Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki nézi az éjjel-nappal Budapestet? fórum

Ki nézi az éjjel-nappal Budapestet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
38. 327c6c9b63 (válaszként erre: 36. - 17aadc1082)
2013. aug. 14. 13:49
Jó, de az enyém még csak 14.
37. 72497ec515 (válaszként erre: 35. - 327c6c9b63)
2013. aug. 14. 13:31
Megtiltjuk ,elmegy és máshol megnézik és röhög rajtunk... Lassan tv-t sem kéne hogy nézzen a gyerek..
36. 17aadc1082 (válaszként erre: 35. - 327c6c9b63)
2013. aug. 14. 13:22
17 évesen már bőven nemi életet élnek évek óta.. nem gondolnám, hogy a sorozat nézése károsabb hatással lenne rájuk, mint a fiatal kori szex.
35. 327c6c9b63 (válaszként erre: 34. - 72497ec515)
2013. aug. 14. 13:19

Én sem vagyok híve a tiltásnak, inkább az együtt nézésnek, beszélgetésnek, még korhatáros esetekben is.

De ezt nem bírom nézni.

34. 72497ec515 (válaszként erre: 33. - 327c6c9b63)
2013. aug. 14. 13:13
Sajnos nem sok mindent tudunk szerintem tenni, a tiltás szerintem nem éppen a legjobb.
33. 327c6c9b63 (válaszként erre: 32. - 72497ec515)
2013. aug. 14. 13:02
Elvileg az még fiatalkorú, korlátozottan cselekvőképes. Gyakorlatban nem könnyű az biztos, én is ezért óckodom tőle, nem tudom megér-e az egész ekkora cirkuszt. Ráadásul csak 12-es karika van az adáson, még erre sem hivatkozhatok.
32. 72497ec515 (válaszként erre: 13. - Ágica...)
2013. aug. 14. 12:26
letiltani azt hogy tudod megtenni egy 17 évessel?
31. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Noarashi)
2013. aug. 14. 11:26

Én nem szoktam:)

A férjem mindig 1 nappal később ünnepli a szülinapomat. Június 30-án van a szülinapom, de ő mindig július 1-re emlikszik. Ez így van már 26 éve és nincs miért megsértődnöm, hiszen 1 nap múlva úgy is megteszi:)

30. Noarashi (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2013. aug. 14. 11:22

Én fogok hisztizni, ha elfelejti a szülinapom :)

De nem ennek a műsornak a hatására :)

29. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - 327c6c9b63)
2013. aug. 14. 11:11

De milyen hatással? Az biztos, hogy amióta megy ez a műsor én sokkal jobban odafigyelek arra, hogy hogyan artikuláljak és, hogy mégszebben beszéljek.

Nem nézem rendszeresen, csak akkor ha épp várom az utána lévő műsort és persze csak akkor, ha épp van még dolgom a konyhában, de pl. én nem fogok hisztizni akkor sem, ha a férjem elfelejti a szülinapomat, nem fogom senkinek azt hazudni, hogy terhes vagyok, nem vágyok olyan bulikba, amilyenekbe ezek mennek, nem akarok dj lenni, nem lesznek görényeim, nem haverkodok motorosokkal ennek hatására és még mit tudom én mik vannak benne. Főként szörnyülködni szoktam, ha egyáltalán meghallok valamit belőle...

28. Noarashi (válaszként erre: 27. - 327c6c9b63)
2013. aug. 14. 10:32

De voltaképpen minden hatással van ránk, főleg amit a média ránkzúdit, de nem csak a tévé, hanem az internet. A reklámok iszonyatosan manipulálnak.

Most pl új örület a hupikék törpikék és hasonlók a boltokban. Csinálják az igényt vmire ami nem is kell.

Szóval legjobb elszakadni ettől, és kapaszkodni a józan észbe, ha még van olyan.

27. 327c6c9b63 (válaszként erre: 19. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 14. 10:28
Az a baj, ezzel, hogy bár tudjuk hogy nem a valóság, tudatunk alatt mégis hatással van ránk.
2013. aug. 14. 10:25

Néha nézem, lehetne ez érdekesebb is, de a forgatókönyvírok nagyon elcseszik a szereplőket.

Nálam nemcsak a spektrum, nat geo és hasonlók mennek, nézek én minden szart :) Voltaképpen ker tévéken más nem is ömlik a pofánkba.

Nem hinném, h ettül leszek hülyébb. Aztán ki tudja..

25. andi6020 (válaszként erre: 17. - Ficánka5)
2013. aug. 13. 21:41
Ha jól tudom, az M1, az RTL Klub, a TV2 adásait eddig is ingen lehetett nézni. Mi csodálkozni való van ezen?
2013. aug. 13. 20:51

Akinek nem tetszik, hogy mi van a tv-ben, az ne nézze, vagy akár adja is el a tv-t, mert az általában szeméttel van tele, a mindentudás egyeteme elég ritkán megy mostanában.


És most megyek, mert kezdődik a budapest mindjárt.. Az 1984-et meg majd levezetésképpen kiolvasom végre. Bár tény, hogy az nem szórakoztat annyira, mint a tv-ben a szemét, viszont elgondolkodtat, többek között az ilyenekről, akik úgy mondanak valakiről véleményt, és ítéletet, hogy lövetük nincs róla, hogy ki az, akiről mondják.

23. 17aadc1082 (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2013. aug. 13. 20:48
Nem sűrűn történik meg, de most maximálisan egyetértek veled!
22. zsana85 (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2013. aug. 13. 20:32
Teljesen igazad van! Ugyanez a helyzet nálunk. Szerintem sincs gond azzal, ha egy anyuka eljár néha lazítani stb. Budapesten ezzel nincs is gond. De a község ahol a szüleim laknak megveti azt, ha egy anyuka elmegy kikapcsolódni a barátokkal. Sőt öltözködést is kritizálnak, hogy egy gyerekes anyuka hogy mer csinosan öltözni...
2013. aug. 13. 20:21

Nem tudom miért hiszik azt sokan, hogy attól lesznek intellektuálisak, hogy dokumentum filmet néznek csak a TV-ben.

Na, aki azt állítja, hogy ő aztán sosem néz meg helyszínelőket sem vagy egy jó vígjátékot, vagy egy trillert, krimit, horrort és egy nagyon jó scifi-t az hazudik. Aki ezt állítja azt hiszem ezeket hívják kultúrsznoboknak.

Van diplomám, nyelvvizsgáim és egyéb szakmáim, általában elég felelősségteljes munkám van, van férjem, gyerekem és ennek ellenére nem vetem meg a szórakozást. Bizony bulizni is eljárok, mert miért ne tehetném? Azért, mert gyerekem van? Akik azért nem csinálnak semmit, mert gyerekük van, azok lelkivilágáról nekem is vannak elképzeléseim. Attól nem vagyok analfabéta, mert megnézem a CSI Miamit vagy a New Yorkit, hiszen. Aki azt mondja valakire, hogy analfabéta, mert x műsort néz, annak bizony a fogalmakkal még ismerkednie kellene, ugyan is egy műfaj kedvelése, nem kedvelése<>analfabétizmussal.

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - PradaAngel)
2013. aug. 13. 20:06

Ezzel bizony az én esetemben mellélőttél.

Napi legalább 8,5 órát azzal töltök, hogy a bankolni akaró emberek tudják ezt végezni, azaz fejlesztem azt a szoftvert, amivel megy ez az egész. BKV-val járok és min. 45 perc amíg beérek, illetve ugyan ennyi, amíg hazaérek. Ezt az időt olvasással töltöm és évente legalább 100 könyvet elolvasok. Hetente 3x1 órát eljárok tornázni, valamint hetente legalább 2x1 órát (20 km/alkalom) bicajozok, de lehet 3x vagy 4x (ez idő függő) és szoktam mást is csinálni, amihez épp kedvem van.

Esténként a vacsi után nekem még van dolgom pl. mosogatás, pakolászás, stb. Ezt a konyhában csinálom, ahol van TV, így háttérzajként be van kapcsolva, mert megnézem a híradót, majd a fókuszt és a Dr. Csontig nem kapcsolom el, illetve fürdök, stb. Én sosem nézek úgy TV-t, hogy csak azt csinálom, hanem nekem mindig kell valami hozzá. Van, hogy olvasok közben, gépezek közben, stb.

Egyébként az én kedvencem nem épp ez a műsor, sőt azt kell mondanom, hogy ez is csak arra jó, hogy az ember szembesüljön azzal, hogy milyen bunkó, primitív, beszélni, viselkedni nem tudó emberek léteznek, na és persze kikből lesznek celebek. Ezekből, akiknek kilóg a kapanyél a szájából? Ilyenek miatt fognak engem is ilyennek gondolni? Siralmas.


És kíváncsi vagyok a te gazdag lelkivilágodra. Hány könyvet olvastál el életedben és mik voltak azok. Mit sportolsz? Milyen gyakran találkozol a barátaiddal és van e családod? És te vajon miket nézel a TV-ben.

2013. aug. 13. 18:16
Szerintem akinek annyi esze van h teszem azt elhiszi amit a tv-ben (jelen esetben ebben a műsorban) lát azzal komoly mentális problmák lehetnek de nem hiszem, hogy egy "normális" ember megnéz egy ilyet és egyből leépül.. a brazil szappanoperák sem jobbak mégis nézik :D
18. Regin_a (válaszként erre: 14. - PradaAngel)
2013. aug. 13. 17:55

Ne mond má' hogy ez nem dokumentumfilm és megrendezett!


Lali for President!

17. Ficánka5 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2013. aug. 13. 17:24

Na ne mondd máááá!! És azt hogy kell csinálni???

Nagyon megtanulnám!! Mert ugye a kábel csak ezt nyomja, amit adnak. Őt pedig, mint szolgáltatót ki kell fizetni, hiszen szolgáltat, 24 órában. Őrá panaszom nem lehet... na akkor hogy is van ez???

2013. aug. 13. 17:16
Már láttam belőle előzetest kétszer is. Ordítoztak, szitkozódtak, rángatták egymást. Ez lett volna a kedvcsináló a műsorhoz? :-D
15. andi6020 (válaszként erre: 11. - Ficánka5)
2013. aug. 13. 14:07
Nem kell érte fizetni.
14. PradaAngel (válaszként erre: 12. - HMF83)
2013. aug. 13. 14:02
Hát éppen ez az...egyes emberek (felnőtt emberek!) azt hiszik, hogy a sorozat szereplői a sorozatbeli életüket élik. Nagyon sok "nem egy észlény" van a világon. Egy kamaszkölyöknek meg hol van még szilárd értékrendje? A legtöbb felnőttnek sincs, nemhogy a tiniknek, akik bambulják ezeket a műsorokat. Én betiltanám, pedig elég liberális gondolkodású vagyok. De ez egy szemét, nem műsor.
13. ágica... (válaszként erre: 9. - 327c6c9b63)
2013. aug. 13. 13:36
Én már letiltottam róla,mert a 17 éves lányomra nagyon rossz hatással volt. Tartalmatlan szemét.
12. HMF83 (válaszként erre: 1. - 72497ec515)
2013. aug. 13. 11:05

Szoktuk nézni, pusztán humor jelleggel.Lali gyerek tök jó karakter...


Én nem hinném hogy rossz hatással lenne bárkire, mert ha igen akkor nem egy észlény az illető :)Ha vkinek van egy normája nem tántorítja sehova...


Szerintem kár ebben az országban ítéletet mondani a műsorokra, amikor egyes emberek elhiszik hogy a sorozatban szereplők igazi karakterek :)


Meg pénzvonzó szeánszok mennek, meg tv-shopok, meg vidám vasárnap,balga sorozatok stb...


Hozzáteszem utána mindig átkapcsolok a Life-ra, vagy Discoveryre,NatGeo-ra :)az megint más kérdés...

2013. aug. 13. 10:30

Vannak műsorok, amik a nézők igényességét szándékoznak kielégíteni és vannak, amik az igénytelenségnek is megfelelnek. A legnagyobb baj az, hogy az utóbbi időben csak az utóbbira van helyezve a hangsúly és már nemcsak megveszünk minden szemetet, hanem még gyártjuk is. Ez még arra sem jó, hogy üres fejjel bambuljak előtte, annyira felháborító. ÉÉÉÉSSS!! Aki ma tölti be a 12-t, már nézheti is. Ha netalán elszalasztaná, délután megismétlik, nehogy lemaradjon valamiről.


A mi nézhető csatornáinknak kizárólag csak az a célja, hogy minél olcsóbb(lásd töménytelen ismétlése a fosééér beszerezhető sorozatoknak, filmeknek)üzemeltetés mellett egyre több reklám-bevételre szert tenni.


Régebben azt hangoztatták, hogy a TV-nek a kultúra közvetítése és az izlés formálása a feladata. Gondoljunk bele, hol vagyunk már ettől!!

És ott fenn, senkit nem zavar!! Hol van pl.az ORTT, amikor ajánlóként délután korhatár jelőlés nélkül ömlik a szenny, a trágárság a képernyőről??


Hát igen, nem muszáj nézni!!! Na de akkor ne is kelljen érte fizetni!!!

2013. aug. 12. 18:31
Néha én is nézem. Ez annyit jelent, hogy vagy aerobicozok közben vagy pakolok a lakásban és néha elcsípek 1-1 részt. Meglepett, hogy milyen jól eltalálták a sorozatban a mai valóságot. Anno sikerült olyan kolis lakótársat kifogni a fősulin, akinek erről szólt az élete. Mikor felkerültem Budapestre dolgozni barátnőmmel elmentem bulizni. Ő már jó ideje Pesten élt, ide járt suliba. Az ő élete szintén Éjjel nappal Budapest. :D Azóta már nem vagyunk barátnők, mert kicsit más az értékrendünk. A kollegáim között is van olyan 2 gyerekes elvált anyuka, aki bulizni jár, az állítólagos legjobb barátnőjét beszéli ki a munkehelyén stb stb, sok Éjjel nappal Budapestes részt eljátszik a valóságban is. :D Sajnálatos, hogy tényleg ez megy bizonyos körökben.
9. 327c6c9b63 (válaszként erre: 1. - 72497ec515)
2013. aug. 12. 16:26

A lányom, sajnos...

Én belenéztem, de ilyen tartalmatlan szeméttel még életemben nem találkoztam. Történet nulla, gyakorlatilag annyiból áll az egész hogy emberek ordítoznak egymással.

És már a kamasz lányom is kezdi átvenni ezt a stílust, erősen gondolkodom rajta hogy le kéne tiltani róla.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook