Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki mit tud a Duphaston-ról fórum

Ki mit tud a Duphaston-ról (beszélgetős fórum)


2010. okt. 29. 07:36
Köszönöm a válaszokat! Ha más is szedett ilyen gyógyszert legyen kedves ossza meg velem a tapasztalatait!
11. krisztacskaaa (válaszként erre: 1. - VFanni01)
2010. okt. 28. 17:20

Én is hosszú és rendszertelen ciklusra kaptam, 4 hónapig szedtem. A múlt hónap volt az első hogy nem szedtem és pontosan megjött, ebben a hónapban majd meglátjuk hogy lesz.

Én is babát szeretnék.

10. 9c9da7a59a (válaszként erre: 1. - VFanni01)
2010. okt. 28. 15:18

Nekem akkor írta fel a nőgyógyász, mikor kiderült, hogy babát várok és miután megtudta, hogy már volt egy vetélésem, azt mondta, hogy ez segít abban, hogy a baba megmaradjon. (Akkor voltam 7 hetes terhes.)

Egyébként nekem sem volt soha normális mensim, átlag 40 napra jött meg, persze úgy, hogy volt hogy 25 napos volt, és volt hogy 60 napig tartott egy ciklus. Aztán megijesztettek, hogy emiatt lehet, hogy nem eshetek teherbe. A párommal ezért is hagytuk abba a védekezést (ha meddő vagyok, az még időben derüljön ki), de hál'Istennek rögtön teherbe estem. :)))

9. rekag (válaszként erre: 8. - VFanni01)
2010. okt. 28. 15:11
Már abban a hónapban, amikor megkaptam a Duphastont, mert előtte volt egy pozi tesztem, de ennek ellenére megjött a menzeszem, vagyis nem tudta a szervezetm fenntartani a terhességet. Ezért is kellett a Duphaston.
8. VFanni01 (válaszként erre: 6. - Rekag)
2010. okt. 28. 15:09
Mennyi idő után jött össze a babuci?
7. VFanni01 (válaszként erre: 4. - 0d717b184a)
2010. okt. 28. 15:08
Eddig sajnos a természetes gyógyszerek semmit sem használtak:( A barátcserjét még nem próbáltam, köszi az tanácsot.
6. rekag (válaszként erre: 1. - VFanni01)
2010. okt. 28. 15:07
Szia! Nekem is kellett szedni, peteéréstől a ciklus végéig. Nekem azért mert alacsoyóny volt a progeszteron szintem, aztán mivel sikerült is teherbe esnem, így a 14. hétig kell folyamatosan szednem, lassan el is hagyhatom. Nem közvetlenül a teherbeesést segíti, hanem a baba beágyazódását.
5. VFanni01 (válaszként erre: 3. - Youlcsi)
2010. okt. 28. 15:06
:(
2010. okt. 28. 15:06

a méhfal valszeg elvékonyodott a fogigátlótól így tényleg nem árt szedned

amit én még ajánlanék, hogy lerövidüljön a ciklusod az a barátcserje kapszula

3. youlcsi (válaszként erre: 1. - VFanni01)
2010. okt. 28. 15:06

szia!

a teherbeesést nem segíti, csak a megtartását... persze ez is csak akkor igaz, hogyha ovuláció után kezded szedni... ami koránt sem biztos, hogy megvan a 14. napon... ha meg nincs, akkor a gyógyszertől döglik be a tüsződ, így csupán egy fog.gátlóshoz hasonló megvonásos vérzés lesz a vége...

2010. okt. 28. 15:05

igen van

általában progeszteronelégtelenségre adják

erősíti a méhfalat és biztosítja, hogy a baba biztonságban legyen

2010. okt. 28. 15:03

Sziasztok!

8 hónapja nem szedek fogamzásgátlót, mert szeretnék teherbe esni, de eddig még a mensim se rendeződött be, a legutóbb is 41 nap után jött meg. Voltam orvosnál, nem állapított meg semmi problémát, ezt az orvosságot írta fel, hogy szedjem a ciklusom 14. napjától 10 napig. Állítólag még a teherbe esést is segíti. Van valakinek tapasztalata ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook