Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalt Anyukák, adjatok tanácsot, kérlek! fórum

Tapasztalt Anyukák, adjatok tanácsot, kérlek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
73. 4c1a787e8f (válaszként erre: 71. - 07016ed7ac)
2011. febr. 9. 12:32

No látod!


Talán össze se kell vele veszni, minden megoldódik magától..


Erre mondom én, hogy türelem...


Lehet, hogy 6-7 év múlva meg mennél..

Azt az elvi lehetőséget ne lődd ki most...

72. makaréna (válaszként erre: 71. - 07016ed7ac)
2011. febr. 9. 12:17
Akkor már legalább ketten vagytok, akik nem akarnak menni:)
2011. febr. 9. 10:52

Ha valakit még érdekel,este leültem ebszélni a férjjel,sőt,sógornőmet is felhívtam,ő közölte,hogy nem tud erről semmit,biztos anyuka fejében játszódik egyedül ez a dolog,és ő ugyan nem megy sehova az anyjával,az kéne még. :D

Szóval nagyon úgy tűnik,hogy nem lesz semmi anyós fantazmagóriájából :))

2011. febr. 7. 19:33

naugye. Akinek jo anyosa van, az szeretgesse, akinek nincs az meg etetgesse hulyeseggel :D Meg kozold vele, h adja oda a penzt amit erre szant, majd te beosztod magatoknak nyaralasra.

Ja es mond neki h: ko:szikee.

:)

2011. febr. 7. 18:36
Annak max. örülhetsz, ha fél évig nem nagyon szól hozzád, az csak jó!
68. orsolya33 (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2011. febr. 7. 16:12
Szerintem ha nem akarsz menni, ráadásul érthető okok miatt (én se mennék és hasonlóan gondolkodok mint Te, hasonlóak a nevelési szokásaim). Ha a férjed ezt megérti,akkor jó, ha nem akkor meg menjen, ha akar. Egy ilyen kicsi gyerekkel tényleg nem lehet úgy nyaralni,hogy az anyának is pihenés legyen, akkor már inkább tényleg otthon,a megszokott környezetben.Anyóssal meg végkép ne foglalkozz.
2011. febr. 7. 15:06

Az én páromnak is van egy nővére és neki semmit nem kell csinálnia anyuka mindent helyette.Én meg kidolgozom a belemet, mosok,főzök takarítok,mégis azt pletykálja hogy milyen lusta vagyok.Közben egyébként igen trehány anyuka.Én biztos nem mennék velük nyaralni, mert nekem is a sóginőm nem csinálna semmit, anyós meg, hát én nem szeretem a főztjét, meg hogy zsírosan mosogat.Szóval nálunk is egyértelmű lenne.És mi az hogy ő eldönt valamit és akkor, talán lenne e kedvetek nem?Apa persze, hogy menni akar, hiszen neked kellene mindent csinálni és még a gyerekkel is neked kéne foglalkozni, miatta aggódni.

Sztem szép nyaralás ilyen pici gyerekkel, de anyóssal nem.Tartsd magad annyira hogy ne te engedj mindig.Néha csinálnak ilyeneket, aztán meg mi legyünk hálásak, mert nyaraltatnak!

66. anyucika3 (válaszként erre: 58. - Gavrilo1)
2011. febr. 7. 14:47

Nagyon tévedsz,de örülj neki ha neked csak jó tapasztalatod van,mert jó anyósod volt.Van ilyen is szerencsére.

Csakhogy a legtöbb anyós teljesen másképpen áll a lányához és a menyéhez.A menyeket kicsikét úgymond hülyének nézi sok anyós,mindent jobban akar tudni náluk.És hát ezt bizony sokan nehezen viselik.

Amíg a kislányukat tökéletesnek hiszik ezzel szemben,de érdekes más meg lát hibát bennük is...

65. anyucika3 (válaszként erre: 39. - 07016ed7ac)
2011. febr. 7. 14:04
Akkor mond meg anyósodnak,hogy nektek egy ilyet fizessen,ők meg menjenek faházasba:D
64. anyucika3 (válaszként erre: 13. - 07016ed7ac)
2011. febr. 7. 14:00

Hát szerintem nyugodtan lehet gyerekkel nyaralni,sőt neki is élmény.

Én inkább anyósodban látom a problémát.

63. 07016ed7ac (válaszként erre: 61. - Anyucika3)
2011. febr. 7. 13:59
Te mondtad ki azt,amit szívem szerint őszintén gondolok..köszönöm..:)
2011. febr. 7. 13:58
Kezdem azt hinni,h te fiús anyós vagy,vagy leszel,ezért küzdesz ennyire...
61. anyucika3 (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2011. febr. 7. 13:57

Hát én ahogy ezt anyós kiosztotta,úgy vágtam volna rá,hogy mi nem megyünk!

Parancsolgasson otthon apukának.

Ha én meg szeretnék hívni valakit nyaralni,akkor a minimum,hogy megbeszélem vele minden részletét,hogy az Ő igényeinek is megfeleljen.

Ha meg ilyen viszonyban vagytok,akkor meg nem szabad sehova együtt menni.Nektek ez szenvedés lenne nem nyaralás.Ezt a férjednek kellene legjobban tudnia megértenie.

Egyébként szerintem nagyszerűen lehet gyerekekkel nyaralni,de nem anyóssal.

60. Gavrilo1 (válaszként erre: 59. - 07016ed7ac)
2011. febr. 7. 13:47
Szerintem a férfiak igen kis része ír kommenteket egy ilyen témában. De nagyon sok ismerősöm van akiknél a férj volt az aki nem bírta elviselni az anyósát és költöztek el a szülőktől.
2011. febr. 7. 13:30
Ha megnézed,sosem a férjek panaszkonak manapság az anyósukról...de biztos neked van igazad...
2011. febr. 7. 13:15

Miért lenne a lányos és fiús anyósok között eltérés? És mi van azzal akinek mindkét nemű gyermeke van. Ha a veje részéről nézzük szuper anyós ha a menye réazéről akkor meg pocsék?

Ez csak ember függő. Mennyire birja elviselni a másikat, mennyire szól bele az életébe stb.

2011. febr. 7. 13:01
Szerintem azért nem az anyósokkal van általában a baj.. a lányos anya is anyós,mégsincs ennyi baj vele,általában a fiús anyák a bajok,de meg kell mondjam,hogy a menyek is hibásak...Befogjuk a számkat az elején,aztán utólag már csak a gyűlölködés fröcsög..persze,a fiús anyák önmagukban is tanulmányi esetek,de ha anyós és meny között baj van,az általában a férjecskének köszönhető...Ő a közös pont,rajta szoktak elcsúszni a dolgok...
56. Annamary84 (válaszként erre: 52. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 7. 10:34
Jajjjj, ezen már én is gondolkodtam! Amíg csak a párom anyja, addig nincs baj vele, de ahogy anyós lesz, megörül!!! A terhességem pillanatától 180 fokot fordult, pedig előtte minden hónapban csak ezt kérdezte: na , megjött? mikor lesz már baba?
55. annamarya77 (válaszként erre: 49. - 07016ed7ac)
2011. febr. 7. 10:30

Szia.

Azt nem tudom, hogy mit csinálj, menj v. ne menj nyaralni, de azért mert gyereked van, ne told magad ennyire háttérbe, neked is csak egy életed van. Azt olvastam, hogy egy du. se vettél ki hónapok óta, menj ülj be valahova a barátnőddel, kapcsolódj ki, a döntés is könnyebben fog jönni, ha magadra is fordítasz egy kis időt!!!!!!!!!!!

54. édesmandula (válaszként erre: 51. - 07016ed7ac)
2011. febr. 7. 10:26
:D
2011. febr. 7. 10:23
Nekem isteni anyósom volt és anyukám is. sajnos már egyik sincs közöttünk. Néha mindeketten nagyon hiányzanak. Ők bizony mindig nagy segítség voltak minden téren.
52. 4c1a787e8f (válaszként erre: 47. - 07016ed7ac)
2011. febr. 7. 10:21

Lehet, hogy az anyósokat egy kaptafára gyártják??


Én sokáig nyeltem, aztán egyszer nagyon balhéztam. Annak volt egy kis értelme.


Azóta meg az idő sokat javít... Szóval türelem lányok...

51. 07016ed7ac (válaszként erre: 48. - Édesmandula)
2011. febr. 7. 10:20
Te,ba'meg,lehet,tényleg megpróbálom :D:D:D
2011. febr. 7. 10:19

Nagyon kérdéses így az igazi nyaralás. Ha olyan lenne az anyósod, hogy mindenben segít, vigyáz a kicsire és mindenképen mennék, de mint olvastam nem ilyen. Talán őszintén le kellene vele ülnöd (négyszemközt)és megbeszélni, hogy te mit is értesz nyaraláson. És kivárni hogy erre ő mit reagál. Férjed még véletlenül sem hagymi hogy ott

legyen. Egyébként én sose mentem el úgy nyaralni hogy nekem ott is főznöm kelljen. Ha házat béreltünk, akkor is meg volt beszélve, hogy közös főzés lesz, veszünk a kifőzdében valami kaját .

érdekes mód nekem tavaly nyáron egy tengerparti nyaralás alatt lett szobatiszta a lányom. egész naőp pelus nélkül a vízparton rohangált. Jóval könyebben ment mintha itthon lettünk volna, mert akkor biztosan jópárszor össze-vissza pisilte volna a lakást.

49. 07016ed7ac (válaszként erre: 46. - Édesmandula)
2011. febr. 7. 10:19
:D:D:D Pont ez volt a másik gondoltaom,amit nem mertem leírni,hogy a legideálisabb az lenne,ha férj lelépne a gyerekkel,én végre rendbetenném a kamrát meg a spájzt,este meg leülnék több doboz hideg sörrel és sírásig-rogyásig néznék romantikus vígjátékokat,meg elmennék egy ereszd-el-a-hajamat-ra az egyetlen barátnőmmel,akit hónapok óta lekoptatok,mert lelkiismeretfurdalásom van,ha csak egy estét is "kiveszek" magamnak.
48. édesmandula (válaszként erre: 47. - 07016ed7ac)
2011. febr. 7. 10:18

Istenkém :D de röhögnék ha eléállnál és feszengve bevallanád neki, hogy félsz hogy elrontod a nyaralást és ezért szeretnéd hogy csak ők, a kicsi fiával meg unokájával menjenek, mert teeee, hát neeem vagy jóóóó semmmmireee...


:DDD és persze megetetni ezt vele de nagggyooon :DDD

47. 07016ed7ac (válaszként erre: 45. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 7. 10:16

én értelek,és tényleg köszönöm,h megosztottad velem a tapasztalatod.

Tudod,a furcsa az,hogy nem kifejezetten rossz a kapcsolatom anyóssal,de megőrülök tőle.Silánynak,semminek,inkompetensnek (gyereknevelésben) érzem magam mellette,őt pedig őszintétlennek tartom. Kellemetlenül érzem magam a közelében.Nem utálom,csak olyan kellemetlen érzés van bennem,ha jelen van. Annyiszor bántott,annyira rendíthetetlenül hiszi az igazát,annyira mindíg csak az a jó,amit ő gondol,annyira érezteti,hogy ő diplomás,én meg csak érettségizett,hogy isten bizony hányingerem van az idegtől,ha beszélni kell vele. ellenben a gondok tisztázására nincs benne hajlandóság,ordítozik és elrohan,amikor konfrontálódás van. Vesztes helyzetben vagyok,ráadásul bennem van az idősek és férjem anyja iránti tisztelet,nagyom mélyen,így a szó szoros értelmében fuldoklom a közelében,mert a szó szoros értelmében képtelen vagyok kiállni az igazam mellett,vagy akár csak hangot adni annak...Nem tudom,érthető volt ez így.

egyébként kb a saját anyámmal is így vagyok,van is várakozó cikkem erről...

46. édesmandula (válaszként erre: 45. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 7. 10:15

jó neked :D nálunk nem ez van, szívem szerint elfelejteném a párom szüleit és a legdurvább, hogy ő is így van velük :DD a nyaraláson mondjuk mi vittük az anyját magunkkal, fizetnie sem kellett, de egyszer nem figyelt volna a gyerekre :DD laktam én is velük együtt, ott álltam a párom mellett, mikor az anyja rám se nézve mondta neki: minek hozod ezt ide? úgy utálom! -akkor még nem volt gyerekünk :D

na ezekután nekem az is mindegy lenne hogy mit fizet, semmi pénzért el nem viselném az ilyet a hátamba. persze a gyerek jól érzi magát, akkor menjen apával meg mamával nyaralni én meg hadd sörözzek itthon a kis gumimedencében :D és akkor rend és csend és pont elég egy hét :DD

45. 4c1a787e8f (válaszként erre: 44. - 07016ed7ac)
2011. febr. 7. 10:07

Lehet, hogy nem úgy tűnt, de tényleg nagyon megértelek. Én anyámmal éltem együtt 6 évig, anyósomék meg évekig lenéztek..stb..


Az ominózus krétai nyaralás előtt nekem is jöttek a gombócok, meg az öntudat, hogy nehogy má ők fizessék...


Csak azóta nekem már eltelt 6 év, és én úgy tapasztaltam, hogy egyék fél részéről sem ették olyan forrón, mint ahogy főzték..., és megéri összecsiszolódni, mert senki nem tudja, ki mit ér, kinek a segítségére szorul majd...


Persze minden helyzet más, de itt az volt a kérdés, kinek milyen tapasztalata van ezzel... Hát nekem ilyen..

44. 07016ed7ac (válaszként erre: 42. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 7. 09:56

neked is igazad van,iiletve látom benne a rációt.Köszönöm. Remélem,addigra a gyakorlatba is át tudom ültetni ezt a humanitárius hozzáállást,mert jelen pillanatban gyomorgörcsöm és torokgombócom van,ha csak rágondolok erre a nekem csodajót tévő,kellemes nyaralásra.

Eleve nem értem,hogy jutott anyós eszébe ilyen...2 évig együtt éltünk,nem volt elég?? :D

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook