Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kicsi fiús anyukák, segítsetek kérlek! (Ovis öltöztetés) fórum

Kicsi fiús anyukák, segítsetek kérlek! (Ovis öltöztetés) (beszélgetős fórum)


28. mothertiger (válaszként erre: 13. - 3ed4c04bf4)
2012. okt. 22. 18:59

Mi meg utáltuk az óvodát... Mindig olyan meleg és büdös volt benn, mint egy csirkekeltetőben. Emiatt állandóan beteg volt a fiam.

A sulijában mindig szellőztetnek, sosincs büdös!


Témához: kicsiként elfogadta, hogy harisnya kell, de most már azt mondja, hogy "lányosi". :D

Télen én az overallt részesítem előnyben. Alá vékony nadrág; bélelt nadrág és kabát egyben. :) Nem kell keresgélnie a többieké közt külön a nadrágját és a kabátot, mert az overall ugye egy darabban van. :)

2012. okt. 22. 18:30
Nálunk az oviban fűtenek mint az őrültek, nekem is gondom volt ez régen.... és a többi szülőnek is, mivel ismétlem, szinte irreálisan meleget csinálnak. Harisnyanadrágban járatom télen normál nadrággal, az oviban pedig rendes nyári rövidnadrágot adok rá, így egyedül tud öltözni. Szuper vagány fiú harisnyanadrágokat lehet kapni, tavaly a Lidl-ben vettem 700,- Ft-ért darabját, tiszta pamut, vagány mintákkal, kamion és társai, a kisfiam imádja. Tavaly pedig amikor a minusz 12 fokok voltak + egy meleg bélelt nadrágban vittem.
2009. nov. 11. 11:08

Nekem a fiam 4,5 éves. Amikor hideg van reggelente akkor adok rá harisnyát és bélelt nacit. Az óviban át öltöztettem leveszem róla a harisnyát és adok rá másik vékonyabb nacit. Amikor ki mennek sétálni akkor meg vissza veszi a harisnyáját.

Már egyedül öltözködik.

2009. okt. 22. 13:26

megfogja biztos tanulni:) mi játékossan csináltuk...versenyt rendeztünk voltak dijak és igy élvezték a gyerköcök...persze én általában lassaban huztam,meg ugye kiszakitottam hogy ne sikerüljön...

ha ilyen ügyi a picid akor hamar megoldodik ez a gondod is.sok sikert:)

24. nagyreni (válaszként erre: 23. - Sitecom)
2009. okt. 21. 13:21

Ez jó ötlet! Hogy nem jutott eszemb? A lányomnak is mindig nagyobbat kellett vennem (6 évesen a 9-11 éveset:-)), mert amúgy is nagyon hosszú, meg neki is az volt kényelmesebb, ami nagy volt:-)

A kicsinél is kipróbálom a nagyobb méretet. Az óvónéni épp ma dícsérte meg, hogy teljesen egyedül öltözködik, ők még a többieket öltöztetik, mikor a gyerek szól, hogy készen van. Talán a harisnyázást is meg tudja már tanulni.

2009. okt. 21. 12:46
enyémek is szerették a pici fiam is csipi ...én azt csináltam,hogy hülyén hangzik,de egy számmal nagyobbat vettem mindig....igy nem feszült rajtuk annyira,és persze a belebujás is könyen ment:)
22. nagyreni (válaszként erre: 21. - Sitecom)
2009. okt. 20. 18:41

Muszáj lesz megpróbálnom, most a szünetben talán belejön, ha mindig magának kell csinálni. A cipőt is két nap alatt megtanulta felvenni. De azért a zokni meg a harisnya jóval nehezebb téma, a zoknival is eddig csak kínlódott.

Nekem amúgy nagyon bejönnek a harisnyák. A lányom már elutasítja, azt mondja, neki kényelmetlen, de a kicsi még nagyon szereti őket, főleg a jó kis mintásakat:-)

Az ovinkban nincs semmilyen kérés, harisnya vagy ne, a lényeg, hogy a gyerek lehetőség szerint el tudja intézni magát. Persze, besegítenek, de azért minden nap le-fel húzkodni a harisnyát túlzás lenne még elvárni is. Ezért is keresem a legjobb megoldást.

2009. okt. 20. 13:53
hétvégeken,probáld megtanitani, mutatni, hogy hogy is kell azt felvenni...gyakoroljátok játékossan egy két nap és magátol csinálja majd,és nem lesz semmi ilyen gond.legalábbis nálam mind a két fiuval ezt csináltam,pikkpakk öltöztek már ovis korukban..minicsoportol kezdve....
20. c8772e855b (válaszként erre: 1. - Nagyreni)
2009. okt. 20. 13:42
praktikus a harisnyanadrág fiúknak is,anno a mi ovinkban kifejezetten kérték,hogy harisnyanadrág és rövidgatyó a fiúknak.Kevert szálas amiben több a pamut,és akkor nem izzad be,meg nem macerás az átöltözés sem.
19. Wecuska (válaszként erre: 18. - Nagyreni)
2009. okt. 20. 13:41
igen .nekünk tavaly egy volt.az idén veszek még egyet.én sötétkéket vettem,hogy ne piszkolódjon olyan gyorsan.
18. nagyreni (válaszként erre: 17. - Wecuska)
2009. okt. 20. 13:37
Igen, jónak tűnik. De még gondolkodom rajta, mert azért legalább kettő kellene, hogy tudjuk váltogatni és elég húzós az ára.
17. Wecuska (válaszként erre: 14. - Nagyreni)
2009. okt. 20. 09:55
sikerült utánanézni a harisnyának?
16. Humor Helga (válaszként erre: 9. - Ca2ffaf6c3)
2009. okt. 19. 19:06

egyetértek, tapasztalom én is;) önállóság fontos, meg pluszban ott van az hogyha 25 gyerekre kéne ráadni... időm se lenne rá...


az anorákot egyedül is fel tudja venni, vagy max a cipzárnál kell segítség!

15. Wecuska (válaszként erre: 14. - Nagyreni)
2009. okt. 19. 17:32
szia.bio pamut harisnya.egyszínű.én sem szeretem a mintásokat.2000-3000 között van.de a gyógyszer sem olcsóbb ha megfázik.beírod a keresőbe,és kiad néhány boltot meg webáruházat.nekünk nagyon bevállt.
14. nagyreni (válaszként erre: 11. - Wecuska)
2009. okt. 19. 15:51

Milyen harisnyát használtok? Kipróbálnám én is.


Az az igazság, ha elképzelem a fiamat (pl. pókemberes) harisnyában és kisnadrágban, enyhén szólva röhögőgörcsöt kapok. De lehet, hogy csak ki kellene próbálni.

2009. okt. 19. 09:35

Júj,az én fiam is utálta a harisnyát,na meg az overált is.

Bélelt nadrádot adtam rá térd zoknival.

Azok a régi szép idők!!!!

Ovi!!!!!

vissza sírjuk a suli után!!!!

12. misz
2009. okt. 18. 21:32
Nekem kislányom jár még csak oviba, de a kisfiúkon ott harisnyanadrág van és vékony pamut rövidnadrág rajta. Ha kimennek, a rövidnadrágot átveszik kinti hosszúra.
2009. okt. 18. 19:23
nálunk harisnyát kell venni az oviban.én vettem egy nagyon jó minőségű harisnyát ami szellőzik.nadrág alatt is jó mert nem izzad bele.
10. Aidababa (válaszként erre: 8. - Nagyreni)
2009. okt. 18. 13:16
Én harisnya helyett jéger-alsót adok a gyerekre. Könnyebben fel tudja húzni, és szerintem kényelmesebb viselet is, mint a harisnya. Most lehet kapni a Tescoban leárazva 600 ft-ért nagyon jó anyagból, narancssárgában és kékben. Ez tavalyi árukészlet nekik, kiárusítják, van, ahol még van belőle. De a C&A-ban is sokszor lehet kapni. Egyébként én is inkább a bélelt nadrágra szavazok.
2009. okt. 18. 12:38

óvónéniként egy tanácsot adhatok

se a dadák se az óvónénik nem fogják a gyereket öltöztetni, és nem lustaságból, hanem hogy a gyereket önállóságra szoktassák

úgy öltöztessétek őket, hogy a gyerek egyedül is tudja elintézni

2009. okt. 18. 12:38

Az én fiam jól kijön a harisnyákkal, fiús, vagány darabokat szoktam venni neki, ha hazajövünk csak lerúgja a nadrágot és harisnyában grasszál a lakásban estig. De én télen a nagy hidegekben a bélelt nadrág és az anorák alá is szoktam adni rá harisnyát.

A lányommal egyszerű volt, kicserélte a nadrágot egy szoknyára, simán jó volt a harisnyával. Lehet, hogy a harisnyákat kiváltom vékony melegítőkkel...

2009. okt. 18. 10:28

Az én fiam is használt harisnyát ovis korában és úgy oldottuk meg,hogy az oviban csak a nadrágot vettük le,helyette adtam rá egy nyári pamut vagy vászon rövidnadrágot.

Ha pedig overall volt rajta,az alá egy szabadidőnadrágot adtam rá.

2009. okt. 18. 10:22
Én sem adtam soha a fiamra harisnyát. Szerintem fel sem vette volna. Bélelt nadrágot hordott, nagyobb mínuszokban meg overált. Nem jó szerinted?
2009. okt. 18. 10:04

Bélelt nadrágban megyünk reggel mi is, abban megy ki udvarra, Bent a teremben meg szabadidőben van, vagy farmerban.

A másik része: már 4 éves lesz, és a harisnyanadrág CSAJOS! szerinte, szóval eleve kilőve:)

2009. okt. 18. 10:03
Overált használtunk, vékonyabbat és vastagabbat, az időjárás függvényében. Így elég volt a zokni, meg persze a szabadidő ruha. Nem kellett a gyerekeimnek folyamatosan öltözködni!
3. jpne
2009. okt. 18. 10:01

Nekem eszembe sem jutott soha, hogy harisnyát adjak a gyerekekre. Oviba menet vastag bundás nadrág volt rajtuk, az oviban vékonyabb. Mikor kimentek, csak átvette a melegebbre.

A mai napig évente 1x betegek, csakis tavasszal. Miért "kell" a harisnya, ezt nem értem.

Lehet azért is vagyok ellene, mert én is utálom.

2009. okt. 18. 09:54
a dadusok nem segítenek neki felvenni a harisnyát?
2009. okt. 18. 09:51

Az a problémám, hogy megjött a rossz idő, harisnyanadrág kell a nadrág alá a gyerkőcöknek, ha kimegyünk a lakásból. Az oviban viszont meleg van, a harisnya nem kellene, mert kimelegszik, megizzad, viszont délelőtt kimennek az udvarra. Ha harisnyában van benn fél délelőtt, borítékolható minimum egy jó kis megfázás a levegőzés során, ha nem, akkor ki is anélkül megy, szintén.

A baj az, hogy ő még nem tudja felvenni a harisnyát, a nadrághoz is segítség kell, nem tudom, hogyan oldjam meg legegyszerűbben ezt a dolgot.

Tippeket várok, ti hogy csináljátok/tátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook