Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek milyen élménye van a 'dauer'-ről?! Mennyire roncsolja a hajat? (ha roncsolja egyáltalán) Mennyi ideig tart? fórum

Kinek milyen élménye van a 'dauer'-ről?! Mennyire roncsolja a hajat? (ha roncsolja egyáltalán) Mennyi ideig tart? (beszélgetős fórum)


24. drike
2013. júl. 18. 09:10
Sziasztok! Nekem már évek óta dauerolva van a hajam, és egyáltalán nem tette tönkre a hajamat, bár az is biztos, hogy a fodrászon is sok múlik.
23. fairytalentum (válaszként erre: 1. - E07cacf186)
2013. jan. 15. 06:15

Az én erős vastag drót és ezért rakoncátlan - kezelhetetlen hajamnak kifejezetten jót tett.

Csak így tudtam valamilyen formát,frizurát varázsolni magamnak,nélküle 5 perc után kirúgott a hajam magából mindenféle csavargatást,sütögetést

de főleg a szárítgatást.A habdauer is annyi volt mint halottnak csók,ígyhát az én hajamnak maradt az áldásos sima dauer,abból is a 45 perces,mert az után legalább 3-4 hónapig nem volt semmi gondom. :0)

22. piros52 (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 15. 06:02
Bocsáss meg, időrendben olvastam a hsz-eket, és most látom, hogy már leírtad a választ :). Köszönöm én is :).
21. piros52 (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 15. 06:00
Kedves Enissa! Mi a neve ennek a szivaccsal bevont drótnak (hogy kérjem a fodrászkelléküzletben, ill. hogy keressem a DM-ben?).
2013. jan. 11. 13:19
Nekem nem tette tönkre,de nekem kímélő szerrel csinálták igaz drágább is volt jóval mint a hagyományos
2013. jan. 11. 09:52
A rendszer szóközt tett a linkekbe, az elsőnél a "10 db" közé, a másodiknal a "sz ivacsos" szóba, miután bemásoltátok a linket, töröljétek ki ezeket és működni fog.
2013. jan. 11. 09:50

Na, nem néztem be tegnap este óta :)


Ez a drót, szivaccsal bevonva - tegnap este fáradt voltam már eléggé - a hajcsavarónudli, ilyen: [link]


Ajánlom még esetleg a hajcsavaró (szivacs) virágocskákat [link] , csak azokba kevesebb haj fér = kisebbek a hullámok, tartósabbak, de többet kell vele bíbelődni.


Csavarás előtt nagyon kevés hajhabot tenni rá, csavarás után pedig kevés hajlakkot és tartós lesz egész nap. Én nem nagyon szeretek se habot se lakkot tenni a hajamra, de így is kitart délutánig gond nélkül.

2013. jan. 11. 08:15

Nekem is volt évekig dauerolva és akkor még elég korszerűtlen volt a szer, amit a hajra tettek. Ma már nagyon kíméletesek ezek, így nem hiszem, hogy rosszat tenne.

Az én hajam nem lett vékonyabb szálú tőle, nem tört el (csak abban az esetben ha a fodrász béna volt).


Én is most készülök hullámosítani, mert növesztem a hajam és valahogy ki kell bírni az átmeneti rossz korszakot:)

16. Olga55
2013. jan. 11. 06:13
Kérjél hajtő dauert. Az nem roncsolja a hajvégeket, és mégis megemeli a hajat. Nekem régebben az volt, és meg voltam vele elégedve.
2013. jan. 10. 23:59
Csak azoknak ajánlom, akik nem festik a hajukat. Emellett szép, erős hajuk van. Többször daueroltattam korábban. Az enyémet nem tette tönkre, bár ha nem használtam volna pakolást hajmosáskor, biztos meglátszott volna a negatív hatása is. Én élveztem, hogy a sűrű, erős hajam még látványosabb volt. Jaj, és csak hajmosáskor kellett megfésülnöm... :)
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Gyongyvirag555)
2013. jan. 10. 22:34
Fodrászkellékes, DM stb.
13. Gyongyvirag555 (válaszként erre: 9. - 6f257fd90e)
2013. jan. 10. 22:21
Hol lehet ilyen szivaccsal bevont drótot kapni?az egész haj,a tövétől hullámos/göndör lesz?
12. eperlevél (válaszként erre: 1. - E07cacf186)
2013. jan. 10. 22:13
nekem többször volt, nem tette tönkre a hajam
11. viva70
2013. jan. 10. 22:06
Régen nagy divat volt daueroltatni. Én is csináltattam párszor. Most már semmi pénzért nem kellene...
10. 6f257fd90e (válaszként erre: 9. - 6f257fd90e)
2013. jan. 10. 22:06
Már ezt az este-egy-szivacsra-felcsavarós módszert, nem a dauert:P
9. 6f257fd90e (válaszként erre: 1. - E07cacf186)
2013. jan. 10. 22:03

Nagyon roncsolja. Kb tíz éve csináltattam, a hajam nagyon vékonyszálú lett, ráadásul nem volt rövid, kb vállon alul érő amikor dauereztettem, ezért olyan lettem tőle az első hetekben, mint egy birka, amíg még nagyon erősek lettek a hullámok.


Aztán fodrásznőt váltottam, aki kétoldali infarktust kapott, mikor megkérdeztem tőle, hogy mi lenne, ha a lassan derékig érő hajamat dauereztetném, és mindenképpen lebeszélt róla (mivel az ősz hajszálak miatt festve is van kb másfél havonta egyszer). Azt ajánlotta, hogy minden este, lefekvés előtt, egy szivacsra tekerjem fel a hajamat, a fejem tetejére, és akkor nem fog zavarni alvás közben, másnap reggelre meg hullámos lesz. Az egész egy darab, hajlítható szivaccsal bevont drótot igényel és kb 30 másodpercet. Sok sikert, részemről csak ajánlani tudom!

2013. jan. 10. 22:03
Nekem 2-21/2 évig volt spirál dauer a kb. derékig érő hajamban, semmi baja nem lett. A színe eredeti volt tehát, a festék nem roncsolta. A dauert mindig csak a lenőtt részbe tették, és a fodrászom pakolást is alkalmazott, szárítani csupán lámpával szárította.
2013. jan. 10. 21:56
Na akkor dauer kilőve! :D Igen, a fonást használtam eddig, csak meguntam :), de látom maradnom kell annál :D! Köszönöm, hogy megosztottátok velem :)
2013. jan. 10. 21:55

Én egyetlen egyszer daueroltattam be a vállig érő hajamat, utána úgy nézett ki, mint a cirokseprű, le is vágattam tüsire :p

Akkor inkább fond be picit nedvesen éjszakára több tincsbe, reggelre szép hullámos lesz.

2013. jan. 10. 21:53
Egyszer próbáltam, nagyon szép lett, rövid ideig. Az enyémet is tönkretette.:-(
2013. jan. 10. 21:52
Á! :D Pont ilyen problémám van! Nekem is olyan hosszú most, hogy sehogy se áll! Azért gondoltam a spirálos megoldást! (A hajam most nem is hullámos nem is egyenes, és 'féhosszú!)...DE pont ettől féltem, hogy csak rontom vele a helyzetet! :) Köszönöm :D
2013. jan. 10. 21:49
Anno 16tól 22 éves koromig volt. /most 27 vagyok/ Gyönyörű volt,de ha nem lett volna,most dupla annyi hajam lenne...
2013. jan. 10. 21:49

Milyen élményem van a dauerról?

Eddig életemben kb. háromezerszer próbáltam megnöveszteni a hajamat.

Amikor olyan "kényelmetlen hosszúságú" volt, épp nem állt sehogy, akkor mindig bedaueroltattam, hogy könnyebb legyen növeszteni.

Az eredmény: annyira elkezdett szálkásodni, törni, hogy le kellett vágatni.

Nagyon jól áll Neked a rövid haj: - mondták.

Igen, de én hosszút akartam.

Most kétszáz éves leszek nemsokára, és életemben talán most van a leghosszabb hajam.

A titok: NEM daueroltattam be.:D

2013. jan. 10. 21:46
Kinek milyen élménye van a 'dauer'-ről?! Mennyire roncsolja a hajat?(ha roncsolja egyáltalán)Mennyi ideig tart? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook