre: 1. - Molntak)
2006. júl. 10. 13:57

Szia, kedves molntak (vagy Molntak)!


Kérdésedre a pontos választ megtatálod az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény 7-17/B. §-aiban. Ha nem áll rendelkezésre jogtár, akkor a Jogi Fórum vagy a FigyelőNet ingyenes törvénytárát vedd igénybe: [link]


Megjegyzendő, hogy halasztást és/vagy részletfizetést is igényelhetsz.

3. molntak (válaszként erre: 2. - Szika)
2006. júl. 4. 07:17

Akkor,ha jól értem, ha a végrendeletben édesapám az örökös, aki meghalt, akkor az ő gyerekei azaz mi az örökség után 2,5% ot fizetünk.

De ha külön megemlítettek minket a végrendeletben, akkor mivel unokák vagyunk 6% ot kell fizetni.

2006. júl. 3. 16:36

Kukk!


Szóval 2,5 % 18 millió alatt, ha az örökhagyó gyereke, házastársa, szülője, vagy szülő nélküli unokája vagy.

ha unoka, nagyszülő vagy testvér vagy, akkor viszont 6 %.

Az illetéket le kell róni. ha ők tévedtek a számításnál vagy jogszabályi téves értelmezésével, akkor vissza kell téríteniük azt az összeget, amit nem kellett volna befizetni.

2006. júl. 3. 13:18

Kedves joghoz értők :)

Egy kérdésem lenne. Kaptam az illeték hivataltól egy levelet, hogy fizessem be az örökösödési illetéket. Ugyanekkor megkapta ezt a levelet a két testvérem is. CSakhogy annak ellenére, hogy ugyanolyan arányban ugyanolyan módon és a 18 milliós összeghatár alatt örököltünk, mégis másképp számolták ki a befizetendő illetéket. Kettőnknél 6%-kal egyikünknél pedig 2,5 %-kal számoltak. Melyik a helyes? És mit kell ilyenkor csinálni? Ha már befizettem az illetéket és kiderül, hogy nem számolt helyesen a hivatal, tudok még valamit tenni?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook