Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek van koraszülött gyermeke, hány hétre született a pici, tapasztalatok? fórum

Kinek van koraszülött gyermeke, hány hétre született a pici, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. Sly001 (válaszként erre: 67. - Mezi_84)
2011. jún. 2. 22:53
Egy vérvétel során derült ki másfél évesen,hogy alacsony az IgA szintje.De ekkor még nem okozott problémát,mert az itthoni bacikat megszokta a szervezete,és mi még a széltől is óvtuk.Az igazi gondok a közösségben kezdődtek,pedig csak 4 és fél évesen adtam be az oviba.Egyszerűen 3-4 napnál többet nem tudott huzamosan a közösségben lenni,mert mindig beteg lett,állandóan hetente mentek az antibiotikumok.Ha itthon van,meg semmi gondunk nincs,nem beteg.Remélem az idő tényleg segít majd.
2011. jún. 2. 21:24
Reméljük a dokinak igaza lesz. Már baba korában is gyakrabban volt beteg vagy "csak" onnantól, amikor bekerült közösségbe?
66. Sly001 (válaszként erre: 65. - Mezi_84)
2011. jún. 1. 21:51

Szakorvosi javaslatra magántanulóként kezdi az elsőt.Elég húzós volt kiharcolni a helyi általános iskolában,a naplómban részletesen írtam a nehézségekről,mert az iskolának "sokba kerül" egy ilyen kis magántanuló,aki szakorvosi javaslattal rendelkezik,mivel az iskolának heti 10 órában biztosítania kell a gyermeknek tanórát.

A doki szerint jó esélye van rá,hogy kinövi ezt a fajta immunhiányt,legkésőbb 10 éves korra.Reménykedem benne!

65. mezi_84 (válaszként erre: 64. - Sly001)
2011. jún. 1. 21:42
Sajnálom, hogy a nagyfiad nem igazán járhatott óvodába. Mit mondanak az orvosok, felkészült az immunrendszere is az iskolára?
64. Sly001 (válaszként erre: 63. - Mezi_84)
2011. jún. 1. 21:36

Borzasztóan sajnálom a kicsi babádat!Nagyon szép súllyal születtek a 30. héthez képest.Az én kisfiam 29. hétre született,Ő 3-szor kapott a két hónap kórház alatt olyan súlyos kórházi fertőzést az inkubátorban,hogy egy hajszálon múlt az élete...

Egy nővérkének köszönhető,hogy túlélte az egyik fertőzést,mert Ő vette észre,hogy oxigénhiánya van a gyermeknek,már tiszta szürke volt,amikor elkezdte lélegeztetni ballonnal.Orvos nem volt egy szál sem a közelben,mert éjjel volt.

Szerencsére ma már 7 éves nagyfiú,ősszel iskolába megy,de a koraszülöttség nagyon rányomta a bélyegét az immunrendszerére.Óvodába szinte csak napokat volt a 3 év alatt,mert állandóan beteg lett,és az immunológus eltiltotta a közösségtől.

2011. jún. 1. 18:38

sziasztok!


2011.01.30-án születtek meg iker fiaim a 30. héten. (Elfolyt a magzatvíz). Ákos 1400 g és 38 cm és 8/9-es Apgar, Olivér 1450 g és 41 cm és 8/8-as Apgar.A fiúkat nem kellett lélegeztetőgépre tenni, csak CPAP illetve légtéri rásegítés volt. Mi is hozzátok hasonlóan sok mindenen mentünk keresztül a mai napig. Első nap női tejet kaptak kb. 1 ml-t. Aztán második naptól volt annyi tejem, hogy már azt kaphatták a kicsik. Volt olyan is, hogy nem bírták a fiúk az adagjukat. A kis gyomruk nem tudta megemészteni az anyatejet kezdetben, így akkor kicsit visszavették az adagjukat vagy olyan is volt, hogy egy-két étkezést kihagytak náluk. Aztán folyamatosan belejöttek, már 3 napos korukban cicire lehetett tenni őket.Az nagyon jó érzés volt.

1 hónaposak voltak, amikor az Ákost egy fertőzés következtében elvesztettük. Nagyon nehéz volt az az időszak, amikor tudtam, hogy az egyik fiam haldoklik, de a másik miatt nekem erősnek kell lennem, nem omolhatok össze. Erre bumm! Az Olivér is nagyon beteg lett, egy másik baci megfertőzte, ő is életveszélyes állapotba került (lélegeztetőgép.stb). Akkor úgy éreztem, hogy összeroppanok. De nem tehettem. Az Olivért biztatnom kellett, hogy meg fog gyógyulni. A legnehezebb az volt ebben, hogy először nekem is el kellett hinnem, hogy meggyógyul... Aztán a sors iróniája, hogy az Olivérnél aznap múlt el az életveszély, amikor az Ákos feladta a küzdelmet.

Összesen 2 hónapot voltam bent az Olivérrel. Most 4 hónapos, meghaladta a 4 kg-t. Eddig a fejlődésben ott tart, mint a rendes időre született 4 hónapos babák, így még nem kellett a korrigált korát figyelembe venni, de majd a későbbiekben kiderül. Jelenleg egy minimális vesemedence tágulata van, azon kívül semmi más "eltérést" nem tapasztaltak nála.

Bocsánat, hogy ennyire hosszúra sikerültem, de sajnos van miről írnom.

62. anekati (válaszként erre: 34. - Hekate2)
2011. máj. 24. 13:33
A kisfiadat nem kell megmüteni?
2011. máj. 24. 13:29

Sziasztok!

Az én nagylányom 34. hétre 2050 grammal 48 centivel , a kisebbik 36. hétre 2350 grammal 52 centivel született ma már egészséges nagylányok.A kisfiam 27. hétre 1180 grammal 39centivel jött a világra, mert terhességi mérgezést kaptam.Tiszta ödémás volt. 9 napig volt lélegeztetőgépen. Neki is nehezen indult be az emésztése,10 hétig voltunk bent a kórházba. Ma már 9.5 éves de még mindig van hátránya abból, hogy koraszülött volt.Mindenkinek nagyon jó egészséget. kitartást kívánok!

2011. máj. 24. 11:10
Tettem fel képet!
2011. máj. 24. 10:58
Hízunk ezerrel mióta 1 hete és két napja beindult a drágám emésztése már felszedett 220 gr-ot már 37 ml-ket emészt. Már nem kap oxigént és infúziót sem, most viszont steril fertőzése van azt kezelik antibiotikummal. Remélem jövőhéten elkezdik neki a a cumisüveges táplálást és végre beköltözhetek újra a kórházba.
58. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 56. - Klarissza33)
2011. máj. 17. 12:27

na örülök neki, csak így tovább.

ezek meg akkora gyökerek, hogy félretájékoztatnak..... :-S

57. 4c1a787e8f (válaszként erre: 56. - Klarissza33)
2011. máj. 16. 14:23

De jó..

Olvasgatom itt, meg drukkolok..


Nekem csak 36. hétre született girnyó babám volt (lást a képet), de még ő is olyan kis izé volt, pedig hozzátok képest óriás...

Viszont ha nem születik meg, meghalt volna éhen. Pasi létére megoldotta a helyzetet.


Ők is tudnak küzdeni, ne félj...

2011. máj. 16. 07:51

Hello!


Kiderült, hogy nem gépre csak oxigénre kellett kapcsolni (a hölgy akinek telefonáltam félre tájékoztatott) amit tegnap már egész kis dózisban kapott. Megpróbáltak neki tegnap reggel 8 ml-et tejcsit adni amit meg is emésztett úgyhogy este már 10-et kapott! Még spontán kellene kakilni (tegnap előtt már sikerült) és tökéletes lenne. Mióta megszületett már hízott is jelenleg 1720 gr.

55. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 50. - Klarissza33)
2011. máj. 15. 10:41
Nagyon drukkolok Nektek, hogy minden rendben legyen. Azóta volt valami változás?
54. klarissza33 (válaszként erre: 53. - -bvildiko)
2011. máj. 14. 08:23
Köszönöm!
53. -bvildiko (válaszként erre: 50. - Klarissza33)
2011. máj. 13. 21:39

Szia!


Mikor mi bent voltunk még szülés után a koraosztályon a szobatársam kislánya szintén 29 hétre született, ő sokkal kisebb baba volt mint a te kisfiad és most szép egészséges 3 éves kishölgy lett belőle. Neki is szinte ugyanezek a "bajai" voltak mint a te kisfiadnak. Ők szülés után még egy hónapig voltak bent a kórházban. Ne keseredj el, nagyon erősek ezek a babák sok mindent le tudnak győzni. Ő is megerősödik csak neked is hinni kell benne. Kívánom nektek, hogy a kezdeti nehézségek után boldog és egészséges életetek legyen. Ezek a nehézségek majd az idő múlásával megszépülnek hidd el. :))

2011. máj. 13. 21:33

Sziasztok!


Az én kisfiam 32. héten született 2390 gr és 47 cm volt. Most 3 éves lesz, közel 15 kilót nyom és 95 cm. Egyáltalán nincs lemaradva a társaitól. :))

51. menta76 (válaszként erre: 50. - Klarissza33)
2011. máj. 13. 21:27
Szia! Nem is olyan picike a kisfiad! Az én lányom 1490 g és 41 cm volt a 36. héten születtek, a tesó "kicsit" elnyomta. Nekünk is gond volt az emésztéssel mindkét kislánynál, nem tudták megemészteni a tejet és ki kellett szívni a gyomrukból. Igaz, hogy a picikénk egy komoly gyomorfertőzést is elkapott a kórházban, ami nehezítette a táplálását. De már itthon van és semmi baja. A te babád is meg fog gyógyulni és pár hét és haza viheted.
2011. máj. 13. 17:35

Hello!


Az én kisfiam május 4-én született 1690 gr-mal 42 cm-rel a 29. héten. Méhen belüli fertőzést kapott amihez még placenta previa is hozzájárult. Most intenzíven van. Tegnap lekapcsolták a lélegeztetőről, de ma ismét vissza kellett kapcsolni nem tudom, hogy ez más korababákkal is előfordul? Sajnos az emésztésével is gondok vannak elején még 5-6 ml megemésztett most sajna csak 3-5 ml. A pocikája eléggé fel van pukkadva és a köldökén keresztül vezettek ki egy vezetéket ahol a gázok távoznak. Tegnap és ma vért is kapott. Nagyon bíztam, hogy ha egyszer már magától lélegzik az nem romolhat el. ugye nem?

49. Sly001
2011. máj. 12. 18:13
Az én kisfiam 2004 áprilisában született,29. hétre,1480 grammal a Győri megyei kórházban.Két hónap után hozhattuk haza a kórházból,ekkor volt 2650 gramm.Utána vérszegény lett,újra kórház,mi is jártunk Dévény tornára,izomhypotonia miatt,ez szépen rendbe jött.Tavaly voltunk az utolsó,6 éves koraszülött vizsgálaton,ahol iskolaérettségi tesztet is végeztek.Ősszel első osztályos lesz,még egy kis logopédiai gondunk van,de minden más lemaradást szépen behozott.Akit érdekelnek a részletek,nyugodtan olvassa a naplónkat.Üdv!
2011. máj. 12. 17:06

Sziasztok!

az Én kislányom is koraszülött volt, 35.hétre született, 2940 grammal, 51 centivel, most 3 hónapos. Jártunk fejlődésneurológián, gyerekpszichológusnál is, az utóbbi szerint semmi baja, a neurológus szerint le van maradva és a nyaka is merev. Menni fogunk dsgm-re, remélem jó lesz és nem fogja zokon venni.

Mi csak 1 hetet voltunk a kórházban (PIC-en), minden elismerésem és csodálatom azoké, akik hosszú heteket járnak a babához.

47. menta76 (válaszként erre: 46. - Németh Balázs)
2011. máj. 5. 08:04
Szia! Örülök, hogy jobban van a kislányod. Mi Nórit 52 nap után hoztuk haza a kórházból 2490 g-mal. Mi először a NIC-en voltunk a klinikán 1 napig, utána Újszegeden a kórházban 4 napig ( itt kapott egy gyomorfertőzést ), majd a gyerek intenzíven 1 hónapot a klinikán, és végül 3 hetet megint Újszegeden ( innen jöttünk haza ). Még mindig vissza kell járnunk a klinikára koraszülött utógondozásra, de már minden rendben van. Nagyon jó érzés haza vinni egy újszülöttet a kórházból, de nincs ahhoz fogható érzés, amikor egy meggyógyult kisbabát lehet már végre sos-sok nap után hazavinni:-))
46. Németh Balázs (válaszként erre: 45. - Menta76)
2011. máj. 4. 22:09

szia

már jobban van a kicsi lány, igaz még bentvan az inteziven de már rendesen eszik mint a többi kis baba:)

az orvos szerint még a héten hazajöhet!

jelenleg 2390g és 7-hetes

45. menta76 (válaszként erre: 38. - Németh Balázs)
2011. máj. 2. 14:35

Szia!

Remélem már jobban van a kislányod. Azén kislányom is a szegedi intenzíven feküdt, koraszülöttek voltak a tesójával együtt. Nekünk is volt problémánk a gyomrunkkal, de szerencsére nem kellett műteni. Nagyon jó kezekben van a kislányotok, nagyon jó orvosok vannak a klinikán. A lányaim most korrigált 15 hónaposak, 36 hétre születtek. Jártunk velük tornázni, hogy a mozgásukat fejlesszék. Most megyek, mert felébredtek:)

2011. máj. 2. 14:12
Sziasztok! Az én kisfiam 2010. 11.14-én született 29. hétre. Most 5 és fél hónaposan 6920gr és 63cm. Szívesen olvasnám a babáitokkal kapcsolatos dolgokat (fejlődés, mozgás)
2011. ápr. 18. 15:53

Sziasztok!


Nekem is koraszülött babáim vannak, 32 hétre születtek,ikrek, kisfiúk. Már 10 hósak, kicsit le vannak maradva a mozgásfejlődésben, de egyébként semmi bajuk, szépen behozzák a lemaradást!!

Mindenkinek kitartást!

42. Németh Balázs (válaszként erre: 41. - Gbeah)
2011. ápr. 13. 20:29

szia!

Viki a szegedi klinikán az intenziv osztályon van!

már kiderült h van egy kis baja gyomrával és lehet a közeljövöben megmütik de azis lehet h kinövi!

ö 6miliket evett de sajnos néhány nap után mindig hányt! mert nem fejlödött ki a rendesen a gyomra!

ha megmütik nem lessz vele töbet baja az orvos szerint!

köszönm a jokivánságokat!

remélem veletekis minden rendben

41. gbeah (válaszként erre: 40. - Németh Balázs)
2011. ápr. 12. 19:46

3 hetes volt amikor elkezdték az anyatejet adni neki, (addig a víz és a tea volt a fő táplálék) 8*1 ml-vel kezdték, eljutottunk az 5-ig, és a gyomra nem bírta, utána 1 nap pihi, megint 8*1, eljutottunk a 8*7 ml-ig, de a gyomra megint rakoncátlankodott, visszavették 8*5 ml-re és onnan csak 2 naponta volt emelés (eddigre már 6 hetes volt), és eljutottunk hamar arra a súlyra, hogy jöhettünk haza.


Melyik kórházban vagytok?


Sok sikert az evéshez, és jó egészséget!!!

40. Németh Balázs (válaszként erre: 39. - Gbeah)
2011. ápr. 12. 16:12

szia

igen sajnos korházban van a kicsikénk és kb egy hétig evett egy kicsit 2-óránként 8-millit de most azsem marad meg sajnos visszajönn!

nálatok hogy zajlótt az evés?

39. gbeah (válaszként erre: 38. - Németh Balázs)
2011. ápr. 12. 07:35

Nálunk is nagyon nehezen indult meg a táplálás (Bazsa 31. hétre született), ha hamar túlléptek egy bizonyos mennyiségen, akkor kezdhették előröl az egészet.

Kórházban vagytok még?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook