Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baby sitterek, Au-pairek és anyukák! Mivel foglaljátok le a gyerekeket, hogyan játszotok velük? Hogyan fektetitek le aludni a kicsiket? fórum

Baby sitterek, Au-pairek és anyukák! Mivel foglaljátok le a gyerekeket, hogyan játszotok velük? Hogyan fektetitek le aludni a kicsiket? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 5. 09:37

Köszönöm a sok segítséget!

Igyekszem majd valahogy:)

2011. nov. 4. 21:10
Fektetés, alvás kérdésben csak úgy járj el, ahogy a szülők is eddig. Ha azt mondják, hogy 8-kor fekvés, lámpaoltás és magára hagyás, akkor tégy úgy. De erről úgyis fogtok majd beszélgetni:). Lesz majd "használati utasítás" a gyerekhez:).
2011. nov. 4. 19:16
Erre sok jelentkező lenne szerintem:)
25. mogyianyu (válaszként erre: 24. - D550c57e19)
2011. nov. 4. 15:58
Hát nálam is! :)
2011. nov. 4. 15:36

Szerintem az alvás az alapján fog működni ahogy a szülők csinálják vele, de ezt úgyis mondják..


Hozzám átjöhetsz 2,5 éves szemlére:))))))gyakorolhatsz is:))

2011. nov. 4. 15:16

Na. Pont most tettem le az enyémet. Szóval a kicsik, mihez szoktak. Még elmegy a dajkálás is.

A nagyobbakhoz van egy módszer. a Viasat3-mon ment egy műsor a gyereknevelésről. Abba azt csinálták, hogy ágyba dugták a gyereket. ha kijött, először visszavezette (semmi viccelődés, evés, ivás...), "Most aludnod kell!", betakarod, otthagyod. Másodszor u.ez, csak ennyit mondj "Aludj!", Harmadszor, negyedszer, csak bevinni, lefektetni, nem szólni. Ezt addig, amíg el nem alszik. 1-2 húzósabb este után feladják, és elsőre alszanak a gyerekek.

22. mogyianyu (válaszként erre: 20. - Paris08)
2011. nov. 4. 15:09
Gyereke válogatja.Attól függ, mihez szokott. Az enyémek ringatás kell és zene vagy éneklés. A lényeg, hogy ne tűrj ellentmondást, ha le kell feküdni, akkor le kell feküdni.
21. mogyianyu (válaszként erre: 18. - Paris08)
2011. nov. 4. 15:07
Nem is kell mindig irányítani a gyereket. Van, hogy elég felügyelni, hogy önállósodjon. Ha folyton zsizsegsz, fejreállsz!
2011. nov. 4. 15:06
Úgy érzem a játékkal nem lesz gond. Csak a lefektetéstől félek. Mi van ha nem akar aludni menni? Hogyan szoktátok rávenni a piciket az alvásra? Elég az, ha csak olvasok neki?
2011. nov. 4. 15:05
A detektíves dolgot meg belátom, hogy úgy még korai, hogy neki kell megkeresni az adott tárgyat: de ha amit Szilvia írt, az is jó ötlet: eldugni egy plüssállatot és együtt megkeresni!
2011. nov. 4. 15:04

Ahogy mindenki írja az ötleteket és a tapasztalatokat, mindig leesik, hogy na ne:D Ez nekem is eszembe juthatott volna:D De sajnos a közelemben nincs kisgyerek, akinél láthatnám mit szeret. Tudom, hogy meg kell ismerni a gyereket és a szülőket is, hogy mit szeretnek, mi a szokás stb.

Szeretném felelősséggel végezni a munkámat, de emellett szeretném én is jól érezni magam, ne csak a kisfiú. Úgyhogy nehéz dolog. Főleg, hogy más gyermekére vigyázok. Ez talán nagyobb felelősség. De egy nagyon szép szakma a baby sitterkedés, az óvónő, a tanárnő stb. Mert igazából most alakul ki a gyermekben a későbi személyisége, ezért gondolom, hogy nem mindegy mivel játszik és hogyan foglalkozunk velük!

17. memimemi (válaszként erre: 15. - Mogyianyu)
2011. nov. 4. 13:02
Igen, így van, adja magát a helyzet, ahogy kicsit jobban megismered a gyereket, meg főleg!
2011. nov. 4. 13:01

Nos, több helyen, több gyerekre vigyáztam, plusz a családban is sok gyerek van, a szakmám is kapcsolódik a gyerekekhez és most készülünk sajátra:).

A legkisebb újszülött volt, a legnagyobb 13 éves. De több évig, tehát gyakorlatilag a pici babából kisgyerekké válásnak is szemtanúja voltam.


Igyekeztem kerülni az olyan játékot, amiben előfordulhat erőszak, fegyver, agresszió. Sokat meséltünk, mondókáztunk, gyurmáztunk, rajzoltunk, festettünk, szerepjátékokat is szerették. Nagy kedvenc a séta, játszótér, állatkert.

Tv-t, ha hozzá van szokva a gyerek, nem biztos, hogy mindig ki tudod kerülni. vannak egészséges határok, amin belül lehet egyezkedni, pl. egy mesét megnézünk, aztán kikapcsoljuk.

Nyilván jobb, ha olvasol, mesélsz, de nem tudhatod hol milyen szokások, szabályok vannak.

2.5 éves kisfiúk ált. nagyon szeretik az autókat, gépeket (traktor, repülő, munkagép), állatokat és legót. Amikor jó idő volt, mentünk munkagépet nézni:)).

2011. nov. 4. 12:40
Ne izgulj, ha ennyire érdekel a kisgyerek, szeretni fog, és tudni fogod hogyan töltsétek hasznosan az időt! Sokszor adja magát a helyzet!
2011. nov. 4. 12:29

nem ,szerintem erre még ne malkalmasak, inkább vmi olyasmit hogy eldugsz vmit ,egy nagyob plüssállatot pl valahová ami elég észrevehető hely és megmutatod neki hogy keresse meg.. mentek körbe, hogy hol lehet a kutyus, itt van?(megnézitek a polcon)nincs itt..keressük tovább... és akkor egyszer csak megtaláljátok.. lényeg hogy látható helyre tedd, vagy csak félig takard be, mert a kudarcélmény elveszi a kedvét.


van egy könyv az a címe hogy anya taníts engem, érdemes megnézni sok jó ötlet van benne, korosztályra lebontva.


de egyébként a szülőis biztos ad ötleteket, és pl ha azt látod hogy sok önszórakoztató kütyüje van akkor biztos örülni fog mindennek amit veled játszhat.meg neked van türelmed mindenhez, kipróbálni dolgokat, begyakorolni, amihez a szülőnek lehet sokszor nincs.én az anna, peti gergő könyvekből is veszek ötleteket, ezeket Bartos Erika írta és a saját gyerekei történeteit meséli el.Ebben van a narancshóember készítés, vagy innen jött a boltos játék ötlete is :)ahogy igy gondolkodok rajta, anniy ötlet eszembe jut amit játszhatunk itthon is:)

13. mogyianyu (válaszként erre: 12. - Paris08)
2011. nov. 4. 12:21

Ezt hogy érted?

Egyébként ők még nem tartják ben a szabályokat!

Szerintem olvass egy-két szülőknek szóló könyvet!

2011. nov. 4. 11:49

Ezek tényleg jó ötletek:) Már fel is írtam magamnak:D


Ami még eszembe jutott, egy 2,5éves kisfiúval lehet detektívest játszani? érdekelheti már az ilyen dolog?

11. d550c57e19 (válaszként erre: 10. - Mogyianyu)
2011. nov. 4. 11:46
nálunk is ezek. Szerintem nem különböznek ám annyira a lányok és a fiúk , az én fiam nagy vagány de most még minket utánoz, újraéli a szituációkat. Nálunk a gyurma pl most fog előkerülni de ha a kicsi mellett több időm lenne ilyen pepecselös rólgokra akkor már festenénk , só liszt gyurmából meg lehet sütni amit csináltok. Ha sok autója van építhettek garázst, autópályát.
2011. nov. 4. 11:34

Az én fiam imádja az állatkáit. Mások az autókat. Gyúrmázás! Főzés is szuper! Akár játékból, akár igaziból! Imádja a tésztát gyúrni! Bunkert csinálni! Táncolni! Énekelni, mondókázni tapsolva, kopogva! Rajzolni: ceruzával, krétával, filccel! Bújócskázni! 100 féle mesét olvasni! Beszélgetni a könyvről/ből!

Ismerd meg, és jönni fognak az ötletek!

9. paris08 (válaszként erre: 6. - Memimemi)
2011. nov. 4. 11:32

Igazából még nincs konkrét helyem, csak több családhoz jelentkeztem. De azért időben fel szeretnék készülni és szeretném, ha lenne valami a tarsolyomban.

Neked hány éves gyerekre kellett vigyáznod? Az első találkozáskor hogyan viselkedtél vele?

Tudom, hogy ennek ösztönösen is kell mennie, meg szeretem a gyerekeket, csak kíváncsi vagyok mások véleményére is és tapasztalataira.

2011. nov. 4. 11:28

Köszönöm az eddigi segítségeket!


A legozás az jó ötlet. De még mik azok a játékok, amiket ilyen korban a kisfiúk szeretnek?

Sajnos a lányokkal nem lenne ilyen gondom, mert imádják a hercegnőket, tündéreket, barbiekat stb.


A tv-zést nem akarom bevállalni, mert egyrészt el is ítélem (van más, amivel le lehet kötni a gyereket), másrészt szerintem a szülők sem örülnének annak, ha mint baby sitter csak beültetném a gyereket a tv elé.

2011. nov. 4. 11:19
nekem 2, 5 a fiam. Mi sokat legozunk , olvasunk, boltosat játszunk, bevisz edényeket a szobába és főz , ha én fözök kint van velem , segít a házimunkában, mielőtt megszületett a kicsi folyamatosan levegőn voltunk. Alvás nálunk is nehéz, mostanában korán kel így elfárad de én bent ülök vele amíg elalszik. Nálunk nincs délután kimenetel vagy program ha nem alszik , ha szórakozik ezt meg is beszéljük és nehezen de el szokott aludni.
2011. nov. 4. 11:11

Szia!


Idő kell nekik, míg megismernek, hozzá szoknak az új helyzethez (ha eddig nem volt bébiszitterük). Türelmesnek kell lenned és kedvesen rávezetni őket arra, hogy nem akarsz nekik rosszat (így érezhetik, ha ahhoz kötik a megjelenésed, hogy anya/apa elmegy otthonról), mutasd meg, hogy szeretnéd jó hangulatban, játszva eltölteni velük az időt, de nem a barátjuk vagy, hanem egy felnőtt, aki vigyáz rájuk, terelgeti őket.

Többet kellene tudni a gyerekekről (Neked is), ahhoz, hogy tudd a felsorolt kérdéseidre mikor milyen praktikát tudsz bevetni.

PL. először is a napirend és ennek betartása.

- kedvenc játék, kedvenc mese, kedvenc mondóka- ezzel aztán tudsz zsonglőrködni sok helyzetben.

Kedvesen, de határozottan, nekem ez vált be (évekig szitterkedtem)! A szülők szabályait mindig betartva, soha egy picivel sem voltam lazább, vagy keményebb, mint ők! Így nem is voltak játszmák a gyerekek részéről, elfogadták és gördülékenyen ment minden, ragaszkodtak is, szót is fogadtak és közben jókat nevettünk, mókáztunk.

Ha van még vmi kérdésed, írj nyugodtan, szívesen válaszolok!

2011. nov. 4. 11:10
Mi sokat rajzolunk, építünk, énekelünk, olvasunk, állatkázunk, bírkózunk, főzünk...
2011. nov. 4. 11:09

A fiam szilveszterkor lesz 2,5 éves. Alvás terén nagyon nehéz eset! D.u.-onként egyáltalán nem akar aludni, mindenféle cselt vetek be, de mindig szükség van éneklésre vagy zenére. Ez így nehéz, de máshogy nem megy. Próbáltam. Akkor nem alszik és 18h körül már hisztis. Este az apj pocakján alszik el.

Egy 8 évessel már meg lehet okosan, demokratikusan beszélni.

2011. nov. 4. 10:57

2,5 éves kisfiút?

Vagy egy 8 éves kislányt?

2011. nov. 4. 10:56
Attól függ, mennyi idős!
2011. nov. 4. 10:53

Kedves anyukák, baby sitterek, Au-pairek!


Mint leendő baby sitter fordulok hozzátok olyan kérdésekkel, hogy:

-Milyen játékokat találtok ki a gyermekeknek?

-Hogyan fektetitek le, ha nem akarnak aludni menni?

-Milyen trükköket és praktikákat alkalmaztok, ha valami nem tetszik a piciknek (pl.: nem akarnak fogat mosni, nem akarnak reggelizni, nem akarnak tanulni)


Tisztában vagyok vele, hogy minden gyerek más és más, más dolgokat szeret, de szeretnék ötleteket/tapasztalatokat/praktikákat gyűjteni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook